Mistrovství světa žen

Japonsko – Německo

1:4

konec (0:0, 0:2, 1:2)

06.04.2024, 21:00 • Adirondack Bank Center, Utica - NY • Skupina B • Matyáš Hampl

Tipsport: 2.38 3.5 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Němky dokázaly udržet vedení 0:2 po dvou třetinách a zaslouženě došly k vítězství 1:4. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (23:24:18)

59:06

59:06 Nicola EISENSCHMIDOVÁ - 1:4

59:06

Německo právě vstřelilo branku!
Teď už je doopravdy potvrzené vítězství Německa! NICOLA EISENSCHMIDOVÁ získala kotouč v obranné třetině, vyjela s ním až do středního pásma a pohotově trefila prázdnou branku – 1:4! Bez asistence.

58:37

Oddechový čas pro tým Japonsko.

58:37

58:37 Akane ŠIGAOVÁ - 1:3

58:37

Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonky ještě nic nevzdávají a snižují na 1:3! Hitosatová vystřelila od modré čáry a brankářka Německa odrazila puk pouze před AKANE SHIGAOVOU, která trefila poloodkrytou branku – 1:3! Asistence: Ayaka Hitosatová a Kohane Satoová.

58:14

58:14 Luisa WELCKEOVÁ - 0:3

58:14

Nejspíš je dobojováno! LUISA WELCKE potvrzuje německé vítězství střelou do prázdné branky – 0:3! Asistence: Svenja Voightová a Lilli Welckeová.

58:00

Japonky to zkoušejí bez brankářky!

57:17

Další nahození od modré čáry přilétlo nad německou brankou.

56:56

Němky v plném počtu.

56:22

Kotouč po nahození do brankoviště sražen do ochranné sítě.

56:14

Další střelecké pokusy Japonek pokryla německá brankářka.

55:13

Ukitaová se dostala až před Abstreiterovou, její rána ale skončila mimo klec Německa.

55:01

Německo po buly vyhazuje.

54:56

Vyloučení v týmu Německo:
Katarina Jobst-Smithová – 2 min., podrážení.

54:19

Sražený pokus od modré čáry skončil na zadním mantinelu. Teď už jede do útoku i Japonsko.

53:28

Další ránu od modré čáry pokryla Abstreiterová.

1:4

Branky a nahrávky: 59. Ak. Šigaová (Hitosatová, Satoová) – 36. Schieferová (Feldmeierová, Strobelová), 39. Karpfová (Strobelová, Li. Welckeová), 59. Lu. Welckeová (Voigtová, Li. Welckeová), 60. Eisenschmidová

Japonsko: Kawagučiová (Masuharaová) – Hitosatová (A), Satoová, Koikeová (C), Ao. Šigaová, Hosojamadaová (A), Š. Jamašitaová, Šinodaová, Sekiová – Ukitaová, Tokoová, Kojamaová – Ak. Šigaová, Itoová, Miuraová – H. Jamašitaová, Takaová, Wadžimaová – Nagaokaová, Norová, Enomotoová.
Trenér: Yuji Iizuka

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková (A), Gleissnerová (C), Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová, L. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová (A), Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Berezowskiová, Lieffersová (obě CAN) – Gotsdinerová (USA), Smetková (CZE)

00:28 GER 2 Klugeová, nedovolený zásah tělem (ženy)
32:56 JPN 2 Itoová, sekání
35:45 GER 0:1 Schieferová (Feldmeierová, Strobelová)
37:28 JPN 2 Ak. Šigaová, nedovolené bránění
38:23 GER 0:2 Karpfová (Strobelová, Li. Welckeová)
47:36 GER 2 Li. Welckeová, hákování
49:01 JPN 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Wadžimaová
51:25 GER 2 Harková, podrážení