4:5

konec (0:4, 2:1, 2:0)

20.09.2012, 16:00 • Svijanská arena • Radoslav Vavřina

59:42

Poslední vteřinky budou velké drama, Martin Matějček (SPA) se při forčeku provinil podražením.

59:22

Sudí píská icing a Skřebský už je na střídačce.

56:57

Pavel Zacha (LIB) putuje na trestnou lavici za podražení, Tygrům se pokus o vyrovnání ztížil.

56:52

Blízko vyrovnání byl Beránek, před prázdnou brankou ale uklouzl a minul!

53:46

Adam Chlapík pálil z křídla na konci dlouhého šetření času, které podpořil fakt, že následuje vyloučení jednoho z hostů. Stanislav Eis (SPA) bude pykat za podražení.

52:54

Michal Beránek (LIB) se snažil až příliš a jeho tým to bude něco stát. Za útočný faul dostává dvě minuty za držení.

51:27

Liberec právě vstřelil branku!

Pěkná akce před brankou Sparty a domácí se dostávají na dosah. Skvělou práci odvedl na levém křídle Beránek, který pak přesným pasem nalezl volného ADAMA CHLAPÍKA.

Asistence: Michal Beránek, Pavel Zacha.

48:36

Tygři využívají přesilovku a zápas najednou vypadá hodně nadějně. Dvoubrankové manko se dá smazat během několika minut a těch zbývá jedenáct. Prosadil se tentokrát PATRIK MAĎAR, který dorazil Mikyskovu střelu.

Asistence: Josef Mikyska.

48:15

Hosté jdou do čtyř, útočným faulem, konkrétně napadením, se provinil Martin Matějček (SPA).

47:58

Nyní se ke střele odhodlal Matějček, puk se odráží od břevna mimo branku.

45:51

Nádherná kombinace Sparty na jeden dotek, Merta ji však uzavřel pouze střelou do boční sítě.

45:32

A domácí jdou opět do tří, tentokrát se provinil Adam Jandejsek (LIB) a to hákováním.

44:55

Petr Pilař (LIB) neměl jinou možnost, unikajícího soupeře musel zastavit nedovoleně.

40:54

Obrovská šance i na druhé straně, po Urbanově centru zakončoval Psota, na brankovišti ale skákavý odraz změnil směr. Brzobohatý (SPA) ovšem dostává dvouminutový trest za sekání.

39:47

A bude to opět čtyři na tři, přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici už usedl Patrik Urban (LIB) za faul kolenem.

39:13

Nebezpečná hra po střele Chlapíka, ten byl katapultován do hrazení Davidem Skřivánkem (SPA), pro nějž to je menší trest za hrubost.

38:41

Sparta míří zpět do početní výhody, Josef Mikyska (LIB) se provinil sekáním.

36:05

Opět Frk s Mikyskou před brankou hostů a opět z toho je gól. Forechecking přinesl Frkovi kýžené ovoce v podobě odcizení puku, který pak poslal komu jinému než JOSEFU MIKYSKOVI před branku, technik nejprve neuspěl, dorážku ale dostal po zemi do branky.

Asistence: Marek Frk.

33:49

Nakonec skončí domácí ve třech, Josef Mikyska (LIB) podrazil v rohu jednoho ze svých protihráčů.

33:43

Po chybě Jandejska musí Skřebský zasahovat, kvůli důraznému přístupu Bréma se však přímo na brankovišti strhl zápasnický souboj mezi právě Brémem a Frkem. Oba kohouti dostávají po dvou minutách za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

32:05

Hosté mohli opět uniknout do pětibrankového náskoku, Procházkův pas ale před prázdnou brankou nedokázal zpracovat Hampl.

31:06

Pavel Bílek (SPA) však situaci neunesl a po slovech k rozhodčímu dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Odpyká ho za něj Tobiáš Slavíček.

31:06

A cesta k vyrovnání by mohla začít právě nyní! Velice divoká skrumáž před Bílkovou brankou končí gólem. Už to vypadalo, že má brankář hostů puk pod kontrolou, Frk dokonce skončil na jeho zádech. Pak ho ale našel JOSEF MIKYSKA, který jej jen posunul přes brankovou čáru.

Bez asistence.

30:38

Jeden z hostů, pravděpodobně Brém, opět skóroval, evidentně ale dostal puk do branky kopnutím, a tak není gól uznán.

26:26

Sparta právě vstřelila branku!

Tentokrát už to Spartě vyšlo a dalším přesilovkovým gólem zvyšuje na 5:0. Skřebského nyní překonal po pasu Škopa MARTIN PROCHÁZKA, který tak zaznamenává svou druhou dnešní trefu.

Asistence: Luděk Škop.

24:52

Brzobohatý si poslední střídání doslova užil. Nejprve ho trefil kotouč do obličeje, pak se jen tak tak vyhnul hitu Pyrochty, nakonec ho Tygři začali osekávat. Tím ale vybojoval přesilovku, jelikož právě za sekání odchází na trestnou lavici Adam Jandejsek (LIB).

17:02

Škop předvedl Svijanské areně senzační kličku, když už ale na něj zírala odkrytá branka, trestuhodně ji minul!

17:02

Po akcích Langhammera a Zachy unikl obraně Liberce Škop, Jandejsek ho zastavil jen podražením a sudí nařizuje trestné střílení.

14:44

Mikyska našel před brankou osamoceného Kruckého, ten volil kličku, která však nebyla nejšťasntnějším řešením.

13:53

Tak ani nový gólman domácím nepomohl, po necelé minutě je puk opět v liberecké síti. Po rychlém pasu se prosazuje PATRICK BRZOBOHATÝ.

12:56

Domácí střídají brankáře, Sobotku v brance nahradí Daniel Skřebský.

12:56

Přesilovka sice už skončila, Sparta však využívá tlaku a opět skóruje. Nahození Matějčka chytře tečoval TOMÁŠ BRÉM, který se trefil přímo mezi Sobotkovy betony.

Asistence: Martin Matějček.

11:30

Bleskové využití početní výhody, Sparta zvyšuje své vedení. Od modré napřáhl David Skřivánek, za záda Sobotky však kotouč tečoval MARTIN PROCHÁZKA.

Asistence: David Skřivánek.

11:21

Jenže nyní se situace mění, Tygři jdou do tří. Celkem 87 sekund bude Sparta hrát proti třem hráčům, Jan Slavík (LIB) bude pykat za podažení.

09:02

Velká příležitost, do které Patrik Urban dostal svého jmenovce Maďara! Ten ale sám před brankářem poslal kotouč na první dotek právě do strážce klece hostů.

07:48

A Sparta bude mít pětiminutovou přesilovku, Adam Dlouhý (LIB) dostává větší trest a trest ve hře za úder do oblasti ramene a krku, Tygři tedy navíc ztrácí jednoho ze svých nejužitečnějších hráčů. Napadený sparťan bude bez většího utrpení pokračovat v zápase. Na trestnou lavici usedá Martin Žďárský, který odpyká Dlouhého pětiminutový trest.

05:28

A následujících 37 sekund to bude přesilovka pět na tři, Dominik Müller (SPA) složil u mantinelu Dlouhého a dostává menší trest za krosček.

04:05

Po kombinaci Škopa s Hamplem budou mít přesilovkovou příležitost i Severočeši, na dvě minuty usedá Tobiáš Slavíček (SPA) za podražení.

01:48

Z posledního střídání bude mít Patrik Urban (LIB) smíšené pocity. Nejprve nebezpečně vystřelil, nyní dostává dvě minuty za podražení.

00:36

A vstřelit branku se Spartě podařilo vskutku rychle. Už v první minutě se střelou z pravého kruhu prosazuje kapitán STANISLAV EIS.

Asistence: David Merta, Patrick Brzobohatý.

4:5

Branky a nahrávky: 32. Mikyska, 37. Mikyska (Frk), 49. Maďar (Mikyska), 52. A. Chlapík (Beránek, Zacha) - 1. Eis (Merta, Brzobohatý), 12. M. Procházka (Skřivánek), 13. Brém (Matějček), 14. Brzobohatý, 27. M. Procházka (Škop)

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (13. Skřebský) - Pyrochta, Jandejsek, Langhammer, Zacha, Dlouhý, Slavík, A. Chlapík, Maďar, Beránek, Psota, Vlk, P. Urban, Mikyska, Pálek, Žďárský, Frk, T. Procházka (C), Pilař, Klíma, Krucký.

HC Sparta Praha: P. Bílek (Neužil) - D. Bílek, Březina, Skřivánek, Veselý, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Vacek, Brzobohatý, Sekerka, Eis (C), Matějček, Merta, Hampl, M. Procházka.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, L. Podrazil.