1:4

konec (1:1, 0:1, 0:2)

16.02.2024, 01:00 • TD Garden, Boston • Mateo

Tipsport: 1.91 4.1 3.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit na počtenou zase příště. Mějte se fajn. (03:55:51)

3. David Pastrňák (BOS) 1+0
Ve třetí části se hra Bostonu úplně rozpadla a vyrovnat se mu i přes velký počet střel nepovedlo. Naopak Seattle se dvakrát prosadil. Beniers ve 49. minutě zvýšil vedení a tečku za zápasem udělal 19 sekund před koncem McCann, který se trefil do prázdné branky při hře domácích bez brankáře. Boston tak protáhl svou sérii bez výhry a zaznamenal už třetí prohru v řadě, na což v Bostonu nejsou v této sezoně zvyklí. Seattle si naopak připisuje velmi cenné vítězství.

59:41 5/6

Seattle právě vstřelil branku! Definitivně rozhodnuto o výsledku! JARED MCCANN trefil prázdnou branku Bostonu. Domácí tak potřetí v řadě prohrají. Bez asistence.
McCann J., Larsson A., Beniers M., Tolvanen E., Oleksiak J.
Frederic T., Coyle C., Geekie M., Grzelcyk M., McAvoy C., DeBrusk J.

59:27

Střelu zápěstím od Marchanda má Daccord v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

55:36

Swayman pádí na střídačku, Boston to zkusí v šesti!

54:58

Oleksiak srazil Zachovu střelu do ochranné sítě. Následuje komerční pauza, po které se bude vhazovat před Daccordem.

54:17

Daccord vyráží nebezpečnou ránu z hole McAvoye.

53:39

Geekieho střela skončila v lapačce Daccorda. Buly před jeho brankou.

52:56

Na druhé straně musel Swayman zasahovat proti Eberleho ráně.

52:31

Daccord zasahuje i proti střele Pastrňáka zápěstím.

51:34

Zacha to nyní zkusil zápěstím, ale Daccord má puk v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho bránou. To až po komerční pauze.

50:46

Schultz vypálil na Swaymana, ale jeho rána šla těsně vedle levé tyčky.

48:36 5/5

Seattle právě vstřelil branku! Seattle se znovu prosazuje a vede o dva góly! Přesnou ranou se trefuje MATTY BENIERS, jenž ke dvěma asistencím přidává také gól. Swayman se po jeho pokusu natahoval marně. Asistence: Alex Wennberg.
Beniers M., Wennberg A., Eberle J., Oleksiak J., Dunn V.
Coyle C., Forbort D., Wotherspoon P., Heinen D., Marchand B.

47:54

Grzelcyk to zkusil zápěstím, ovšem Daccord jeho pokus vyrazil.

47:34

Burakovskyho střelu zápěstím vyrazil Swayman.

47:28

Pokus Pastrňáka přizvedl do ochranné sítě Bjorkstrand. Po komerční pauze se bude vhazovat před Daccordem.

46:45

Střelu Geekieho zablokoval Dumoulin.

46:03

Oleksiak těsně minul pravou tyč Swaymanovy brány.

45:15

Wotherspoon pálil zápěstím, ale svou střelou mířil těsně vedle levé tyče.

43:42

DeBruskovu ránu obětavě zblokoval Dumoulin.

43:25

Střelu příklepem od Oleksiaka vyrazil Swayman.

42:56

Nyní naopak zakázané uvolnění Seattlu. Buly před Daccordem.

42:05

Icing Bostonu. Buly před Swaymanem.

40:54

Grzelcyk neuspěl se svou střelou zápěstím.

40:45

Další pokus z hole DeBruska zápěstím skončil dalším Daccordovým zásahem.

40:35

Pastrňák hned v úvodu třetiny pálil, ale jeho pokus vyrazil Daccord.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 29:18
Je za námi druhá třetina, ve které se dlouho čekalo na gól. Dal ho nakonec ve 38. minutě Seattle. Po upadnutí Carla na modré čáře vyrazili hosté ve třech dopředu a Beniers pak zleva našel na pravém kruhu Tolvanena, který se trefil do odkryté branky a nedal Swaymanovi žádnou šanci zasáhnout. Předtím měl Seattle štěstí, když ve 31. minutě trefil McAvoy břevno. Pár střel si v této třetině zapsal i Pastrňák, ale žádná neprošla za brankovou čáru. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina. Třetí třetina začne zhruba ve 2:54.

40:00

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

37:35 5/5

Seattle právě vstřelil branku! Carlo při zpracování puku na modré čáře upadl a puk nechal za sebou, čehož využili hosté, kteří se ve třech vydali dopředu. Beniers pak následně z levé strany našel na pravém kruhu EELIHO TOLVANENA, který trefil odkrytou část branky. Swayman neměl šanci zasáhnout. Asistence: Matty Beniers.
Tolvanen E., Beniers M., Larsson A., Bjorkstrand O., Dunn V.
van Riemsdyk J., Wotherspoon P., Geekie M., Grzelcyk M., Marchand B.

35:42

Pastrňák pálil z vrcholu pravého kruhu, ale těsně minul Daccordovu bránu

35:27

Další střela domácího týmu končí zákrokem Daccorda, jenž má puk mezi betony a přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

35:01

Seattle střídá a rozjede další akci zpoza vlastní brány.

34:13

Daccord nyní za brankou pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

33:11

Nahození Bruins srazil Daccord betonem do rohu.

32:54

DeBrusk v souboji před brankou přetlačil Borgena a pokus domácího útočníka má Daccord v lapačce a vhazuje se před jeho brankou.

32:47

32:23

Skvělá souhra dvojice Pastrňák – van Riemsdyk skončila ještě lepším zásahem Daccorda. Se šancí pak neuspěl ani Coyle.

31:23

van Riemsdyk byl blízko druhému gólu domácích, ale jeho pokus vychytal Daccord.

30:47

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Adam Larsson – 2 min., hákování.

30:25

McAvoy svou střelou trefil břevno!

30:19

Daccord má další zásah a má kotouč ve své lapačce. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

29:33

McCannovu střelu vyrazil Swayman svou vyrážečkou.

29:02

Pastrňák pálil z prostoru před bránou, ale Daccorda nepřekonal.

28:36

Bruins střídají a rozjíždějí další akci od vlastní branky.

27:59

Gourdeho rána jen prosvištěla kolem Swaymanovy brány.

27:39

Marchand z mezikruží nepříjemně pálil, ale netrefil bránu. Daccord pak následně přerušil hru a vhazuje se před jeho bránou.

27:05

Daccord má po nahození od modré čáry puk ve své lapačce a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.

26:30

Dvě šance Seattlu. V té první neuspěl Schultz, druhá střela šla mimo.

25:35

Před Daccordem se vytvořila skrumáž, ve které se ale nedokázal zorientovat Zacha, a tak nemohl ohrozit Daccorda.

25:15

Na druhé straně neuspěl Dunn.

25:01

Z hranice pravého kruhu pálil Carlo, ale puk šel vedle Daccordovy brány.

24:27

Krakeni střídají a rozjíždějí akci zpoza vlastní branky.

24:03

Zakázané uvolnění Bostonu. Buly před Swaymanem.

22:51

DeBrusk dobrou rychlostí přebruslil Taneva a získal puk.

22:03

Swayman musel vyrážet další střelu a měl štěstí, protože k vyraženému kotouči se nedostal dojíždějící Beniers.

21:34

Střelu z levého kruhu od jednoho z hráčů Seattlu má ve své výstroji Swayman a hra je přerušena. Buly před jeho brankou.

20:40

Larsson obětavě zblokoval ránu Forborta z levého kruhu. Švédského obránce trefil puk do nohy.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 16:8
Je za námi první třetina, která přinesla dva góly. Jako první se prosadil v 5. minutě domácí Boston. Zachovo nahození tečoval před brankou Pastrňák, jehož střelu si smolně srazil za záda obránce Borgen. V 10. minutě ale bylo srovnáno. Z pozice před bránou vypálil Eberle, jehož první střelu Swayman vyrazil. Kotouč se vrátil na hůl právě Eberlemu, který bez problémů uklidil puk do odkryté brány. Seattle byl pak po vyrovnání aktivnějším celkem, ale otočit skóre se mu zatím nepovedlo. Boston měl pak dvě šance z úniků, ale nedokázal skórovat. Hraje se ale zatím rychlý hokej, který diváky rozhodně nenudí. Druhá třetina začne zhruba ve 2:02.

20:00

19:44

Zakázané uvolnění Bostonu. Vhazování před Swaymanem.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:30

Gourdeho rána skončila mimo bránu Bostonu.

18:14

Seattle střídá a rozjíždí akci zpoza vlastní brány.

16:47

Grzelcyk ujel dopředu s Coylem, ale ve velké šanci nedokázali dostat z úniku puk za Daccorda. Zakončoval první jmenovaný.

15:54

Heinen zakončoval z levého kruhu, ale jeho pokus srazil mimo Daccord. Najíždějící Steen čekal na dorážku, ale puk se k němu nedostal.

15:18

Puk mimo hrací plochu a hra je znovu přerušena. Vhazuje se před Swaymanem. Kotouč totiž skončil v ochranné síti za domácí brankou.

14:58

Daccord má opět kotouč ve své rukavici a přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho bránou.

14:36

Další střela od Seattlu, která šla ze slotu, ale skončila vedle branky.

14:05

Marchand se podél mantinelu protáhl kolem Borgena, ale dál už se nedostal.

13:34

Daccord má další zásah, když si dokázal ze skrumáže najít puk a schovat ho pod svou lapačku. Další buly před jeho brankou.

13:19

van Riemsdyk vyslal tvrdou ránu a Daccord měl se zákrokem problémy, ale nakonec se mu povedlo puk zachytit do lapačky a přerušit hru. Buly před jeho brankou.

12:55

Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

11:45

Swayman čelí tlaku od Seattlu, kterému hodně pomohlo vyrovnání a je i nadále aktivní. Tolvanen před chvíli nebezpečně tečoval nahození od modré, ale puk šel mimo.

11:10

McCann mohl odčinit své vyloučení, ale ve velké šanci nedokázal prostřelit Swaymana, který proti jeho ráně zasáhl a vyrazil ji ramenem.
Vhazovalo se ve středním pásmu, protože před pauzou byl pískán ofsajd hostů.

10:25

Hra přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.

09:11 5/4

Seattle právě vstřelil branku! Seattle využívá přesilovku a je srovnáno! Na pravém kruhu se pěkně uvolnil JORDAN EBERLE, jehož první ránu Swayman vyrazil. Puk se ale vrátil znovu právě na hůl Eberleho, který už neměl problém dorazit puk do odkryté branky. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Matty Beniers.
Eberle J., Bjorkstrand O., Beniers M., Schultz J., Tolvanen E.
Frederic T., Zacha P., Lindholm H., Wotherspoon P.

08:57

Seattle rozjede další akci zpoza vlastní brány.

08:08

Boston ihned posílá puk až k brance Daccorda.

08:02

Domácí Brandon Carlo dostává dvě minuty za vysokou hůl a po komerční pauze si také Seattle zahraje přesilovou hru.

07:04

06:36

Boston si nyní nerozuměl a vyhodil puk z útočného pásma.

06:07

Seattle nyní dokázal vyhodit puk až k brankáři Swaymanovi.

05:36

Po střele domácího kapitána Marchanda zasahuje Daccord, který přerušil hru a vhazuje se před jeho brankou.

05:04

Jared McCann – 2 min., podrážení.

04:54 5/5

Boston právě vstřelil branku! A je tu první gól domácích! Zachovo nahození tečoval před bránou DAVID PASTRŇÁK, jehož střelu si ještě nešťastně srazil za Daccorda Borgen. Asistence: Pavel Zacha a Charlie McAvoy.
Pastrňák D., Zacha P., McAvoy C., Grzelcyk M., DeBrusk J.
Borgen W., Schwartz J., Wennberg A., Oleksiak J., Burakovsky A.

04:04

Zacha dostal nahrávku před bránu, ale jeho střelu vyrazil pravým betonem brankář Daccord.

03:38

Tentokrát se píská zakázané uvolnění Bostonu, takže se bude vhazovat před brankou Swaymana.

02:56

Icing Seattlu. Buly před Daccordem.

02:26

Seattle má nyní puk na svých hokejkách, ale Swaymana výrazněji neohrozil.

00:33

Boston začal zápas ihned před brankou Seattlu, ale Daccorda zatím nepřekonal.

00:01

Ještě zazní americká hymna.
Zápas za pár minut startuje.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Coyle, Marchand (C) – DeBrusk, Zacha, Frederic – Richard, Geekie, J. van Riemsdyk – Steen, J. Boqvist, Heinen.
Trenér: Jim Montgomery

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans – Eberle, Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – B. Tanev, Kartye, Tatar.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: St. Laurent, Dunning – Cormier, Deschamps.
Vítám všechny hokejové fanoušky! Společně budeme sledovat utkání NHL mezi Bostonem a Seattlem. Hráči Bruins mají aktuálně na kontě sérii dvou porážek v řadě a obě na domácím ledě. Proti Washingtonu dokonce nedali ani gól a prohráli 0:3. V minulém zápase padl Boston s Tampu 2:3 po nájezdech. Tampa vedla 2:0 po trefách Černáka a Kučerova, ale Boston zásluhou gólů McAvoye a Van Riemsdyka srovnal. U obou branek asistoval David Pastrňák. Jediným úspěšným exekutorem v nájezdech byl ve druhé sérii Brayden Point. V nájezdech neuspěl z hráčů Bostonu nikdo, ani Pastrňák, jenž jel ve třetí sérii. Nejproduktivnějším hráčem Bostonu je český útočník David Pastrňák, který v 53 zápasech zaznamenal 77 bodů (33+44). Pastrňák je nejlepším střelcem týmu a také třetím nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Američan Charlie McAvoy, který ve 45 utkáních zaznamenal 36 bodů (8+28). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan Jeremy Swayman, který odchytal 29 utkání s úspěšností zákroků 92,23 % a s průměrným počtem inkasovaných gólů 2,3 branky na zápas. Seattle v minulém zápase vyhrál na ledě New Yorku Islanders 2:1 po nájezdech. V základní hrací době se za Krakeny trefil pouze Beniers. V nájezdech byl pak jediným úspěšným nájezdníkem ve druhé sérii Tomáš Tatar a rozhodl o výhře Seattlu. Nejproduktivnějším hráčem Krakenů je dánský útočník Oliver Bjorkstrand, který zapsal v 53 zápasech 40 bodů (13+27). Nejlepším střelcem je ale kanadský útočník Jared McCann, který v 52 utkáních nastřílel 21 gólů, ke kterým přidal ještě 17 nahrávek. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Kanaďan Vince Dunn, který zapsal 39 bodů (8+31) ve 49 zápasech. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Američan Joey Daccord, který překvapivě přebral roli brankářské jedničky. Daccord odchytal zatím 36 utkání s procentuální úspěšností zásahů 92,1 % a s průměrným počtem 2,35 branky na zápas. Úvodní buly bude v TD Garden v Bostonu vhozeno krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:4

Branky a nahrávky: 5. Pastrňák (Zacha, McAvoy) – 10. Eberle (Bjorkstrand, Beniers), 38. Tolvanen (Beniers), 49. Beniers (Wennberg), 60. McCann

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Forbort, Wotherspoon – Pastrňák (A), Coyle, Marchand (C) – DeBrusk, Zacha, Frederic – Richard, Geekie, J. van Riemsdyk – Steen, J. Boqvist, Heinen.

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, R. Evans, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – Burakovsky, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – B. Tanev, Kartye, Tatar.

Rozhodčí: St. Laurent, Dunning – Cormier, Deschamps

04:54 BOS 1:0 Pastrňák (Zacha, McAvoy)
05:04 SEA 2 McCann, podrážení
08:02 BOS 2 Carlo, vysoká hůl
09:11 SEA 1:1 Eberle (Bjorkstrand, Beniers)
30:47 SEA 2 Larsson, hákování