6:2

konec (3:0, 2:1, 1:1) Stav série: 3:1

12.04.2024, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Finále • Šimon Šulc

Dnešní utkání sledovalo 453 diváků. (20:57:40)
Konec utkání je tady. Boleslav vedla již od úvodu zápasu a své vedení si už pohlídala. Nakonec zvítězila ve čtvrtém utkání s Pardubicemi 6:2 a celou sérii zápasu tak vede 3:1. Příští utkání se odehraje na ledě Dynama.

59:50

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Marek Sklenička – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Olexandr Ždanov.

59:36

59:17

Střela Macka byla zblokovaná a odražena do ochranné sítě.

59:10

Dynamo vyslalo z levého kruhu tvrdou střelu, se kterou si ale Sklenička poradil.

58:41

Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma a osvobozují se.

57:36

Ondřej Hrouda – 2 min., držení,
Imrich Maxin – 5 min. + OK, bitka.

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
Michal Jansa – 5 min. + OK, bitka.

57:00

Probíhají boje u mantinelu za brankou Veřmiřovského.

56:17

Zakázané uvolnění Dynama.

55:56

Domácím se nedaří rozehrát ze svého pásma, hosté je připravili o puk.

55:06

54:36

Pardubice zavezly puk do pásma domácích, ale Bruslaři je o něj obrali a vrací se do útoku.

53:36

Kurka nahrává prudce z pravého kruhu na svého spoluhráče na druhé straně. Ten se ale nedostal k možnosti zakončit.

53:06

Jiří Řehořek – 2 min., vysoká hůl.

52:13

51:42

51:28

Domácí rozehrávají s pukem zpoza své brány.

50:33

Doležel se ocitl s pukem sám před Veřmiřovským, ale puk měl od sebe daleko a nemohl tak zakončit.

50:13

Dominik Drábek – 2 min., podrážení.

49:42

Vojtěch Hora – 2 min., nedovolené bránění.

49:37

Pardubičtí zvládli zachytit přihrávku domácích u modré, mohli tak vystartovat do útoku.

48:32

Michal Jansa – 2 min., napadání rozhodčích.

48:32

48:32 Petr HANYŠ - 6:2

48:32 5/4

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslav ještě nekončí a PETR HANYŠ zařizuje další branku! Asistence: Vojtěch Beran a Filip Matějka.
Hanyš P., Beran V., Matějka F., Kurka A., Hora V.
Drábek D., Lempach Š., Jansa M., Křečan F.

48:16

Erik Úlehla – 2 min., nesportovní chování.

48:16

Při přechodu hostů do útoku je zastavil ofsajd.

47:48

Pískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

47:30

Boleslavský pobyt v útočném pásmu končí, na puku jsou teď Pardubice.

46:38

Řehořkova střela od modré letěla těsně mimo branku.

46:17

Vápeník vyslal přímou střelu na branku, kterou ale Sklenička chytl do své lapačky.

Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak to byla rychlost. TOMÁŠ ROLINEK využívá hned po vhození přesilovky a snižuje tak náskok domácích. Asistence: Vít Macek a David Krčál.
Rolinek T., Macek V., Krčál D., Křečan F., Ruml O.
Hrouda O., Churáček D., Kovář D., Hora V.

44:43

Kryštof Hájek – 2 min., nedovolené bránění.

44:43

Sklenička chytl tvrdou střelu z pravého kruhu.

43:34

Hra se zase přetočila na druhou stranu, hraje tedy Mladá Boleslav.

43:13

Pardubice vyslali střelu od modré, ta ale letěla mimo branku.

42:29

Na puku je Boleslav, která tak přechází do útoku.

41:49

Boleslavští zavezli puk pouze do středního pásma, kde o něj následně přišli.

41:10

Macek vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, která těsně minula branku.

40:51

Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35.
Ve druhé třetině odskočili domácí nejprve na rozdíl 5 gólů, což se ale hostům ještě před koncem podařilo o 1 gól snížit. Do posledního dějství tak nastoupí Bruslaři s vedením 5:1.

40:00

39:50

Třetina se blíží ke konci a žádný z celků se už pravděpodobně k žádné akci nedostane.

39:15

Zakázané uvolnění hostů. Bude se vhazovat po levici Veřmiřovského.

38:30

Řehořek nahazuje puk ze středního pásma do útoku. Tam se ho ale následně zmocnili domácí.

36:58 5/5

Nakonec se gólu Dynamo přeci jen dočkalo ještě ve druhé třetině. TOBIÁŠ SEKANINA přímou střelou snížil náskok Bruslařů. Asistence: Teodor Vápeník a Jiří Řehořek.
Sekanina T., Macek V., Rolinek T., Vápeník T., Řehořek J.
Vasiak S., Matějka F., Kristek J., Kovář D., Hájek K.

36:37

V soubojích za brankou Pardubic byli úspěšnější hosté, kteří tak můžou přejít do útoku.

35:44

Pardubice sice získali puk, ale o ten následně přišli ve středním pásmu.

35:06

34:40

Hostům se podařilo vyhodit puk z pásma a osvobozují se. Domácí se ale vzápětí do útoku vrací.

33:37

Maxin to zkouší od modré. Střela ale letěla těsně mimo branku.

31:28 5/5

JAKUB KRISTEK pokračuje dál a navyšuje náskok! Po přihrávce od Matějky zamířil a vystřelil parádně přímo pod horní tyč. Asistence: Filip Matějka a Oleksandr Ždanov.
Kristek J., Matějka F., Ždanov O., Doležel M., Kovář D.
Ryšavý M., Tvrdík P., Krčál D., Řehořek J., Křečan F.

30:38

Ždanov se dostal rychle s pukem do útočného pásma, kde ale pokračoval ve hře a počkal na své spoluhráče.

29:42

Boleslavští se s pukem zvládli rychle přesunout před branku Veřmiřovského, kde měli možnost vystřelit. Gólman ale střelu vychytal a přerušil tím hru.

29:06

Sviatoslav Vasiak – 2 min., držení.

Lukáš Korec – 2 min., krosček.

28:50

Bylo pískáno zakázané uvolnění domácích.

27:30

Hora dostal přihrávku před Veřmiřovského, ale nedokázal přes jeho betony zakončit.

26:47

Puku se zmocnili hosté, které ale zastavil ofsajd.

26:28

Domácím se nepovedla přihrávka zpoza od branky do středního pásma a bylo tak pískáno zakázané uvolnění.

25:32

Boleslavští se drží s pukem v útočném pásmu a nepouštějí hosty ke kotouči.

24:49

Adam Kurka – 2 min., krosček.

Teodor Vápeník – 2 min., krosček.

24:15

Rolinek se ocitl sám na levém kruhu a poslal na Skleničku tvrdou střelu. Tomu se ji ale podařilo vyrazit.

23:44

Na puku jsou Pardubice. Na ty ale vytváří Bruslaři nátlak, čímž jim ztěžují postup do útoku.

22:48

22:48 Olexandr ŽDANOV - 4:0

22:48 5/5

Další velká rána pro Pardubice! OLEXANDR ŽDANOV dokázal z pravého kruhu propasírovat kotouč za záda Veřmiřovského a navyšuje náskok. Asistence: Adam Kurka a Vojtěch Beran.
Ždanov O., Kurka A., Beran V., Šilhavý R., Hora V.
Ryšavý M., Novák M., Drábek D., Novosad T., Ruml O.

22:27

Přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:01

21:48

Střela z pravého kruhu na Skleničku. Ten si s ní ale poradil a puk přikryl pod lapačku.

20:52

Hraje se v pásmu domácích.

20:01

Vojtěch Beran – 2 min., hrubost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
V úvodní třetině si Boleslavští vydobyli parádní náskok o 3 góly. Bruslaři soupeři tak dali najevo, že jim nedají tenhle zápas zadarmo. Pardubice mají tak dvě třetiny na to vyrovnat.

20:00

19:41

Zakázané uvolnění Pardubic. Vhazuje se po pravici Veřmiřovského.

19:26

Hosty při postupu do útoku zastavuje ofsajd.

19:07

Ruml to vzal na sebe a prosvištěl do útoku, kde ale jeho střelu zablokoval jeden z domácích obránců.

18:32

Boleslav se dostala do útoku, kde ale přišli o puk a hosté ho vzápětí vyhodili z pásma.

17:25

Čermák blokuje svojí bruslí střelu Dynama.

17:02

Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice:
ze hřiště odchází Matěj Tuláček, přichází David Veřmiřovský.

17:02

17:02 Imrich MAXIN - 3:0

17:02 5/5

Tak to je mazec! Hosté se po gólu nestihli ani rozkoukat a už mají ve své brance další. IMRICH MAXIN tak pokračuje v tomto šílenství a navyšuje na 3:0. Asistence: Rostislav Šilhavý a David Churáček.
Maxin I., Hrouda O., Churáček D., Šilhavý R., Hora V.
Křečan F., Jansa M., Lempach Š., Drábek D., Novák M.

16:45

16:45 Jakub KRISTEK - 2:0

16:45 5/5

A Boleslav navyšuje! JAKUB KRISTEK parádní střelou z pravého kruhu přímo pod horní tyč vymetl pavučiny Tuláčkovi branky a navyšuje náskok svého týmu. Asistence: Filip Matějka.
Kristek J., Matějka F., Vasiak S., Hájek K., Čermák T.
Sekanina T., Macek V., Rolinek T., Úlehla E., Řehořek J.

16:26

Probíhají boje o puk u mantinelu ve středním pásmu.

15:26

15:18

15:18 Vojtěch BERAN - 1:0

15:18

A je z toho gól! VOJTĚCH BERAN poslal puk mezi betony Tuláčka a skóroval.

15:18

Za faul hostů nakonec bude nařízeno trestné střílení.

14:56

Rumlova střela od modré byla zablokována. Boleslav následně vyhazuje puk z pásma.

14:24

Pardubicím se nedaří se dostat zpátky do útočného pásma.

14:02

Domácí vyhazují puk z pásma.

13:35

Vápeník to zkouší od modré. Střela byla ale zblokována.

13:26

Petr Hanyš – 2 min., podrážení.

12:51

Šanci Pardubic dokázali Bruslaři zneškodnit. Jeden z hostů se s pukem dostal až k bráně, kde se mu ale nepodařilo puk přihrát do mezikruží.

11:33

Nakonec se s pukem dostali domácí do útočného pásma, kde následně z pravého kruhu mohli i vystřelit. Tuláček prvně ale neměl puk pod kontrolou, a tak se seběhl menší nešvar před jeho bránou, když se snažili dorážet. Nakonec puk dostal pod kontrolu a přerušil hru.

10:55

Byla pískána přihrávka rukou a vhazuje se tak ve středním pásmu.

10:30

Dynamu se podařilo vyhodit puk z pásma, ale Boleslav se vzápětí do útoku vrací.

09:31

Šilhavý zkouší nahodit z pravého kruhu puk na Tuláčka.

08:49

Domácí na chvíli o puk přišli, ale dokázali si ho během chvíle vybojovat zpět.

08:21

Hanyš dostal nahrávku do mezikruží, odkud hned střílel. Jeho střela ale nebyla moc razantní a Tuláček si s ní tak poradil.

07:31

Hrouda zavezl puk do středního pásma, kde ho nahodil do útoku a šel rychle střídat.

06:39

Hra se přesunula na druhou stranu. Vzápětí jsou ale na puku opět domácí.

06:15

Boleslavští jsou v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

05:25

Krčál si sám vybojoval puk a nebezpečně vystřelil na Skleničku. Ten ale vyrazil kotouč do ochranné sítě a vhazuje se tak po jeho pravici.

04:53

Jansa to zkouší od modré. Jeho střela byla ale zablokována jedním z domácích hráčů.

04:06

Hanyš se dostal s pukem až před Tuláčka, ale nemohl přes jeho betony skórovat.

03:26

V bojích o puk v pásmu hostů byli úspěšnější Bruslaři, kteří se tak dostali i ke střele. Tu ale Tuláček dokázal vykrýt.

02:54

Zakázané uvolnění hostů.

02:46

Puk získali domácí, kteří s ním musí ale přejet zpoza své branky.

02:32

Probíhají boje u mantinelu v pásmu hostů.

01:48

Matějka dokázal prokličkovat mezi hostující obranou až před Tuláčka, ale nedokázal zakončit, neboť mu puk sjel po čepeli.

01:27

Nakonec je Dynamo na puku a směřuje s ním do útoku.

01:03

Pardubice se zatím brání a nepouštějí Boleslav k žádným akcím.

00:25

Hrouda dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu a mohl tak zavést puk do útočného pásma.

00:06

Hra započala a na puku jsou domácí.

00:01

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – D. Kovář, Doležel, T. Čermák, K. Hájek, Hora, R. Šilhavý, Piskač – Hanyš (A), V. Beran (A), Kurka – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – Ždanov.
Trenér: Martin Škaloud

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Řehořek, Vápeník (A), Novosad, Jansa, Křečan – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Lempach, Sekanina, Korec (A) – Úlehla, D. Drábek, M. Novák – P. Tvrdík, M. Ryšavý.
Trenér: Vojtěch Faltys

Rozhodčí: Kostourek, Micka – Hnát, Teršíp.
Dnes nás čeká klíčový duel pro obě strany. Bruslaři chtějí usilovat o další vítězství a tedy i mečbol pro nedělní odvetu na východě Čech, rádi by si také udrželi momentum z posledních dvou zápasů. Pardubičtí zase potřebují nutně vyrovnat, protože odjíždět domů se stavem 2:2 nebo 1:3 je dost podstatný rozdíl.

Komu se povede naplnit svůj cíl? Kdo zvítězí ve čtvrtém utkání?
Jak se hrálo včera?

Bruslaři po přesunu do domácího prostředí ožili a v úvodní periodě se zaslouženě dostali do vedení – prosadil se Filip Matějka. Za Dynamo pak ve druhé částí skóroval David Krčál, když u levé tyčky dotlačil za Skleničkova záda volný kotouč, jenže ještě do přestávky Imrich Maxin vrátil domácím vedení.

David Krčál znovu srovnal v průběhu třetí třetiny úspěšnou exekucí trestného střílení, jenže v 55. minutě se domácí znovu prosadili, druhý bod v sérii jim vystřelil Sviatoslav Vasiak. Závěrečnou pojistku a vítězství 4:2 pečetil Petr Hanyš trefou do odkryté klece.
Formát finále dorostenecké extraligy:

Hraje se na čtyři vítězná utkání, tedy finále se vším všudy a v plném rozsahu. Pardubice měly jako výše nasazený tým výhodu domácího prostředí pro první dva zápasy a v kapse mají ještě hostitelství případného sedmého rozhodujícího duelu.
Zdravíme ze ŠKOENERGO Arény, kde se v pátek bude hrát čtvrté utkání finále Extraligy dorostu. Domácí BK Mladá Boleslav za stavu 2:1 v sérii po denní odmlce znovu hostí tým HC Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 16. V. Beran (TS), 17. Kristek (F. Matějka), 18. I. Maxin (R. Šilhavý, Churáček), 23. Ždanov (Kurka, V. Beran), 32. Kristek (F. Matějka, Ždanov), 49. Hanyš (V. Beran, F. Matějka) – 37. Sekanina (Vápeník, Řehořek), 45. Rolinek (V. Macek, Krčál)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (18. Veřmiřovský) – Ruml, Řehořek, Vápeník (A), Novosad, Jansa, Křečan – Krčál, Rolinek (C), V. Macek – Lempach, Sekanina, Korec (A) – Úlehla, D. Drábek, M. Novák – P. Tvrdík, M. Ryšavý.

Rozhodčí: Kostourek, Micka – Hnát, Teršíp