3:1

konec (0:0, 0:0, 3:1)

14.01.2024, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Filip Lefenda

Tipsport: 2.63 4.04 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V utkání mezi Nashvillem Predators a New Yorkem Islanders se na první gól čekalo dlouhých 52 minut. Skóre otevřel přesnou tečí Pageau a zdálo se, že hosté odjedou s plným počtem bodů. Jenže domácí tým po strhujícím závěru překlopil výsledek na svou stranu. V přesilové hře vyrovnal Evangelista a osm vteřin před koncem dějství překonal Sorokina díky nešťastné teči Mayfielda Carrier. Necelou vteřinu před koncem pak ještě upravil na konečných 3:1 trefou do opuštěné branky Pärssinen. (04:41:27)
Statistika
Střely na bránu: 28 – 25 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Juuse Saros (NSH) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0 %, odchytal 60:00
Ilja Sorokin (NYI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 59:53

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Nashville právě vstřelil branku!
Hosté zkusili po inkasované brance ještě hru v šesti bez brankáře. Toho po vyhraném buly využil JUUSO PÄRSSINEN v trefu do odkryté klece. Stihl to prakticky souběžně se sirénou.
Asistence: Roman Josi.
Pärssinen J., Sissons C., McDonagh R., Smith Co., Josi R., Saros J.
Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

59:52

59:52 Alexandre CARRIER - 2:1

59:52 6/6

Tak to je neskutečné! Domácí osm vteřin před koncem základní hrací doby dokonávají obrat ve skóre! Jérémy Lauzon posunul kotouč napravo, odkud střílel nápřahem ALEXANDRE CARRIER. Jeho ránu z okraje pravého kruhu si nešťastně tečoval do vlastní branky Scott Mayfield. Vysoký puk změnil směr a Sorokin na něj vyrážečkou nedosáhl.
Asistence: Jérémy Lauzon a Filip Forsberg.
Carrier A., Saros J., O'Reilly R., Lauzon J., Forsberg F., Nyquist G.
Pelech A., Barzal M., Martin M., Mayfield S., Sorokin I., Pageau J.

59:40

Predátoři vyhráli souboj za brankou Islanders. Od modré čáry vypálil z pravé strany Alexandre Carrier. Jeho ránu zablokoval Adam Pelech.

59:00

Rozbíhá se poslední minuta třetí třetiny. Nashville vystřídá a rozehraje akci zpoza vlastní branky.

58:25

Hra přerušena, Nashvillu je pískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:32

Po další reklamní přestávce operovali hosté v pásmu Nashvillu, na ohrožení branky ale nedošlo. Kotouč vyvezl z třetiny Luke Schenn.

56:48

Těžké chvilky pro Nashville, ale Juuse Saros drží nerozhodné skóre! V krátkém sledu vychytal ve velkých šancích Bo Horvata i Mathewa Barzala.

55:08

55:08 Luke EVANGELISTA - 1:1

55:08 6/4

Predátoři rychle vyrovnávají! LUKE EVANGELISTA nejprve o kotouč uvnitř pravého kruhu pro vhazování přišel, po přihrávce McDonagha ale dostal druhou možnost a zápěstím zamířil nad rameno Sorokina! Využitá přesilová hra.
Asistence: Ryan McDonagh a Philip Tomasino.
Evangelista L., Tomasino P., McDonagh R., Saros J., Pärssinen J., Novak T.
Pelech A., Horvat B., Mayfield S., Sorokin I.

54:31

V krátkém sledu další dvojí vyhození puku v podání Islanders. Nashvillu se v těchto chvílích nedaří usadit v útočném pásmu.

53:40

Hosté poprvé vyhazují. Juuse Saros povyjel z branky a okamžitě zakládá novou útočnou akci Nashvillu.

53:20

Kyle Palmieri podrazil hokejkou uvnitř levého kruhu pro vhazování aktivního Lukea Evangelistu. Nashville má jedinečnou možnost vyrovnat. Aktuálně má však puk v lapačce Sorokin. Filip Forsberg střílel mezi nohama Scotta Mayfielda právě do Rusovy rukavice.

53:13

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Kyle Palmieri – 2 min., podrážení.

52:53

Ilja Sorokin si pokryl prostor u své pravé tyče, kde raději uschoval pod lapačku pomalejší tečovaný kotouč.

52:00

52:00 Jean-Gabriel PAGEAU - 0:1

52:00 6/6

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté přesně osm minut před koncem třetí třetiny otevírají skóre! Dobsonovu dělovku od modré čáry tečoval JEAN-GABRIEL PAGEAU nad pravý beton Juuseho Sarose.
Asistence: Noah Dobson a Cal Clutterbuck.
Pageau J., Sorokin I., Romanov A., Martin M., Clutterbuck C., Dobson N.
Schenn L., Trenin J., Tomasino P., Josi R., Saros J., Novak T.

50:12

Zápas pokračuje po další komerční pauze. Predátoři se ve třetí třetině zvládli na Islanders střelecky dotáhnout.

50:00

Do konce základní hrací doby schází posledních deset minut. Na kostce stále svítí dvě nuly. Denis Gurjanov na levém křídle nic kloudného nevymyslel, posléze Nashville o kotouč přišel.

48:59

Mathew Barzal střílel nejprve vedle pravé tyče. Na druhé straně se do brejku dostal Denis Gurjanov. Z plné jízdy mířil zleva zápěstím do Sorokina. Zajímavé momenty na obou stranách. Na další si budeme muset počkat, na programu je reklamní přestávka.

48:04

Ostrovanům se přeci jen podařilo v posledních chvílích eliminovat rostoucí tlak Nashvillu. Domácí rozehrávají od vlastní branky.

46:58

Bo Horvat se stahovačkou uvolnil ke střele z levé strany. Na poslední chvíli jeho zakončení zápěstím zblokoval Filip Forsberg.

46:19

Roman Josi se po pravé straně prokličkoval ke střele na bližší tyč. Sorokin byl na svém místě.

45:53

Dlouho to skutečně netrvalo. V krátkém sledu registrujeme zakázané uvolnění rovněž na straně Islanders.

45:33

Hokejisté New Yorku Islanders si mohou na chvíli odpočinout. Nashville vyhodil puk přes všechny čáry, a tak se po delší době stěhuje hra před Sarose. Uvidíme, na jak dlouho...

45:16

Nashville stupňuje svůj tlak. Denis Gurjanov se na pravém křídle krásně zbavil Sebastiana Aha a dostal se až před Sorokina. Bekhendovým zakončením mezírku mezi betony nenašel.

44:34

A další zákrok Sorokina! Jérémy Lauzon nahazoval kotouč o zadní mantinel a Gustav Nyquist se dral za pukem u levé tyče. Tam byl dříve ruský brankář.

44:00

McCarronovu teč zpacifikoval pozorný Ilja Sorokin, jenž nadále drží čisté konto. Tohle nebyl vůbec jednoduchý zákrok.

43:06

Luke Evangelista dostal přihráno mezi kruhy. Chvíli kvedlal s pukem, nakonec se skrze skrumáž pokusil vystřelit z levého kruhu. Do branky kotouč neprocedil, Sorokin ani nemusel zasahovat.

42:17

Ostrované se musí vrátit před vlastní branku. Provinili se zakázaným uvolněním.

41:53

Sebastian Aho obdržel kotouč na levou stranu. Jeho nahození se před branku nedostalo, bylo zblokováno do rohu kluziště.

41:00

Ryan O'Reilly střílel zápěstím napravo od branky. Vzápětí zkoušel štěstí rovněž Roman Josi, kterého pro změnu vychytal Sorokin.

40:08

Po pouhých osmi vteřinách je hra poprvé přerušena. Vhazuje se před Sorokinem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:50.
Ani druhá třetina zápasu mezi Predators a Islanders změnu skóre nepřinesla. Po čtyřiceti minutách se tak hraje v Bridgestone Areně bez branek. I ve druhém dějství byli střelecky aktivnější hosté, třetinu v tomto ohledu vyhráli poměrem 10:6 a celkově pak vedou na zakončení 19:13. K vidění byly už i čtyři přesilovky, leč střetnutí zatím dominují obrany v čele s bezchybnými brankáři.

40:00

39:23

Ilja Sorokin vychytal Fabbra s Nyquistem. Následně se blokem proti Forsbergově střele od modré čáry prezentoval Noah Dobson.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:06

Islanders jsou po návratu do pěti aktivní a operují s pukem v pásmu soupeře. Noah Dobson zkoušel Sarose zaskočit zpoza branky a zazvonila tyčka.

37:10

Přesilovka Nashvillu je u konce. Predátoři se prakticky k ničemu nedostali.

36:50

Thomas Novak zjevně nevěděl, co s kotoučem. Povyjel si na levé straně do kruhu pro vhazování. Poté ho slabě nahodil do bloku Noaha Dobsona.

36:35

Bo Horvat teď dokonce chvíli zatápěl domácím v jejich třetině. Ke střele se ale nakonec neprobojoval.

35:47

New Yorku se podařilo v krátkém sledu už dvakrát vyhodit puk k protější brance. Nashville se ne a ne usadit v pásmu.

35:10

Matt Martin poslal k zemi Romana Josiho a vyfasoval dvouminutový trest. Svou druhou dnešní přesilovku si tak zahraje po další komerční přestávce také Nashville.

35:10

Matt Martin – 2 min., podrážení.

34:46

Juuse Saros a jeho důležitý zákrok proti Mattovi Martinovi. Ten zakončoval hned dvakrát, blokem se prezentoval proti jeho dorážce v pádu Roman Josi.

34:14

Nashville hraje v plném počtu. Ani třetí přesilová hra zápasu využita nebyla.

33:23

Brock Nelson obdržel z levé strany krásnou kolmici. Zápěstím hledal skulinku mezi betony Sarose, ten je ale včas sklepl k sobě.

32:52

Mathew Barzal nabral rychlost na levé straně. Z jízdy mířil pouze do připraveného Sarose. Nashville poté opět vyhodil puk ze své třetiny.

32:25

Islanders mají k dispozici svou druhou dnešní přesilovku. Krátce po buly se ovšem museli hosté vystěhovat z pásma.

32:14

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jérémy Lauzon – 2 min., nedovolené bránění.

31:36

Bo Horvat obdržel přihrávku do levého kruhu pro vhazování. Nad ničím nepřemýšlel a vypálil po zemi na bližší tyč. Juuse Saros ukryl kotouč mezi betony.

30:42

Hokejisté Nashvillu si při založení ofenzivní akce neporozuměli. Výsledkem je zakázané uvolnění a buly před Sarosem.

29:56

Na protějším konci hrací plochy musel zasahovat proti střele Brocka Nelsona Juuse Saros. V krátkém sledu následuje další reklamní brejk.

29:46

Domácí se dostali do rychlé akce dva na dva. Filip Forsberg zvolil místo střely zpětnou přihrávku, čímž nadějnou situaci de facto zazdil. Jérémy Lauzon poté střílel zápěstím jen mimo branku.

28:35

Predátoři jsou v těchto chvílích aktivnějšími účastníky zápasu. Ilja Sorokin si v krátkém sledu připsal dva úspěšné zákroky.

27:42

Komerční přestávka. Základní hrací doba se pomalu chýlí do své poloviny a stále čekáme na první změnu skóre.

27:25

Roman Josi dostal nabito na bombu od modré čáry. Před brankou jeho pokus tečoval ještě Gustav Nyquist, avšak pouze mimo zařízení.

26:32

Nashville vyrazil po zisku puku do protiútoku. Z levé strany vypálil Denis Gurjanov. Vysoký pokus rozezvučel pouze zadní plexisklo.

26:07

Zadáci Islanders drží kotouč za svou brankou a čekají na vhodný moment k založení nové útočné kombinace.

25:31

Hra je přerušena. Po zakázaném uvolnění Nashvillu se bude vhazovat po pravé ruce Juuseho Sarose.

25:16

Duel je zatím poměrně chudý i co se střel na branku týče. Mírně aktivnější jsou v tomto směru hosté z New Yorku, jež mají na kontě 11 pokusů. Nashville pak o čtyři méně.

24:37

Jérémy Lauzon opouští trestnou lavici. Přesilovka Islanders k první brance zápasu nevedla.

23:40

Hráči Islanders musí rozjíždět další akci až od své branky.

22:58

Brock Nelson vypálil, jeho ránu ovšem zblokoval Ryan McDonagh.

22:37

Jérémy Lauzon – 2 min., hákování.

20:58

Ani teď ne. Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, hosté podruhé krátce za sebou vyhazují.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:59.
Úvodní třetina je za námi. Více ze hry měli hosté, kteří zejména v úvodních minutách zaměstnávali domácího brankáře Sarose. Postupem času Predators dokázali srovnat hru a vytvořili si několik možností, na úvodní gól ovšem stále čekáme. Po vyloučení Leeho si domácí přenesou do druhé části 69 sekund přesilovky, dokážou ji využít?

20:00

19:54

Nashville už zřejmě před koncem třetiny nestihne ani vystřelit.

19:24

Domácí se zatím nemohou prosadit v útočném pásmu, hosté vyhazují až k Sarosovi.

19:09

Anders Lee – 2 min., hákování.

18:41

Hráči Predators jsou usazeni útočném pásmu, stíhají dokonce střídat hráče a hosté už jsou velmi unaveni.

17:12

Domácí gólman Juuse Saros opět v permanenci, tentokrát si poradil se střeleckým pokusem Sebastiana Aha.

16:31

Michael McCarron zavezl puk do pásma a hned vypálil, jenže střelou zleva minul Sorokinovu klec.

16:02

Mathew Barzal vyzkoušel pozornost domácího brankáře Sarose, ten skvěle zasáhl a směr hry se obrací ...

15:34

Nashville rychle otočil hru, ale se zakončením Evangelisty si bez potíží poradil Sorokin.

13:54

Michael McCarron střílenou přihrávkou hledal Ryana O'Reillyho, jenže ten prudkou nahrávku u tyčky minul. Teď měli hosté štěstí.

13:49

Domácí se teď usadili v útočném pásmu, jenže jejich kombinace k ohrožení hostující branky nevedla.

12:51

Luke Schenn vypálil, ale Ilja Sorokin byl připraven a zapisuje teprve třetí zákrok v průběhu utkání, ve kterém má zatím herně navrch hostující mužstvo.

12:27

Domácí zachytili špatnou rozehrávku hostujícího celku a mohou dopředu.

12:00

Po trochu neurovnané pasáži hry se k další střele dostal Alexandr Romanov, domácí gólman Juuse Saros jeho ránu zlikvidoval.

09:50

Hráči Islanders dál zaměstnávají obranu domácích, ti pouze vyhazují kotouč do prostřední části kluziště.

08:58

Tentokrát už ano, Saros po střele Pelecha raději schoval puk v rukavici.

08:38

Noah Dobson pálil z pravého kruhu, jeho ránu obětavě zblokoval Jérémy Lauzon. Saros nemusel zasahovat.

08:02

Mathew Barzal opět v akci. Teď rychle ujel domácím, počkal na podporu spoluhráčů, ale nakonec se rozhodl zakončovat sám – jeho střelu bekhendem likviduje Juuse Saros.

07:27

Mathew Barzal to zkoušel zápěstím, ale domácí gólman Juuse Saros byl připraven.

07:04

Bo Horvat to zkoušel od modré, jeho tečovaná střela končí těsně vedle domácí klece.

05:38

Nashville se ne a ne procpat do útočné třetiny.

04:05

Hosté zachytili puk ve středním pásmu a chtěli rychle obrátit hru, jenže je zastavil ofsajd.

03:18

Oliver Wahlstrom to zkoušel prudkou střelou z levého kruhu, ale Saros byl připraven. Buly před domácí brankou.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Trenin, Sissons, Gurjanov – Evangelista, Novak, Co. Smith – Pärssinen, McCarron, Tomasino.
Trenér: Andrew Brunette

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Dobson, Romanov, Mayfield, Pelech, S. Aho I, Reilly – Wahlstrom, Horvat, Lee (C) – Fasching, Nelson (A), Engvall – Palmieri, Barzal, Holmström – Clutterbuck (A), Pageau, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Chmielewski, Hanson – Mills, Gawryletz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 56. Evangelista (McDonagh, Tomasino), 60. A. Carrier (Lauzon, F. Forsberg), 60. Pärssinen (Josi) – 52. Pageau (Dobson, Clutterbuck)

Rozhodčí: Chmielewski, Hanson – Mills, Gawryletz

19:09 NYI 2 Lee, hákování
22:37 NSH 2 Lauzon, hákování
32:14 NSH 2 Lauzon, nedovolené bránění
35:10 NYI 2 M. Martin, podrážení
52:00 NYI 0:1 Pageau (Dobson, Clutterbuck)
53:13 NYI 2 Palmieri, podrážení
55:08 NSH 1:1 Evangelista (McDonagh, Tomasino)
59:52 NSH 2:1 A. Carrier (Lauzon, F. Forsberg)