NHL

New York Rangers – Seattle Kraken

5:2

konec (2:1, 2:0, 1:1)

17.01.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.79 4.29 3.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Mika Zibanejad (NYR) 0+2 (03:55:17)
New York Rangers vítězí podruhé v řadě, tentokrát poráží Seattle 5:2. Vítězství je to velmi cenné, jelikož Seattle byl na přelomu roku nezastavitelný a vyhrál devětkrát v řadě. Na ledě Rangers však Kraken schytal druhou porážku v řadě. O výhře Jezdců rozhodla druhá třetina, ve které měl Seattle výraznou střeleckou převahu, ale nedokázal dát gól. Naopak Rangers se prosadili dvakrát, dostali se do tříbrankového vedení a s tím už hosté nic udělat nedokázali.

59:11

Zakázané uvolnění domácích.

59:01

Začala poslední minuta utkání. Seattle se ještě tlačí do útoku a Gourde se dostával do další šance, tentokrát ale klec Rangers minul.

58:27

Šesťorkin svým betonem vyráží tvrdou střelu Gourda zpoza kruhů.

57:21

57:21 Blake WHEELER - 5:2

57:21 6/6

Rangers právě vstřelili branku!
Rangers ubránili krátký útok soupeře a vyrazili do protiútoku, z něhož se nakonec do prázdné brány Seattlu trefuje BLAKE WHEELER! Je rozhodnuto. Asistence: Mika Zibanejad, Adam Fox.
Wheeler B., Kreider C., Fox A., Šesťorkin I., Lindgren R., Zibanejad M.
Schultz J., Eberle J., Schwartz J., McCann J., Tolvanen E., Bjorkstrand O.

57:05

Těsně míjí vyhození Rangers z jejich pásma prázdnou bránu!

56:57

Kotouč vyletěl na střídačku domácích po jejich vyhození z pásma. Seattle odvolává brankáře!

56:25

Šesťorkin na poslední chvíli dokázal natáhnout svou lapačku k pravé tyči a zastavil puk, který po střele Oleksiaka mířil do brány. Hodně důležitý zásah domácícho brankáře.

56:10

Seattle je usazen v útočném pásmu a zkouší vymyslet akci, která povede ke kontaktnímu gólu.

54:50

Komerční pauza.

54:24

54:24 Jared MCCANN - 4:2

54:24 6/5

Seattle právě vstřelil branku!
Hosté ještě dramatizují závěr střetnutí, když využívají přesilovku! JARED MCCANN se prokličkoval od modré čáry až do levého kruhu, kde se stočil na střed a bekhendem pod horní tyč snižuje na 2:4. Asistence: Jordan Eberle, Justin Schultz.
Schultz J., Eberle J., McCann J., Wennberg A., Bjorkstrand O., Driedger C.
Trouba J., Bonino N., Goodrow B., Šesťorkin I., Lindgren R.

53:54

Rangers vyhodili puk až do pásma soupeře a formují znovu obranu.

53:36

Vyloučení v týmu New York Rangers:
K'Andre Miller – 2 min., podrážení.

53:13

Hra se přesunula do pásma Rangers, Larssonova rána z nápřahu se odráží od Šesťorkina zpět do hřiště.

52:34

Domácí se snažili kombinovat v útočném pásmu a vykombinovali dvě střelecké pozice. Oba pokusy však zblokovala obrana hostů.

51:44

Hra je přerušena ve středním pásmu, kde byl puk zahrán vysokou holí.

51:26

Zibanejad vyrazil do brejku za obranu Seattlu, v souboji s Driedgerem se mu ovšem nepovedlo zakončit akci až do gólového konce! Driedger výborně kopíroval pohyb soupeře a srazil puk za branku.

50:02

A nakonec Šesťorkin zasahuje lapačkou proti střele z levého kruhu od Evanse. Po přerušení hry dochází ke strkanici u branky Rangers. Komerční pauza.

49:48

Také Adam Larsson vypálil pouze do zadního mantinelu. Seattle se nicméně natlačil do útočného pásma.

49:23

Postavení mimo hru domácího týmu.

49:05

Kraken má ve třetí třetině zatím jen jednu střelu na branku. Nic na tom nezměnila ani jedovka Gourdeho od modré čáry, puk totiž práskl jen o mantinel za brankou.

47:45

Zatímco první dvě třetiny nabízely atraktivní a útočný hokej, třetí třetina je zatím spíš ospalejší. Rangers se nikam netlačí a hájí komfortní vedení, zatímco Seattle se dostal takříkajíc do křeče a nedaří se mu nic pořádného vymyslet.

47:12

Ofsajd hostů přerušuje dění na hřišti. Komerční pauza.

46:04

Yamamoto zkoušel štěstí z levého kruhu, Šesťorkinovu klec přestřelil. Seattlu se nedaří navázat na výkon ze druhé třetiny, ve které měl výraznou střeleckou převahu. Přesně to přitom potřebuje, a k tomu štěstí v koncovce.

45:26

První přerušení hry. Postaral se o něj Driedger, který zastavuje střelu Millera z levého kruhu.

45:00

Eberle se uvolnil ke střele v pásmu Rangers, Šesťorkin ale neměl s pukem žádné obtíže.

44:30

Trocheck nabral rychlost ve středním pásmu, objel bránu soupeře a po vyjetí do prostoru vypálil na Driedgera, který skočil po střele a rybičkou puk vyráží.

43:58

Málem přišla z dílny Seattlu! Kreider využil forčekingu a dostal se do bekhendové střely z prostoru před brankovištěm. Driedger puk vyráží.

43:35

Tempo hry ve třetí třetině zatím není vůbec strhující, spíš se jedná o vyčkávání na nějakou chybu. Jakoukoliv chybu.

42:25

Na začátku třetí třetiny se hraje hodně dlouhý úsek bez přerušení. V útočném pásmu jsou hosté, kteří se ale nedostávají do střelecké pozice. Jejich pohybu něco trochu schází.

41:14

Lafreniere se snažil protečovat prudkou přihrávku k brankovišti směrem na branku Seattlu, avšak netrefil prostor u pravé tyče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:54.
Seattle byl dlouho ve druhé třetině lepším týmem a měl výraznou střeleckou převahu. Jenže pak ve 33. a 38. minutě udeřili Rangers, kteří odskočili do tříbrankového vedení.

40:00

38:54

Schultz nahodil od pravého mantinelu puk na Šesťorkina, odraz ale nepřišel. Komerční pauza.

38:38

Tatar zkusil překvapit Šesťorkina z pravé strany brankoviště, přes sevřeně betony brankáře se neprosadil.

37:34

Domácí se nasáčkovali znovu do útočného pásma. Brodzinski střílel z dálky z nápřahu, Driedger kotouč vyráží.

37:01

37:01 Kaapo KAKKO - 4:1

37:01 6/6

Seattle byl v útoku a znovu se snažil převzít iniciativu. Hosté pak ale zapomněli na zadní vrátka, přišel protiútok domácích a přesná střela KAAPA KAKKA z mezikruží, kde ho dobrou nahrávkou uvolnil Zibanejad. Rangers vedou 4:1! Asistence: Mika Zibanejad, Chris Kreider.
Trouba J., Kreider C., Kakko K., Šesťorkin I., Miller K., Zibanejad M.
Borgen W., Tolvanen E., Bjorkstrand O., Oleksiak J., Gourde Y., Driedger C.

35:30

Vše ale zase mohlo být úplně jinak, jenže přečíslení tří proti dvěma Seattlu hrubě nevyšlo. Nedošlo ani ke střele na branku.

34:55

Najednou je kluziště plné Jezdců, kteří hodně znepříjemňují utkání pro hostující tým.

34:35

Icing Seattlu, vhazovat se bude před Driedgerem.

33:48

Prudká střela z levého kruhu, odkud pálil Evans, končí jen na zadním mantinelu za brankou Rangers.

32:32

32:32 Blake WHEELER - 3:1

32:32 6/6

Ačkoliv ve druhé třetině je jasně lepším týmem Seattle, gól střílí Rangers! Driedger toho moc neviděl, protože před brankovištěm byli dva hráči Rangers a dva hráči bránících Krakenů. Střela Jonnyho Brodzinskiho zpoza levého kruhu navíc byla tečována před brankovištěm operujícím BLAKEM WHEELEREM. Asistence: Jonny Brodzinski, Braden Schneider.
Schneider B., Wheeler B., Brodzinski J., Šesťorkin I., Cuylle W., Gustafsson E.
Larsson A., Hayden J., Evans R., Kartye T., Yamamoto K., Driedger C.

32:08

Útočná akce hostů pokračovala. Schultz dvakrát vystřelil, přičemž poprvé byl zblokovaný a podruhé jej vychytal brankář domácích.

31:59

Seattle vyrazil do protiútoku, Eberle sice mířil nepřesně, ale McCann se zmocnil puku po odrazu od zadního hrazení a pořádně protáhl Šesťorkina.

30:13

Domácí vytvořili menší tlak na obranu Seattlu, první ve druhé třetině. Trouba i Vesey však ztroskotali na Driedgerovi, načež puk skončil v hledišti. Reklamní přestávka.

29:40

McCann nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se před pravý kruh, odkud trefuje pouze připravenou lapačku brankáře Rangers.

29:21

Brodzinski si najel do pravého kruhu, odkud svou střelou nutí Driedgera k přerušení hry.

28:07

Seattle je vykázán z útočného pásma, hosté zahráli puk vysokou holí.

27:27

Bleskový kontr Seattlu a zásah Šesťorkina proti Gourdemu. Komerční pauza.

27:20

Na druhé straně kluziště dopadl stejně Vesey při střele na pravé straně brankoviště. Rameno Driedgera bylo v permanenci.

26:45

John Hayden zkoušel štěstí od levého mantinelu, Šesťorkin vyráží.

26:08

Vše mohla změnit jedna akce Rangers. Trocheck úspěšně dojel vyhození svého týmu a rozehrál rychlou kombinaci, na jejíž konci však přišla zblokovaná střela z pravého kruhu.

25:05

Obrana Rangers nyní zapracovala na jedničku. Zblokovala dvě střely Seattlu. Celkově ale má Seattle zatím hodně silnou druhou třetinu, domácí se dostávají až příliš často pod tlak.

23:37

Yamamoto si sjel s pukem do pravého kruhu a mířil na vzdálenější tyč. Rangers zachránila vyrážečka Šesťorkina. Krátce na to vyhazují domácí na icing.

23:01

Hodně silnou pasáž Seattlu ukončila dělovka Dumoulina od modré, kterou drží Šesťorkin pod kontrolou.

21:45

Další šance Seattlu. Oleksiakovu ránu z nápřahu se jal dorážet Eberle, Šesťorkin však dalšími dvěma zásahy podržel svůj tým.

21:15

Seattle vytvořil tlak v pásmu soupeře. Dvě střely hostů šly vedle, pak ale Borgen vypálil od modré čáry a za dorážkou se tlačil Schwartz. Šesťorkin oba pokusy vyráží.

20:11

Rychlý útok Rangers. Zatímco Kreidera musel Driedger vychytat, následně Zibanejad minul levou tyč.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:03.
První třetina zápasu mezi NY Rangers a Seattlem skončila 2:1 ve prospěch domácího týmu. Do vedení je poslal ve 12. minutě obránce Erik Gustaffson.

20:00

19:50

Třetina se dohrává v tlačenici u pravého mantinelu v pásmu Rangers.

19:10

Dumoulin zkoušel střelu od modré čáry, Šesťorkin si připisuje šestý zákrok.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:09

Eberle byl zpoza kruhů zblokovaný Zibanejadem, jenž pro změnu zakládá protiútok domácích.

17:38

Fox vypálil od modré čáry, po Driedgerově zásahu hosté vyváží puk mimo svou třetinu.

17:22

Komerční pauza po Driedgerově zásahu proti střele Cuylleho z levého kruhu.

16:14

Goodrow se dostal do dvou šancí. První bekhendovou střelu mu Driedger vyrazil, načež se Goodrow nacpal k brankovišti, kde si našel puk ve skrumáži a minul pravou tyč.

15:38

Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Šesťorkinem.

15:22

Tolvanen nezamířil svou střelu z okraje pravého kruhu přesně a netrefil prostor u pravé tyče domácí klece.

14:10

Kakko měl výbornou střeleckou pozici v pravém kruhu, problémem bylo, že se mu do cesty postavil Larsson. Tomu se daří střelu zblokovat.

13:31

Hra musí být přerušena, branka za zády Šesťorkina vyletěla ze svého postavení. Komerční pauza.

11:55

Evans vystřelil na branku Rangers od modré čáry, kam se puk vrátil zpoza branky domácích. Šesťorkin střelu vyráží mimo brankoviště.

11:09

11:09 Erik GUSTAFSSON - 2:1

11:09 6/6

ERIK GUSTAFSSON využil zpoza kruhů okamžiku, kdy Driedgerovi projela kolem brankoviště clona, a vystřelil do levého horního růžku, kam brankář Seattlu nestihl dostat své rameno. Bez asistence.
Gustafsson E., Schneider B., Kreider C., Kakko K., Šesťorkin I., Zibanejad M.
Borgen W., Tanev B., Oleksiak J., Gourde Y., Kartye T., Driedger C.

10:41

10:41 Jordan EBERLE - 1:1

10:41 6/5

Domácí znovu vyváželi puk pryč ze svého pásma, tentokrát ale ve středním pásmu hosté zabojovali a okamžitě vyrazili do protiútoku. Bleskovou akci zakončil z mezikruží JORDAN EBERLE, jenž vyrovnává na 1:1. Asistence: Jared McCann, Oliver Bjorkstrand.
Bonino N., Trocheck V., Fox A., Šesťorkin I., Miller K.

10:15

Další vyhození Rangers. Nepouští soupeře zatím k ničemu.

09:42

Domácí vyhazují dvakrát za sebou puk mimo své pásmo.

09:14

Goodrow po přerušení hry před brankou Rangers trefil Tatara do obličeje během strkanice a jde si posedět za hrubost.

08:22

08:22 Vincent TROCHECK - 1:0

08:22 6/5

Přesilová hra se dlouho nevyvíjela dobře, Seattle neustále vyhazoval puk a nepouštěl New York vůbec ke střelbě. Pak ale Panarin po průjezdu podél mantinelu našel křižným pasem na pravé straně brankoviště VINCENTA TROCHECKA, jenž protečoval puk do branky hostů. Asistence: Artěmij Panarin, Adam Fox.
Panarin A., Trocheck V., Kreider C., Fox A., Šesťorkin I., Zibanejad M.
Borgen W., Dumoulin B., Tanev B., Wennberg A., Driedger C.

07:01

Schultz vyhodil v pásmu Seattlu puk přes plexisklo a hosté půjdou znovu do čtyř. Komerční pauza.

06:34

Hostující Oleksiak se napřáhl k ráne zpoza levého kruhu, Šesťorkin si s pukem poradil a vyráží jej.

06:18

05:57

Zblokovaná jedovka Foxe vyletěla do ochranné sítě.

05:35

Zibanejad udělal v levém kruhu s pukem několik kroků směrem k bráně Seattlu, kterou následně minul.

05:02

Další pokus hostů o vyhození už byl úspěšný.

04:38

Panarin z pravého kruhu minul branku Seattlu, u modré čáry následně Fox zachytil vyhození soupeře.

04:18

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Jaden Schwartz – 2 min., hákování.

03:07

Oleksiak z levého kruhu přinutil Šesťorkina k prvnímu ostrému zákroku v utkání. Brankář Rangers v pohodě vyrazil letící puk.

02:30

Zaútočili si rovněž hráči Seattlu a Tomáš Tatar trefil z okraje pravého kruhu pravou tyč, respektive její vnější část.

01:29

Další střela Panarina z obdobné pozice už nutí Driedgera k zásahu. První zákrok brankáře hostů.

01:07

Panarin nepřesně zacílil svou střelu zpoza pravého kruhu a orazítkoval hrazení za brankou.

00:43

Utkání otevřel icing Seattlu, vhazovat se bude před Driedgerem.

00:01

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad, Kakko – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Wheeler – Goodrow, Bonino, Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Seattle Kraken: Driedger (Daccord) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Kartye, Yamamoto, Hayden.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Flemington, Marquis.
Seattlu se nepovedlo dotáhnout svou vítěznou sérii až na deset zápasů. V pondělí totiž prohrál na ledě Pittsburghu 0:3. Přesto může být Kraken s vývojem posledních týdnů nadmíru spokojený. Díky devítizápasové vítězné sérii se posunul tabulkou Západní konference na deváté místo a atakuje příčky, které budou za tři měsíce znamenat postup do bojů o Stanley Cup. A o to jde především.

Forma New Yorku Rangers není v poslední době vůbec dobrá. Jezdci sice porazili v posledním utkání Washington 2:1, ale předtím prohráli čtyřikrát v řadě a od začátku roku 2024 padli v pěti ze sedmi odehraných zápasů. Výrazně si tím zhoršili svou bilanci a z čela Východní konference se propadli na aktuální třetí pozici.

V prvním vzájemném utkání sezony, které se hrálo v říjnu, vyhráli Rangers na ledě Seattlu 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

5:2

Branky a nahrávky: 9. Trocheck (Panarin, Fox), 12. E. Gustafsson, 33. Wheeler (Brodzinski, Schneider), 38. Kakko (Zibanejad, Kreider), 58. Wheeler (Zibanejad, Fox) – 11. Eberle (McCann, Bjorkstrand), 55. McCann (Eberle, Schultz)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Wheeler – Goodrow (A), Bonino, Vesey.

Seattle Kraken: Driedger (Daccord) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, McCann, Eberle – Schwartz (A), Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Kartye, Yamamoto, Hayden.

Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Flemington, Marquis

Diváci: 18006

04:18 SEA 2 Schwartz, hákování
07:01 SEA 2 Schultz, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
08:22 NYR 1:0 Trocheck (Panarin, Fox)
09:14 NYR 2 Goodrow, hrubost
10:41 SEA 1:1 Eberle (McCann, Bjorkstrand)
11:09 NYR 2:1 E. Gustafsson
32:32 NYR 3:1 Wheeler (Brodzinski, Schneider)
37:01 NYR 4:1 Kakko (Zibanejad, Kreider)
53:36 NYR 2 K. Miller, podrážení
54:24 SEA 4:2 McCann (Eberle, Schultz)