konec (1:0)

19.05.2013, 19:30 • Estádio da Madeira • Štěpán Slovák

Tipsport: 1.98 3.45 3.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to vše, přeji hezký zbytek večera a zase někdy u online přenosu, třeba znova v příští sezóně portugalské ligy. (21:31:52)
Je dobojováno! Nepříliš pohledné utkání je u konce! Domácí první poločas vyhráli 1:0. V tom druhém to ale neměli lehké. Ve 49. minutě totiž z penalty srovnal Edinho a hosté byli lepším celkem. Domácí se ovšem nevzdávali a postupem času hru srovnali a dokonce vstřelili branku, o vítězný gól se postaral po rohovém kopu Keita. Duel tak přinesl tři branky, domácí vyhráli 2:1 a tak si konec sezóny určitě zpříjemnili.

90+3

Nejspíše poslední výpad hostů končí nepřesnou střelou Eduarda, domácí budou odkopávat od vlastní brány a každou chvíli bude odpískán konec.

90+2

První minutu domácí drželi u rohového praporku, hosté ale míč vybojovali a už se ženou směrem na domácí branku.

90+1

Rozhodčí Ferreira nastavil 3 minuty nad rámec dnešního utkání!

90

Navíc teď vybojovali rohový kop.

89

Domácí drží zkušeně míč na útočné polovině a co nejdále od vlastní branky.

88

Ten nepřinesl ani další centrovaný míč z kopačky Diase, pro který si Gottardi došel.

87

Blíží se konec zápasu a Academice chybí v útočné fázi stále nějaký nápad.

86

Další nedorozumění hostů, rozehrávat bude domácí brankář.

85

Nacional teď natahuje hru, jak se jen dá, což se hostům evidentně nelíbí.

84

A mohlo být vymalováno, rychlý protiútok táhl Rondon, který také vystřelil, naštěstí ale jen o kousek minul bránu Ricarda.

83

Hosté se stále nemohou dostat do vážnější šance, ze které by případně srovnali stav utkání.

82

Tentokráte domácím odpískán útočný faul, Ricardo rychle běží pro balón a bude rozehrávat.

81

Nacional už mohl postupovat dva na jednoho, v tom byl domácím ovšem odmáván a odpískán ofsajd.

79

Hosté už na nic nečekají a střílí ze všech pozic. Další střela Cabrala znovu nepřesná.

78

Střela Diase končí nad bránou Gottardiho.

77

Jeden takový teď předvedli Mexer a Rondon, ale moc neuspěli.

75

Domácí už nikam nespěchají a nebezpeční teď budou z rychlých brejků.

74

Hra už na druhé straně, kde domácí Rondon vybojoval rohový kop, už osmý pro Nacional.

73

Další útočný výpad Eduarda, ten ale v ofsajdové pasti.

72

Hosté se postupem času tlačí více a více dopředu.

71

Domácí znova střídají, odchází Candeias, opačným směrem míří Mateus.

69

Marinho si pomohl útočným faulem, rozehrávat budou domácí.

68

Právě nový muž na hřišti Amessan se dostal ke střele, ta byla ovšem hodně nepřesná.

67

Hostující trenér teď posílil ofenzívu, doufejme, že se hra konečně oživí.

66

Poprvé střídají hosté, dohráno má Galo, přichází Amessan.

65

Uvidíme, jak na tuto branku hosté zareagují tentokrát.

64

Nacional právě vstřelil branku!

K míči se z následného rohového kopu dostal LADJI KEITA a ten následnou technickou ranou posílá domácí opět do vedení!

63

Domácí vybojovali další rohový kop.

61

Po pravé straně se teď výborně probíjel Rodrigues, před nim ale dobře zakročil Galo.

60

Stále je to vyčkávání na obou stranách, oba celky teď navíc hodně zalezly.

59

Domácí střídají, odešel Campos, kterého nahradil Aurelio.

58

Hra se teď hodně uklidnila, opět to vypadá, že by jeden z celků nerad udělal chybu.

57

Z dobré pozice to teď zkoušel Revson, který ale nemířil přesně.

56

Hodně práce teď měl domácí brankář, který musel vyběhnout až za velké vápno, aby stihl míč zakopnout před Eduardem do zámezí.

55

Už ale zase hosté, kteří jsou teď v laufu, přichází další roh, tentokráte právě pro hosty.

54

Nevydařený roh přeletěl celé vápno.

53

Domácí celek konečně na útočné polovině, Rondon vybojoval rohový kop.

51

Dobrou práci teď na útočné polovině předvedl Paulo, před kterým musel zakročit Claudemir.

50

Hostující tým tento gól očividně nabudil a je stále hodně aktivní.

49

Coimbra právě vstřelila branku!

Míč si vzal na starost EDINHO a ten se nemýlil, 1:1!

48

Byla nařízena penalta pro hostující celek!

47

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, kteří budou zcela jistě chtít s nepříznivým výsledkem něco udělat.

46

Uvidíme, s čím oba celky přijdou do druhého poločasu, který začne zhruba ve 20:32.
Zatím sledujeme hodně podprůměrný duel. Hraje se ve velmi vlažném tempu a ani jeden z celků si závěr sezóny nechce zkazit nějakým zbytečným zraněním. Přesto jsme viděli jednu branku. Ve 40. minutě se prosadil Candeias, ale to zatím bylo jediné pěkné na tomto zápase.

45+2

První poločas už se jen spíše dohrává, každou chvíli bude úvodní půlka ukončena.

45+1

Sudí Ferreira přidává 2 minuty nad rámec prvního poločasu!

45

Rozhodčí už sleduje hodinky, uvidíme, jestli něco nastaví.

44

Přichází další nepřesnosti, jako teď Ricardo, kterého odkop míří zbytečně do zámezí.

43

Konec prvního poločasu se blíží a nevypadá t, že by se skóre ještě mělo měnit.

42

Útočný faul Paula.

41

Obrovská rána pro hosty, kteří určitě nebyli horším týmem.

40

Ojedinělá útočnější akce končí úvodní brankou domácích! Výborně do teď udělal DANIEL CANDEIAS, který tvrdou ranou z hranice šestnácti metrů posílá domácí do vedení!

39

Nepřesnosti se to jen hemží na obou stranách.

38

Hodně dlouho teď s rozehrávkou otálel Galo, o míč málem přišel.

36

Nejde ani říci, je li některý z celků lepší, hraje se většinou uprostřed hřiště.

35

Má slova nyní potvrdil Eduardo, jehož přihrávka na Marinha byla velmi nepřesná a domácí brankář Gottardi s rozehrávkou nikam nespěchá.

34

Hraje se opravdu v hodně pomalém tempu, což zrovna není to, co bychom v zápase, kde už jde jen o kosmeticky lepší umístění v tabulce čekali.

32

Další hodně nevydařená rána z kopačky Mexera končí mimo.

31

Domácím teď byla ponechána výhoda a mohli jít do protiútoku, vinou špatné komunikace ovšem o míč přišli.

30

Rychlou akci hostů teď zastavil jeden z čárových rozhodčích, který signalizuje ofsajd.

29

Dosud asi nejnebezpečnější roh! Centr Campose se snesl až na hlavu Claudemira, který v těžké pozici hlavou míří nad bránu Ricarda.

28

Další rohový kop pro domácí.

27

Co je na zápasu ale evidentní, že žádný z celků by vinou zranění nerad přišel o své hráče, hraje se poměrně čistě na obou stranách.

26

Nejistotu v rozehrávce domácích teď musel řešit Marcal odkopem do zámezí.

25

Z velké vzdálenosti to zkusil obránce Claudemir, jeho rána ale končí hodně nad bránou Ricarda.

23

Ta s rozehrávkou nijak nepospíchá, je evidentní, že bod by hostům dnes bohatě stačil.

22

Ti chtěli hosty překvapit rychlou rozehrávkou, moc dobře si ovšem nerozuměli a tak u míče hostující Academica.

21

Hodně nepřesností ve středu hřiště na obou stranách, vše řeší taktickým faulem China, rozehrávat budou domácí.

20

V ofsajdové pasti nachytán hostující Marinho.

18

Domácí mají stále mírně navrch a mají územní převahu.

17

Zatím asi největší šance zápasu! Domácí Rondon se na hranici velkého vápna dobře uvolnil a vyslal tvrdou střelu. Ta ovšem minula o kousek hostující bránu!

16

Gottardi si pro míč vyběhl a vyboxoval do bezpečí.

15

Roh přichází i na druhé straně pro Coimbru, běží 15.minuta a je to už šestý roh!

13

Už čtvrtý roh pro domácí končí stejně jako všechny ostatní.

12

Do dobré pozice se teď dostával domácí Jota, byl mu ale odpískán útočný faul.

11

Další centr z pravé strany ukryl do náruče Ricardo.

10

Sledujeme hodně opatrné utkání, je evidentní, že ani jeden tým nechce udělat v úvodu žádnou chybu.

9

I ta si s touto pobídkou moc dobře neporadila a na druhou stranu už uháněl Keita, kterého ovšem zastavil ofsajd.

8

Zatím se nám to rohy jen hemží, svůj první rohový kop teď vybojovala Coimbra.

7

Po delší době u míče hostující Academica, která teď nebezpečně zahrozila z levé strany, hlavička Paula minula domácí svatyni.

6

První střelecký pokus na bránu Ricarda vyslal Ghazal, ta mířila jen doprostřed brány a portugalský gólman s ní neměl problémy.

5

Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, chybí tomu zatím lepší finální přihrávka.

4

Běží čtvrtá minuta zápasu a domácí už vedou 3:0 na rohy, zatím se jim tahle činnost ale příliš nedaří.

2

Hostující obrana si poradila jen za cenu dalšího rohu pro domácí.

2

První roh ale vybojovali domácí, konkrétně Rondon.

1

O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté.

1

CD Nacional: Gottardi – Candeias, Claudemir, Ghazal, Jota, L. Keita, Marcal, Mexer, Campos, Rodrigues, Rondon

Academica de Coimbra: Ricardo – Galo, Cabral, China, Dias, Edinho, Eduardo, Ferreira, Halliche, Marinho, Paulo

Rozhodčí: Ferreira – Ramos, António.
Jak ale tento zápas dopadne? Sledujte online reportáž od 19:30.
Oba celky se v rámci tohoto ročníku už střetly. Duel hostila Academica, která vyhrála 2:1 a určitě by podobný výsledek zopakovala i v dnešním zápase, který by mohl přinést i nějaké branky, protože jak už jsem zmiňoval, zas o tolik nejde.
Hostující Academica je na tom úplně stejně. V posledních třech zápasech posbírala 7 bodů a zajistila si tak nejvyšší soutěž i pro příští rok. Hosté se nachází na 11.místě s 28 body. Lepší, než jedenáctá už Coimbra být nemůže, zato může být ještě o dvě příčky horší. Na 12.místě je totiž Setubal (26 bodů) a na 13.pozici Gil Vicente (25 bodů). Hosté tak už nemají co ztratit a určitě do utkání nepůjdou s tím, aby tato sezóna už byla za nimi a budou chtít uhrát dobrý výsledek.
Domácí Nacional se před závěrečným kolem nachází na deváté příčce s 37 body! Na sestup nebo postup už to být nemůže a tak domácí budou hrát pouze o lepší postavení v tabulce. Před nimi je Rio Ave a Sporting se 39 body a šestý Guimaraes se 40 body! Za nimi je může ohrozit pouze desáté Maritimo, které má shodně 37 bodů! Uvidíme, jak domácí tohle utkání pojmou.
Pěkný nedělní večer přeji všem fanouškům nejvyšší portugalské soutěže. Portuguese Liga má na programu závěrečné kolo a jedním ze zápasů bude i duel mezi domácím Nacionalem a hostující Coimbrou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.