7:5

konec (1:2, 5:1, 1:2)

20.11.2012, 17:00 • Zimný štadión, Skalica sk

Je dobojované!
Tretia tretina nám priniesla opäť niekoľko veľmi pekných gólových momentov. Už od začiatku boli aktívnejší popradskí hráči, ktorí si v 47. minúte vybojovali gól, keď sa po skvelej prihrávke od Paločka gólovo presadil Jaroslav Jabrocký. Popradčania boli na koni a už v 49. minúte vsietil kontaktný gól Poprad domáci Harant, ktorý si puk stečoval do vlastnej brány. Tento úspešný zásah bol však prípísaný Vandasovi. Gólový stav tohto stretnutia bol tesný 6:5, až sa v 60. minúte poštvrtýkrát gólovo presadil Vladimír Škoda gólom do prázdnej popradskej brány.
Žilinčania tak získavajú po trojzápasovej bodovej odmlke plný bodový zisk a Popradčania pre zmenu predlžujú šnúru prehier na tri zápasy.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch slovenskej Tipsport extraligy.
Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (19:23:49)

60:00

59:55

Michal Kokavec bol len niekoľko centimetrov od ôsmeho žilinského gólu - jeho delovka napokon skončila len tesne mimo popradskej brány!

59:29

Sidor odchádza opäť z popradskej brány a uvidíme ďalšiu poweplay domácej Žiliny!

59:09

Žilina dala gól!
Popradská obrana opäť nepríjemne zaváhala. Sýkora schmatol puk po nepresnej popradskej prihrávke a nakorčuľoval si po pravom krídle. Následne prihral na ľavú stranu VLADIMÍROVI ŠKODOVI, ktorý bez problémov vsietil do prázdnej brány svoj štvrtý gól! Asistencie si pripisujú hráči Tomáš Sýkora a Miroslav Sekáč.

58:48

Popradčania sa odhodlali hrať poweplay! Uvidíme, či sa im to podarí práve v tejto situácii!

58:10

Pri puku je momentálne domáci Sýkora, ktorí sa snaží získavať veľmi cenné sekundy. Až teraz začne pravý súboj o cenné ligové body!

57:22

Na druhej strane sa do bleskového úniku dostal Kokavec, no ten poriadne zaváhal, puk mu odskočil od hokejky a napokon skončil len v moci pozorného Špeldu.

56:45

Roman Tomas sa dostal do ďalšieho skvelého zakončenie, no nepadlo mu to tam ani tentokrát! Žilinskú bránu minul len o niekoľko centimetrov napravo!

56:04

Kramár si pekne nakorčuľoval k útočnej modrej čiare a puk nahodil do útočného pásma. Tam ho očakávali len domáci hráči, ktorí ho vyhodili späť do stredného pásma.

55:28

Žilinčanom sa rysovalo skvelé prečíslenie! Po skvelom úniku od Sýkoru bol na pravej strane voľný Valášek, no pozorný Šterbák Sýkoru zblokoval a od puku ho nekompromisne odstavil!

54:45

Jabrocký pekne vybojoval puk, následne ho prihral Paločkovi, ten nezaváhal a opäť pripravil puk pre svojho kolegu Koskinena. Ten nezaváhal a pukom opečiatkoval Johanesovu výstroj.

54:00

Do konca tretej tretiny nám ostáva presne šesť minút a popradskí hráči sú pri puku, no len vo vlastnej obrannej tretine. Ak chcú z tohto zápasu aspoň bod, budú musieť zabrať na plné otáčky.

53:12

Dávid Buc sa dobre presúval po pravom krídle, no napokon nedokázal prihrávať na voľného Balána. Jeho prihrávku veľmi dobre zblokoval pozorný Leško.

52:35

Hvila nám predviedol tvrdé zakončenie od modrej čiary, no gólman Johanes bol úspešný aj tentokrát. Puk veľmi dobre ukryl vo svojej pozornej výstroji.

51:59

Momentálne sme v hre mohli vidieť niekoľko nepresností. Najskôr to bolo zakázané uvoľnenie Žiliny a následne avízovaný offsajd Popradu. Pri puku sú teda domáci.

51:19

Popradskí hráči si vybojovali ďalšiu nebezpečnú gólovú šancu! Po peknej prihrávke od Balána sa k puku dostal Roman Tomas, no tomu dnes šťastie nepraje a jeho backhandové zakončenie gólman Johanes vyráža svojími betónmi.

50:37

Po tvrdom bodyčeku Sekáča ostáva v obrannom pásme Žiliny ležať Michael Vandas! Vylučovať sa nebude, aj keď sa hostia hnevajú. Vandas sa po chvíli pozviechal a po svojich odchádza na striedačku.

50:15

Po peknej prihrávke od Kloudu sa k puku dostal Michael Vandas, ktorý nám predviedol delovú strelu z ľavej strany. Gólman Johanes nemusel zasahovať, keďže puk letel mimo priestoru jeho brány.

49:31

Popradčania sú opäť pri puku a domáci obrancovia sa zatiaľ dobre bránia. Rozdiel je však už len jednogólový a hostia majú vyrovnanie na dosah. "Vlci" si nemôžu dovoliť už žiadne chyby.

7:5

Branky a nahrávky: 6. Škoda (Varga, Kokavec), 24. Škoda (Rúfus, Kokavec), 32. Sýkora, 33. Ďuriš (Dlouhý), 34. Drevenák (Kokavec), 40. Škoda (Drevenák, Kokavec), 60. Škoda (Sýkora, Sekáč) - 12. Koskinen (Tomas), 15. Klouda (Hvila, Suchý), 34. Jabrocký (Paločko), 47. Jabrocký (Paločko, Koskinen), 49. Vandas (Hvila, Suchý)

MsHK Žilina: Johanes (Žigárdy) - Rúfus, Sekáč - Brcko, Harant - Dlouhý, Leško - Sýkora, Staňo - Kokavec, Škoda, Varga - Jass, Troliga, Krajči - Valášek, Ďuriš, Drevenák - Sýkora, Staňo, Drábek.

HK Poprad: Nikkilä (Sidor) - Šterbák, Suchý - Kovačevič, Kramár - Špelda, Kurali - Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - Tomas, Balán, Buc - Paločko, Koskinen, Jabrocký - Takáč, Gápa, Homa.

Rozhodčí: P. Jonák - Návratek, P. Tvrdoň