01.07.2013, 12:49 • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 1.31 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hned ten první je přesným forhendem po čáře využit a David Ferrer se tak stává čtvrtfinalistou.

5:1

Po kvalitním returnu Dodig pouze vrátil míček na druhou stranu a s tím už si španělský tenista poradil. Bere tak Dodigovi opět servis a půjde podávat na postup mezi nejlepší osmičku.

4:1

Ta je také tady a vedení 4:1 už dává španělskému hráči velké šance na vítězství.

3:1

Dodig dokázal udržet svůj servis a snižuje na 3:1.

3:0

Ferrer si navíc pomůže servisem a vede už 3:0.

2:0

První nečistě trefený míček z rakety Dodiga ještě dopadl do dvorce, ale ten druhý už zastavila páska a tak se španělský tenista dostává do vedení 2:0. První dva gemy čtvrtého setu trvaly 17 minut.

1:0

Byl to boj, ale David Ferrer ustál tlak a podržel si na úvod čtvrtého setu svůj servis.

6:1

Ze třetího setu se nám stal rychlovlak, který ujel Dodigovi před obličejem. Za 25 minut ho totiž získal David Ferrer v poměru 6:1.

5:1

Opět chyba Dodiga hned na returnu. Druhý brejk je tedy také potvrzen a Ferrer tak kráčí suverénně k zisku třetího setu.

4:1

Ten druhý už však pomohl využít soupeři sám vlastní chybou. David Ferrer tak vede už 4:1 a navíc půjde po krátké pauze podávat.

3:1

Nechytatelným obouručným bekhendem po čáře ukončuje Španěl tento gem.

2:1

Nakonec si Ivan Dodig nepřipustil žádné komplikace a snížil na 2:1.

2:0

Další aut Dodiga a David Ferrer čistou hrou potvrzuje předchozí brejk.

1:0

Tak pozor dámy a pánové, první prolomené podání tohoto utkání je zde a získal ho Ferrer, který si tak výrazně pomáhá při vstupu do třetího setu.

7:6

Dodigův volej na síti je nepřesný a díky toho David Ferrer získává druhý set ve zkrácené hře.

6-6

Dodig přešel na síť a to opět trošičku vylekalo Ferrera. Ten měl servis na setbol a přesto ho nedokázal využít. Po výměně stran bude drama pokračovat.

3-3

Dodig celou výměnu držel menší výhodu na své straně, odhodlal se i přejít k síti, ale tam nedokázal míček dostat přes pásku. Před námi je výměna stran.

6:6

Dodig se dostal snad poprvé ve druhém setu při podání k problémům, ale jeho servis mu zase velmi pomohl a je tu tak opět zkrácená hra.

6:5

Dodig však forhendem do autu kazí svou šanci a bude muset po krátké pauze bojovat o udržení se ve druhém setu.

5:5

Čistou hrou si Ivan Dodig uhrál servis a i druhý set pomalu míří k tiebreaku.

5:4

O pár vteřinek později zkrátil hru Ferrer a tomu to vyšlo na jedničku.

4:4

Hra Ivana Dodiga při vlastním podání je ve druhém zatím velmi přesvědčivá.

4:3

Opět nepřesný return a David Ferrer tak i přes velké problémy udržel svůj servis.

3:3

Varianta servis – síť přináší úspěch a Ivan Dodig tak okamitě srovnává stav na 3:3.

3:2

Jenže zafungovalo podání a to ukončilo pátý gem 2. setu.

2:2

S naprostým přehledem získává Dodig tento gem a výrazně mu k tomu pomohl servis.

2:1

Dodig se rozhodl zaútočit po čáře, ale těsně minul postranní čáru. To potvrdilo také jestřábí oko, které tak ukončilo tento gem.

40-40

Už to vypadalo na proměněný brejkbol, ale jestřábí oko ukázalo, že křižný bekhend Ferrera byl dobrý a tak se celá výměna opakovala. V opakované výměně se už radoval španělský tenista, který svého soupeře přetlačil od základní čáry.

1:1

Naprosto v poklidu si udržel chorvatský hráč své podání.

1:0

Ten však své zaváhání okamžitě napravuje a získává tak úvodní gem druhého setu.

6:7

Dodig svůj druhý setbol už využívá a dopomohla mu k tomu chyba Ferrera.

2-4

Před první výměnou stran je tu přímý bod z podání také na druhé straně. Dodig ještě zkusil jestřábí oko, ale podání bylo jednoznačně v pořádku.

6:6

Povedeným kraťasem ukončuje David Ferrer tento gem a o vítězi prvního setu tak rozhodne zkrácená hra.

5:6

Páska si zahrála s oběma tenisty! Dodig na poslední chvíli stihl zareagovat a dostal míček na druhou stranu, to Ferrer ho také dostihl, ale poté ve výtečné pozici posílá balónek trestuhodně do autu.

5:5

Celý gem ukončuje nasazená čtyřka na síti a v pohodě srovnává na 5:5.

4:5

Dalším super servisem ukončuje Ivan Dodig tento dlouhý gem, ve kterém měl hodně namále, ale ustál tlak a opět je ve vedení.