po prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

07.01.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • 34. kolo • Michal Jelínek

Tipsport: 1.53 5.08 5.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše, přeji hezký večer. (19:47:21)
Kometa si z Pardubic odváží cenné dva body. V průběhu utkání sice přišla o dvougólový náskok, ve třetí třetině pak o jednobrankový, ale vítězství jí nakonec přece jen vystřelil v prodloužení Pospíšil.

63:04 5/5

Kometa právě vstřelila branku!
Po ubráněném oslabení se Kometa usadila v útočném pásmu Pardubic. K rozhodující střele se dostal KRISTIÁN POSPÍŠIL, přičemž puk Kloučkovi propadl a sotva doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Zachary Osburn.
Pospíšil K., Osburn Z., Kavan J., Ščotka J., Marcinko T.
Klouček M., Kaut M., Mandát J., Dvořák T., Košťálek J.

62:19

62:10

Obrovský nápor Pardubic pokračuje, výborným zákrokem podržel Kometu i Kavan.

61:27

Dynamo kombinuje v útočném pásmu, střely Čerešňáka a Kauta ale skončily neúspěchem.

60:45

Hosté v oslabení zaútočili, ale akce skončila nepřesným pokusem.

60:19

Dynamo má velkou šanci zasadit soupeři rozhodující úder, protože na trestnou lavici odchází kvůli podrážení Tomáš Marcinko.

60:09

Úvodní buly vyhráli hosté, Ďaloga drží puk za vlastní bránou.

60:01

Ve třetí části padly góly na obou stranách. Nejprve se ve 46. minutě podruhé v utkání trefil Marcinko, o tři minuty později vyrovnal Mandát. Střely na bránu ve třetí třetině – 11:9.

60:00

59:55

Nepřesná finální přihrávka znamená, že hosté v útočném pásmu v rámci základní hrací doby už nic nevymyslí.

59:26

Dynamo se dostalo zpátky na brněnské území, ale útočné pásmo neudrželo, navíc se dopustilo ofsajdového postavení.

58:50

Dvořákovo nahození orazítkovalo zadní mantinel, zaútočit můžou brněnští hokejisté.

58:23

Z osy hřiště vyletěla střela, se kterou si Kavan poradil. Následný brejk hostů zastavil odpískaný ofsajd.

57:51

Brno opět poslalo kotouč do bezpečí středního pásma, Východčeši se snaží znovu něco vymyslet.

57:42

Radil pod tlakem dojel až k brněnské bráně a zblízka, ale z úhlu zřejmě trefil přední tyč.

57:29

Ani teď si domácí v útočném pásmu nepočínali bez chyby, na druhé konci hrací plochy pak zasahoval Klouček.

56:27

Kautova střela ke Kavanovi nedoputovala, puk je znovu ve středním pásmu.

55:35

Nepřesná přihrávka zhatila útok Dynama, neúspěšná však byla i Kometa.

54:43

Pokračuje se v plném počtu hráčů na obou stranách.

54:20

V rohu se dlouho bojovalo o puk, rozhodčí hru nakonec přerušil. Z ledu se sbírá jeden z pardubických hokejistů a vypadá to, že se bude vylučovat.

54:00

Vála ostře vypálil od modré čáry, ale jen do zadního mantinelu.

53:45

Kavan si připsal další těžký zákrok, tentokrát proti pokusu Košťálka. Na programu je komerční pauza.

53:24

Teď už ovšem Brňané vyhodili kotouč do bezpečí a mohou vystřídat.

52:57

Zohornova rána z mezikruží zblokována, Dynamo je nadále v tlaku.

51:57

Nepříjemná pardubická střela přece jen přišla, ale za zády Kavana neskončila.

51:21

Neurovnaná pasáž nyní nepřináší střelecké příležitosti, uvidíme, kdo si vypracuje další nápor.

49:30

U brněnské střídačky došlo ke strkanici, hra ovšem pokračuje dál.

48:24 6/6

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubice se usadily v útočném pásmu, chvíli kombinovaly, až ze slotu udeřil JAN MANDÁT. Je tedy znovu vyrovnáno. Asistence: David Cienciala a Tomáš Dvořák.
Mandát J., Cienciala D., Dvořák T., Klouček M., Poulíček P., Čerešňák P.
Kavan J., Kos J., Kaňák L., Kučeřík R., Marcinko T., Kratochvíl P.

47:40

Pospíšil opět střílel moc vysoko, Kometa zůstává u puku před pardubickou bránou.

47:09

Košťálek brzy po buly vystřelil od modré čáry, ale před Kavanem nikdo neclonil, a tak brněnský brankář spolehlivě zasáhl.

47:05

Po komerční přestávce bude hra pokračovat vhazováním v obranném pásmu Jihomoravanů.

46:52

Teď už si domácí vytvořili tlak a ostřelují Kavanovu klec.

46:12

Dynamu se nedaří úspěšně zaútočit, na druhé straně mezitím Pospíšil mířil nad bránu.

45:08 6/6

Nedáš, dostaneš. Nedlouho po velké šanci Kauta vyrazili hosté do protiútoku, usadili se v útočném pásmu a z vrcholu levého kruhu prostřelil Kloučka TOMÁŠ MARCINKO. Asistence: Jan Ščotka.
Marcinko T., Ščotka J., Pospíšil K., Okál Z., Osburn Z., Kavan J.
Klouček M., Mandát J., Kolář J., Košťálek J., Cienciala D., Poulíček P.

44:38

Paulovič zprava přihrál úplně volnému Kautovi, který tváří v tvář Kavanovi neuspěl.

44:14

Flekova střela vyletěla vysoko do ochranné sítě, oba celky střídají.

43:34

Dvořákovo zakončení zblokoval Ščotka, domácí musí zase začínat až od své svatyně.

42:48

Brno vyhrálo buly a vyhodilo kotouč do obranné třetiny Pardubic.

42:43

Dynamo se pokusilo vytvořit si tlak na soupeřově území, jeho snažení však dočasně zastavil hvizd sudího kvůli posunuté bráně.

42:25

Kometa se v útočném pásmu dlouho neudržela a musí se soustředit na bránění.

41:56

K vidění je momentálně řada nepřesností z obou stran.

41:28

Radil ve středním pásmu nedosáhl na dlouhou přihrávku a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

41:20

Klouček si pohlídal přední tyč a následně kotouč ukryl pod lapačku.

41:04

Pospíšil vystihl na útočné modré čáře pardubickou rozehrávku a trefil tyč!

40:27

Kavan toho asi moc neviděl, ale Dvořákův pokus od modré čáry vyrazil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:58.
Dynamu se v prostřední části podařilo smazat dvougólový náskok Komety. Ve 28. minutě se tvrdou ranou prosadil Poulíček, ve 33. využil přesilovou hru Sedlák. Střely na bránu ve druhé třetině – 15:9.

40:00

39:41

39:18

A hosté musí opět pro puk až k vlastní bráně, tentokrát to zařídil Čerešňák.

38:49

Domácí se osvobodili vyhozením hned po buly.

38:45

Teď už však musel Klouček zakročit, konkrétně lapačkou proti střele z mezikruží.

38:15

Kvalitnímu tlaku Brna Dynamo čelí díky zblokovaným střelám zatím dobře.

37:41

Kometa si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odjel z důvodu držení Michal Pochobradský.

37:07

Moses sice získal puk po ztrátě zpátky, ale zároveň s ním vybruslil mimo útočnou třetinu.

36:40

Rozhodčí odpískal Východočechům další icing.

36:23

Kosovu přihrávku přes šířku kluziště odrazila hokejka bránícího hráče Pardubic do ochranné sítě.

35:58

Poté se Pardubice dopustily zakázaného uvolnění.

35:45

Dynamo se ubránilo po soupeřově protiútoku, ačkoliv Klouček se ocitil v ne úplně ideální brankářské pozici.

35:26

Kaut trefil Kavanův levý beton.

35:00

Brnu se momentálně daří bránit se pardubickým útočným nájezdům. Kotouč právě opustil hrací plochu, vhazovat se bude před Kavanem.

34:18

Rychlý Flek vjel až před Kloučka, který teď po jeho zakončení předvedl těžký a důležitý zákrok. Následuje komerční přestávka.

33:43

Brno uklidnilo hru a nyní má puk ve svém držení.

32:57

Dynamo má teď velký tlak, Kometa se jen brání.

32:05 6/5

Puk je v síti a Pardubice využívají přesilovku. Úspěšným střelcem je LUKÁŠ SEDLÁK. Asistence: Lukáš Radil.
Sedlák L., Radil L., Klouček M., Kaut M., Čerešňák P., Paulovič M.
Kavan J., Ďaloga M., Kollár A., Kaňák L., Zaťovič M.

31:40

Hosté se osvobodili, domácí musí začínat od své brány.

31:14

Po delších debatách rozhodčích s kapitány se nakonec vylučuje. Potrestaným je Lukáš Cingeľ, který se provinil krosčekem.

31:14

Dvořák z levé strany mířil do horního rohu brány, ale Kavan se svojí lapačkou byl proti. Mezitím se z ledu u mantinelu ztěžka zvedá Hyka.

30:07

Ščotka vjel před Kloučka, jenž musel zasáhnout lapačkou. Úniku Brna předcházela Hrádkova zblokovaná rána a následná nepřesnost v nadějné kombinaci Dynama.

29:38

Viditelně otřesený Zbořil už je na střídačce, následuje vhazování na brněnském území.

29:38

V pardubické třetině leží Zbořil, proto je hra přerušena. Ještě předtím domácí ujeli do rychlého protiútoku, který skončil nepřesnou střelou z ostrého úhlu.

29:01

Kučeřík hned po buly střílel od levého mantinelu, gólman zasáhl betonem.

28:59

Kometě se podařilo poslat puk na pardubickou bránu, přičemž klouzající kotouč Klouček radši ukryl do bezpečí. Probíhá komerční přestávka.

28:55

Dynamo nadále tlačí svého soupeře.

27:28 6/6

PATRIK POULÍČEK obdržel ve volném prostoru na ose hřiště Dvořákovu přihrávku, do které se z první opřel. Prudká rána se zastavila až v brněnské síti. Asistence: Tomáš Dvořák a Peter Čerešňák.
Poulíček P., Dvořák T., Klouček M., Čerešňák P., Cienciala D., Kaut M.
Kavan J., Osburn Z., Ščotka J., Holík P., Pospíšil K., Zbořil A.

27:08

Cienciala se před bránou snažil tečovat letící kotouč, což se mu nepovedlo.

26:45

Čerešňák si před bránou najížděl na přihrávku zleva, která jeho hokejku přeskočila.

26:11

Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale ke střele se nikdo z nich neodhodlal.

25:50

Kolář vyslal nízký pokus mířící doprostřed brány. Kavan puk viděl a zákrokem přerušil hru.

25:29

Odpískán ofsajd Pardubic.

25:02

Paulovičova rána byla zblokována a Brno se hnalo do útoku. V něm neuspěla, navíc Ďaloga chvíli ležel ve středním pásmu na ledě. Postavil se však hned na nohy a je v pořádku.

24:45

Čerešňák tentokrát od vlastní střídačky mířil zase do Kavanovy lapačky.

24:35

Ve chvíli, kdy se Gazda vracel z trestné lavice, střílel z osy hřiště Čerešňák. Jenže ani nepřekonal maskovaného muže Komety.

24:22

Radil vystřelil od modré čáry jen do náručí Kavana.

24:14

Puk vyletěl ze hřiště, přesilovka Pardubic bude pokračovat vhazováním v útočné třetině.

23:43

Hosté se osvobodili vyhozením až ke Kloučkovi.

23:27

Ihned po vhazování musel brankáře Brna opět zakročit.

23:18

Zraněného Marcinka už odvedli na střídačku. Útočníka Komety zjevně bolí pravá noha.

23:18

Hra je přerušena, na ledě leží jeden z brněnských hráčů.

23:10

Hyka vystřelil pohotově z pokleku, Kavan zasáhl.

22:52

Dynamo nezahájilo svoji druhou přesilovku moc dobře, rozhodčí mu odpískal ofsajd.

22:31

Daniel Gazda vyloučen za podrážení.

22:25

Dynamo má výhodu a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.

21:57

Moses rychle nabruslil na pardubické území, ale jeho rána byla zblokována.

21:16

Radil zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho však Jihomoravané opět získali do svého držení.

20:47

Z protiakce Komety vzešla jedna nepřesná střela.

20:20

Brno sebralo soupeři za vlastní bránou puk a může zaútočit.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
Pardubicím se při návratu na domácí led po Spenglerově poháru zatím nedaří. Kometa vede o dva góly, které vstřelili v páté minutě Pospíšil a ve třinácté Marcinko. Střely na branku v první třetině – 13:10.

20:00

19:55

Poulíček mířil na zadní tyč, ale brankář jeho ránu zastavil.

19:33

19:22

Kometa si nepohlídala postavení mimo hru.

18:55

Ciencialovi se nepodařilo přihrát přes brněnskou hokejku a moravský tým se osvobodil.

18:34

Cienciala se na pravém kruhu opřel do puku, ale ani on si na Kavana nepřišel.

18:15

Pardubice teď potopila další nepřesnost v kombinaci.

17:51

Následné buly vyhráli hosté a vyhnali soupeře až k jejich bráně.

17:44

Kavan musel deset sekund po začátku přesilovky předvést kvalitní zákrok.

17:33

Dynamo si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedl za krosček Radek Kučeřík.

16:30

Na druhé straně domácí způsobili menší závar, ale Kavan ho přežil bez inkasovaného gólu.

16:20

Cingeľ před pardubickou bránou volil ještě přihrávku, která se s pochopením nesetkala.

15:55

Jenže další ofenzivní snaha Dynama skončila vlastně ještě dříve než začala. Zase za to mohl icing.

15:36

Mandát probruslil na osu hřiště a vystřelil na Kavanovu vyrážečku.

14:47

Rychlou ránu brzy po buly Klouček vyrazil pravým betonem.

14:43

Další zásah si připsal také Klouček a rovněž před ním se protihráči chvíli postrkovali.

14:23

Klouzající puk Kavan radši přikryl pod lapačku. Následně se před ním odehrála menší strkanice.

13:50

Brňanům se daří eliminovat pardubické útoky už prakticky na jejich začátku.

12:44 6/6

Jan Ščotka vystřelil od modré čáry, TOMÁŠ MARCINKO před bránou puk tečoval a Kometa vede už o dvě branky. Asistence: Jan Ščotka a Kristián Pospíšil.
Marcinko T., Ščotka J., Pospíšil K., Kavan J., Osburn Z., Zbořil A.
Klouček M., Košťálek J., Mandát J., Vála O., Pochobradský M., Říčka R.

12:28

Pardubicím se směrem dopředu příliš nedaří. Důkazem je icing po nepřesné přihrávce.

12:15

Klouček kryl další prudký pokus od levého mantinelu z pohledu Brna. Nyní probíhá komerční pauza.

12:00

Buly vyhráli domácí, jenže Kos ve středním pásmu správně odhadl jejich rozehrávku.

11:51

Další akci hostů zastavila opět posunutá brána, v níž skončil i jeden z hokejistů. Vhazovat se bude po pravé Kloučkově ruce.

11:35

Okál ve středním pásmu protečoval puk k zadnímu mantinelu území Východočechů, ale Brno se na něm neudrželo.

10:49

Kometa se ubránila dalšímu nájezdu domácího týmu, pak však jen odevzdala puk zpátky soupeři.

10:07

Flek objel s pukem celou třetinu Dynama, ale za bránou o hrací předmět přišel.

09:54

Rozhodčí teď za pomoci ledaře upravují pardubickou bránu tak, aby byla ve správné pozici. Následovat bude buly po pravici Kloučka.

09:39

Pochobradský přebral volný kotouč, nabruslil si před brankáře, ale gólmana nepřekonal.

09:21

Košťálek vystřelil od pravého mantinelu do náručí Kavana.

08:56

Hra se teď poměrně přelévá z jedné strany na druhou.

08:30

Na druhém konci kluziště spolehlivě zakročil Klouček.

07:52

Domácí hala už skoro slavila gól. Zřejmě Kaut ale zprava nastřelil nejspíše pouze horní tyč.

07:32

Čárový sudí nepřehlédl ofsajd Brna. Po komerční přestávce bude hra tedy pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

07:13

Hyka tečoval nahození od modré čáry, ale kotouč zastavil jeden z bránících hráčů moravského celku.

06:30

Kvůli nepřesnosti v kombinaci se Dynamo před Kavanem dlouho neohřálo a muselo se soustředit na bránění.

05:46

Hosté obloučkem poslali puk až do pardubické třetiny, a tak mohli v klidu vystřídat.

05:22

Pardubice zatím marně dobývají brněnské brankoviště. Teď ovšem Kometa vyhodila na zakázané uvolnění.

04:26 6/6

Brnu vyšel rychlý brejk, který přesnou střelou z levého kruhu pro vhazování zakončil KRISTIÁN POSPÍŠIL. Asistence: Tomáš Marcinko.
Pospíšil K., Marcinko T., Kaňák L., Kučeřík R., Zbořil A., Kavan J.
Klouček M., Kousal R., Košťálek J., Radil L., Vála O., Zohorna T.

04:18

Domácí se znovu usadili v útočném pásmu, ale ne na dlouho.

03:42

Na druhé straně se neujala Dalogova střela z podobné pozice. Následně se pardubičtí hokejisté dopustili zakázaného uvolnění.

02:38

Čerešňákova rána od modré byla zblokována mimo bránu, ale Východočeši poprvé svého soupeře výrazněji zatlačili.

01:52

Kaut vypálil z pravého kruhu a brněnský gólman musel hbitě zasáhnout levým betonem.

01:08

První zákrok už musel předvést i Kavan, následný protiútok jeho spoluhráčům nevyšel.

00:45

Oba celky vystřídaly a domácí rozjíždí útok od své brány.

00:19

Odpískán ofsajd Dynama.

00:13

Hosté vyhráli úvodní buly a Cingeľ chvíli poté vyzkoušel Kloučkovu pozornost od levého mantinelu.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Will) – T. Dvořák, Čerešňák, Hájek, Kolář, Vála, Košťálek, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Paulovič – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, Poulíček (A), Cienciala – Říčka, Pochobradský, Mandát.
Trenér: Václav Varaďa

HC Kometa Brno: Kavan (Lukeš) – Ščotka (A), Osburn, Kučeřík, Kaňák, Ďaloga, Gazda, Svoboda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Zbořil – Kos, Kollár, Kratochvíl – Okál, Holík, Moses.
Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma.

Přidá Dynamo další výhru?

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V rámci 34. kola Tipsport extraligy se potřetí v této sezoně utkají Pardubice s Brnem.

HC Dynamo Pardubice
Pardubičtí hokejisté jdou do zápasu z druhého místa tabulky. Na vedoucí Spartu ztrácí jeden bod, ale oproti ní odehráli o tři utkání méně. Svěřenci Václava Varadi se po finálové porážce na Spenglerově poháru vrátili na scénu nejvyšší české soutěže vítězně, když Liberec s nimi v pátek doma prohrál 1:4. V extralize Východočeši tedy po prohře s Litvínovem 2:4 z 10. prosince následně vyhráli třikrát v řadě.
Nejproduktivnější hráči týmu:
Robert Kousal – 28 bodů (6+22)
Lukáš Radil – 27 bodů (15+12)
Tomáš Hyka – 25 bodů (12+13)

HC Kometa Brno
Brněnskému celku, který je se 43 body momentálně osmý, se naopak nedaří. Z posledních sedmi zápasů celkově dosáhl na tříbodový zisk za porážku 2:3 po prodloužení v Karlových Varech a za vítězství 5:4 rovněž po prodloužení na ledě Kladna. V novém kalendářním roce mužstvo trenéra Jaroslava Modrého zatím odehrálo jedno utkání s výsledkem 2:3, jednalo se o neúspěšný souboj se Spartou.
Steve Moses – 22 bodů (13+9)
Jakub Flek – 22 bodů (7+15)
Lukáš Cingeľ – 20 bodů (9+11)

Vzájemná bilance v letošní sezoně:
V obou předchozích vzájemných kláních uspěl domácí tým. Dynamo 6. října vyhrálo v enteria areně 5:3, Kometa 24. listopadu ve Winning Group Areně zvítězila 4:3 po prodloužení díky Cingeľově rozhodující trefě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:4

Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) – 5. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. Pospíšil (Osburn)

Rozhodčí: Kika, Šindel – Lhotský, Thuma