Tipsport: 2.47 4.01 2.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Juuse Saros (NSH) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 60:00
Filip Gustavsson (MNS) – 25 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,6 %, odchytal 59:46

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč

2. Juuse Saros (NSH) 33 zákroků
3. Gustav Nyquist (NSH) 0+2 (04:52:33)
Statistiky
Střely na bránu: 31 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 0/3 | Trestné minuty: 15 – 13
Hokejisté Nashvillu přehráli Minnesotu jasně 6:1 a výrazně si polepšili v boji o play-off. Za nimi se už totiž v tabulce Západní konference nachází sedmibodová propast.

Predátoři sice jako první inkasovali, když v 10. minutě skóroval Connor Dewar, jenže hned v minutě následující domácí otočili skóre. Na vyrovnání Jakova Trenina navázal o pouhých 8 sekund později Cole Smith. Třetí gól Preds padl dvě minuty před koncem druhé části v přesilové hře, kterou využil Filip Forsberg. V závěrečné dvacetiminutovce už hokejisté Nashvillu nedali soupeři šanci. Trefami Romana Josiho, Ryana O'Reillyho a Ryana McDonagha naopak postupně uzavřeli výsledek do konečné podoby.

59:55

Ještě závěrečný zákrok Juuseho Sarose, který chytil kotouč po střele od pravého mantinelu do lapačky a tak nějak euforicky jej hodil svým obráncům.

59:28

Fanoušci už vstávají a děkují Predátorům za dnešní zápas.

59:01

Začala už závěrečná minuta třetí třetiny.

58:25

Kiefer Sherwood se zbavil efektní stahovačkou obránce a projel až před Gustavssona. Zakončoval bekhendem a hostující brankář stačil ke své tyčce natáhnout pravý beton.

58:16

Do kotouče se na vrcholu pravého kruhu opřel Ryan Hartman. Saros zasáhl pravým betonem.

57:49

Juuse Saros si užívá závěr duelu. Efektním semaforem pokryl ránu Connora Dewara.

57:32

Puk vypadl ze hřiště a tak je tu ještě poslední reklamní pauza.

57:28

Frédérick Gaudreau prověřil Sarose střelou, kterou domácí brankář vyrazil maskou.

56:48

Tempo hry už šlo znatelně dolů. Vypadá to, že se spíše dohrává.

55:40

O osudu zápasu je rozhodnuto. Domácí fanoušci si to užívají a tradičním chorálem si dělají legraci z brankáře soupeře.

53:57

53:57 Ryan MCDONAGH - 6:1

53:57 5/5

Nashville právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení už na 6:1! Luke Evangelista odvedl skvělou práci při forčekinku. Za brankou získal kotouč a adresoval nahrávku mezi kruhy pro RYANA MCDONAGHA, který to z první trefil k levé Gustavssonově tyčce. Asistence: Luke Evangelista a Colton Sissons.
McDonagh R., Schenn L., Sissons C., Trenin J., Evangelista L.
Middleton J., Faber B., Lettieri V., Lucchini J., Gaudreau F.

53:08

Luke Evagelista najížděl na druhé straně sám na Gustavssona. Ten zkusil forhendovou kličku, kterou však gólman Wild přečetl a schoval puk do rukavice!

52:38

Nahrávka Kaprizova směřovala na druhou stranu útočného pásma. Tam měl napřaženo Joel Eriksson Ek, kterému však střela nesedla a skončila vedle branky!

52:10

Kirill Kaprizov sice ano, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil.

6:1

Branky a nahrávky: 11. Trenin (Josi), 11. Co. Smith, 38. F. Forsberg (Josi, Nyquist), 42. Josi (Sissons, Glass), 49. O'Reilly (Nyquist, A. Carrier), 54. McDonagh (Evangelista, Sissons) – 10. Dewar (Duhaime, Hartman)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Glass, Sissons, Trenin – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
Trenér: Andrew Brunette

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Chisholm, Brodin (A), Bogosian, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Hartman, M. Johansson – Lettieri, Rossi, Lucchini – F. Gaudreau, Dewar, Duhaime.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Sutherland, South – Smith, Gawryletz

Diváci: 17 159

09:51 MNS 0:1 Dewar (Duhaime, Hartman)
10:40 NSH 1:1 Trenin (Josi)