konec (4:1)

20.04.2014, 18:00 • Feijenoord Stadion • Filip Branšovský (@Filasek1892)

Tipsport: 7.5 4.75 1.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Neskutečná atmosféra panuje na Feijenoord Stadion a s tou se s Vámi loučím a někdy příště na počteno. Děkuji za sledovanost. (20:23:17)
Dnešní zápas začal velmi divoce, kdy v první minutě byl hned přerušen pro pyrotechniku na trávníku. O malou chvilku se pokračovalo a hráči Ajaxu dokázali vstřelit gól. Poté byl zápas opět přerušen a poslán do kabin. Poté co se dělo, to byla fantazie v podání hráčů Zwolle. 4 góly do konce poločasu to poslalo jednoznačně silný Ajax do kolen. Ve druhém poločase hráči Zwolle přidali 5. gól a zároveň v dnešním zápase poslední.
Hráči teď oslavují se svými fanoušky a čekají na závěrečný ceremoniál.
Je KONEC! Hráči Pec Zwolle to dokázali! Tým hrající střed Eredivisie slaví vítězství nizozemského poháru!
Dnes vidíte jak je fotbal krásný sport! Jasný outsider poráží silný Ajax Amsterdam.

90

Rozhodčí nenastavil ani minutku.

89

Nad stadionem se stahují mračna to nikomu vadit nemusí. Zápas bude každým okamžikem ukončen.

89

Poslední minuta uvidíme kolik rozhodčí nastaví nad rámec řádné hrací doby.

88

Hráči Zwolle drží míč na polovině soupeře a s rozehráním míče příliš nepospíchají.

87

Fanoušci Zwolle pomalu můžou začít slavit. Tři minuty do konce nenasvědčují tomu že by se stalo drama a Ajax dokázal vyrovnat.

87

Z rohového kopu nevzniklo nic vážného a bude to pouze odkop od brány.

86

Hráči Ajaxu se dostali k dalšímu rohovému kopu.

85

Gravenbeek se dostal sám před Vermeera, jeho střela těsně míjela tyč.

84

Za malou chvilku nám začne poslední pětiminutovka dnešního zápasu, kdy hráči Zwolle vedou nad Ajaxem 5:1!

83

Hráči Ajaxu se přeci jenom dostali do zakončení, brankář s přehledem kryje.

82

Ze hry odstupuje dvoubrankový střelec Thomas, jeho místo nahradí Gravenbeek

81

U míče jsou hráči Zwolle, připraveno také střídání na jejich straně.

81

Rohový odkop následuje další výhoda rohového odkopu.

81

Roh pro Ajax.

80

Posledních deset minut dnešního finálového zápasu.

79

Poslední střídání na straně Ajaxu do hry se podívá De Sam nahradí místo za hráče Schöne.

78

Nejvíce úspěchů zaznamenal právě dnešní finalista Ajax Amsterdam, ten zaznamenal 18 úspěchů – dnes zřejmě 19. nepřidá.
Výhercem z poslední sezóny je Alkmaar.
PEC Zwolle dokázalo tento pohár vyhrát pouze 4x.

77

Jelikož obraz hry se nemění, kdy se hráči Ajaxu snaží útočit podíváme se do minulosti na to kdo a jak je úspěšný v nizozemském poháru.

76

Z rohu nevytvořili hráči Zwolle nic a míč mají opět amsterdamští hráči.

75

Drost se dostal do zakončení, kdy na něj čekala prázdná branka ale míč poslal ve skluzu pouze do obránce. Bude z toho roh.

74

Zhruba čtvrt hodiny zbývá do konce dnešního finálového zápasu. Jednoznačný výsledek ukazuje na to, kdo dnes zvedne nad hlavu pohár pro vítěze.

73

Kishna si zabíhal pro míč ale byl povalen na zem, rozhodčí tuto situaci neviděl.

72

Ten skončil odkopem jednoho obránce Ajaxu.

71

Hráči Zwolle zřejmě chtějí přidat další branku a zakládají postupný útok.

70

Broerse má dnes padla! Zbytek zápasu za něj dohraje Lachman.

69

Hráči Ajaxu se snaží hrát pohledný fotbal ale je z toho spíše nepřesnost a špatná kombinační hra.

68

Hráči Zwolle šli dva na brankáře. Vše skončilo nepřesnou přihrávkou Drosta.

67

Zápas jakoby ztratil tempo.

66

Častý obrázek dnešního zápasu – Amsterdamští hráči útočící na polovině soupeře bohužel pro ně bez zakončení či ohrožení branky.

65

Klich byl hráčem, který si vyžádal pouze přerušení hry. Nyní již stojí na nohách.

65

Na zemi se ocitl jeden z hráčů Zwolle.

64

Hráči Ajaxu si zřejmě přejí konec tohoto nevydařeného zápasu.

64

Amsterdamští neví jak se dostat za vlastní polovinu.

63

Saymak má dnes odpracováno a přenechává místo hráči Narsingh

62

Připraveno je střídání na druhé straně.

62

Obrana Ajaxu je ale otevřenější a zase Zwolle hrozilo z brejků.

61

Hráči Ajaxu u balónu, s tímto skóre ale nikam nepospíchají.

60

Míč po dlouhé době měl na kopačce Boer, ten dnes neměl tolik práce jako jeho soupeř Vermeer.

59

Nyní šli dva hráči Zwolle samy na brankáře. Klich ale nedokázal míč poslat rychle do brány a to stačilo obránci na to aby ho odzbrojil.

57

Poulsen fauloval na polovině hřiště.

56

Stále u míče hráči Ajaxu.

55

Hráči Ajaxu se nevzdávají a útočí. Míč ale ani jednou neohrozil Boerovu bránu.

54

Časté nákopy to je to co teď kazí dojem zatím pěkně předváděné hry.

53

Bojan také dnes dohrál na jeho místo přijde Kishna.

53

Moisander dnes dohrál, do hry se podívá Poulsen.

53

U míče hráči Ajaxu. Je připravené dvojité střídání.

52

Fernandez se ocitl v ofsajdu.

51

Na stadionu vládnou nyní fanoušci Zwolle, Amsterdamští jen pozorují co se to s jejich týmem děje.

50

Hosté z Ajaxu to zkoušejí stále a podařilo se jim vybojovat roh.

49

Zwolle právě vstřelilo branku!
VAN POLEN si naběhl na odražený míč a nechytatelnou střelou posílá Ajax jasně do kolen!

48

Roh pro Zwolle, nejdříve však dojde k ošetření Sorera, který se ocitl na zemi.

47

Serero se ocitl na zemi, rozhodčí jasnou gestikulací ukazuje vstávej a hraj.

46

Častý jev hry – u míče hráči Ajaxu.

46

Boer bude mít za sebou nyní sektor amsterdamských fanoušků.

46

Do druhé půle naskočili obě jedenáctky ve stejném složení.

46

Všichni aktéři nastupují na zelený pažit. Druhý poločas může začít.

První poločas skončil. Tak toto byla neskutečná první půle finálového zápasu mezi Zwolle a Ajaxem Amsterdam.
Nejdříve vše začalo pyrotechnikou, která přerušila hned v první minutě utkání a poté co byl vstřelen gól tak utkání bylo opět přerušeno a posláno do kabin. Po rozplynutí dýmu se zřejmě rozplynula i koncentrace hráčů Ajaxu, kteří nedůsledným bráněním povolili Thomasovi i Fernandezovi skórovat!
První poločas je tedy za námi a budeme vyhlížet ten druhý, který začne zhruba v 19:28.

45+2

Víc se tento poločas nestane rozhodčí ukončuje první půli.

45+1

Hráči Zwolle vytvořili v závěru prvního poločasu závar před Vermeerovou brankou, vlastními chybami se ale nedostali k dobrému zakončení.

45

Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec řádné hrací dobry prvního poločasu.

44

Bojan se teď po právu hlásil že byl faulován. Rozhodčí ovšem byl proti a nechal hru pokračovat.

43

Hráči Amsterdamu se snaží ale nic z toho nepromění ve střelu.

42

Poslední minuty prvního poločasu, uvidíme jestli hosté sníží již tak velký gólový rozdíl.

41

Sorero byl nepříjemně sražen na zem.

40

Pět minut do konce prvního poločasu. Hosté po střele Sorera mohli snížit proti byl ale skvěle chytající golman Boer.

39

Tím se teď daří držet míč na polovině Zwolle. K ohrožení branky se ale nedostali.

38

Amsterdamští hráči zřejmě změnili formace, jelikož teď hrají pouze na tři obránce.

37

Hra je teď rozkouskovaná častými fauly.

36

Bojan vyslal dalekonosnou střelu a ta skončila na břevně!

36

Tak takový stav dnešního finále by čekal málokdo.

35

Zato kotel za Boerovou bránou ten si zápas užívá do posledního dechu. Jejich tým vede 4:1.

34

Hosté jsou zralí na ručník.

33

A ta kombinace přinesla ovoce!!! GUYON FERNANDEZ si naběhl na krásný centr a posílá míč za Vermeerovi záda.

33

Teď se modrobílým hráčům daří kombinovat na polovině soupeře.

32

Když se hráči v modrých dresech dostanou na polovinu Ajaxu, s rozehráním nespěchají.

30

Hosté jsou nucení stáhnout hru za svou polovinu.

29

Boer nepospíchá s rozehráním a opravdu čeká do poslední vteřiny s rozehrávkou.

28

Ofsajd stejného hráče, který byl před malým okamžikem faulován.

28

Mokotjo vybojoval přesně na polovině faul.

27

Van Rhijn zakončil kombinaci dalekonosnou střelou. Ta mířila vysoko nad.

26

Míč si půjčili také hosté z Amsterdamu a kombinace se jim zatím daří.

26

Hráči Zwolle u míče.

25

Van Polen dostává za vyprovokování šarvátky žlutou kartu.

24

Na trávníku se strhla potyčka mezi všemi aktéry,

24

Z rohu nevytěžili nic ale stále jsou amsterdamští u míče.

23

Tak toto čekal málo kdo. Outsider ze Zwolle vede 3:1. Hráči Ajaxu nesklopili uši a bojují dál. Zahrávají další roh.

22

GUYON FERNANDEZ našel přesný pas za obranu a sám proti brankářovi se nemýlil! 3:1! Opravdový šok pro celý Amsterdam!

21

Míč z Boerovi kopačky nenašel nikoho a u míče jsou opět hráči Zwolle.

20

Boer si vyběhl pro míč při výběhu byl faulován.

19

V kombinaci stále pokračují hráči Zwolle ale nikam příliš nepospíchají. Zřejmě by jim nevadil konec zápasu s tímto skóre.

19

U míče jsou nyní ,,domácí'' hráči.

18

Boer otálel s rozehrávkou, poté vyslal dlouhý pas až k velkému vápnu soupeře.

17

Míč končí pouze v náručí Boera.

17

Van Polen raději zahrál míč na roh.

16

Podařilo se mi napočítat 30 přihrávek než se míč dostal k jednomu hráči Zwolle ten ale fauloval.

15

Hráči Ajaxu se pomalinku dostávají na polovinu soupeře ale výborný tlak soupeře je zahání zpět na vlastní polovinu.

15

Hráči Zwolle jsou vysoko vytažení a dělají problém amsterdamské rozehrávce.

14

Míč dostali až k rohovému praporku ale ten zase ztrácí.

13

Amsterdamští se musí oklepat a začít útočit. Zatím jenom kombinují na vlastní polovině.

12

Hostům se nedaří kombinace a míč často ztrácí.

11

A je to gól! Míč vyslal Fernandez do tyče! Ale z dorážky se THOMAS opět nemýlil a stav je 2:1!

11

Hosté budou zahrávat přímý kop!

10

U míče hosté.

10

Blind vyslal jedovatou střelu na Boera! Míč jen těsně minul pravou tyč!

9

Rohový kop nepřinesl nic.

9

Hosté ihned vrací úder a snaží se útočit. To jim přineslo rohový kop.

8

THOMAS vyrovnává skóre! Nejdříve udělal kličku a poté vystřelil. Pro smůlu Vermeera míč předtím tečoval jeden z jeho obránců a míč tak změnil směr.

7

Teď se opravdu rozhodčí připletl do hry a i díky němu o něj hosté přišli.

7

U míče amsterdamští hráči.

6

Fernandez je již na nohou a je ošetřován za postranní čárou.

6

Na zemi se ocitl Fernandez, kdy byl zasažen loktem do hlavy.

5

Hráči Zwolle ihned nakopávají míč dopředu.
Utkání může pokračovat, míč rozehrají po inkasovaném gólu hráči Zwolle
Hráči nastupují na trávník!
K hostujícím fanouškům promlouval jeden z činovníků Ajaxu. Zřejmě požadoval aby se neopakovala stejná situace.
Ze záběru z útrob stadionu je možno vidět Sigtorssona, který jede lehkým tempem na rotopedu, zřejmě aby neztratil tempo.
Utkání je stále přerušeno.
Dým z pyrotechniky je ze stadionu pryč, hra by měla za malý okamžik doufejme pokračovat.

4

Z opakovaného záběru je vidět jak Van Rhijnova střela při cestě do brány dokonale orazítkovala břevno a poté zaplula do sítě. Dokonalá a hlavně pro Boera nechytatelná střela.

4

Utkání je přerušeno opět pro pyrotechniku ze strany příznivců Ajaxu.

3

Ajax právě vstřelil branku!
Ooooo tak to byla neskutečná pecka! Míč od rohového praporku se dostal až k VAN RHIJNOVI, který poslal prudkou střelu! Boer se natahoval marně!

2

První útok Ajaxu a je z toho také první roh.

2

Hostující Ajax odevzdal sportovně míč soupeři.

2

Pořadatelé jsou ovšem sehraní a úklid zabral pouhou minutu.
A jak utkání rychle začalo tak rychle skončilo. Trávník je osazen velkým počtem pyrotechniky

1

Utkání rozehráli domácí.

1

Obě základní jedenáctky se ještě vyfotí a vše může začít.
Oba tábory fanoušků při příchodu hráčů na hřiště roztáhli povedené chorea.
Mezi fanoušky Ajaxu ještě před začátkem bylo odpáleno pár bengálských ohňů.
Je to tady! Finále nizozemského poháru je tu!
Hráči pomalu nastupují na trávník.
Domácí dnes PEC Zwolle v tradiční modrobílé kombinaci a hosté Ajax Amsterdam v elegantních černých dresech s růžovými proužky.
Feijenoord Stadion je zaplněn oběma tábory fanoušků. O výbornou kulisu bude tedy postaráno.

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Van der Werff, Broerse, Van Hintum – Mokotjo, Klich, Saymak – Drost, Thomas, Fernandez
Náhradníci: Begois, Lachman, Narsingh, Karagounis, Benson, Nijland, Gravenbeek

Ajax Amsterdam: Vermeer – Van Rhijn, Moisander, Denswil, Boilesen – Klaassen, Blind, Serero – Schöne, Bojan, Sigthórsson
Náhradníci: Cillessen, Poulsen, Van der Hoorn, Duarte, Ligeon, De Sa, Kishna.
Opět Vás vítám u našeho online přenosu už jsou známy sestavy, pojďme si je blíže představit.
Utkání začíná v 18:00. Těším se vaší návštěvu a zatím na shledanou.
Ajax Amsterdam – je dnešním favoritem. V poháru si dokázal poradit s týmy jako Feyenoord či Alkmaar. V celkovém počtu branek 17:4 je vidět že ofenziva tohoto mužstva je opravdu silná. První tým nizozemské nejvyšší ligy dnes bude chtít splnit roli favorita a PEC Zwolle nic nedaruje.
PEC Zwolle – toto je opravdu překvapení celého nizozemského poháru. Tým, který hraje střed tabulky Eredivisie je ve finále!
Zwolle se dokázalo probojovat do finále v celkovém součtu branek 17:3, je to možná tím že příznivější los nahrával tomuto týmu druholigové soupeře a rozdíl kvalit tedy mohl být značný. Jediný tým, hrající nejvyšší nizozemskou se kterým Zwolle v semifinále změřilo síly byl Nijmegen. V konečném výsledku 2:1 se hráči trenéra Rona Janse mohli radovat z postupu do finále.
Dobrý den, rád Vás vítám u finále nizozemského poháru. Finální pavouk k sobě přivedl PEC Zwolle s Ajaxem Amsterdam, pojďme si blíže představit aktéry dnešního finále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:1

konec (4:1)

Branky: 8. Thomas, 11. Thomas, 22. Fernandez, 33. Fernandez, 49. Polen – 3. Rhijn

Karty:   25. Polen (ZWO)

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Van der Werff, Broerse (Lachman), Van Hintum – Mokotjo, Klich, Saymak (Narsingh) – Drost, Thomas (Gravenbeek), Fernandez
Náhradníci: Begois, Lachman (Broerse), Narsingh (Saymak), Karagounis, Benson, Nijland, Gravenbeek (Thomas)

Ajax Amsterdam: Vermeer – Van Rhijn, Moisander (Poulsen), Denswil, Boilesen – Klaassen, Blind, Serero – Schöne, Bojan (Kishna), Sigthórsson
Náhradníci: Cillessen, Poulsen (Moisander), Van der Hoorn, Duarte, Ligeon, De Sa, Kishna (Bojan)