01.07.2013, 16:34 • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 8.8 1.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1:6

Ihned po podání vystartoval Murray na síť a tam zápas ukončil.

1:5

Druhý brejkbol však už Andy Murray využil a bere tak soupeři servis. Nyní jde navíc podávat na vítězství v zápase.

1:4

Murray opět bez problémů udržel své podání a pokračuje v postupném přibližování se cíli.

1:3

Servis ven z kurtu a poté přesný forhend do druhé strany, čistá hra je tu.

0:3

Další return Južného je nepřesný a Andy Murray tak v pohodě podržel servis a míří za postupem.

0:2

Hned ten první dokázal Andy Murray proměnit a je rázem velmi blízko k postupu mezi nejlepší osmičku letošního Wimbledonu.

0:1

Južnyj se až nyní dostal do výměny, ale ani v té se neobešel bez chyby a Andy Murray tak udržel své první podání ve třetím setu.

6:7

Tak to byl famózní return, který ukončuje druhý set.

6:6

V zápětí jubiléjní desáté eso a jde se tak do zkrácené hry.

6:5

Murrayho return je v autu a tak Michail Južnyj ustál tento těžký gem a vede 6:5.

5:5

Po dalším přímém bodě je srovnáno na 5:5.

5:4

Nyní to už Andy zvládá a bere soupeři v poslední možnou chvíli servis. Snižuje na 5:4 a po pauze půjde podávat na srovnání stavu v tomto setu.

5:3

Return Južného končí v autu a Andy Murray se tak drží ve hře o druhý set.

5:2

Južnyj potvrdil brejk z předchozí hry a rázem vede 5:2. Jeho série již narostla na čtyři vyhrané gemy v řadě.

4:2

Dvojchybou ukončuje Murray tento gem a naprosto vypadl z role. Vedl 1:2 a šel podávat, ale místo toho prohrává 4:2!

3:2

Murrayho prohoz zastavuje síť a ruský bojovník otočil z 1:2 na 3:2.

2:2

Ten druhý však Južnyj využívá a dopomohla mu k tomu chyba Murrayho. Těch chyb bylo v tomto gemu více než by bylo zdrávo a Južnyj se tak vrací do boje o druhý set.

1:2

Ještě hezčí tenisový moment ukázal Murray v následující výměně, kdy se z velké defenzívy dostal až k vítěznému míči a bere soupeři servis.

1:1

Murray nakonec dokázal gem ukončit a srovnává na 1:1.

1:0

Murray mu pomáhá sám nepřesností z bekhendu.

4:6

Tentokrát posílá Južnyj míček do koridoru pro čtyřhru a tak je první set ukončen.

4:5

Južnyj zakončil tento gem ukončuje přesným bekhndem po čáře a nyní tak půjde Andy Murray podávat na vítězství v 1. setu.

3:5

Return Južného končí za základní čarou a Andy tak stále kráčí bez větších starostí za ziskem úvodního setu.

3:4

Velmi dobře dohrál Michail Južnyj tuto výměnu a snižuje na 3:4.

2:4

Opět super servis a Andy Murray tak opět vede o dva gemy.

2:3

Ten si třemi vyhranými fiftýny v řadě udržel svůj servis a snížil na 2:3.

1:3

První set má Andy Murray velmi dobře rozehraný. Vede v něm už 1:3.

1:2

Hned ten první Andy Murray využívá a vede 1:2.

1:1

Esem ukončuje Andy Murray tento dlouhý gem a po jedenácti odehraných minutách svítí na ukazateli skóre 1:1.

1:0

Bekhendový úder Murrayho zastavuje páska a jeho ruský protějšek tak zvládá úvodní hru utkání.