DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – Mountfield HK

6:2

konec (2:2, 2:0, 2:0)

19.02.2024, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • 21 • O účast v play-off • Daniel Fekets (@DFekets)

Skončilo nám utkání juniorské extraligy mezi Olomoucí a Hradcem Králové. Hanáci dnes svého soupeře porazili jasně 6:2. Pod výhru se hattrickem podepsal útočník Lukáš Bošek, dvě branky pak za domácí vstřelil Michal Tomeček a prosadil se také v přesilové hře Jakub Belan. Mountfieldu nepomohl ani výborný vstup do utkání.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:09:20)

59:30

Kotouč ve středním pásmu tečován nebyl, takže přesně třicet vteřin před koncem utkání je pískáno zakázané uvolnění.

58:58

Tomeček už mohl pálit z kruhu, ale šel do kličky. Defenzíva Hradce tedy zakročila.

58:08

Ohlášeny jsou poslední dvě minuty tohoto utkání. Hosté sice kombinují v útočné třetině, ale už jim je jasné, že na body dnes nedosáhnou.

57:40

Matěj Beneš přihrávku do strany na svého spoluhráče neprostrčil, obrana domácích opět dobře zasáhla.

56:44

Vojtěch Mrázek zastavil kotouč v lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v jeho pásmu.

56:36

Adam Drábek podržel puk v obranném pásmu, s rozehrávkou následně nespěchal.

55:46

Michal Tomeček určitě také pomýšlí na hattrick. Teď to vypadalo, že z mezikruží vystřelí, ale v tu chvíli byl povalen na led.

55:16

Útočná akce Hradce Králové byla kvůli ofsajdu zastavena.

54:47

Jakub Koudelný se prosmýkl do útočné zóny a touš nabízel před bránu. Následovala střela od modré čáry, se kterou si ale Vojtěch Mrázek poradil.

54:02

Dá se napsat, že utkání se už víceméně z obou stran dohrává. Je téměř jasné, že tři body dnes získají kohouti.

52:52

Lukáš Bošek se znovu rozjel a nabruslil si na pravý kruh. Jeho rána zapadla pár centimetrů nad břevno.

52:06

Adam Havel díky dobré práci v útočné třetině málem získal kotouč. Domácí jsou v tomto zápase při chuti.

51:34

Petr Hrdlička se chtěl proháčkovat až před bránu, ale po zásahu dvou obránců skončil na zemi. Dominik Frgál přikryl touš pod lapačkou.

50:48

Petr Fiala před sebou neměl možnosti na rozehrávku, tak raději zajel za svou klec. Je vidět, že hosté dnes nejsou v pohodě.

50:15

Krátce po návratu domácího hráče na ledovou plochu se pískalo zakázané uvolnění Olomouckých.

49:26

Mora už znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry a hráči v bílých dresech tedy mohou vystřídat.

49:02

Stanislav Ruda odvádí velmi dobrou práci v útočném pásmu.

48:30

Jan Pavelka pálil zleva z první, ale Frgál nechal svůj beton na ledě a zakročil.

48:10

Vyloučení v týmu HC Olomouc:
Ondřej Šotkovský – 2 min., držení.

47:44

Jakub Koudelný servíroval kotouč mezi kruhy, kde si však jeden z jeho spoluhráčů touš nezpracoval.

47:07

Přechod do útočného pásma se Hanákům nepovedl. Pískán je ofsajd.

46:08

Hradec se nyní nadechoval v útočném pásmu, kotouč si přebral Tomáš Hora.

44:52

Hanákům teď vše hraje do karet. Sluší se doplnit, že dnes jsou maximálně efektivní.

44:20

Adam Novotný se tlačil do útočného pásma po levém křídle, od obránců ale tolik prostoru nedostal.

43:32

43:32 Lukáš BOŠEK - 6:2

43:32 5/5

Olomouc právě vstřelila branku!
A máme tady další gól! Do úniku se dostal LUKÁŠ BOŠEK, který propasíroval kotouč za hostujícího brankáře. Bošek tedy po zásluze zkompletoval hattrick. 6:2. Asistence: Michal Tomeček a Maxim Burkov.
Bošek L., Tomeček M., Burkov M., Panáček A., Compel M.
Pinkas M., Aschenbrenner J., Zámečník O., Hrdlička P., Hora T.

42:35

42:35 Jakub BELAN - 5:2

42:35 5/4

Kohouti využívají přesilovku! Skvělou práci odvedl Maxim Burkov, který se protáhl do lepší střelecké pozice. Následně se ale puk odrazil ke Smýkalovi, který parádní přihrávkou našel u zadní tyče JAKUBA BELANA, jenž skóroval. 5:2. Asistence: Matěj Smýkal a Maxim Burkov.
Belan J., Smýkal M., Burkov M., Tomeček M., Koudelný J.
Havlíček M., Pavelka J., Beneš Ma., Matašovský M.

42:00

Smýkal našel Tomečka, který ale na vrcholu pravého kruhu ztratil kotouč.

41:16

Olomouc rozjíždí přesilovkové snažení z vlastního pásma.

40:55

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Matěj Pinkas – 2 min., napadení.

40:40

Hned na začátku třetí části měli domácí zajímavou možnost, ale nedotáhli ji do gólového konce.

40:01

Střídání v týmu Mountfield HK:
ze hřiště odchází Filip Tuček, přichází Vojtěch Mrázek.

40:01

Po dvou třetinách jsou blíže k zisku tří bodů domácí hokejisté. Ti nad Hradcem Králové vedou už o dva góly. Ve 29. minutě se svižnou střelou po ledě prosadil Lukáš Bošek, přičemž v poslední minutě na něj navázal Michal Tomeček. Dokáží Východočeši na tento vývoj zareagovat?

40:00

39:12

39:12 Michal TOMEČEK - 4:2

39:12 5/5

MICHAL TOMEČEK vstřelil svou druhou branku v tomto utkání! Olomoucký útočník se dostal do samostatného úniku a dlouhou bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci. 4:2. Asistence: Lukáš Bošek a Maxim Burkov.
Tomeček M., Bošek L., Burkov M., Panáček A., Compel M.
Pinkas M., Fiala P., Novotný A. II, Hora T., Beneš Ma.

38:22

Matěj Pinkas měl volno u modré čáry. Jeho pokus zápěstím zapadl celkem značně mimo bránu.

37:57

Mora je v posledních minutách pod značným tlakem. Nyní tak pouze vyhodila kotouč na icing.

37:16

Jaroslav Prášek vybízel spoluhráče u zadní tyče, jenže přihrávka neprošla.

36:18

Nahození domácích zastavil za svou klecí brankář Filip Tuček.

35:55

Frgál už ležel a před ním se objevil volný Petr Hrdlička. Útočník hostů ale nezvedl černou gumu dostatečně vysoko.

35:35

Dominik Frgál předvedl fantastické zákroky! Valdis Dommers se jej snažil objet a pak zastrčit touš do klece, ale to se mu nepovedlo. Následně pálil jeho spoluhráč, proti kterému se olomoucký brankář vytáhl.

35:02

Adam Panáček v osobním souboji přetlačil hostujícího hráče a kotouč vyvezl alespoň do střední třetiny.

34:16

Matěj Havlíček vyslal pohotovou střelu z mezikruží, Dominik Frgál zakročil lapačkou.

33:54

Po delší době se nadechl také Hradec Králové, který se dostal k ráně od modré čáry.

33:17

Ondřej Šotkovský vystřelil od mantinelu po ledě. Snadná práce pro Filipa Tučka, ale teď jsou domácí lepším týmem.

32:50

Maxim Burkov chtěl manévrem překonat obránce, ten ale v daný moment dával pozor.

32:13

Tomeček zasekl kotouč a zbavil se obránce, následně hledal Boška, ale tomu krok ke střele scházel.

31:05

Novotný se jako tank tlačil před bránu, ale Frgálovi vypomohl i jeden z beků.

30:47

Filip Tuček vyrazil se štěstím lapačkou kotouč do ochranné sítě. Čeká nás buly v obranném pásmu Hradce Králové.

30:16

30:05

Nepřesná rozehrávka Hanáků. Pískáno je zakázané uvolnění.

29:49

Teď už Hradec kotouč přes celé kluziště vyhodil a za hracím předmětem spěchá Michal Tomeček.

29:13

V této přesilovce se zatím domácí nemohou pořádně usadit na kotouči v útočné zóně.

28:16

Vojtěch Aschenbrenner – 2 min., podrážení.

28:06

28:06 Lukáš BOŠEK - 3:2

28:06 5/5

Kohouti znovu vedou! Po velkém zaváhání v obraně hostů se puk odrazil na hůl LUKÁŠE BOŠKA, který se spolu s kolegou ocitl v přečíslení dvou na jednoho. Bošek vzal zakončení na sebe a našel mezírku mezi betony. 3:2. Asistence: Jakub Koudelný.
Bošek L., Koudelný J., Turek A., Drábek Ad., Stratil D.
Fiala P., Pavič D., Novotný A. II, Hora T., Beneš Ma.

27:40

Jakub Aschenbrenner si povyjel k modré čáře, odkud zakončil, ale Dominik Frgál vyrazil hrací předmět před sebe.

27:10

Olomouc nahodila do útočného pásma a oba celky teď střídají.

26:39

Jeden z domácích hráčů předvedl tvrdý hit ve středním pásmu, následně na kotouči pokračoval Adam Havel.

26:08

Vypadalo to, že by se Hradec mohl dostat do přečíslení tři na dva, ale Ondřej Zámečník nechal touš za sebou.

25:49

25:20

Dominik Frgál už ležel, ale nakonec těžkou situaci přečkal. Posléze už celek v bílých dresech dostal černou gumu dostatečně daleko od klece.

25:01

Domácí nevyhodili a hosté tedy opět hrají v útočném pásmu.

24:24

Adam Novotný nabízel puk před brankoviště, kde ale jeho kolega promáchl. Hosté byli v celkem kvalitní šanci.

23:57

Proti zakončení těsně před brankovištěm dokázal Frgál zasáhnout. Uvidíme, jak si Hradec povede ve druhé přesilovce v rychlém sledu.

23:49

Lukáš Bošek – 2 min., podrážení.

22:58

Lukáš Bošek se šikovně protáhl po levé straně, ale zpětná přihrávka mezi kruhy nakonec přesná nebyla. Útočník s číslem 9 na zádech ale opět ukázal svůj um.

22:34

22:01

Teď se už kohouti osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

21:37

Dělovka hostů z levého kruhu skončila na betonech domácího brankáře.

21:10

Adam Novotný tečoval těsně před brankovištěm do protipohybu domácího gólmana, ale ten stačil zasáhnout.

20:34

Patrik Sedláček – 2 min., podrážení.

20:22

20:01

Je za námi první třetina, ve které jsme dohromady viděli hned čtyři góly! Do vedení se dostali hosté hned v úvodu, jenže Mora odpověděla hned dvakrát. V 15. minutě ale z nařízeného trestného střílení srovnal Beneš.

20:00

19:47

Matěj Smýkal dostal nabito na vrchol pravého kruhu. Prudká rána domácího útočníka se zřejmě od masky gólmana odrazila do ochranné sítě.

19:10

Hanáci si nyní přihrávají za brankou hostujícího celku. Dostanou se v první části ještě ke střele?

18:32

Jeden z hostů hned po buly ve velké rychlosti mířil dopředu, ale jeho pokus byl sražen mimo branku.

18:22

Valdis Dommers – 2 min., napadení.

17:37

Tomeček posunul kotouč za sebe na Burkova, který už byl ve velmi dobré pozici. Útočník Mory ale trefil střed brány, brankář Filip Tuček tedy zakročil.

17:17

Útočnou akci Adama Novotného zastavil ofsajd. V první třetině se přerušuje docela často.

16:53

Jakub Aschenbrenner vystřelil z otočky od modré čáry. Kotouč poté poskakoval u brankoviště, ale Dominik Frgál jej přikryl.

16:12

Střela z pravé strany byla pro domácího brankáře poměrně snadná. Pokračovat budeme po přerušení.

15:26

Tomeček se objevil před bránou a přihrávku zpoza ní málem dostal do sítě.

14:40

14:40 Matěj BENEŠ - 2:2

14:40

Hradec právě vstřelil branku!
K trestnému střílení se postavil MATĚJ BENEŠ, jenž se rozjel z levé strany. Jeho dlouhý bekhendový blafák byl pro brankáře Frgála neřešitelný a znovu tedy začínáme od nuly. 2:2.

14:40

Královéhradecký hráč se dostával před bránu a byl faulován! Nařízeno je trestné střílení.

14:04

Matěj Pinkas vypálil od modré čáry ve chvíli, kdy toho domácí gólman mnoho neviděl, ale Dominik Frgál nakonec lapačkou zakročil.

13:46

Kohoutům se nyní nevydařila rozehrávka. Po icingu se bude vhazovat před Frgálem.

13:19

Ondřej Šotkovský si v rychlosti přehodil kotouč na střed a pohotově pálil po ledě. Olomoucký útočník trefil beton brankáře Filipa Tučka.

12:59

Lukáš Bošek už na pravém křídle míchal s kotoučem, jenže jeho postup vpřed zastavilo postavení mimo hru.

12:33

Dominik Frgál měl na brankovišti značné starosti, kotouč ale dokázal podržet.

12:25

Ve velké rychlosti se dopředu rozjel Valdis Dommers, obránce domácích ale jeho ránu srazil do ochranné sítě.

12:09

11:22

Domácí dlouho kombinovali v útočné třetině, ale kotouč si nakonec nepředali úplně nejlépe.

10:40

Adam Turek se snažil posunout kotouč na lépe postaveného spoluhráče, ale hosté možnost zastavili.

10:09

Štěpán Černý – 2 min., podrážení.

09:58

Petr Hrdlička přidržel puk v rohu kluziště a následně vybídl spoluhráče. Ten vystřelil do lapačky Frgála.

09:10

09:10 Lukáš BOŠEK - 2:1

09:10 5/4

Precizně zahraná olomoucká přesilovka! Maxim Burkov si krásně všiml na levém kruhu volného LUKÁŠE BOŠKA, jehož rána zapadla přesně pod břevno. Hostující gólman se vůbec nestihl přemístit. 2:1. Asistence: Maxim Burkov a Michal Tomeček.
Bošek L., Burkov M., Tomeček M., Turek A., Drábek K.
Havlíček M., Pavelka J., Matašovský M., Dommers V.

08:44

David Pavič bekhendem dostal kotouč do obranného pásma domácích.

08:14

Matěj Pinkas – 2 min., hákování.

06:50

Obrovský závar u brankoviště hostů! Štěpán Šabatka šikovně nahodil od modré čáry a poté si puk vzal Lukáš Bošek. Ten se snažil otočit okolo brány, ale touš za tyč už nezastrčil.

06:19

Marek Matašovský nabízel kotouč před bránu, kde došlo k teči. Dominik Frgál se přesunoval, ale měl štěstí, neboť kotouč šel nad horní tyč.

05:55

Olomouc vyhodila kotouč na icing. Bude se vhazovat před Frgálem.

05:24

Na modrou čáru dostal nabito obránce Matěj Pinkas, jehož dělovka se otřela o vnější oblouk brány. Nechybělo mnoho a hosté mohli podruhé v zápase být ve vedení.

05:03

Petr Fiala vzal kotouč a nahodil jej do útočného pásma, Dominik Frgál do zákroku nemusel.

04:50

Prudká střela domácích z levého kruhu zapadla několik centimetrů vedle zadní tyče.

03:52

Další možnost domácích, kteří se dostali před bránu. Trefili však pouze boční síť královéhradecké klece.

02:35

02:35 Michal TOMEČEK - 1:1

02:35 5/5

Mora ale hned ve 3. minutě vyrovnává! Úplně sám se mezi kruhy objevil MICHAL TOMEČEK, který svižnou střelou k zadní tyči překonal brankáře Tučka. 1:1. Asistence: Adam Drábek a Maxim Burkov.
Tomeček M., Drábek Ad., Compel M., Bošek L., Burkov M.
Pinkas M., Aschenbrenner J., Prášek J., Zámečník O., Hrdlička P.

01:46

Hosté se ubránili a už mířili dopředu, jenže útočnou akci Hradce zastavil ofsajd.

01:14

Hanáci nyní drží kotouč za svou bránou a za chvíli rozjedou svou útočnou akci.

00:19

00:19 Ondřej ZÁMEČNÍK - 0:1

00:19 5/5

Hosté jdou po pár sekundách do vedení! Jaroslav Prášek přihrával před branku, kde se kotouč odrazil na hůl ONDŘEJE ZÁMEČNÍKA, jenž byl dostatečně přesný a rychlý. 0:1. Asistence: Jaroslav Prášek a Petr Hrdlička.
Zámečník O., Prášek J., Hrdlička P., Černý Š., Havlíček M.
Sedláček P., Šabatka Š., Bošek L., Tomeček M., Burkov M.

00:01

HC Olomouc: Frgál (Münch) – Šabatka, P. Sedláček (A), Růžička, Panáček (C), Ad. Drábek, Compel, Stratil – Bošek, Tomeček, Burkov – Koudelný, Turek, Šotkovský – Smýkal, K. Drábek, Belan – Havel, Ruda, Pastrnek.
Trenér: Mojmír Trličík

Mountfield HK: Tuček (Mrázek) – Š. Černý, Pinkas, Havlíček, Pavelka, J. Aschenbrenner, Hrbek, P. Fiala – Pavič, Hrdlička, Zámečník – Dobner, Ma. Beneš, T. Hora – Matašovský (C), V. Aschenbrenner, Dommers – A. Novotný II, Turena, Prášek (A).
Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Kráľ, Lainka.
Olomouc jde do tohoto utkání se dvěma nezdary za sebou. V rámci minulého týdne nejprve nestačila 2:3 na Pardubice, poté podlehla Českým Budějovicím 3:5. Olomoučtí tak jsou po 22 odehraných zápasech na šesté příčce skupiny O účast v play off a mají tříbodovou ztrátu na postup do vyřazovací části, avšak jen dvoubodový náskok na předposlední České Budějovice a poslední Přerov. Závěr nadstavby tak bude nesmírně napínavý, většině týmů chybí do konce šest utkání.

Právě Hradec Králové má 31 bodů a drží poslední postupové místo do play-off, ale zatím rozhodně nemá nic jistého. Mountfield v posledních kolech střídá výhry a porážky. Na začátku února podlehl doma Zlínu 2:5, ale následně překvapivě uspěl poměrem 4:2 v Plzni. Další utkání ale Východočeši nezvládli, když Litvínovu v domácím prostředí podlehli vysoko 3:7.
Hezké pondělí při sledování textového přenosu. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Olomoucí a Hradcem Králové v rámci DHL extraligy juniorů. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 3. Tomeček (Ad. Drábek, Burkov), 10. Bošek (Burkov, Tomeček), 29. Bošek (Koudelný), 40. Tomeček (Bošek, Burkov), 43. Belan (Smýkal, Burkov), 44. Bošek (Tomeček, Burkov) – 1. Zámečník (Prášek, Hrdlička), 15. Ma. Beneš (TS)

Mountfield HK: Tuček (41. Mrázek) – Š. Černý, Pinkas, Havlíček, Pavelka, J. Aschenbrenner, Hrbek, P. Fiala – Pavič, Hrdlička, Zámečník – Dobner, Ma. Beneš, T. Hora – Matašovský (C), V. Aschenbrenner, Dommers – A. Novotný II, Turena, Prášek (A).

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Kráľ, Lainka