DHL Extraliga juniorů

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

3:5

konec (0:2, 1:0, 2:3)

01.03.2024, 18:30 • Winning Group Arena • O pořadí v play-off • Berenika Ducháčková

V závěrečné dvacetiminutovce napadlo hned pět branek. Spartě se podařilo vytvořit si náskok díky střelám Jana Krupičky a Tomáše Holečka. Kometa jen marně dotahovala ztrátu, i přes branky Davida Moravce a Jana Ekrta. Jan Krupička poté přidal střelu do prázdné branky a Sparta si tak z Brna odváží všechny tři body. (20:39:44)

59:41 5/6

Sparta právě vstřelila branku!
Kometa zkusila risk bez brankáře, který se jí ale nevyplatil. Přes všechny čáry poslal kotouč do odkryté branky PETR HAUSER. Asistence: Andrej Fábry.
Krupička J., Fábry A., Hauser P., Culek O., Höll S.
Horváth K., Rakus R., Ekrt J., Otava R., Svoboda D., Boltvan A.
Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

59:30

Svoboda se hlásil o přihrávku, po které vypálil přímo na Vedrala. Tomu střela vypadla, dorážku si již pohlídal.

58:56

Kometě se nedaří přesně přihrávat, opoiuští tak opět útočné pásmo.

58:08

Horváth nahrál do jízdy Ekrtovi, který však nezpracoval ideálně a puk mu ujel. Domácím se přece jen povedlo pásmo udržet, vyhání je až přihrávka rukou.

57:44

Ondráček živí naděje Komety a pčipisuje další skvělý zákrok.

57:12

Bárta se pokušel nahrát jednomu ze spoluhráčů do jízdy, podklouzl však a puk přebírají hosté.

56:43

Komplikace pro útok brněnské Komety, proviňuje se zakázaným uvolněním.

55:53

Ekrt vyjel s vracejícím se Nesvadbou do útočného pásma, zvolil však střelu, která nenašla místo mezi třemi tyčemi.

55:42

55:20

Kometa se osvobozuje.

54:38

Domácí zodpovědně brání oslabení, Sparta nepřidává další branku také díky skvělým zásahům Ondráčka.

54:00 4/5

Kometa právě vstřelila branku!
Robin Rakus dobře našel v obranném pásmu JANA EKRTA, který vybruslil až do útočného pásma, kde přebruslil obranu Sparty a pod betony Vedrala poslal puk až za brankovou čáru. Asistence: Robin Rakus.
Ekrt J., Rakus R., Zubíček J., Ulbricht P.
Fábry A., Krupička J., Červenka J., Hauser P., Samson O.

53:42

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jáchym Nesvadba – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

53:09

Nepovedená přihrávka na Boltvana vyhání Kometu z útočného pásma.

52:44

Veselský rozvlnil ochrannou síť svojí střelou z levého kruhu.

52:00

Velká příležitost pro Kometu, která si zahraje přesilovou hru! Hosté se však dokázali rychle osvobodit.

51:40

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Albert Bareš – 2 min., podrážení.

51:10

Sparta opět otáčí hru do útočného pásma, střelu Alberta Bareše Ondráček vyrazil betony.

50:17 5/5

Domácí snižují! Chludil si u levé tyče našel puk, který procpal na DAVIDA MORAVCE, který zakončoval již do zcela odkryté brány. Asistence: Danny Chludil.
Moravec D., Chludil D., Zubíček J., Nesvadba J., Ulbricht P.
Krupička J., Fábry A., Höll S., Červenka J., Hauser P.

49:34

Krupička dostal nabito zpoza branky do mezikruží, kde zůstal úplně nehlídaný. Ondráček však předvedl luxusní zákrok, jímž zneškodnil Krupičkovu střelu z první.

49:03

Rakus se snažil projet na levém kruhu mezi třemi hráči Sparty, hosté jeho pokus zadrželi ostrým hitem.

48:02

Sparta krátí drahocenné vteřiny v útočném pásmu, nedává Brnu moc šancí ke snížení.

46:36

Nesvadba s Halačkou vyjeli do protiútoku dva na dva, první zmíněný vyslal ránu na Vedrala, který pouze vyrazil, Nesvadba se poté ještě dostal k dorážce, kterou si brankář Sparty pohlídal.

45:19 5/5

Hosté odskakují na rozdíl tří gólů! Ondráček prvně zblokoval střelu Odehnala z mezikruží, ta se odrazila na TOMÁŠE HOLEČKA, který puk procedil pod betony domácího gólmana. Asistence: Mikuláš Odehnal, Jakub Červenka.
Holeček T., Odehnal M., Červenka J., Stěpančuk B., Höll S.
Rakus R., Ulbricht P., Zubíček J., Chludil D., Moravec D.

44:26

Pospíšil dobře zblokoval přihrávku hostů, kteří musí opustit útočné pásmo.

43:24 5/5

Hosté z protiútoku navyšují skóre. Prosadil se JAN KRUPIČKA, který dostal nabito na pravý kruh a překonal domácího brankáře. Asistence: Andrej Fábry, Petr Hauser.
Krupička J., Červenka J., Hauser P., Fábry A., Höll S.
Bárta De., Zubíček J., Boltvan A., Ulbricht P., Otava R.

43:03

Otava si vybruslil na levém kruhu a zkoušel to na bližší tyč, skulinku ale Vedral nenechal.

42:08

Chludil vypíchl puk jednomu z hostů v útočném pásmu Komety a pokusil se o střelu, hosté ale vyhazují do středního pásma.

41:52

Nepřesná rozehrávka Komety skončila zakázaným uvolněním.

41:29

Kometa po vyhraném vhazování dostala puk na Jurného, který od modré prověřil Vedrala.

41:25

Zakázané uvolnění Sparty.

41:03

Červenka vystřelil z ostréhu úhlu, Ondráček kotouč raději přikryl.

40:10

Ihned po buly se chopil puku Denis Bárta, který vyslal střelu po ledu na Vedrala, který vyrazil svými betony.

40:01

Ve druhé třetině na ledě dominovala Kometa, která bojovala o vyrovnání. První gól brněnské Komety zapsal Kevin Horváth, další branku již domácí nepřidali a tak do třetí třetiny nastoupí s gólovou ztrátou. Ta začne přibližně ve 20:04.

40:00

39:49

Ondřej Culek vypálil od modré na Ondráčka, který vyrazil střelu pravým betonem.

39:28

Ekrtova střela z pravého kruhu byla vyražena do ochranné sítě.

39:09

Kometa se dostala do útočného pásma, jeden z hostů však vystrčil puk za modrou a Kometa se poté provinila ofsajdem.

38:50

38:02

Sparta se po delší době podívala do útočné třetiny, domácí však rychle obrátili hru. Ke střele se dostal Bárta, s jehož ránou měl Vedral velké problémy!

37:50

Domácí vyhazují mimo hrací plochu, vhazuje se před Vedralem.

37:30

Jurný vypálil od modré, Vedral kotouč přikryl lapačkou.

36:56

Moravec hledal v mezikruží Chludila, ten minul prostor mezi třemi tyčemi.

36:50

Další zakázané uvolnění hostů.

36:23

Horváthovu střelu brankovištěm nedokázal nikdo z Brněnských ztečovat do brány, Vedral přerušuje hru přikrytím kotouče.

35:52

Bárta vyvezl puk do útočné třetiny a hledal spoluhráče. Puku se chopili hosté, kteří nedovoleně vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

35:13

Sparta se rychle dostala ke střele, kterou Ondráček dobře viděl. Po vhazování jej opět prověřil jeden z hostů, domácí gólman ale přerušil hru.

34:56

Ulbrichtovu ránu od modré hosté Vedral vyrazil.

34:43

Pospíšilova střela od modré mířila těsně nad břevno, po odrazu se opět dostal ke střele, kterou si Vedral pohlídal lapačkou.

34:19

Závar před brankou Sparty si Vedral pohlídal a ukryl kotouč.

33:57

Svobodova tvrdá rána z vrcholiu levého kruhu našla pouze betony Vedrala, puk se odrazil na Denise Bártu, který ale nedokázal zpracovat.

33:35

Hosté se osvobozují.

33:14

Domácí ihned po vhazování vypálili, kotouč skončil v ochranné síti.

33:07

Sebastian Höll – 2 min., podrážení.

32:37

Sparta nabrala druhý dech a ohrožuje Kometu, Habermann však dokázal vyvézt puk a vybojoval pro Kometu přesilovou hru.

31:57 5/5

Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Po velkém tlaku v útočném pásmu se prosadil KEVIN HORVÁTH, který vystřelil z pravého kruhu nad lapačku Vedrala. Asistence: Robin Rakus, Patrik Antony.
Horváth K., Ekrt J., Rakus R., Bůžek J., Antony P.
Hauser P., Daníček M., David F., Samson O., Fábry A.

31:30

Rakusovo nahození před branku nenašlo nikoho ze spoluhráčů.

30:58

Moravcovo nahození od modré bylo vytečováno do ochranné sítě, hosté tak čelí vhazování v obranném pásmu.

30:17

Otava si vybruslil na vrchol pravého kruhu a rozezvonil břevno Vedralovy branky!

29:42

Sparta pouze vystrkuje puky do středního pásma, domácí tak mohou zakládat další útok.

29:16

Veselský přebruslil soupeře a prověřil Vedrala, který vyrazil do ochranné sítě.

28:48

Jurného rozehrávku na modré zachytili hráči Sparty, Jurný se ale rychle vrátil a Ondráček tak nemusel zasahovat.

27:50

Nepřesnou hru trestají oba týmy protiútoky, větší tlak má ale přece jen Kometa.

27:11

Boltvanova křižná přihrávka na Otavu byla moc dlouhá, druhý jmenovaný ji nezvládl zpracovat a do útoku míří opět Sparta.

26:42

Mikuláš Odehnal tečoval v mezikruží nahození od modré, Ondráček si připisuje další zákrok.

26:21

Petr Poláček zkusil střelu z otočky, ta nenašla místo mezi třemi tyčemi a na druhou stranu vyjel Rakus, jehož střelu Vedral pokryl.

25:22

Daníček dobře napadal rozehru Brna a vybojoval pro hosty útočné pásmo, ti však již potřebovali vystřídat a Kometa zakládá další útok, který brzdí ofsajd.

24:45

Puk skončil mimo hrací plochu, vhazování ve středovém kruhu se vydařilo lépe hostům, ti však vyhazují na zakázané uvolnění.

24:11

Fábryho střelu na pravý beton Ondráček vyrazil, pohlídal si i dorážku a Kometa jde opět do útoku.

23:35

Ondráček opět čelil útoku soupeře, který vychytal a Kometa se dostává do útočného pásma.

22:45

Další špatná rozehra Brna, hosté ji však nevystihli a ke střele se dostal Nesvadba, jeho střela ale minula branku.

21:48

Ekrt obkroužil branku a pokusil se nahrát do mezikruží, tam ale puk zachytili hosté a opět se usazují v útočné třetině.

21:32

Ondráček zachytil střelu z úhlu, Kometa však opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

20:53

Bárta se pokusil vyslat Ekrta do úniku, tomu však ujel puk. Soupeře ale přebruslil, ke střele se již nedostal.

20:40

Zakázané uvolnění Komety.

20:03

Brno vyhrálo vhazování a do akce se ihned dal kapitán Komety Roman Otava, který mířil z pravého kruhu na vzdálenější tyč, ale minul.

20:01

Hosté se v první třetině dostali do dvoubrankového trháku díky dvěma využitým přesilovým hrám. Skóre otevřel Jakub Červenka, sólo akci přidal v posledních minutách Petr Hauser. Druhá třetina začne přibližně v 19:17.

20:00

19:50

Ekrt vybojoval útočné pásmo pro Kometu, kde těsně před zazněním sirény vypálil Denis Svoboda, díky dobré obraně však na Vedrala ani neprošla.

19:13

Ondráček si opět připisuje těžké zákroky, opět musí čelit buly ve své třetině.

18:25 5/4

Hosté navyšují na rozdíl dvou branek! Již podruhé v utkání využívá přesilovou hru. PETR HAUSER projel středním pásmem a procpal se mezi obranou Komety, mezi kruhy se osamostatnil a bekhendovou střelou překonal Ondráčka. Asistence: Oliver Samson, Šimon Vedral.
Hauser P., Samson O., Červenka J., Fábry A., Krupička J.
Rakus R., Horváth K., Bůžek J., Jurný J.

18:08

Domácí ihned vyhazují přes všechny čáry.

18:03

Jáchym Nesvadba – 2 min., podrážení.

17:43

Sparta ubránila těžké oslabení pět na tři a snaží se ohrožovat Kometu v obranném pásmu.

16:52

Spartě se povedlo vyvézt puk, akci zakončila střelou na Ondráčka, který zasáhl lapačkou.

16:22

Brno motá Spartu v její obranné třetině, Nesvadbovu ránu Vedral vyrazil, hostům se poté povedlo vyhodit přes všechny čáry.

15:48

Kometa má k dispozici přesilovku pět na tři! Hostům se ale ihned po buly povedlo vyhodit, poté akci zbrzdil ofsajd.

15:34

Arkadiy Byakov – 2 min., vražení na hrazení.

15:13

Další šance pro Adama Boltvana, který ze stejné pozice pálil těsně nad břevno, hoszům se poté povedlo vyhodit.

14:18

Kometa kombinuje v útočném pásmu, Boltvanovu střelu z levého kruhu vyrazil jeden z bránících hráčů Sparty.

14:04

Tomáš Holeček – 2 min., vražení na hrazení.

13:47

Rakus si vyjel na modré čáře a poslal tvrdou střelu přímo do Vedralovy lapačky.

13:18

Ekrt se pokusil propašovat puk na Habermanna do předbrankového prostoru, jeho úmysl překazil jeden z hostů.

12:31

Krušné chvilky pro Ondráčka zažehnány, Kometě se podařilo narušit soupeřovu pohodu, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

11:20

Brno se ve vlastním oslabení dostalo hned dvakrát do úniku! Jako první hostujícího brankáře prověřil Horváth, kterému nevyšla bekhendová klička. Poté se totéž povedlo i Rakusovi, který volil obdobné řešení, ale Vedral puk pokryl pravým betonem.

10:37

Hosté drží Kometu pod tlakem, střelami od modré Ondráčka zasypává Petr Hauser. Na poeslendí ránu dostal nabito od Samsona, domácí brankář střelu vyrazil do ochranné sítě.

10:20

Další komplikace pro domácí, kterým se nepovedlo střídání. Ihned po buly se však osvobozují.

10:07

Jindřich Habermann – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

09:45

Brnu se nedaří přechod ze středního pásma, hosté dobře napadají rozehrávku.

09:20

Kometa je stále pod tlakem a hosté využívají euforie ze vstřelené branky. Po přikrytém nahození Ondráčka se vhazuje v obranném pásmu Brna.

08:08 5/3

Hosté využívají svoji první přesilovou hru! Hosté začali útočnou akci z obranné třetiny, hned po vybojování útočného pásma se svoji střelou zasadil o otevření skóre JAKUB ČERVENKA. Asistence: Petr Hauser, Oliver Samson.
Červenka J., Hauser P., Samson O., Poláček P., Krupička J.
Moravec D., Svoboda D., Bárta De.

07:36

Hosté po vyhraném vhazování kombinují v útočném pásmu, Brnu se ale daří se osvobodit.

07:27

Patrik Ulbricht – 2 min., vysoká hůl.

06:48

Otava vyvezl puk z obranné třetiny a pokusil se nahodit kotouč na bránu, ten mu ale sjel z čepele a hosté vyhazují do středního pásma.

06:07

Kometa měla opět problémy s rozehrou, kterou dobře napadali hosté, nakonec však přece jen dokázala urvat útočné pásmo.

04:55

Dvě velké šance pro Fábryho! První střelou z mezikruží trefil pouze domácího brankáře, dorážku nenasměroval přesně a tak minula domácí svatyni.

04:09

Brno se dostává do útočného pásma zásluhou Rakuse a drží kotouč pod kontrolou.

03:21

Hauser dostal dobře nabito na vrchol pravého kruhu a zkusil to střelou nad lapačku, domácí brankář však spolehlivě zasáhl.

03:09

Kometu vyhání z útočného pásma ofsajd.

02:22

Kometa si také vybojovala svoje místo v útočném pásmu, díky dobrému postavení bránících hráčů však k ohrožení sparťanské brány nedošlo.

01:42

Po vyhraném buly se pokoušel zakončovat Bareš, na jehož střelu Ondráček dobře viděl. Později se dostal opět k zakončení, Ondráček ale uklidnil hru. Vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Komety.

01:29

Sparta stále motá Kometu v obranné třetině, střela Marka Daníčka se ale mezi tři tyče nevešla.

00:45

Petr Hauser si vyjel na pravý kruh a pokusil se zakončit, Ondráček si připisuje zákrok levým ramenem.

00:09

Brněnští vyhráli úvodní buly a hned se ženou do útoku, Sparta však rychle obrací hru.

00:01

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný, Bůžek, Antony – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – Chludil, Ekrt, Rakus – Veselský, D. Moravec, De. Bárta – J. Nesvadba, Halačka, Habermann.
Trenér: Karel Beran

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – Höll, Culek, J. Červenka, Byakov, David (A), Samson, Janský – Daníček, Odehnal, Bareš – Krupička, Fábry (C), Senčák – Novák, Hauser, Hamršmíd (A) – Holeček, Stěpančuk, Poláček.
Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Held, Čech – Bubela, Král’.
HC Kometa Brno
Brněnští v tabulce okupují druhou příčku. Top čtyřku a tím také přímý postup do čtvrtfinále si již Kometa pojistila, ve hře je však ještě první příčka, o kterou jistě zabojuje. Na první Třinec totiž ztrácí pouze tři body, naopak nad svým soupeřem z Prahy má náskok čtyř bodů. Nejproduktivnějším hráčem Brna je Adam Boltvan, který má v nadstavbě bilanci 28 bodů (14+14). Kometa bude na domácím ledě prodlužovat šňůru vítězství, po domácí výhře proti Mladé Boleslavi vyloupila také stadiony ve Vítkovicích, Třinci a poradila si i s hráči Jihlavy.

HC Sparta Praha
Také Sparta již má jistotu čtvrtfinále, oproti Kometě však již na první příčku nedosáhne. V tabulce se nachází na třetím místě pouze s jednobodovým náskokem na Karlovy Vary. Třetí místo v kanadském bodování nadstavby náleží Andreji Fábrymu s 35 body (11+24), na dostřel ho má jeho spoluhráč Oliver Samson s 33 body (7+26). Spartě se poslední zápasy zcela nepodařily, proti Kometě se pokusí přerušit sérii proher, která čítá již pět zápasů. V posledním utkání v Karlových Varech Pražané vybojovali alespoň bod v prodloužení.

Vzájemná utkání
Dosavadní vzájemná utkání patřila vždy domácímu mančaftu. První odehrané uniklo Kometě v nájezdech 6:5, na domácí půdě pak vyhrála za plný počet bodů 3:2. Poslední vzájemný zápas patřil jednoznačně domácí Spartě, která již podruhé nasázela Brnu šest gólů a vyhrála tak vysokým rozdílem 6:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

3:5

Branky a nahrávky: 32. K. Horváth (Rakus, Antony), 51. D. Moravec (Chludil), 54. Ekrt (Rakus) – 9. J. Červenka (Hauser, Samson), 19. Hauser (Samson, Vedral), 44. Krupička (Fábry, Hauser), 46. Holeček (Odehnal, J. Červenka), 60. Hauser (Fábry, Culek)

Rozhodčí: Held, Čech – Bubela, Král’