Mistrovství světa U20

Nigérie – Uruguay

1:2

konec (0:0)

02.07.2013, 20:00 • Türk Telekom Arena (Istanbul) • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 2.93 3.16 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (21:54:11)
Jenže tato standartní situace Nigérijcům vůbec nevyšla a tak se Uruguay může radovat z postupu do čtvrtfinále.

Vyrovnané utkání končí prohrou Nigérie, která si za to může sama. Vyrobila totiž dvě hrubé chyby a hlavně ta druhá od brankáře Okaniho, po které přišel faul a následně proměněná penalta, může tým z Afriky hodně mrzet.

Uruguayci tak postoupili mezi nejlepších osm týmů a o postup do semifinále si zahrají se Španělskem.

90+4

Zřejmě poslední šance ze standartní situace pro Nigérii.

90+4

Již plyne poslední minuta nastavení a De Amores odkopává míč co nejdál to jde.

90+3

Hezky si narazil Ajagun míč se spoluhráčem, ale při druhé přihrávce stál v ofsajdu.

90+3

Křižná přihrávka Nigérijcům nevyšla, ale stále budou hráči v bílém u míče.

90+3

Míč je nyní ve středu hřiště a vhazovat navíc budou Uruguayci. Ti rozhodně nemají kam spěchat.

90+2

Z náseledného rohu se dostal Madu k nebezpečné střele z hranice šestnáctky a minul jen o centimetry pravou tyč!

90+1

Ndidi napřáhl a donutil De Amorese jít na zem! Uruguayský brankář však dokázal míč vytěsnit mimo tři tyče.

90+1

Nastavovat se budou čtyři minuty a již plyne první z nich.

90

Rolan se dostal až do obrany a dokázal si splnit své netypické defenzivní úkoly.

90

Již plyne úplně poslední minuta zápasu, ale je velmi pravděpodobné, že se budou minimálně tři nastavovat.

89

Snaha o rychlý protiútok Uruguaycům sice nevyšla, ale Pais nabral cenné vteřinky.

88

Výborný obranný zákrok jednoho z Urugayců, který dokázal skluzem vypíchnout míč a následně ho dostat do bezpečí.

88

Právě De Arrascaeta je střídán za Varelu v závěru zápasu.

87

Začíná se nám přiostřovat a žlutou kartu za svůj nečistý zákrok vidí De Arrascaeta, který poslal k zemi Agboyie.

86

Nigérijci střídají. Kayode jde ze hřiště dolů a místo něj se pokusí o vyrovnání Pyagbara.

86

Vysoký odkop končí až u spolaře z posledních chvil Okaniho.

85

Moc času už na odpověď Nigérijcům nezbývá a navíc hraje tým z Afriky v deseti.

84

Uruguay právě vstřelila branku!

Panenkovský způsob proměnění je opět zde! NICOLÁS LOPEZ to udělal šalamounsky a posílá Uruguay do vedení.

83

Míč si staví autor první branky Lopez.

82

Okani vyběhl nepochopitelně z brány a střídající Rolan byl u míče dříve! Rolan byl poté před prázdnou bránou faulován a Uruguay tak bude kopat pokutový kop.

82

Rychlý protiútok Nigérijců je zastaven velmi dobrým obranným zákrokem.

81

Již se opět hraje a Uruguayci mají míč v moci.

80

Kayode (NIG) zůstává ležet na zeleném pažitu a vypadá to na křeče v jeho pravé noze. Bude třeba i nosítka.

79

Centr do pokutového území odvrátila obrana Uruguaye a okamžitě sami Uruguayci směřují na útočnou polovinu.

77

Dlouhý aut do pokutového území zvládla obrana Nigérie odvrátit. Následně musel zasahovat i brankář Okani proti dobré přihrávce za obranu.

76

Zatímco se u rohového praporku zranil jeden z Nigérijců, tak soupeři střídají. Odešel Laxalt a místo něj na trávník vyběhl Bueno.

75

Zatímco v tomto utkání je vše otevřené, tak Francouzi v tom svém s Tureckem vedou již 4:0.

74

Fotbalisté z Afriky se sice dostali k hlavičce, ale ta byla z velké dálky a nedůrazná.

73

Rychlý protiútok Nigérijců končí pouze ziskem rohového kopu.

72

Gólová šance také na druhé straně, ale hlavička De Arrascaety končí těsně nad břevnem.

70

O minutu později mohlo být s Uruguayci ještě hůře, ale velmi dobrá střela Olaitana končí pouze na vnější tyči.

69

Nigérie právě vstřelila branku!

Rychlý brejk Nigérijců zakončil OLARENWAJU KAYODE parádní střelou do šibenice a okamžitě tak srovnává skóre. Nigérijcům se tak i v deseti podařilo vyrovnat a utkání nám tak začíná prakticky od začátku.

68

Uruguay po vstřelené brance pokračuje v dobrém tlaku a Okani musel řešit nepříjemnou střelu.

65

De Arrascaeta si postavil míč na místo přestupku a zatočil do pokutového území výtečný centr mezi skupinu svých spoluhráčů. Míč se poté odrazil před úplně prázdnou branku a tam už stál připravený NICOLÁS LOPEZ a otevřel tak skóre zápasu.

64

Okorie (NIG) šlápl soupeři do citlivých míst a zcela zaslouženě vidí žlutou kartu.

64

Zajímavý míč letěl za uruguayskou obranu, ale obránce na poslední chvíli stačil míč odhlavičkovat.

62

Nepřesná akce Nigérijců málem pustila Uruguayce do rychlého brejku, ale ani ten neměl rychlého trvání.

60

Máme za sebou hodinu hry a na první branku stále čekáme.

59

Pais tuto situaci určitě moh vyřešit lépe, ale nestalo se.

58

Na oko sice pohledná klička, ale efektivní nebyla v žádném případě.

58

Uruguay v posledních minutách přebírá iniciativu na hřišti a také nový muž na hřišti Rolan tomu hodně pomohl.

56

Laxalt sice vybojoval rohový kop, ale těsně před tím si pomohl faulem a tak se roh nekoná.

56

Z následného rohu se do šance dostával nový muž na hřišti Rolan, ale branku netrefil.

55

De Arrascaeta to zkusil přímo na branku a Okaniho zákrok opět nebyl příliš přesvědčivý, ale nigérijský brankář nakonec dokázal míč vyrazit nad břevno.

54

Giménez byl faulován a Uruguay si tak vybojovala zajímavou standartní situaci.

54

Uruguay střídá. Na hřiště se podívá fotbalista Bordeaux Diego Rolan, který nahradí Cristofora.

53

Madu centroval z levé strany, ale míč mu nesedl.

53

Okorie si splnil defenzivní práci na jedničku.

52

Tak toto byla velmi zajímavá šance Urugayců! Střelu z voleje Laxaita tečoval jeden z obránců, ale i tak by takový míč měl Okani v pohodě pokrýt. Nigérijský brankář však míč pouze vyrazil a mohl být rád, že dorážející hráč Uruguaye stál v ofsajdu.

51

Cristoforo to zkusil z dálky, ale nedokázal přesně zamířit.

50

Přetažený centr byl ještě přizvednut a ve vzduchu už měl nejlepší pozici brankář De Amores.

49

Dobrý centr do pokutového území zpracoval Kayode, ale dostal se už s míčem mimo střeleckou pozici a tak vybojoval alespoň roh.

49

Nepřesnou přihrávkou si Uruguayci zkomplikovali přechod do útočné fáze.

47

Zatím hrají Nigérijci velmi sympaticky i v početní nevýhodě a rozhodně se jenom nezatáhli na svou polovinu.

46

Do druhého poločasu vstoupily obě družstva ve stejných sestavách, v jakých skončily první poločas. Jedinou změnou je tak zatím střídání Orkumy za Aminu.

46

První poločas tohoto osmifinálového utkání je za námi a branku jsme v něm neviděli. Dělo se toho však hodně a kromě jiného byl vyloučen krajní obránce Nigérie Abdullahi Shehu, který v průběhu dvou minut viděl dvě žluté karty a pakoval se do sprch.

Druhý poločas zápasu jistě nabídne velmi zajímavou podívanou. Uruguay hrající v početní převaze se bude snažit rozhodnout toto utkání pro sebe a naopak Nigérijcům by jistě nevadilo, kdyby se v devadesáti minutách nerozhodlo.

45+2

První poločas je již v samém závěru.

45+1

Výtečný balón Lópeze do pokutového území, na který si naskakoval Gimenez. Právě Gimenez však naskočil do brankáře Okaniho a píská se tak útočný faul.

45+1

Již v nastaveném čase budou zahrávat Uruguayci standartní situaci. Nastavovat se budou minuty dvě.

45

Madu (NIG) dostává žlutou kartu a tak i tento NIgérijec si bude muset do zbytku zápasu dávat pozor.

44

Rozhodně střídání taktického rázu na straně Nigérie. Odchází ofenzivní útočník Umar a místo něj přichází obránce Orkuma.

43

Nigérijci jednoznačně chtějí dohrát první poločas bez inkasované branky a tak nikam nespěchají.

42

V posledních minutách se toho fotbalově příliš nestalo, ale dva zbytečné fauly krajního obránce Nigérie naprosto mění taktiky obou družstev.

41

Tak pozor! Po dalším faulu je tu druhá žlutá karta pro Shehua, který tak vidí dvě žluté karty v průběhu dvou minut a Nigérijci tak budou dohrávat v deseti.

39

Shehu (NIG) je prvním hráčem v bílém dresu, který vidí žlutou kartu.

38

Umar si naběhl velmi dobře na zadní tyč a letící centr mu přistál přímo na kopačce. Umarův pokus však De Amores dokázal dobrým zákrokem zlikvidovat.

37

Madu sice vybojoval míč, ale pomohl si evidentně rukama a tak se píská proti Nigérii.

37

Pais dobře napadal soupeře a získal faul na svou osobu.

36

Madu si předkopl míč moc před sebe a rychlým skluzem mu tak stopku vystavil bránící Uruguayec.

35

Dostat míč na zem by Uruguaycům jistě rozehrávku zjednodušilo, to se však nepodařilo.

33

V souběžně hraném utkání už Francie vede nad domácím Tureckem 2:0.

33

Na pravé straně si ukazoval o příhrávku jeden z Uruguayců, ale přihrávka na něj byla z kategorie zkažených.

32

Do složité pozice se dostal Michael, ale dokázal ještě v tísni přiťuknout míč spoluhráči a tím zachránil Nigérii od případných problémů.

31

Po rychle vhozeném autu se dostal ke střeleckému pokusu Madu, ale jeho rychlá střela letěla daleko od pravé tyče.

30

Kayode dělal co mohl, aby dostihl míč, ale dokázal ho pouze napálit do vzduchu a tím ho vlastně odevzdat soupeřům.

29

López dokázal prodrat míč do pokutového území a De Arrascaeta byl asi sám překvapen, že se míč dostal až k němu.

28

Na obou stranách byly k vidění dobré obranné zákroky, které zlikvidovaly útočné snahy už v samém zárodku.

27

Rodrigueze může mrzet žlutá karta o to více, že z rohového kopu se Nigérijci k ničemu nedostali.

26

Hlavní rozhodčí už nevydržel situaci v pokutovém území a Rodrigueze (URU) trestá hlavní rozhodčí žlutou kartu.

25

Centr na bližší tyč si obrana Uruguaye pohlídala a tak bude Ajagun zahrávat jen rohový kop.

25

De Amores se snažil dlouhým výkopem najít své spoluhráče až vve druhé šestnáctce. Míč však přeskočil úplně všechny a tak může od druhé branky odkopávat jeho protějšek Okani.

24

Na druhé straně faul Laxalta, který se prodral před Ndidiho pouze za cenu nedovoleného zákroku.

23

Ajagun se sice zlobí na rozhodčího, ale v hlavičkovém souboji si rozhodně počínal nedovoleně.

21

De Amores si sáhl na míč po střeleckém pokusu jednoho z NIgérijců.

20

V současně probíhajícím utkání Francie – Turecko se dostali do vedení Francouzi a mají tak lépe nakročeno do zápasu.

19

Fotbalisté se nám zatím spíše zastřelují a právě to asi stálo Aceveda lepší zakončení. Tento uruguayský defenzivní štít se dostal do velmi dobré pozice v pokutovém území, ale míč nezkrotil a poslal ho vysoko nad.

18

Okani šel z brány a pomohl obrancům s likvidováním hrozícího nebezpečí.

17

Obrovská šance Nigérijců! Po pravé straně se hnal s míčem Umar, ale Kayode ve stoprocentní gólovce netrefil skákající míč.

16

Tak toto Varela (URU) neudělal dobře. Zpracování míče mu nevyšlo a ve chvíli, kdy přiskakoval Madu k míči hlavou, tak ho Varela zasáhl kopačkou a vidí za to pochopitelně žlutou kartu.

15

Agboyi se dobře postavil a byl trefen míčem, od něj se však odrazil za postranní čáru a Uruguay tak může v klidu vhazovat.

14

Umar ((NIG) sice hrál aktivně, ale pomohl si také rukama a to se pochopitelně nelíbilo rozhodčím.

12

Rozehrání nakrátko bylo sice zajímavé, ale stejně vše skončilo centrem, který odhlavičkovala pozorná obrana týmu z Afriky.

11

Akce Uruguayců ještě nekončí, budou totiž fotbalisté v bílomodrém zahrávat roh.

10

Zajímavou uličku našli v postupném útoku Uruguayci, ale Pais se nedokázal prodrat k míči přes pozorného obránce.

9

Myšlenka zatočit míč směrem na bránu od Giméneze jistě nebyla špatná, ale Okani si situaci pohlídal s velkým klidem.

8

Po nedovoleném zákroku bude Uruguay zahrávat standartní situaci.

5

López (URU) se prodral za míčem a dokázal i vystřelit. Okani musel poprvé v utkání předvést přesný zákrok a dokázal to celkem bez problémů. Rozhodně se však jednalo o zatím nejzajimavější akci v prvních pěti minutách.

4

Nepříliš přesvědčivá malá domů v podání Nigérie, ale Okani byl u míče včas a celou situaci vyřešil odkopem.

3

Umar si zasprintoval po pravé straně a dostihl míč, jenže neodcentroval přesně. Míč se i tak dostal k Agboyimu, který z první vypálil, no nepřesně.

2

Shehu si pomohl v souboji nedovoleně a u míče tak zůstane Uruguay.

1

Okani si hodně ztížil situaci při výkopu a Uruguyci okamžitě zkoušeli střílet z velké dálky, ale tato střela až k bráně nedoletěla.

1

-1

Výkopem otevřou zápas Uruguayci.

-3

Fotbalisté se právě pozdravili plácnutím ruky a zápas nám tak co nevidět začne.

-25

Již před začátkem zápasu je jasné, že si vítěz tohoto utkání zahraje ve čtvrtfinále se Španělskem.

Nigérie: Okani – Ndidi, Madu, Shehu, Okorie – Aminu, Michael, Kayode, Ajagun, Agboyi – Gero

Uruguay: De Amores – Rodriguez, Silva, Giménez, Varela – Laxalt, Pais, Acevedo, Cristoforo – De Arrascaeta, Lopez

Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič.
Utkání začíná přesně ve 20:00 a onlajny Vám z něj přinesou podrobný textový přenos.
To Uruguay ve své skupině F také porazila dva soupeře a skočila druhá.

Na úvod šampionátu sice prohráli Uruguayci 0:1 právě s Chorvatskem, které nakonec celou skupinu vyhrálo, ale poté přišly dvě výhry nad Novým Zélandem 2:0 a Uzbekistánem 4:0 a o postup tak bylo postaráno.
Nigérijci skončili v základní skupině B se šesti body na druhé postupové příčce.

Na úvod šampionátu sice přišla těsná porážka od Portugalska 2:3, ale vše pak napravila vysoká vyhra nd Kubo 3:0. V posledním zápase ve skupině si Nigérie poradila z Jižní Koreou 1:0 a zajistila si tak přímý postup ze skupiny.
Světový šampionát hráčů do 20 let dospěl již do své vyřazovací fáze a jednu dvojici vytvořily týmy Nigérie a Uruguaye.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.