HK Skalica – HK DUKLA Trenčín

5:2

konec (3:1, 1:0, 1:1)

23.09.2012, 17:00 • Zimný štadión Skalica • Martin Javorček, Janka Danková sk

Po 60-ich minútach sa tešia domáci Skaličania spolu so svojimi fanúšikmi - dnes sa na tento zápas prišlo pozrieť 1713 divákov. Výsledkom 5:2 skončil boj o ďalšie cenné body medzi Skalicou a Trenčínom. Možno povedať, že rozhodla prvá tretina, ktorú dokázali domáci plne využiť. Naopak žlto-červení nie a nie streliť gól. "Vojaci" tak 4. kolo, ktoré je prichystané na utorok 25.9., budú začínať stále s nulou v bodovej tabuľke. (19:04:05)

60:00

59:55

Domáci v plnom počte.

59:44

Kotvan nádherné vychytal Mikulovu strelu od modrej.

57:52

Nedovoleným spôsobom si teraz chcel pomôcť Laco Gábriš - pykať bude 2 minúty na trestnej lavici. Trenčanov tak čaká presilová hra.

58:12

Višnovského strela z pravého kruhu končí v náručí Kristína.

57:51

Skalica dala gól!
.
Školiakov nahodený puk najskôr netrafil Marek Bartánusa, našiel si cestu k puku a nahral pred bránu na MARTINA BAKOŠA. Ten bez zaváhania vsietil gól.
Asistencie: René Školiak, Marek Bartánus

56:54

Pardavý dostal prihrávku pred bránu ale netrafil.

56:11

Mrávik teraz nahral len na päty Rusnákovi.

55:11

Trška teraz medzi kruhmi z otočky vypálil delovku tesne nad bránu Kristína.

55:01

53:21

Šátek teraz vo vlastnom oslabení prenikol až do útočného pásma, no rozhodca videl offsajd.

53:02

Bartánus putuje na trestnú lavicu za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

52:03

Tybor od modrej napálil tvrdú strelu na hokejku Mikulu, ten tečoval puk do brankároveho betónu. Kotvan zasahoval na dva krát mimoriadne efektívne.

52:29

Trenčín dal gól!
Trenčania znižujú skóre zápasu! ONDREJ RUSNÁK využil Kotvanovu nepozornosť a tesne pod hornú žrdku poslal puk, ktorý sa odrazil priamo do brány.

51:00

Na trestnú lavicu odchádza Martin Vyrúbalík.

50:07

Solčík teraz nevyužil absolútnu šancu. Za bránou mu prihral puk Tybor , ten však mieril vysoko nad.

49:46

Pri striedaní oboch tímov využil Fabuš šancu, nakorčuľoval si pred Kotvana, ale prihrával dozadu Tyborovi. Ten vystrelil, ale brankár domácich gólovú šancu zneškodnil.

49:12

Domáci dobývajú stále bránu Kristína, ktorý musí byť neustále v strehu. Série striel mieria či už na bránu ale aj mimo brány.

48:32

Jaborník dostal prihrávku z kruhu, následne netrafil takmer odkrytú bránu hostí.

47:57

Holovič poslal prihrávku k mantinelu na Juríka, toho narazil Bagin a puk získava Trenčín.

47:17

Vyrúbalík teraz na dva krát vystrelil, jeho strely boli zblokované, následne sa nepodarilo prekonať Kristína z pravého kruhu Višnovskému.

47:06

Imrich posiela na Kotvana hrozivú strelu od modrej, nakoľko dostal prihrávku hneď po vhadzovaní. Domáci brankár ale vybral z talónu obdivuhodný zákrok vyrážačkou.

46:49

Hostia stále krúžia okolo Kotvanovej brány. Ich produkcia streleckých šancí je momentálne nulová.

46:22

Rusnákov prienik zastavila píštalka rozhodcu. Pískaný offsajd.

45:36

Kombinácia Školiak, Trška bola úspešná. Domáci sa natlačili do útočného pásma hostí. Výrazna akcia však nevznikla.

45:01

Jaborník teraz v snahe ohroziť bránu od modrej trafil len protihráča.

44:51

Trenčania opäť v útoku, prihrávka na Tyborovu hokejku bola ale nepresná. Mladý Trenčan poslal puk iba na ochrannú sieť.

44:03

Zadovka Preisingera neprešla na osamoteného Višnovského. Dopredu idú hostia.

43:57

Gašparovič to teraz skúšal z ľavého kruhu, strela bola ale nepresná.

43:32

Stieler meter od bránky miesto strely vyhodil puk vysoko nad.

42:54

Vhadzovať sa bude opäť pred Kotvanom, hra je skutočne rýchla a obaja brankári musia byť stále v strehu.

42:27

Skaličania skúšajú rýchly protiútok, potrebujú ale prestriedať.

42:16

Pardavý sa snaží z uhla prekvapiť Kotvana, ten je ale pozorný a puk vyráža pred seba.

41:57

"Vojaci" dokázali poslať puk pred Kotvana, tam sa začína riadna bitka o puk.

41:15

Adamec sa pokúša vyhodiť puk z obranného pásma, Skalickí útočníci ale predvádzajú svoju kvalitu, jeho šancu zneškodnil Holovič.

40:56

Domáci sa hneď z úvodu dokázali nasťahovať pred Kristína. Ten ale zatiaľ nemusel čeliť hrozivým strelám.

40:02

Začala posledná časť zápasu, na buly z dvojice Rusnák - Školiak úspešnejší Skaličan.

40:01

Začala tretia tretina.
Zopakujme si ešte úvodné zostavy:

HK 36 Skalica: Kotvan - Trška, Kozák, Bartánus, Školiak, Bakoš - Barák, Gabriš, Kutálek, Stieler, Šátek - Jankovič, Vyrúbalík, Višňovský, Kudrna, Preisinger - Srnec, Jaborník, Jurík, Holovič, Konečný

Dukla Trenčín: Kristín – Bombic, Biro, Pardavý, Rusnák, Gašparovič - Bagin, Ďurkech, Tybor, Lelkeš, Sojčík - Habšuda, Bednár, Mikula, Adamec, Fabuš - Imrich, Nemčík, Mravík.

Rozhodcovia: Kristín – Bombic, Biro, Pardavý, Rusnák, Gašparovič - Bagin, Ďurkech, Tybor, Lelkeš, Sojčík - Habšuda, Bednár, Mikula, Adamec, Fabuš - Imrich, Nemčík, Mravík.
Druhá časť hry už nebola tak bohatá na góly ako tá prvá, tešili sa len raz domáci a to zásluhou Andreja Kudrnu niekoľko sekúnd pred sirénou. Pri Trenčanoch sa môže zdať, že majú akýmsi spôsobom zviazané ruky; nielen že nedokážu vsietiť Kotvanovi gól, ale ani si vybojovať dostatok šancí na útok či pohrozenie. "Vojaci" zobrali hru pod svoju réžiu azda len počas presilovky, avšak ani tú nedokázali gólovo využiť. Po 40. minútach zápasu tak vedie domáca Skalica nad žlto-červenými 4:1.

40:00

Druhá tretina skončila.

39:44

Skaličania tlačia hostí aj v posledných sekundách.

39:06

Nádhernou akciou Miroslava Preisingera a ANDREJA KUDRNU je stav zvýšený na 4:1. Domáci sa ocitli v dvojici proti bezmocnému brankárovi hostí, kde Preisinger do prázdnej brány nahral KUDRNOVI, ktorý nezaváhal a skóroval. Asistencie: Miroslav Preisinger, Ivan Jankovič

38:06

Kutálek teraz uvoľnil Stielera, ocitol sa sám pred bránou, ale tiesnený obrancom nedal.

36:28

Rado Tybor sa predral do útočného pásma, tvárov v tvár napriehol strelu smerujúcu priamo na Kotvana. Ten jeho šancu zneškodnil vyrážačkou.

37:45

Stieler teraz číhal pri bráne Kristína, ktorý puk radšej podržal.

37:15

V priestoroch pravého kruhu sa presadil Školiak, strelu do svojej svätyne nepustil Kristín.

36:47

Bartánusovu strelu tečoval Školiak mimo brány.

35:52

Jurík vybojoval puk za bránou Kristína, k puku sa dostáva Holovič, jeho pokus zachytili obrancovia hostí.

35:14

Kombinácia medzi Preisingerom a Višnovským v strednom pásme nebola úspešná. Puk včas dokázal vziať Bednár.

34:26

Domáci teraz s problémami prechádzajú cez strednú tretinu ihriska.

33:45

Birov nahodený puk nenašiel žiadneho spoluhráča.

32:49

Juríkovú nahrávku na Konečného včas zastavil Bagin.

32:34

Útok zakladá Pardavý.

31:48

Barák sa zázračne dokázal pretlačiť až do útočného pásma. Streliť nedokázal.

30:53

Hostia stále produkujú nátlak na domácu bránu.

30:20

Imrich skúša od modrej riadnu strelu, puk ale letel pár centimetrov nad bránu.

30:39

29:57

Trenčania sa usadili v útočnom pásme. Všetky ich strely však končia mimo brány.

29:15

Holovič vo vlastnom oslabení takmer prešiel do samostatného úniku. Všetko vyriešila obrana hostí.

28:39

Hostia si zahrajú presilovku. Za nedovolené bránenie si ide na 2 minúty posedieť Jankovič.

28:25

Séria palieb na Kristína. Najskôr Višnovský trafil betón brankára, potom to skúsil Vyrúbalík ale gól nepadol.

27:50

Hostia v plnom počte.

26:59

Skaličania tlačia "vojakov", už nejedenkrát puk lízok brankárov betón.

26:53

Kozák od modrej takmer našiel pred bránou voľného Školiaka, ten však nestihol včas spracovať puk. Skalica stále pri puku.

26:01

Bartánus z kruhu vyslal tvrdú strelu na Kristína. Bránu minul.

25:50

Vylúčenie na strane hostí. Po seknutí si pôjde oddýchnuť Ján Pardavý.

25:40

Višňovský vyslal nebezpečnú strelu z ľavého kruhu na brankára hostí, ten ju dokázal zneškodniť.

25:12

Pred Kotvanom v poslednej chvíli zasiahol Šátek, ktorý položil hokejku do strely Mikulu.

24:37

Barákov pokus natlačiť sa cez dvojicu obrancov pred bránu Kristína bol neúspešný.

23:56

Hra sa neustále pohybuje z jednej strany ľadu na druhú, ani jeden tím sa nedokáže na dlhšie udržať v útočnom pásme.

23:52

V obrannej tretine Skalice chyboval Gábriš. Šanca pre Trenčanov.

23:10

Konečný sa dokázal natlačiť medzi kruhy. Následne strelou trafil Kristína.

21:45

Višnovský zachytil puk v strednom pásme, prekorčuloval celou tretinou hostí, ale puk mu vzal Bednár.

21:10

Jáborník našiel na modrej osamoteného Gábriša, jeho strela minula bránu.

20:42

Ján Pardavý sa dokázal spoza brány dostať pred Kotvana odkiaľ zakončil len do lapačky bankára.

20:12

Bartánus za bránou hostí stratil puk, do útoku postupujú trenčania.

20:01

Začala druhá tretina.

20:01

V úvodnej tretine sme mali možnosť vidieť nádherný hokej na domácej strane. S obrovským nasadením a chuťou nastúpili do zápasu domáci, ktorí po prvej tretine vyhrávajú rozdielom dvoch gólov. Trenčania taktiež ohrozili bránku Kotvana, premenili však len jednu šancu a tak je stav po prvej tretine 3:1.

20:00

Prvá tretina skončila.

19:52

Rýchly protiútok,Bombicova strela ale minula bránu.

19:15

Ani koniec prvej tretiny Skalica nenecháva na náhodou. I keď by sa mohlo zdať, že by im stačilo ubrániť sa posledných pár sekúnd, oni sa dravo nahrnuli pred Kristína a snažia sa ho ešte prekvapiť.

19:07

Bagin padol pred Bakošom a nedokázal zabrániť prihrávke na MARTINA BAKOŠA. Bakoš s rozumom poslal jemnú strelu do pravej časti bránky.
Asistencia: René Školiak, Marek Bartánus.

18:45

Solčík dostal puk na modrú, odkiaľ poslal tvrdú strelu na Kotvanovu bránu. Kotvan zasahuje.

18:40

Sojčík posiela zo stredovej čiery prihrávku na Tybora, tomu puk preskočil cez hokejku ku hráčovi Skalice.

18:22

Kristín radšej podržal puk pred Bakošom.

16:58

Dukla znižuje skóre zápasu. EMIL BAGIN si obkorčuľoval celú bránu, využil, že Kotvan je už na zemi a poslal puk do brány cez malé miestečko medzi brankárom a konštrukciou brány.
Asistencie: Tybor, Nemčík.

16:07

Fanúšikovia domácich teraz hromadne tlieskajú výkonom svojich obľúbencov.

15:40

Pardavý po celej dĺžke prekorčuľoval až do útočného pásma, prihrával Rusnákovi medzi kruhy, ten bránu minul.

14:46

Preisinger sa dokázal uvoľniť cez Ďurkecha a ocitol sa sám pred bránou Trenčína. Pozorný Kristín zachraňuje situáciu.

14:39

Ďurkech sa ako jeden z mála Trenčanov dostal do útočného pásma, Kotvan ale predviedol brankárske umenie, keď jeho strelu vyrážačkou poslal k svojmu spoluhráčovi.

13:53

Strelecký pokus Fabuša skončil len na nohe Gábriša.

13:20

Bartánus dokázal dokonale prinútiť Kristína, aby svoju pozornosť venoval práve jemu. Prihrával Bakošovi, ktorý čakal na druhej strane brány, puk však o pár centimetrov minul Kristínovu svätiňu.

13:08

Bakoš vyslal strelu na Kristína spoza kruhov. Skóre sa nemení.

12:04

Srnec úspešne pri mantinely zobral hosťom puk.

11:39

Lelkeš nepokrytý pred bránou, prihrávky sa ale nedočkal. Namiesto toho Tybor puk stratil a domáci v plnej paráde predvádzajú, že tento ľad poznajú predsa len lepšie.

11:18

Preisingerovi rýchly pokus o únik nevyšiel.

11:00

Mikula od modrej posiela puk pred bránu, jeho spoluhráči majú avšak prikrátke hokejky. Hru tak uchopili do svojich rúk Skaličania.

10:47

09:35

Rusnák sa snažil z kruhov ohroziť bránu domácich, brankárová vyrážačka bola ale šikovnejšia.

08:55

Trenčania sa snažia o rýchle zníženie stavu. Ich snaha o dostanie sa do útočného pásma je mizerná.

08:47

Po samostatnom nájazde, gól ANDREJA KUDRNU. Nádhernou strelou trafil Kristínovi do betónu, následne sa strela odrazila do tyčky od ktorej následne do brány.
Bez asistencie.

08:44

Trestné strieľanie na domácej strane. Zahráva ho Kudrna.

08:33

Vylúčenie na domácej strane. Na trestnú lavicu odchádza za podrazenie Gábriš.

07:56

Bartánus nádherne prekľučkoval cez obranu hostí, prihral do odkrytej brány spoluhráčovi. Ten len o chlp netrafil.

08:04

Ľudia v Skalici stávajú zo sedadiel, ich miláčikovia strieľajú úvodný gól stretnutia. RENÉ ŠKOLIAK bol nedostatočne pokritý Trenčianskou obranou a tak Kozákovi nič nebránilo prihrať mu zo strany. Asistencia: Lukáš Kozák

07:40

Vhadzovať sa bude pred Kristínom, domáci sú poriadne nabudení.

07:23

Trška po sklepnutom puku od Bartánusa vyslal delovku na Kristínovu bránu. Netrafil.

06:48

Trenčania v rýchlosti pred brankára domácich, Jurík zastavil ich snahu, Obsa tímy striedajú.

06:52

Holovič takmer našiel Konečného na útočnej modrej. Proti bola obrana hostí.

06:22

Preisinger začína útok za vlastnou bránou.

05:42

Pomocou tela sa dokázal až pred bránu Kristína natlačiť Preisinger. Brankár však stále bez inkasovaného gólu.

05:15

Kudrna posiela puk zo vzdialeností striedačiek ku svojim spoluhráčom v útoku, obrana Trenčían ale zabraňuje každej šanci o strieľanie.

04:57

Kutálek pred bránou na poslednú bránu vypichol puk z hokejky Tybora.

04:32

Hostí odzbrojil pozorný Šátek.

03:59

Školiak sa kolmicou pokúsil nájsť Šáteka.

03:35

Domáci boli už krásne rozstavaní v útočnom pásme, Sojčík im ale ukradol puk a posiela ho do stredného pásma.

03:22

Bakoš dostáva vo vlastnej tretine puk od Tršku, posunul ho na Školiaka, ten opäť minul.

03:15

Oba tímy striedajú, hra zo strany na stranu. Zakázaé uvoľnenie na strane domácich opäť prerušilo hru.

02:38

Lelkeš pred bránou, puk sa mu ale vyšmykol a tak ani nestihol zakončiť.

02:02

Hra v strednom pásme, Skaličani sa snažia vrátiť na miesta, kde začali úvod stretnutia.

01:09

Trenčanom sa konečne podarilo vyviezť puk z obranného pásma, konkrétne Tybor našprintoval pred domáceho brankára. Jeho koncovka skončila však len v Kotvanovej lapačke.

00:45

Jaborník po krásnej momentke od Šáteka len tesne mieri vedľa.

00:23

Za bránou vybojoval puk Školiak, naservíroval pred bránu Trškovi, ten spomedzi kruhov minul bránu.

00:05

Úvodné buly získali domáci.

00:01

Stretnutie práve začalo.
Zimný štadión v Skalici sa napĺňa a fanúšikovia sú pripravení na úvodné buly. Okrem domácich fanúšikov sem zavítalo aj niekoľko Trenčanov, tak sa nechajme prekvapiť, kto z nich sa bude po zápase viac radovať.
V 3. kole slovenskej Tipsport extraligy sa proti domácemu celku HK36 Skalica predstaví Dukla Trenčín. Oba celky nemajú za sebou celkom úspešný vstup do ligy. Po troch kolách majú domáci na svojom konte o tri body viac, keď dokázali zvíťaziť proti SR20, hostia si držia negatívnu bilanciu. Dva zápasy, dve prehry .

Skalica v svojom poslednom zápase podľahla na pôde nováčika z Pieštan zahanbujúco 2:8.

Trenčín taktiež prekvapujúco nedokázal na domácej pôde poraziť hostí z Martina, keď podľahli hosťom 3:5.

Dvaja hlavní kandidáti na titul sa po hokejovej stránke veľmi trápia.
Na prvý pohľad situácia vyzerá tak, že oba tímy by mali byť na tom psychicky po dvoch prehrách zle. Budeme tak svedkami nudného hokeja, alebo sa jeden z dvojice tímov konečne výsledkovo uchytí v úvode Tipsport extraligy?
Odpoveď dostaneme už dnes o 16:30.