3:4

po prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

19.02.2024, 21:50 • Climate Pledge Arena, Seattle • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.18 4.09 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a bylo dramatické až do konce. Ve třetí třetině jsme sledovali snahu Seattlu srovnat nepříznivý výsledek a domácím se to povedlo ve 48. minutě, kdy po pěkné kombinaci skóroval do odkryté branky Jaden Schwartz. Další nápor domácích už ale končil na výborném Lyonovi a Seattle dokonce nevyužil ani přesilovku na přelomu třetí třetiny a prodloužení. Kdo naopak v nastaveném čase udeřil, byli hosté a v 62. minutě rozhodl o prémiovém bodu pro Detroit nepokrytý Ben Chiarot. Zápas tak skončil výsledkem 3:4, Seattlu po této porážce patří v Pacifické divizi páté místo s 57 body, zatímco Detroit je v Atlantické divizi na páté pozici s 64 body.

V dalším utkání se Seattle představí v pátek od 4:00 na svém ledě proti Vancouveru, Detroit bude hrát ve stejný den od 1:00 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:42:11)

Detroit právě vstřelil branku!
Je konec, hostující hráči podnikli výpad a rozhodli! Dostali se do útočného pásma, mezi kruhy zůstal trestuhodně nepokrytý BEN CHIAROT a ten prostřelil Daccorda – 3:4! Asistence: Dylan Larkin, Lucas Raymond.
Chiarot B., Larkin D., Raymond L., Petry J.
Larsson A., Beniers M., Bjorkstrand O., Dunn V.

60:16

Hosté přečkali oslabení, hraje se teď ve čtyřech na obou stranách.

60:01

60:00

59:41

Schultzova rána se zastavila o Lyona, hosté poté opět vyhodili.

59:05

Rasmussen vybojoval v rohu puk a poté jej poslal přes všechny čáry k Daccordovi.

58:44

Hosté vyhazují k protější modré čáře.

58:19

Hned po vyhraném buly střílel od modré čáry Dunn, jenže přesně do míst, kde Lyon ještě dosáhl.

58:16

Seattle bude hrát přesilovku a na trestnou lavici půjde Olli Määttä. Ten u mantinelu tvrdě atakoval McCanna a obdržel za to dvě minuty za krosček.

57:55

Oba celky si už dávají větší pozor v obranném pásmu, každá chyba by mohla rozhodnout.

56:38

Bjorkstrand nahazoval do útočného pásma, puk skončil v rohu, kde jej hosté zvládli vybojovat a ukončit tak snahu Seattlu.

55:38

55:38 Kane trefil břevno

55:38

S pukem na holi si teď za kruhy najel Kane, vyslal prudkou střelu zápěstím a trefil Daccordovo břevno! Tady scházely jen centimetry.

3:4

Branky a nahrávky: 19. McCann (Dunn, Burakovsky), 31. McCann (Oleksiak, Borgen), 48. Schwartz (Gourde, Borgen) – 14. Seider (P. Kane, DeBrincat), 28. Raymond (Compher, Petry), 36. Sprong (Fischer), 62. Chiarot (Larkin, Raymond)

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson (A), Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Yamamoto, Tatar.
Trenér: Dave Hakstol

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Larkin (C), Rasmussen – Raymond, Compher, DeBrincat – Perron (A), Copp, Veleno – Sprong, Fischer, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Pochmara, Kozari – Knorr, Murray

Diváci: 17 151

06:14 SEA 2 Yamamoto, krosček
13:30 DET 0:1 Seider (P. Kane, DeBrincat)