06.04.2024, 04:00 • Mullet Arena, Tempe • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.64 4.19 1.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 32 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Karel Vejmelka (ARI) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 60:00
Logan Thompson (VGK) – 25 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,6 %, odchytal 59:54

Tři hvězdy utkání
1. Michael Carcone (ARI) 2+0
2. Alex Kerfoot (ARI) 1+1
3. Nick Bjugstad (ARI) 1+0 (07:02:10)
Vegas vedlo po dvou třetinách 4:1 a vše vypadalo pro hosty růžově. Pak ale přišla třetí třetina a totální selhání favorizovaného celku. Arizona napřed vyrovnala na 4:4 třemi góly v rozmezí 67 sekund mezi 49. a 50. minutou. Vegas pak sice poslal zpět do vedení Martinez, ale gól byl kvůli ofsajdu odvolán a skóre zůstalo vyrovnané. Pak následovala další silná pasáž Arizony, která v rozmězí 61 sekund v 55. a 56. minutě dvěma góly strhla vedení na svou stranu a pomyslnou tečku přidal v 58. minutě do prázdné brány Logan Cooley. Vegas tak nečekaně padlo 4:7 a nepovedlo se mu vzdálit v Pacifické divizi od nepříjemně dorážejícího Los Angeles.

59:38

Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

59:26

Ještě se bude vylučovat poté, co Durzi vypálil na Thompsona z pravého kruhu a hra byla přerušena. O'Brien trefil Kolesara bez puku, nicméně Kolesar se po něm ohnal hokejkou a jde pykat za sekání.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny, která se pro Vegas proměnila v noční můru.

58:34

Amadio se nedokázal prosadit přes bránícího Valimakiho. Vejmelka posléze skočil po odraženém puku a přerušil dění na hřišti.

57:52

Hned po buly vypálil Hanifin a Vejmelka zákrokem přerušuje hru. Komerční pauza.

57:47

Icing Arizony.

57:25

57:25 Logan COOLEY - 7:4

57:25 5/6

Arizona právě vstřelila branku!
LOGAN COOLEY vypálil z vlastní modré čáry, trefil prázdnou bránu a přidává sedmý gól na konto Coyotes. Asistence: Lawson Crouse, Dylan Guenther.
Brown J., Guenther D., Dermott T., Crouse L., Cooley L.
Eichel J., Stephenson C., Martinez A., Theodore S., Barbašev I., Marchessault J.

57:15

Vegas odvolává brankáře!

55:48

55:48 Josh BROWN - 6:4

55:48 5/5

Tak tohle se po druhé třetině vůbec nečekalo. Pátý gól Arizony ve třetí třetině! JOSH BROWN vypálil od modré čáry a Thompsonovi propadl puk za záda. Domácí vedou 6:4. Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.
Brown J., Schmaltz N., Keller C., Bjugstad N., Dermott T.
McNabb B., Dorofejev P., Theodore S., Mantha A., Karlsson W.

55:17

54:47

54:47 Michael CARCONE - 5:4

54:47 5/5

Tomu se říká dokonalý obrat ve skóre! Čtvrtý gól Arizony ve třetí třetině. MICHAEL CARCONE měl nyní i obrovské štěstí, když jeho střelu tečoval bránící Whitecloud, od něhož se puk odrazil pod horní tyč. Thompson se snažil reflexivně zareagovat, ale nedokázal to. Asistence: Alex Kerfoot, Travis Dermott.
Välimäki J., Guenther D., Kerfoot A., Carcone M., Moser J.
Whitecloud Z., Eichel J., Martinez A., Barbašev I., Marchessault J.

54:10

Čas ubíhal a nakonec se Arizoně povedlo vyhodit puk do středního pásma.

53:50

Vegas drží puk v útočném pásmu už více než minutu, nedaří se ale dostat puk od mantinelu do střelecké pozice.

7:4

Branky a nahrávky: 27. Kerfoot (Kesselring), 49. Doan (McBain, Maccelli), 50. Bjugstad (Keller, Schmaltz), 50. Carcone (O'Brien), 55. Carcone (Kerfoot, Dermott), 56. J. Brown (Keller, Schmaltz), 58. L. Cooley (Crouse, Guenther) – 28. Eichel (McNabb, Theodore), 32. W. Karlsson (Brisson, Theodore), 35. Mantha (W. Karlsson, Dorofejev), 39. Stephenson (Cotter, Whitecloud)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.
Trenér: André Tourigny

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Martinez (A), Whitecloud – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Brisson, Howden, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Dunning, Furlatt – Suchánek, Mahon