01.07.2013, 18:45 • Jakub Vais (@KubaVais), Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.74 1.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Berdych posílá míček přesně na lajnu a postupuje do čtvrtfinále Wimbledonu!

4:5

Tomič zakončuje kraťasem další gem a snižuje.

3:5

Tomáš Berdych nepřipouští při svém podání žádné komplikace a po čisté hře je jednu hru od postupu do dalšího kola.

3:4

Po dalším výborném úderu je tu bleskové snížení na 3:4 z Tomičova pohledu.

2:4

Po dobrém servisu získává Berdych svou čtvrtou hru a je opět blíže postupu.

2:3

Sedmnácté eso Tomiče a snížení na 2:3 z jeho pohledu.

1:3

Naštéstí další výměnou ukončil Berdych tento gem a vede 3:1!

1:2

Tenhle brejkbol je už využitý, a opět to bylo po výborně připraveném útoku. Berdych vede 2:1!!!

1:1

Výborně. Berdych dobře přečetl hru, naběhl si na Tomičův forhend a křížným prohozem ukončil výměnu.

1:0

Využil hned ten první, Berdych byl příliš dlouhý.

4:6

Výborně, Berdych zakončil výměnu křížným forhendem a po trefené lajně uzavírá třetí set. Vede 2:1!

4:5

Čtyři setboly přišly vniveč a Tomič se tak udržel ve hře o tuto sadu.

3:5

Eso a Berdych vede ve třetí sadě 5:3!

3:4

Ano! Teď už to vyšlo a po trefě rohu kurtu se může Tomáš i se svou přítelkyní radovat z brejku!

3:3

Trochu exhibiční výměna s kraťasy, lobem, vysokým obranným úderem a nakonec pokusem o kraťas, který skončil v síti. Je srovnáno na 3:3.

3:2

Skvěle schované zkrácení hry a tohle Berdych nedoběhl... Z 0:30 si tak Tomič připisuje gem ve svůj prospěch.

2:2

Brejk je pryč, Berdych spáchal dvě dvojchyby v řadě!

1:2

Vidíme první brejk v utkání! Tomić se vyhodil a Berdych neskrývá svou radost!

1:1

Berdych získává čistou hru, Tomič byl trochu delší, než bylo potřeba.

1:0

Další potíže už Tomič nepřipustil a první hra třetího setu tak jde za ním.

7:6

Tak to je velká škoda. Berdych měl volný prostor pro zakončení, ale napálil míček za základní čáru. Tomič tak srovnává na 1:1 na sety.

6:6

Eso a uvidíme tak další tie break.

5:6

Gem jde za Berdychem a ten se hecuje do dalšího pokračování zápasu.

5:5

Jenže přichází eso a závěr desáté hry.

4:5

A jedenáctým esem získává Berdych vedení 5:4 ve druhé sadě.

4:4

Pokračujeme stále bez brejku, Tomič utekl ze stavu 15:30 až k zisku gemu. Je vyrovnáno.

3:4

Tomič returnoval do autu a i když to trochu skřípalo, jde gem za českým hráčem.

3:3

Hra je u konce, Tomič si může oddechnout, ranou po lajně si udržel svůj servis.

2:3

Berdych si chtěl dát repete, tentokrát byl ale první servis v autu. To však nakonec nevadilo, i po druhém si totiž dokázal vytvořit tlak a donutil soupeře k chybě. Berdych vede 3:2-

6:7

Po přímém bodu z podání získává Berdych první set v poměru 7:6!

6:6

Povedeným servisem ven z kurtu Berdych vyrovnává na 6:6. Je tu tie break, silná Tomičova stránka.

6:5

Naprosto pohodový gem pro Tomiče, ten mám jistý minimálně tie break.

5:5

A když to dokázal zopakovat, máme znovu vyrovnaný stav.

5:4

A po další ráně do sítě vede Bernard Tomič 5:4. Berdych bude podávat na udržení se v setu.

4:4

Čistá hra a je zase srovnáno. Souboj servisů pokračuje.

4:3

Po další bombě poslal Berdych return do sítě, takže Tomič si svůj servis dokázal udržet. Vede 4:3.

3:3

Třetí Berdychovo eso a je opět srovnáno!

3:2

Pohodový gem pro australského hráče, vede 3:2 v prvním setu.

2:2

Trochu obdobná výměna a je srovnáno na 2:2.

2:1

Jenže přichází tvrdé podání na téčko a na tohle neměl Berdych šanci adekvátně zareagovat.