2:9

konec (0:4, 2:3, 0:2)

16.02.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.2 4.12 2.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:49:56)

3. Ty Dellandrea (DAL) – 1+2
Dallas dnes vyhrál na ledě Nashvillu jasně 9:2! Ještě ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že padne i desátý gól, ale Hvězdy snad i z respektu k soupeři utkání v posledních deseti minutách dohrávaly bez většího zájmu. Dnes rozhodla už první třetina, ve které hosté skórovali čtyřikrát a byli ve všech ohledech jasně lepší. Na střely to po dvaceti minutách bylo dokonce 18:1. Nashville na tento zápas bude chtít co nejrychleji zapomenout.

59:36

Utkání se dohrává ve středním pásmu. Kotouč mají na hokejkách Predátoři.

59:09

Jani Hakanpää podržel touš za svou bránou. Mezitím se rozběhla poslední minuta tohoto duelu.

58:09

Před svatyní domácích se na chvíli objevil Radek Faksa, jenž ale přihrávku na hokejku nedostal.

57:40

Přečíslení domácí nedotáhli, následně hosté poslali kotouč přes všechny čáry na icing.

57:09

Scott Wedgewood vyrazil nahození z rohu kluziště nad sebe. Nashville se pořádně v útočném pásmu neudržel.

56:24

Esa Lindell tvrdě vypálil z levého kruhu. Kevin Lankinen měl štěstí, že mu kotouč nevypadl.

56:14

Roope Hintz nedostal přihrávku na pravé křídlo úplně nejlépe, tak si pomohl pouze nahozením.

55:34

Tyson Barrie nahodil kotouč od modré čáry. Scott Wedgewood ale přikryl puk pod svou lapačkou.

54:36

Sam Steel dostával přihrávku na levou stranu útočného pásma, ale kotouč si nakonec nezpracoval.

53:42

Dallas mířil vpřed, ale hosty zastavilo postavení mimo hru.

53:18

Domácí si sice pomohli nahozením, ale před brankou soupeřova celku dlouho nevydrželi.

52:29

Filip Forsberg si najel na pravou stranu a zápěstím vypálil. Branku Stars ale netrefil.

52:02

Scott Wedgewood zastavil kotouč za svou klecí a následně založil protiakci hostů.

51:29

Thomas Harley špatně rozehrál, ale následně svou chybu napravil příkladným odebráním kotouče.

50:37

Odpískána byla přihrávka rukou hostujícího celku. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

49:50

Nashville by si dnes už přál konec, ale ještě bude muset hrát deset minut. Nyní se ovšem domácí vydávají dopředu.

48:50

48:50 Wyatt JOHNSTON - 2:9

48:50 5/4

Dallas právě vstřelil branku!
Hostující celek přesilovku využil a rázem je blízko i desátá trefa! Tyler Seguin posunul kotouč mezi kruhy na WYATTA JOHNSTONA, který našel mezírku mezi betony brankáře Lankinena. 2:9. Asistence: Tyler Seguin.
Marchment M., Johnston W., Harley T., Seguin T., Duchene M.
Jankowski M., McDonagh R., Josi R., Afanasjev J.

48:12

Další vyhození domácího celku přes všechny čáry. Oba týmy tedy střídají.

47:50

Predátoři dostávají touš pryč z vlastního pásma, na puku už je Miro Heiskanen.

47:23

Robertson připravil kotouč do tandemu pro Benna, který ale svatyni domácích netrefil.

46:40

Před Nashvillem jsou těžké chvíle, neboť domácí hokejista dostal trest na čtyři minuty. Využije Dallas svou druhou dnešní přesilovku?

46:21

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Michael McCarron – 2+2, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

46:21

Při souboji u mantinelu se do sebe pustili Michael McCarron a Jamie Benn. Na hokejistech Nashvillu je znát frustrace.

46:12

45:09

Tyson Barrie šikovně vybídl na levé straně Forsberga, který ale pálil z velkého úhlu. Scott Wedgewood se přesunul. Jednu ze střel zablokoval i Radek Faksa, kterého návrat na střídačku pořádně bolel.

44:36

Jeden z hostů zamířil v oslabení dopředu. Kevin Lankinen ale jistě zakročil.

44:12

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Jamie Benn – 2 min., vražení na hrazení.

43:50

43:50 Ty DELLANDREA - 2:8

43:50 5/5

Kanonáda pokračuje! Na konci 44. minuty se raduje TY DELLANDREA, který perfektně napřáhl z pravého kruhu přímo do růžku. To snad nad rameno gólmana ani lépe trefit nešlo! 2:8. Asistence: Jason Robertson a Ryan Suter.
Dellandrea T., Suter R., Robertson J., Hintz R., Harley T.
Jankowski M., Barrie T., McDonagh R., Smith Co., McCarron M.

43:09

Hosté si nyní přihrávají kotouč ve svém pásmu. Rozhodně nespěchají.

42:29

Dallas měl velkou šanci, ale přečíslení dvou na jednoho nedokázal dotáhnout.

42:09

Matt Duchene, jenž dnes bude útočit na hattrick, nedostal přesnou přihrávku do jízdy.

41:37

Hosté pouze posunuli kotouč do útočného pásma. O rozehrávku se pokusí mužstvo ve žlutém.

40:52

Scott Wedgewood, který naskočil do třetí třetiny, pomohl svému celku s rozehrávkou. Trenér se zřejmě rozhodl šetřit Jakea Oettingera.

40:01

Střídání v týmu Dallas Stars:
ze hřiště odchází Jake Oettinger, přichází Scott Wedgewood.

40:01

Po dvou třetinách je o vítězi utkání jasno. Dallas ve druhé části přidal další tři branky a ačkoliv se domácí zvedli, po čtyřiceti minutách vede 7:2. Uvidíme, jak Dallas pojme třetí třetinu. Bude se snažit dát třeba i deset branek?

40:00

39:47

39:47 Matt DUCHENE - 2:7

39:47 5/5

Obrana domácích si ale dnes koleduje o velký příděl! MATT DUCHENE se objevil úplně sám za obranou a skvělým bekhendovým blafákem dal sedmou branku svého mužstva. 2:7. Asistence: Tyler Seguin a Ryan Suter.
Duchene M., Seguin T., Suter R., Heiskanen M., Marchment M.
Lauzon J., Gurjanov D., Jankowski M., McDonagh R., Smith Co.

39:08

Už nám běží poslední minuta prostřední části. Nashville zakládá další ofenzivní akci.

38:42

Domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho! Filip Forsberg ani nadvakrát nedokázal překonat výborného Jakea Oettingera.

38:12

Nashvillu se vůbec nepovedla rozehrávka, ale icing pískán nakonec nebyl.

37:28

Luke Schenn podržel kotouč ve svém pásmu, s rozehrávkou nyní moc nespěchá.

36:29

Křížná přihrávka Josiho adresáta nenašla. Následně kapitán domácích střílel ještě jednou, brankář byl ale úspěšnější.

35:50

Thomas Harley sice ztratil puk na útočné modré čáře, ale pak společně s kolegou situaci stačil dobruslit.

35:15

Filip Forsberg se dostal k rychlé střele z kruhu. Švédský útočník pálil po ledě, ale Jake Oettinger dával pozor.

34:37

Kotouč ve středním pásmu protečován nebyl, a proto se pískal icing hokejistů Predators.

33:57

Gustava Nyquista při přechodu do útočné zóny zastavilo postavení mimo hru.

33:36

Hosté měli další velkou šanci, ale Kevin Lankinen měl štěstí, že kotouč nešel do brány.

32:55

Ty Dellandrea tečoval puk do připravené rukavice gólmana. Hra je opět přerušena.

32:23

Útočnou akci Dallasu zastavil ofsajd. Pokračovat budeme po krátkém přerušení.

31:21

31:21 Thomas NOVAK - 2:6

31:21 5/5

Nashville právě vstřelil branku!
Dnes to jsou gólové hody! Dallas neodehrál kotouč pryč z vlastního pásma a nakonec byl potrestán. Gustav Nyquist zpoza brány oslovil THOMASE NOVAKA, jenž si přehodil kotouč na bekhend a precizně zakončil. 2:6. Asistence: Gustav Nyquist.
Novak T., Nyquist G., Gurjanov D., Carrier A., Josi R.
Pavelski J., Suter R., Robertson J., Hintz R., Harley T.

30:51

30:51 Tyler SEGUIN - 1:6

30:51 5/4

Přesilovka Hvězd je bleskově využita! Střelu od modré čáry Kevin Lankinen vyrazil před sebe a kotouč nepřikryl. Od Masona Marchmenta se tedy touš odrazil před úplně volného TYLERA SEGUINA, který měl hodně snadnou práci. 1:6. Asistence: Wyatt Johnston a Mason Marchment.
Seguin T., Heiskanen M., Marchment M., Johnston W., Duchene M.
Lauzon J., Sissons C., McDonagh R., McCarron M.

30:41

Wyatt Johnston měl na levé straně hodně prostoru. Nakonec zápěstím vypálil, ale jeho pokus byl vyražen do sítě nad brankou.

30:23

Cole Smith – 2 min., nesportovní chování.

29:50

29:50 Cole SMITH - 1:5

29:50 5/5

V polovině utkání dávají domácí gól! Michael McCarron z pravé strany vystřelil a Jake Oettinger kotouč vyrazil. Dostatečně pohotový byl dorážející COLE SMITH, který dal svůj šestý gól v sezoně. 1:5. Asistence: Michael McCarron a Alexandre Carrier.
Smith Co., McCarron M., Trenin J., Carrier A., Josi R.
Heiskanen M., Pavelski J., Suter R., Robertson J., Hintz R.

29:35

29:04

Filip Forsberg ztratil puk a následně jel střídat. Na řadu přišlo další vyhození hokejistů v bílých dresech.

28:29

Dallas už posílá kotouč přes celé kluziště. Téměř minutu ze svého úvodního oslabení tedy ubránil.

27:53

Cody Glass dostal přihrávku před brankoviště. Zakončení útočníka Nashvillu zastavil Jake Oettinger.

27:35

Jani Hakanpää – 2 min., podrážení.

27:14

Dallas perfektně kombinoval! Joe Pavelski zůstal volný v mezikruží, ale Kevin Lankinen se perfektně natáhl a zachránil svůj tým před šestým gólem.

26:26

Joe Pavelski dostal nabito na vrchol levého kruhu. Zkušený útočník tlačil puk k zadní tyči, ale tu o pár čísel minul.

25:36

Matt Duchene při přechodu do útočné třetiny neměl tolik potřebnou rychlost, domácí se ubránili.

24:40

24:40 Miro HEISKANEN - 0:5

24:40 5/5

Dallas měl před brankovištěm velký tlak! Wyatt Johnston sice ještě neuspěl, přestože Lankinen už ležel, ale poté našel MIRA HEISKANENA, jenž z úhlu dopravil touš do sítě. 0:5. Asistence: Wyatt Johnston a Ty Dellandrea.
Heiskanen M., Dellandrea T., Benn J., Suter R., Johnston W.
Schenn L., Glass C., Smith Co., Josi R., Novak T.

24:09

Jamie Benn se na chvíli ocitl mezi kruhy, jenže přihrávku z rohu kluziště nedostal přesně na svou hokejku.

23:12

Do úniku se dostal Novak, který ale hostující branku netrefil. Predátoři byli kousek od toho, aby snížili.

22:45

Nashville předvedl další sympatickou útočnou akci, posléze ale hosté vyhodili tak, aby se nemusel pískat icing.

22:14

Ryan Suter se dostal ke střele z levé strany. Pokus byl ovšem sražen do ochranné sítě.

21:54

Jakov Trenin důrazně bojoval za brankou hostů, ale teď už s pukem na hokejkách míří vpřed hosté.

21:22

Počet střel teď výrazně pro domácí naskočil. Hokejisté ve žlutém toho za minutu a půl ve druhé části předvedli více než v celé první třetině.

20:43

Domácí chtějí začít druhou část aktivně. Michael McCarron se natlačil před brankoviště, dlouhou kličku do forehandu ale nezvládl dokonale.

20:01

Střídání v týmu Nashville Predators:
ze hřiště odchází Juuse Saros, přichází Kevin Lankinen.

20:01

Je za námi první třetina. Dallas pravděpodobně sehrál jednu z nejlepších třetin v sezoně, naopak Nashville jednu z nejhorších. Je to už 0:4, navíc Hvězdy vedou na střely na bránu už 18:1! Sledujeme naprostou dominanci Dallasu, bude to takhle pokračovat i po pauze?

20:00

19:32

Do ofenzívy se zapojil Roman Josi. Švýcarský bek i vystřelil, jenže zapracovala brusle jednoho z obránců Stars.

18:43

Pomalu se dostáváme do úplného závěru první periody. Predátoři se v útoku snaží něco vymyslet.

17:55

Jake Oettinger zaváhal s rozehrávkou za vlastní klecí. Už to vypadalo, že to do brankoviště nestihne, ale zakončujícího Marka Jankowskiho nakonec zablokoval Miro Heiskanen.

17:00

Jani Hakanpää srdnatě bojuje za bránou, svému protihráči nedává ani kousek prostoru.

15:53

15:53 Wyatt JOHNSTON - 0:4

15:53 5/5

Dominance Stars pokračuje! Střílené nahození Saros vyrazil, u brankoviště byl aktivní Ty Dellandrea, avšak kotouč nakonec do prázdné brány dorazil WYATT JOHNSTON. 0:4. Asistence: Ty Dellandrea a Thomas Harley.
Johnston W., Dellandrea T., Benn J., Lindell E., Harley T.
Nyquist G., Barrie T., McCarron M., Josi R., Novak T.

15:35

Wyatt Johnston se protáhl do útočného pásma, kde vystřelil. Útočník Dallasu těsně netrefil svatyni.

14:59

Hosté jsou zatím na tom lépe i bruslařsky. Predátoři mají se svým soupeřem velké problémy v mnoha aspektech.

13:50

Dallas měl šanci, ale Saros ji vychytal. Vzápětí se Nashville dostal ke svému prvnímu zakončení do brankového prostoru, ale Jake Oettinger větší starosti neměl.

13:18

Miro Heiskanen málem vystřelil od modré čáry, jenže kotouč se mu nabalil na hokejku.

12:31

12:31 Craig SMITH - 0:3

12:31 5/5

A rázem přidává Dallas další gól! Sam Steel si velmi pohotově stáhl kotouč a před brankovištěm vybídl volného CRAIGA SMITHE, kterému stačilo jen zvednout puk nad beton domácího gólmana. 0:3. Asistence: Sam Steel.
Smith Cr., Heiskanen M., Faksa R., Steel S., Harley T.
Lauzon J., Glass C., Forsberg F., Sissons C., Carrier A.

12:14

Nashville se nyní díky své první lajně snažil být aktivní v útočné třetině, ale do větší možnosti se nedostal.

11:36

Wyatt Johnston po manévru přihrával před domácí bránu, kde ale nakonec bylo docela plno.

10:39

Jakov Trenin šikovně vybojoval kotouč. Poté jej dával pod sebe, ale celek v bílých dresech nakonec zareagoval lépe.

09:58

Jason Robertson si rovnal kotouč k ráně, ale nakonec se neodhodlal. Saros zastavil střelu hráče, kterým byl Jani Hakanpää. Dallas nyní vede na střely na bránu už 12:0!

09:08

Začala probíhat desátá minuta a Jake Oettinger stále čeká na svůj první dnešní zákrok. Nyní k němu měl blízko, ale střela z mezikruží byla sražená do ochranné sítě.

08:22

Benn se z velkého úhlu dostal k bekhendovému zakončení, ale Saros touš před sebe vyrazil.

07:27

Tyler Seguin se v rohu kluziště dostával k puku, rychle se snažil přihrát před bránu, jenže kotouč mu z čepele ujel.

06:54

Roope Hintz před sebou neměl možnosti k rozehrávce, a tak hrací předmět jen nahodil dopředu.

06:07

Colton Sissons se snažil být aktivní před bránou, ale k teči se nedostal. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

05:39

Hosté se dostali ke dvěma střelám od modré čáry. Nashville v úvodu duelu vůbec nestíhá.

04:27

04:27 Matt DUCHENE - 0:2

04:27 5/5

Hosté jsou v laufu! Dallas se dostal do přečíslení dvou na jednoho, a tuto možnost vyřešil skvěle. Mason Marchment prostrčil kotouč na volného MATTA DUCHENEA, jenž poslal kotouč nad přesunujícího se Sarose. 0:2. Asistence: Mason Marchment.
Duchene M., Marchment M., Lundkvist N., Suter R., Seguin T.
Sissons C., Trenin J., Nyquist G., Barrie T., Josi R.

03:52

Josi zavezl kotouč do útočného pásma. Z modré čáry nahazoval, ale jeden z obránců touš zastavil rukavicí.

03:04

Dallas se znovu dostal do útočného pásma, ale tentokrát si kotouč nepředal dobře.

01:49

Nils Lundkvist se po přihrávce Seguina objevil úplně volný na pravém kruhu. Obránce Dallasu nechal vyniknout brankáře Sarose.

01:24

Nepřesná rozehrávka domácích hokejistů. Kotouč tedy zamířil na zakázané uvolnění.

00:35

00:35 Sam STEEL - 0:1

00:35 5/5

Tak to bylo rychlé! Už po pár sekundách uzmul kotouč SAM STEEL, který rázem mířil dopředu. Z mezikruží útočník hostů trefil krásně horní růžek, tudíž Stars jdou brzy do vedení. 0:1. Bez asistence.
Steel S., Hakanpää J., Faksa R., Pavelski J., Lindell E.
Schenn L., Glass C., Forsberg F., McDonagh R., McCarron M.

00:01

Nashville je v tabulce své konference na deváté příčce, když v 53 zápasech nasbíral 56 bodů. Na postup do play-off momentálně ztrácí Predátoři dva body, tudíž se dá čekat, že to bude bitva až do konce. Nashville z posledních pěti utkání hned čtyřikrát prohrál, naposledy padl s hokejisty New Jersey 2:4, nicméně předtím po prodloužení předčil Arizonu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Filip Forsberg, který má na kontě 53 kanadských bodů.

Dallas je na tom v Západní konferenci podstatně lépe, patří mu totiž druhé místo. Hvězdy uhrály 72 bodů v 53 zápasech a na první Vancouver ztrácí šest bodů. Dallas má naopak z uplynulých pěti zápasů čtyři výhry. 8. února sice padl na ledě Toronta, ale následně 3:2 vyhrál v Montrealu a 4:2 doma s Carolinou. V týmové produktivitě si nejlépe vede Jason Robertson, jenž dosud posbíral 54 bodů.

Radek Faksa (Dallas)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes nás krátce po 2:00 čeká utkání mezi Nashvillem a Dallasem. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

2:9

Branky a nahrávky: 30. Co. Smith (McCarron, A. Carrier), 32. Novak (Nyquist) – 1. Steel, 5. Duchene (Marchment), 13. Cr. Smith (Steel), 16. W. Johnston (Dellandrea, Harley), 25. Heiskanen (W. Johnston, Dellandrea), 31. Seguin (W. Johnston, Marchment), 40. Duchene (Seguin, R. Suter), 44. Dellandrea (J. Robertson, R. Suter), 49. W. Johnston (Seguin)

Nashville Predators: Saros (21. Lankinen) – Barrie, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, L. Schenn, McDonagh (A) – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Glass, McCarron, Novak – Co. Smith, Sissons, Trenin – Gurjanov, Jankowski, Afanasjev.
Trenér: Andrew Brunette

Dallas Stars: Oettinger (41. Wedgewood) – Heiskanen (A), R. Suter, Hakanpää, Lindell, Lundkvist, Harley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Steel, W. Johnston, Benn (C) – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Syvret, Lee – Daisy, Tobias

Diváci: 17 159

00:35 DAL 0:1 Steel
04:27 DAL 0:2 Duchene (Marchment)