6:2

konec (3:1, 3:1, 0:0)

17.01.2024, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 30. kolo • Tomáš Chalupa

Tipsport: 1.5 4.83 4.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V Krnově je dobojováno! Opava si dnes s Valašským Meziříčím dokráčela pro poměrně pohodlné vítězství, jehož základ položila už v první třetině. Bobři byli nejblíže za stavů 2:1 a 4:2, několikrát měli i trochu smůly, když snad třikrát orazítkovali brankovou konstrukci Opavy. To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek večera přeje Tomáš Chalupa. (20:16:26)

59:51

Roman Vaňo nám ještě předvedl jednu individuální akci, kterou zakončil do připraveného Antonína Nowaka. Více už se toho zřejmě nestane.

59:40

Zřejmě nikoliv, hraje se nyní ve třetině Valmezu.

59:13

Dočkají se Bobři ještě alespoň kosmetické úpravy výsledku? Hraje se nyní ve třetině domácích.

58:53

Jakub Hendrych ještě dostává dvě minuty za hrubost.

58:15

Bobři jsou v plném počtu, začínají poslední dvě minuty zápasu.

57:50

Slezané by ještě rádi dali sedmou branku, zatím se jim to nicméně nedaří.

56:37

Sedmou branku Opavy měl na holi Radim Štěpánek, ale Ševců i v hodně nekomfortní pozici nakonec zasahuje.

56:09

Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
Tomáš Holiš – 2 min., podrážení.

55:40

Po brejku Opavy a střele Marka Brady za zády Ševců zvoní pravá tyč!

55:25

Domácí hrají v plném počtu.

54:55

Patrik Gola dobře operoval před opavskou brankou a podařilo se mu tečovat Lukačkovo nahození, nicméně Nowak si puk našel a zasáhl.

54:30

Antonín Nowak si připisuje zákrok proti ráně z levé strany. Utkání se nám pomalu ale jistě chýlí ke svému konci.

53:42

Josef Krejsa po přechodu do pásma tvrdě vypálil, jeho ránu ale maskou Ševců vyráží do bezpečí.

53:25

Tomáš Káňa dostává dvě minuty za podražení.

53:00

Patrik Gola sice udělal kličku bránícímu hráči, pak ale neměl komu přihrát a celá jeho akce tak vyšuměla do ztracena.

52:07

Opavský útočník volil zakončení mezi betony, ale jeho záměr Ševců přečetl!

52:07

K trestnému střílení se staví sám faulovaný Adam Beránek!

52:07

Po faulu na unikajícího Adama Beránka Opava pojede trestné střílení!

50:50

Ślusarczyk s Krejsou si v přečíslení dvou na nikoho vyměnili kotouč a nakonec pálil první jmenovaný! Kryštofa Ševců zachraňuje od sedmé pohromy pravá tyč.

50:22

Radim Štěpánek zavezl kotouč do ofsajdu, což pozornosti čárového rozhodčího neuniklo.

50:00

Beránkův trest už je za svou polovinou.

49:30

Rousek vyvezl puk do útočné třetiny, Opava se brání bez jakýchkoliv potíží.

48:49

Adam Beránek dostává dvě minuty za nedovolené bránění poté, co si něco s protihráčem vyříkával poblíž střídačky Bobrů.

48:06

Vhazování po Slížově pravici zvládli lépe Bobři, dvě rány Kočího od modré ale byly zablokovány.

47:20

Na ledě už je vidět, že je o vítězi utkání nějakou dobu rozhodnuto. Bobři se snaží, ale Opavští už hru zkušeně kontrolují.

46:40

Opavští vybojovali kotouč za soupeřovou brankou a využít toho mohl k rychlé střele Pachula, jenže opavský zadák minul zařízení.

45:57

Domácí útok zastavuje postavení mimo hru.

45:46

Valaši ještě zápas určitě nevzdali, snaha lze z jejich strany vidět, ale zatím popravdě moc nebezpeční ve třetí části hry nejsou.

44:57

Valmezu se píská ofsajd.

44:35

Radim Štěpánek po přechodu do útočné třetiny nic nevymýšlel a rychle pálil mezi betony, Ševců si však střelu pohlídal.

44:10

Opava hraje v plném počtu, Hendrych je zpátky na ledě.

43:22

Finsterle nebezpečně nahazoval puk před opavskou branku, ale Nowak proti teči zasahuje svým levým betonem.

42:56

Vávra se dostal k ráně z levé strany, Nowak vyráží do ochranné sítě. Bobři zatím moc nebezpeční nejsou.
Dnešní utkání sleduje 183 diváků.

42:14

Domácím byla odpískána hra vysokou holí.

42:09

Jakub Hendrych ve středním pásmu zasáhl holí do břicha Tomáše Vávru a jsou z toho dvě minuty za sekání.

41:40

Antonín Nowak si připisuje první úspěšný zákrok proti ráně z mezikruží.

41:07

Opava začíná aktivně a hraje se zatím ve třetině Valmezu. Vhazování tam teď vybojovala druhá formace Slezanu.

40:27

Rousek měl několikátou příležitost k uzavření hattricku! Stuchlík mu v přečíslení dvou na jednoho hodil přesnou žabičku, ale křídelníka první opavské formace vychytal Ševců lapačkou!

40:01

Střídání v týmu HK Opava:
ze hřiště odchází Marek Slíž, přichází Antonín Nowak.

40:01

Je za námi druhá část hry, po které je o výsledku zřejmě rozhodnuto. Opava po čtyřiceti minutách vede 6:2 a v poslední tercii už asi budeme řešit pouze brankový rozdíl. Bobři sice snížili na 4:2, ale poté znovu úřadoval Slezan, kterému pohodlný náskok dopřáli Beránek se Stuchlíkem.

40:00

39:30

Zakázané uvolnění Valašského Meziříčí.

39:00

Bobři rozhodně nejsou ve své kůži a nyní vyrobili hrubku ve vlastní třetině, naštěstí pro ně Brada puk nezpracoval a chybu tak nepotrestal.

38:05

38:05 Kryštof STUCHLÍK - 6:2

38:05

Opava právě vstřelila branku!
Kryštof Ševců loví kotouč ze své branky už pošesté! Jeho jmenovec KRYŠTOF STUCHLÍK si s ním totiž v přesilovce parádně pohrál a kotouč následně zasunul za bližší tyč. Asistence: Jiří Šindelář, Tomáš Rousek.

37:47

Opava má ideální možnost navýšit své vedení, Vojtěch Baroš dostává dvě minuty za hákování.

37:10

Hosté momentálně mají kotouč na svých holích a vymýšlí, kudy by se dalo probít do defenzivy Opavy.

36:10

S odpovědí se snažil přispěchat Michael Vavřík, ale jeho zakončení z mezikruží se mezi tři tyče nevešlo.

35:34

35:34 Adam BERÁNEK - 5:2

35:34

Nedáš, dostaneš! Hosté napálili ze svého útoku břevno a Opavští s pukem následně okamžitě jeli na druhou stranu. Tam se puk dostal k ADAMU BERÁNKOVI a centr třetí opavské formace konečně dává svou první branku sezony! Ševců se nestačil přesunout. Asistence: Jakub Ludvík, Jan Vašenka.

34:57

Valmez se musí i po skončení opavské přesilovky bránit, domácí totiž vyhráli buly v útočné třetině.

34:42

Hosté hrají v plném počtu.

34:10

Kryštof Ševců chytá opavskou ránu od modré, jeho spoluhráči díky tomu mohou vystřídat.

33:20

Pozor si Slezané nicméně musí dávat také na zadní vrátka! Ujel jim totiž Richard Liss, jehož ránu zastavuje až pravá tyč Slížovy klece!

33:00

Opava už svého soupeře mačká, ale chybí tomu přesná střelba.

32:35

Oním hříšníkem je Patrik Gola, který dostává dvě minuty za hákování.

32:15

Bobři navíc půjdou za malou chvíli do čtyř, tyto momenty je můžou hodně mrzet.

31:40

Po skvělé práci Melenovského měl na holi třetí branku hostů Ondřej Martiník, který ale selhal na opavském brankáři! Hned vzápětí se v úniku ocitl i Marco Lukačka, ale ani jeho klička neznamená snížení!

31:01

Červenobílým byla odpískána přihrávka rukou. Vhazování po pravici Marka Slíže.

30:30

Tomáš Rousek mohl zblízka přidat svou třetí branku utkání, ale důrazný útočník jen vyprášil výstroj Kryštofa Ševců!

29:43

29:43 Daniel STODŮLKA - 4:2

29:43

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
A krátce po skončení početní výhody se hosté prosazují! Zblízka Marka Slíže prostřelil DANIEL STODŮLKA! Opavský brankář si sice na puk sáhl, nicméně zastavit jej nedokázal. Asistence: Roman Vaňo, Jakub Velikovský.

29:14

Snížení měl na holí Tomáš Vávra! Valmez sehrál přesilovkovou kombinaci velice dobře a zkušenému forvardovi stačilo přehodit betony opavského gólmana! Záměr mu nicméně nevyšel.

28:50

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

28:35

Valmez je zatím kromě jedné tisíciprocentní šance v početní výhodě bezzubý, Slezan se brání bez jakýchkoliv potíží.

27:55

Opava vyhazuje až k brance soupeře.

27:31

Jak tohle mohl nebýt gól?! Tomáš Vávra střílel z mezikruží a puk se následně po Slížově zásahu odrazil přímo k Davidu Kozubíkovi. Tomu už stačilo kotouč uklidit za záda bezmocného gólmana, útočník Valmezu ale zcela nepochopitelně selhal!

27:17

Je tady první vyloučení dnešního utkání, Tomáš Rousek dostává dvě minuty za krosček.

26:47

I střela z dílny Richarda Lisse je v moci Marka Slíže.

26:36

Michal Vavřík se neúspěšně snažil dorážet přímo před opavskou brankou, pak ještě hosté dostali puk na Romana Vaňa, jehož ránu ze strany Slíž nadvakrát zkrotil.

25:45

Krátce po vhazování je Opavě pískáno postavení mimo hru.

25:22

25:22 Jan VAŠENKA - 4:1

25:22

Čtvrtá branka v síti Valmezu! Po vhazování posunul Beránek puk před branku na JANA VAŠENKU, proti jehož zakončení byl Ševců bez šance. Slezan vede o tři góly. Asistence. Adam Beránek, Jan Vojtovič.

25:15

Tomáš Káňa na Ševců vypálil z levé strany, brankář Valmezu bez potíží puk ukrývá v lapačce.

24:30

Vzápětí jsme ale viděli rychlý brejk na druhou stranu a přes obránce jen těsně vedle levé tyče Slížovy klece vystřelil Ondřej Martiník!

24:20

Tomáš Rousek měl na holi hattrick! Po Bradově přiťuknutí opavský kanonýr pálil z ideální pozice, brankář Valmezu teď své spoluhráče výrazně podržel, navíc z něj kotouč ani nevypadnul!

23:50

Bobři puk vyhazují na zakázané uvolnění.

23:20

Dokonce hned zahrozili, Štindlovu ránu zblízka však Ševců vyrazil do rohu kluziště.

22:50

Domácí už nyní dostávají puk z vlastní třetiny.

22:15

Na ledě mezitím Valmez operuje v opavské třetině, Vaňo vymýšlel přihrávku před branku. Zakončení z hole Vavříka ale nepřišlo.

21:15

O diskotékovou vložku se nám teď postaral box trestoměřičů a zhruba 20 vteřin se hrálo za hudebního doprovodu.

20:30

Marek Brada se ve středním pásmu dostal ke kotouči a Opavští rázem jeli do přečíslení! To na vzdálenější tyči zakončoval Kryštof Stuchlík, puk ale skončil vedle, nebo jej ještě vytěsnil Kryštof Ševců!

20:01

20:00

Úvodní dvacetiminutovka byla na góly poměrně bohatá. Opava po trefách Krejsy a Rouska odskočila do dvoubrankového vedení, hosté se ale do utkání vrátili zakončením Vaňa. Nicméně Slezan znovu odskočil, druhou branku v zápase totiž přidal Tomáš Rousek, který má utkání rozjeto na hattrick. Domácí byli v první třetině lepším týmem, uvidíme, zda Bobři najdou po změně stran síly k otočení duelu.

19:50

Slezané třetinu dohráli ve vlastní třetině za brankou, nic podstatného se již nestane.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny, kterou zahájíme po nahozením na opavskou branku vhazováním v opavské třetině.

18:37

Ihned po vhazování si Slíž připisuje další zákrok proti ráně Václave Kočího.

18:33

Tomáš Vávra se s kotoučem dostal na osu hřiště a jeho palebná pozice vypadala velice nadějně. Na poslední chvíli mu však do střely svou hůl vložil jeden z opavských zadáků a touš následně zamířil do ochranné sítě.

17:55

Bobři i nadále hrozí v opavské třetině.

17:20

Brankové hody málem pokračovaly brejkem Valašského Meziříčí! To zakončoval Daniel Stodůlka, Marek Slíž ale i v pádu jeho ránu dokázal vyrazit!

15:14

15:14 Tomáš ROUSEK - 3:1

15:14

Blesková kombinace Slezanu znamená stav 3:1! Marek Brada z rohu kluziště předal puk před branku TOMÁŠI ROUSKOVI, který z voleje kotouč umístil k pravé tyči. Asistence: Marek Brada, Kryštof Stuchlík.

14:26

14:26 Roman VAŇO - 2:1

14:26

A po vyhraném vhazování přichází korekce skóre, hosté se vrací do zápasu! Bobři kotouč bleskově dostali před branku na ROMANA VAŇA, proti jehož zakončení se Marek Slíž nestačil přesunout. Asistence: Martin Sviták.

14:17

Další hvizd rozhodčího přichází po zakázaném uvolnění domácích. Hra se nám teď poměrně hodně kouskuje.

13:50

Jenže té je vzápětí taktéž odpískán ofsajd.

13:40

Valmez nachytán v postavení mimo hru, následné vhazování navíc zvládla lépe Opava.

12:48

Po Štindlově přihrávce zpoza brankové čáry pálil pohotově z mezikruží Alex Kotásek, jeho přízemní ránu nicméně maskovaný muž Valašského Meziříčí vyrazil do rohu kluziště.

12:10

Hostům byla odpískaná přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže brance Kryštofa Ševců.

11:33

Po delší době musel do práce také Marek Slíž, který střelu letící z levé strany kluziště vyrazil do ochranné sítě.

10:00

Opava momentálně obstřeluje branku soupeře, nicméně o žádné vyložené šance se nejedná

09:10

Zakázané uvolnění Opavy.

08:30

Pokorný přihrál na útočnou modrou rozjetému Romančíkovi, ten byl ale odstaven čistým hitem od kotouče.

07:30

Nebezpečí ale opět vzniklo na druhé straně, Jan Vašenka táhl puk při přečíslení dvou na jednoho. Jeho přihrávku ale přečetl obránce soupeře.

06:30

Na Valmezu zatím inkasované branky příliš nejdou znát, hosté se snaží vymyslet něco směrem kupředu.

06:00

06:00 Tomáš ROUSEK - 2:0

06:00

Po minutě a půl jdou domácí do trháku! Bobři vyrobili hrubku ve vlastní třetině, po které se kotouč mezi kruhy dostal k TOMÁŠI ROUSKOVI. Opavský snajpr zamířil přesně, od tyčky klece hostů se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Marek Brada, Kryštof Stuchlík.

04:37

04:37 Josef KREJSA - 1:0

04:37

Slezan se dostal do útočného pásma a okamžitě se ujímá vedení! Od modré kotouč směrem na soupeřovu svatyni nahodil Jakub Ludvík a puk ještě mimo dosah Ševců tečoval JOSEF KREJSA! Asistence: Jakub Ludvík, Tomáš Káňa.

03:07

Slezané až nyní dostali kotouč z vlastní třetiny, nicméně na holích hrací předmět stále mají Bobři.

03:02

Opavě bylo odpískáno zakázané uvolnění.

02:53

Hosté byli v uplynulém střídání poměrně nebezpeční a před opavskou branku letěl nepříjemný kotouč ze strany. Puk se odrazil od nohy opavského obránce, naštěstí pro domácí zhruba o půl metru vedle pravé tyče Slížovy svatyně.

02:14

Valmezu je odpískáno postavení mimo hru.

01:20

Na druhé straně se musel mít v pozoru i Marek Slíž. Těsně před opavským brankářem se totiž ocitl Patrik Gola, který ale svou ránu neumístil dobře.

00:22

Opava začala aktivně a ihned se natlačila do třetiny Valmezu. Ševců musel krotit ránu Rouska ze strany.

00:01

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Adamec, Pachula – Brada, K. Stuchlík, Rousek (A) – Slusarczyk, Káňa (A), Krejsa – Vojtovič, Beránek, Vašenka – Kotásek, Štindl, Hendrych.
Trenér: Pavel Zdráhal.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holiš, Liss, Kočí, Sviták, Velikovský, Baroš – Melenovský, Martiník, Finsterle (C) – Lukačka, Vávra (A), Gola – Stodůlka, Vavřík (A), Vaňo – Kozubík, Romančík, Pokorný.
Trenér: Lukáš Plšek.

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vojtášek.
HK Opava

Opavští jsou na tom v tabulce o mnoho lépe a asi ani největší optimisté by před sezonou nečekali, že budou Slezané v tuto chvílí pátí a na dostřel budou mít třetí flek. Červenobílí před týdnem zvládli za tři body veledůležitý duel se Šumperkem (4:3), díky kterému si upevnili svou pozici v elitní osmičce. Dobře měla Opava nakročeno ke třem bodům i v Hodoníně, kde v sobotu v polovině zápasu vedla 2:1, zápas ale po vyrovnání Baníku nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém domácí vstřelili rozdílovou branku. I tak ale Slezan na třetí místo ztrácí jen čtyři body.
HC Bobři Valašské Meziříčí

Bobři do Krnova přijíždí v roli jednoznačného outsidera. Valaši rozhodně neprožívají povedenou sezonu a v tuto chvíli se krčí na předposlední příčce tabulky, kterou uzavírá pouze o horší skóre Velké Meziříčí. Svěřenci bývalého brankáře Lukáše Plška zatím vyhráli pouze pětkrát v základní hrací době a příčiny jejich trápení bychom hledali především v tragické ofenzivě. 69 vstřelených branek za 29 kol, to je prostě málo. V posledních dvou utkáních navíc Valmez obdržel příděly 5:1 od Havířova a naposledy 6:1 od Vyškova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:2

Branky a nahrávky: 5. Krejsa (Jak. Ludvík, Káňa), 6. Rousek (Brada, K. Stuchlík), 16. Rousek (Brada, K. Stuchlík), 26. Vašenka (Beránek, Vojtovič), 36. Beránek (Jak. Ludvík, Vašenka), 39. K. Stuchlík (Šindelář, Rousek) – 15. Vaňo (Sviták), 30. Stodůlka (Vaňo, Velikovský)

HK Opava: Slíž (41. Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Adamec, Pachula – Brada, K. Stuchlík, Rousek (A) – Slusarczyk, Káňa (A), Krejsa – Vojtovič, Beránek, Vašenka – Kotásek, Štindl, Hendrych.

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vojtášek