Tipsport: 2.26 4.12 2.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 34 – 44 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 7

Stuart Skinner (EDM) – 41 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,2 %, odchytal 64:59
Alexandar Georgijev (COL) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 64:59

Do zápasu nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

Tři hvězdy utkání
1. Sean Walker (COL) 2+0
2. Stuart Skinner (EDM) – 41 zákroků, úspěšnost 93,2 %
3. Alexandar Georgijev (COL) – 32 zákroků, , úspěšnost 94,1 % (05:54:38)
Zápas je u konce. Colorado dokázalo dokonat obrat v prodloužení a připisuje si bonusový bodík. Edmonton odchází zklamaný, poté, co se ve třetí třetině vzchopil, bere pouze bod.

64:59

64:59 Artturi LEHKONEN - 2:3

64:59 3/3

Colorado právě vstřelilo branku! Avalanche se prosazuje pouze 0,5 sekundy před koncem prodloužení! MacKinnon unikl do pásma a následně poslal parádní přihrávku z druhé vlny dojíždějícímu ARTTURI LEHKONENOVI, který už jen doklepl kotouč do branky. Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.
Lehkonen A., MacKinnon N., Makar C.
Draisaitl L., McDavid C., Bouchard E.

64:36

McDavid si najel před branku, kde se otáčel. Místo střely ale zvolil nahrávku na dojíždějícího Draisaitla, který ani nezvládl zakončit.

64:16

McDavid zrychlil ve středním pásmu, zbavil se jednoho obránce, ale další dva hráči už mu prostor nedali, a tak musel pálit z velkého úhlu.

63:48

Mittelstadt dlouhou kroužil u modré čáry a nevěděl, komu vlastně nahrát. Nakonec poslal kotouč na brankáře sám, ale překonat ho nedokázal.

63:09

McLeod dobře prodloužil Adama Henriqua, který z levého křídla ale nedokázal nijak zakončit, a pak byl o kotouč obrán.

62:34

Sean Walker se dostal do samostatného úniku. Při zbrklém zakončení ale tváří v tvář Skinnerovi úplně přestřelil branku.

62:09

Draisaitl si míchal s pukem v útočném pásmu, ten mu ale nakonec propadl zpět za modrou čáru, a Edmonton musel vyklidit pásmo.

61:49

Nurse se teď dostal ke střele ze slotu, ta byla ale tečována jednou z holí, a kotouč zapadl do ochranné sítě.

61:25

Nyní se fanouškům hodně nelíbil zákrok na Darnella Nurseho, ale sudí zůstali klidní.

60:57

Nugent-Hopkins si najel před brankáře sám, následně si hodil kotouč na bekhend, ale Georgijeva nepřekonal.

60:01

Úvodní buly prodloužení padlo na stranu Edmontonu.

60:01

Poslední třetina je u konce, avšak zápas ještě nekončí. Viděli jsme nejdříve neuzaný gól Edmontonu, pak jeho srovnání a otočku, ale i gólovou reakci Avalanche, čímž se zápas po třetí třetině dostal na stav 2:2. A tak musí zákonitě následovat prodloužení.

60:00

59:38

Nebezpečná byla rána Drouina od modré z toho důvodu, že měl brankář velice zakrytý výhled. Nakonec ale dokázal kotouč pokrýt.

2:3

Branky a nahrávky: 46. Foegele (Bouchard), 52. Carrick (Janmark, Perry) – 31. Se. Walker (Lehkonen, J. Johnson), 55. Se. Walker (Mittelstadt, Drouin), 65. Lehkonen (MacKinnon, Makar)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (A), Nugent-Hopkins – Foegele, Draisaitl, R. McLeod – C. Brown, Henrique, E. Kane – Perry, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon, Ničuškin – Drouin, Mittelstadt, Lehkonen – Parise, Colton, Wood – Trenin, Cogliano, Duhaime.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCauley, Brenk – Mills, Pancich

Diváci: 18 347

15:46 EDM 2 Nugent-Hopkins, hákování
20:29 COL 2 Rantanen, sekání
30:39 COL 0:1 Se. Walker (Lehkonen, J. Johnson)