1:2

konec (1:0, 0:2, 0:0)

17.03.2024, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • Petr Levý

Tipsport: 1.74 4.4 4.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas mezi Vancouverem Canucks a Washingtonem Capitals je u konce. Navzdory předzápasovým předpokladům z něj vychází jako vítězové hostující hráči, kteří se tak blíží pozicím zajišťujícím playoff.

Domácí se musí, zejména kvůli výpadku ve 2. třetině, smířit s porážkou a ztrátou 2 bodů, které jim mohou chybět v boji o Prezidentský pohár. (05:36:35)

59:48

I přes držení puku v útočném pásmu se Vancouveru nedaří vyrovnat. Rick Tocchet si tak bere timeout, při kterém se pokusí vymyslet něco na posledních 12 vteřin základní hrací doby.

58:01

Casey DeSmith opouští brankoviště a domácí hrají v 6.

55:57

Po zklepnutí puku vysokou holí Nikitou Zadarovem rozhodčí správně píská. Následuje komerční přestávka, po které se domácí poženou za vyrovnáním. Budou na to mít ještě zhruba 4 minuty.

54:07

Domácí roztočili další kolotoč v obranném pásmu Washingtonu. Capitals čeká předlouhých 6 minut do konce základní hrací doby.

52:25

Vancouver si vytvořil tlak v útočném pásmu, ale žádný z náznaků šancí gólem neskončil.

49:10

Hra se přelévá mezi pásmy. Děje se tak ale bez vážnějších šancí.

46:17

Quinn Hughes si vybruslil na osu hřiště a střelou zápěstím zkusil prostřelit Lindgrena. Ten však kotouč spolehlivě pokryl.

43:46

I přes pár dobrých příležitostí nedokázali domácí přesilovou hru využít.

43:02

Po skvělé crossové přihrávce z hole J.T. Millera měl možnost vyrovnat Elias Pettersson. Jeho střelu z první však Charlie Lindgren pokryl lapačkou.

41:46

První přesilovku v zápase si zahrají domácí. Nedovoleným bráněním se proti Eliasi Petterssonovi provinil Rasmus Sandin (WAS).

41:03

Nabídka Quinna Hughese před bránu sice našla hokejku Iliji Michejeva, toho však gólman hostí vychytal.

40:01

Druhá třetina patřila jednoznačně hostům z Washingtonu, kteří se dostali do vedení díky brankám Wilsona a Ovečkina. Domácí se z letargie probrali až v posledních 5 minutách. To jim však na vyrovnání nestačilo. Ve 2. třetině je hosté přestříleli 5:14. 3. třetina začne zhruba v 05:00.

40:00

37:25

Výborná pasáž ze strany domácích. Více než na minutu v kuse uvěznili hosty v jejich obranném pásmu. Velký tlak však zakončili jen slabou střelou doprostřed brány.

34:55

John Carlson div, že nepřekvapil domácího gólmana střelou z úhlu. Po následném závaru před brankou domácích došlo k menší potyčce, avšak obešla se bez trestů.

1:2

Branky a nahrávky: 2. Boeser (Q. Hughes, Michejev) – 27. Wilson (Mirošničenko, Carlson), 28. Ovečkin (McMichael, Alexejev)

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Zadorov, Cole – P. Suter, E. Pettersson (A), Höglander – Boeser, J. Miller (A), Michejev – Garland, E. Lindholm, Podkolzin – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.
Trenér: Rick Tocchet

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Jensen, Sandin, Alexejev, T. van Riemsdyk – Oshie (A), Ovečkin (C), McMichael – Mirošničenko, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Protas, Malenstyn, Dowd.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Skilliter, Markovic – MacPherson, Gibbons

Diváci: 18 859

01:11 VAN 1:0 Boeser (Q. Hughes, Michejev)
26:01 WSH 1:1 Wilson (Mirošničenko, Carlson)
27:54 WSH 1:2 Ovečkin (McMichael, Alexejev)