Extraliga dorostu

HC RT TORAX Poruba – HC Olomouc

2:1

konec (1:0, 0:0, 1:1)

16.02.2024, 16:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • O účast v play-off • Gabriela Juříková

RT TORAX ARENU výhrou pokřtili už i dorostenci!

A já se z ní s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a při dalším utkání zde v Porubě napočtenou.

Přeji pohodový zbytek večera a ještě pohodovější víkend. (18:20:06)
Vyrovnanost výkonnosti si týmy přinesly i po druhé přestávce. Celé utkání nebylo poznat, že by Olomouc trčela na posledním místě tabulky s pouhými třemi body, protože proháněla a potrápila RT TORAX houževnatostí a bojovností. Čímž si vysloužila v šesté minutě třetího dějství vyrovnání. Po ubráněném dalším tlaku Poruby se dostali hosté do přečíslení a Chromého křižnou nahrávku Tomáš Pekr dopravil do odkryté poloviny brány. Puk prošel mezi betony přesouvajícího se Láryše. týmy pokračovaly v nasazení a vražedném tempu, z čehož pramenily chyby v nahrávkách a ztráty při loupežích i zezadu. Puk se odrážel nekontrolovaně až se na konci 52. minuty dostal na hůl Jana Ostřížka kroužícího za obranou a tak se dostal do samostatného úniku. Tváří v tvář brankáři zakličkoval, pukem na čepeli zamíchal a poslal jej mezírkou, která u levé Žbánkovy tyče zůstala, za brankovou čáru.
Posledních osm minut bylo ještě víc bojovných. Olomoučtí se nehodlali smířit se stavem, takže si v příhodnou dobu vzali oddechový čas a sáhli po hře bez brankáře. Obětavostí a nasazením Philippovi svěřenci neinkasovali do prázdné brány, přestože ke skórování měli ti Moravcovi svěřenci blízko. Dorostenci Poruby vyhráli těsně 2:1.

59:59

Lobem do soupeřovy třetiny uhájili domácí jednobrankové vedení.

59:52

Puk je mimo hrací plochu.

59:49

Poruba má puk na holi, sudí ale pískají ofsajd. Asi pro aktivitu soupeře v napadání.

59:41

Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

59:41

Ofsajd zastavuje šestici olomouckých hráčů.

59:05

Nakonec je z toho přetahovaná ve středním pásmu.

58:52

Vhazování vyhrál Skorochod, do prázdné brány ale žádný Porubák kotouč nedopravil, protože Olomouc je aktivní v napadání.

58:45

Oddechový čas pro tým HC Olomouc. Poté bude hrát power play.

58:37

Nahození Vehovského ze středního pásma se mohlo zdát neškodné, ale Žbánkovi nadělalo starosti.

58:04

Láryš si sáhl na puk po střele Pekra.

57:47

Majkowského střela je gólmanem odvrácena vyrážečkou.

56:35

Kubát po jednom buly po icingu jel středem do pásma, ale puk mu uzmul Majkowski a Poruba získala další šanci na vstřelení gólu. Žbánkovy betony byly ale na pravém místě.

56:07

Třikrát měli domácí na hokejkách navýšení vedení, hosté tlak přežili a pořád je naděje na srovnání. To by ale měli mít přesné dlouhé nahrávky, aby jim sudí nepískali zakázaná uvolnění.

55:24

Za porubskou brankou je bojovno, střelecky se Olomoučtí prosadit ale nemohou.

54:06

Olomoucká obrana je pod tlakem, když prvně nevyužili Kohouti výtečnou možnost srovnání stavu. Bobokovo nahození na bránu vykryl ramenem jeden z obránců.

51:52 5/5

Poruba právě vstřelila branku!
Za olomouckou obranou zůstal JAN OSTŘÍŽEK, když se k němu doklouzal odražený puk. Tváří v tvář s brankářem zakličkoval, zamíchal pukem na čepeli a mezírkou, která u levé Žbánovy tyče zůstala, dostává kotouč za brankovou čáru.
Ostřížek J., Bobok T., Vehovský T., Majkowski M., Korbel A.
Dvořáček D., Holéczy P., Navrátil T., Kimak M., Chromý D.

51:34

Navrátil to zkusil z bekhendu následně se puk dostává mezi kruhy a střílí Kimak.

51:17

Zakázané uvolnění Olomouce.

51:08

Dělovka Stryczka se odráží zpět do hry o plexi.

50:15

Nebezpečno bylo i před Láryšem, když mu clonil ve výhledu Chromý.

49:41

Zakončení Dietricha přerušuje hru.

49:31

Žbánek s obtížemi chytá střelu Vehovského. Následně byl Skorochod nepříjemně sražen na led. Trest nebude udělen.

48:49

Nepřesnosti v porubských nahrávkách dostávají soupeře do výhodných šancí. Hubáčkova střela letí těsně kolem pravé porubské tyče.

47:45

Vehovský zatáhl puk po levém křídle a nahodil jej na bránu v době, kdy tam projížděl Václavek. Kotouč se tak ocitl za brankou.

46:49

Ostřížek s Žídkem krouží kolem brány. Nakonec zakončuje Bobok, ale Žbánek měl velmi dobrý výhled a puk proto drží v lapačce.

46:32

Žbánek lapil pokus Dietricha. Od vyrovnání je Poruba v útočné třetině a pokouší se získat vedení zpět.

45:19 5/5

Olomouc právě vstřelila branku!
Poskakující kotouč získali hosté a v přečíslení nepohrdnul zakončením TOMÁŠ PEKR, který se trefil mezi betony přemisťujícího se Láryše. Asistence: Dominik Chromý a Tomáš Hubáček.
Pekr T., Chromý D., Hubáček T., Přidal R., Kimak M.
Korbel A., Michalík R., Stryczek L., Žídek J., Ostřížek J.

44:54

Boje ve středním pásmu dostávají hru do obranné třetiny Olomouce, ale poskakující kotouč se nedaří domácím zkrotit.

44:12

Porubská branka je mimo postavení poté, co si Láryš hlídal pravou tyč proti zakončení Hubáčka.

43:50

Láryš klouzající puk z mezikruží odpálil ke střídačce. Prokop neměl možnost puk dojet a případně střílet.

43:02

Dlouho jsou Porubané v pásmu. Při nápřahu zlomil Majkowski hůl, přesto puk doputoval na hostující betony.

41:30

DO zakončení se dostala brzy i Poruba. Žbánek uklidil do lapačky střelu Stryczka a po buly se k němu kotouč vlastně ani nedostal. Michalíkovu střelu tečoval mimo brankoviště Končický.

40:40

Druhý pokus se už vydařil lépe. Pekr nastřelil ale jen betony.

40:15

První možnost střelby mohla mít Olomouc, kdyby si Kubát nenechal kotouč z hole ukrást.

40:01

Více jak stovka diváků ve druhé třetině branku neviděla. Houževnatost obou týmů nabídla mnoho soubojů o kotouč v poli i u mantinelu. Poruba dostala dvě početní výhody, ve kterých si zastřílela, ovšem Stanislav Žbánek vždy viděl nebo instinktem puk vyrazil mimo brankoviště.

40:00

39:40

Poslední pokus o jistící gól. Puk z hole Stasiuka letí těsně kolem levé tyče.

39:08

Za brankou zůstává jeden porubský hráč. Sudí přerušuje hru.

38:47

Minář vyhrává vhazování a hra se přesouvá obloukem na druhou stranu. Láryš si ale žádný zákrok nepřipisuje, protože spoluhráči opět výtečně obranně zapracovali a jedou s pukem před olomouckou branku.

38:44

Tečovanou střelu Korbela Žbánek drží v lapačce.

38:28

Teď se přerušuje pro přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:16

Zakázané uvolnění pro Olomouc.

38:06

37:08

Rychlým přesunem jsou domácí v pásmu díky Indrstovi, následné střely na bránu hostující gólman vykrýval.

36:55

Signalizovaný ofsajd vyhnal Porubu až do obranného pásma. Mohla tak v klidu vystřídat.

Roman Přidal – 2 min., podrážení.
Poruba má druhou přesilovku a velkou příležitost navýšit vedení.

35:20

Zpětná nahrávka Dietricha mířila mezi obránce, takže Poruba musí vyklidit útočné pásmo.

34:40

Icing je odpískán Olomouci.

34:18

Houževnatost se oběma celkům nedá upřít. Pořád mají dost sil na osobní souboje a po puku jsou hladoví opravdu všichni na ledě.

32:58

Prokop udržel soupeře v talku a získal tak puk na hůl. Zakončení brankář vykryl, ale spoluhráči špatně rozehrávali takže se mohl do střely opřít Kimak, kdyby mu hokejku nezablokoval Korbel.

32:11

Střední pásmo je zhuštěné a průnik je velmi obtížný.

31:28

Teď byl Žbánek u pravé tyče hodně pozorný, když zachytil z rohu divně odražený puk.

30:58

Obrany obou týmů pracují na výbornou. Pořád čekáme na druhý gól v jakékoliv bráně.

30:05

Útok domácích je zastaven Žbánkovou lapačkou.

28:47

Únik dvou na jednoho nekončí vyrovnáním. Kimak nahrál do jízdy Navrátilovi, ale ten už měl málo prostoru k umístění střely. Pravou tyč si porubský brankář dobře pohlídal.

28:26

Ani Porubané přesilovku nevyužívají. Hosté jsou v plném počtu.

27:21

Holéczymu se puk zamotal pod bruslemi. Vylovil jej Indrst, ale hned měl u sebe protihráče, který dostává puk až k Láryšovi.

26:50

Skorochod dvakrát udržel puk v moci a vybídl tak ke střele Dietricha.

26:26

Petr Minář – 2 min., vysoká hůl.

26:00

Žbánek měl při odražení puku velké štěstí, že se na jeho pravé straně nepohyboval hráč v bílém drese, který by zakončoval do odkryté poloviny brány.

25:00

Nájezdu bílé jízdy hosté odolali a jsou to opět oni, kdo si jede pro střelu.

24:40

Olomoučtí se hodně snaží dostat se do útočné třetiny. Tentokrát je za stavuje signalizovaný ofsajd.

23:35

Minář vzal na sebe průnik před Láryše a zakončil bekhendem. Porubská vyrážečka dostala puk za branku.

22:55

Vhazuje se po pravé Žbánkově ruce. Poruba zůstává v pásmu, ale hraje se v rozích.

22:29

Planka jistil Žídka v jízdě podél modré útočné čáry a nakonec vybídl k zakončení Ostřížka.

21:06

Boje o puk pokračují v dalším střídání. hráči si nedávají centimetr ledu zadarmo není prostor ani na pořádné zakončení. Okamžitě se k hráči s pukem sjede protihráč a znemožní mu aktivně tvořit hru.

20:22

Postrkování puku nakonec vyhrává Poruba skoro u své brány.

20:01

Od druhé minuty, kdy odražený puk získal na hůl Jakub Indrst a v zakončení se neunáhlil, vyčkal a v pokleku směr pravý roh vyslal kotouč bekhendem po ledě k levé Žbánkově tyčce, si týmy už nedávaly moc prostoru pro zakončení. A to dostala Olomouc možnost přesilovky, jenže Porubané byli i v oslabení silní a udrželi jednobrankový stav.

20:00

19:18

Láryš v posledních vteřinách první třetiny musí být v koncentraci. Spoluhráči jsou ale v obraně důslední a hráče v červených dresech ke střelbě nepouští.

18:49

Skorochod okradl Navrátila o kotouč a svižnou otočkou projel středním pásmem. Zakončení Žbánek vyrazil. Následná porubská akce po objetí brány nekončí druhou brankou.

18:35

Puk je za olomouckou brankou, když rozhodčí Porubě píská ofsajd.

18:04

Střela Vehovského končí u gólmana. Vhazovat se bude po Žbánkově pravé ruce

17:25

Signalizovaný ofsajd nehraje Olomouci do karet.

16:17

Dietrichovi kotouč sjel z hole, čehož využil Končický. Nedostal se ale přes obránce, který útočnou modrou udržel a Poruba tak dál operuje ve třetině.

15:55

Dragonova střela se odrazila od bránícího hráče.

15:31

Ofsajd zastavuje Olomoucké v útočném tažení.

14:40

Stasiuk neudržel kotouč v pásmu, kdy se Porubané dlouho drželi kolem Žbánkovy brány. Záhy se ale domácí do útočné třetiny dostali a hostující gólman měl plno práce udržet puk i hráče před sebou.

13:01

Střela z pravého křídla od Koryčanského končí odražena brankářem na druhé straně pásma.

12:40

Domácí se dlouho drželi v útočné třetině. Střelecky se neprosadili, protože Olomouc hraje kontaktně a hráče s pukem se snaží držet na mantinelu.

11:38

Buly před Žbánkem vyhráli hosté, ale dobrým napadáním Porubané puk získali. Indrstova střela od modré protřepala jen olomoucké betony.

11:30

Nahrávka na Kimaka skončila zakázaným uvolněním.

11:00

10:48

Střela Kubáta končí v porubské lapačce.

10:23

Bekhendová střela Pekra se otřela o boční síť.

09:45

Pekr s Chromým zakombinovali a druhý jmenovaný vystřelil. Láryš jednobrankové vedení udržel.

09:00

Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
Ondřej Václavek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

08:52

Olomoučtí hrají ve výhodě v útočné třetině.

08:15

Na druhou stranu se podobně zachoval Koryčanský, kterého zastavil Majkowski.

07:40

Žídek se prodral po mantinelu s kotoučem na holi až za útočnou modrou, jenže byl záhy o něj připraven.

07:05

Navrátil zavezl puk do třetiny, kde v rohu svedl souboj se Stasiukem. Nakonec s e puk dostal na modrou a Láryš si po delší době sáhnul na puk.

06:18

Rozehrávku vzal na sebe Václavek, jenže hostující obrana porubskou ofenzívu odrazila.

05:35

Hraje se teď nahoru dolů a každou chvilku mění kotouč majitele.

04:36

Po vyhraném buly se Moravcovi svěřenci v útočné třetině moc dlouho nezdrželi. Ovšem ani svěřenci Radka Phillipa dlouho na kotouči v útočné třetině nebyli.

04:08

To domácí tým vyhodil přes všechny čáry, takže se hra přesouvá zpět před Láryše.

03:55

V rámci pravidel se Olomoučtí tlaku vymanili vyhozením po mantinelu a mohli vystřídat.

03:15

RT TORAX drží Olomouc v obranném pásmu a Žbánkovi připisuje úspěšné zákroky.

02:08

Žbánek zakročil proti střele Ostřížka.

01:45

Minář to zkusil z levého kruhu. Láryš sklapnul betony a ještě si pohledem zkontroloval prostor za sebou.

01:08 5/5

Domácí bleskově otočili směr hry a poté, co Žbánek prvotní střelu vyrazil, na bekhend JAKUBA INDRSTA nestihl zakročit. Puk prošel mezi levým betonem a tyčí po ledě. Asistence: Semen Viktorovič Stasjuk.
Indrst J., Stasjuk S., Dragon D., Dietrich V., Bobok T.
Dvořáček D., Přidal R., Navrátil T., Kimak M., Chromý D.

00:25

I když se Kohouti do útočné třetiny dostali, střelu na Láryše nevyslali.

00:05

Puk získává Olomouc, ale Poruba zatlačila soupeře až za jeho bránu.

00:01

Zdravím ze slunné, ale větrné Poruby!

Dnešní utkání je pro oba týmy velmi důležité, takže můžeme očekávat tuhý boj.

Trenéři nahlásili tyto úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Láryš (Bernard) – Korbel, Majkowski, Dragon, Stasjuk, Planka, Michalík – Václavek, Vehovský (C), Skorochod (A) – Dietrich, Indrst (A), Bobok – Ostřížek, Stryczek, J. Žídek – Ignatěnko.

HC Olomouc: Žbánek (Jareš) – Kalman, Hubáček, Přidal (A), Dvořáček, V. Černý, Holéczy – Pekr, Minář (A), Kubát – T. Navrátil (C), Kimak, Chromý – Prokop, Končický, Koryčanský – Brym.

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Molin.
Novou RT TORAX ARENU se Porubanům nepodařilo v prvním utkání pokřtít výhrou.
Podaří se to dnes v zápase s Olomoucí?

Utkání začíná v 16 hodin v RT TORAX ARENĚ.

HC RT TORAX Poruba

Kvůli odloženým zápasům mají Porubané odehráno pouze sedm utkání, nejméně ze skupiny O účast v playoff a s devíti body je na průběžném sedmém místě.
Kanadské bodování kabiny vede s devíti body Tomáš Bobok za tři góly a šest asistencí.
Z obráncé se nejvíce prosazuje Dominik Dragon (2+4) a Semen Stasiuk je nejlepším nahrávačem od modré čáry.
Brankoviště nejčastěji hlídá Jan Láryš – 260 minut s úspěšností 88,46%, Petr Bernard se do hry dostal 160 minut a má úspěšnost 84,82%.

HC Olomouc

Z devíti utkání má hanácký klub na kontě pouze tři body za prohru v prodloužení a výhru v prodloužení, čímž je na posledním sestupovém desátém místě tabulky.
Olomoučtí dorostenci vstřelili soupeřům šestnáct branek, čtyři z nich dal Adam Kalman a když na stejný počet nahrál, je v čele týmovém kanadském bodování. V obranných řadách je nejproduktivnější Vojtěch Prokop (2+1) a v brankovišti 449 minut stál Stanislav Žbánek s 89,79% úspěšností. Druhý gólman Vítězslav Jareš strávil mezi třemi tyčemi 98 minut s úspěšností 92,41%.

3.2. Olomouc – Tábor 3:4p
28.1. Zlín – Olomouc 3:0
27.1. Kometa – Olomouc 3:0
20.1. Olomouc – Liberec 2:8
19.1. Olomouc – Sparta 1:5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:1

Branky a nahrávky: 2. Indrst (Stasjuk), 52. Ostřížek – 46. Pekr (Chromý, Hubáček)

Trenér: David Moravec

Trenér: Radek Philipp

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Molin