2:4

konec (1:1, 0:3, 1:0)

07.01.2024, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • 34. kolo • Monika Baloghová

Tipsport: 2.8 4.25 2.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je po všem. Vítkovičtí začali dobře, když skóre otevřel Dej, ale hosté dokázali rychle srovnat Chlapíkem. Ve druhé části si Sparta vystřílela pohodový tříbrankový náskok góly Kempného, Sobotky a Chlapíka. Do třetí třetiny nastoupili domácí s Klimešem v brance, snažili se dostat do šancí, ale hosté hráli svou hru a do mnoha šancí je nepouštěli. Emoce v hledišti zvedl v závěru třetí části Lakatoš, který se pustil do bitky s Hauserem, ale také Fridrich, který necelou minutu před koncem překonal Kořenáře a korigoval stav na 2:4. Nejeden fanoušek si vzpomněl na bronzové mladíky z nedávno ukončeného MS "20", ale vítkovičtí jejich zápas o bronz nenapodobili.
Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek víkendu a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:38:52)

Celkem – 24:40
Sudí musí ještě od sebe odtrhávat hašteřící se dvojice, ale zdá se, že dodatečné tresty uděleny nebudou.

59:59

S koncem zápasu se do sebe ještě pouštějí Chlán s Miklišem a Vondráček s Kempným, ale jedna vteřina už se dohraje.

59:55

Sparta se brání u své branky úspěšně.

59:37

Domácí se znovu dostávají do pásma a snaží se utkání ještě zdramatizovat.

59:05 6/6

Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí fanoušci se přece jen dočkali další branky, Raskob poslal z puk z úhlu do branky, kde nastavil pohotově hůl PETR FRIDRICH, který koriguje stav na 2:4. Asistence: Wiilie James Raskob, Tomáš Vondráček.
Fridrich P., Raskob J., Klimeš L., Vondráček T., Barinka M., Percy S.
Buchtele J., Konečný J., Kořenář J., Sihvonen R., Irving A., Krejčík J.

58:49

Domácí urputně bojovali v pásmu, ale pustili své soupeře k puku a museli se rychle vrátit ke Klimešovi. Ten ale vše ustál a tak se vítkovičtí znovu usazují v útoku.

57:56

Za bitku si odnáší Lakatoš i Hauser pět minut a mohou předčasně do sprch, domácí trest odpyká Peterek, hostující pak Vitouch.

57:56

U mantinelu se do sebe pustili Lakatoš s Hauserem, vítkovický kapitán vyhrává na body.

57:33

Vítkovice bojují za Kořenářovou klecí.

57:18

Dnešní utkání sleduje 7 382 diváků.

57:13

Sparta odehrála kotouč ke Klimešovi, ale vítkovičtí se snaží co nejrychleji vrátit.

56:48

Domácí bojují v útočném pásmu, ale Sparta k nim přistupuje na těsno.

56:05

55:44

Vítkovice ohrožují sparťanskou klec, nejblíže brance byl Chlán, ale ani Šoustal před brankou nezareagoval včas.

54:39

Vítkovičtí se rychle dostali zpět před branku, střela Chlána je zblokovaná do ochranné sítě.

2:4

Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) – 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík (Kempný)

HC Vítkovice Ridera: Machovský (41. Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Peterek – Bukarts, Krieger, Dej (A) – Vondráček, Claireaux, Šoustal.
Trenér: Jiří Veber

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Krejčík, Mikliš, Kempný, T. Tomek, Pavlák, Irving – P. Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – O. Najman, Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, Sihvonen – Mužík, M. Vitouch, Hauser.

20:43 SPA 1:2 Kempný (Řepík, Chlapík)
21:52 SPA 2 HL zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká T. Tomek
31:45 VIT 2 Dej, podrážení
32:22 SPA 1:3 Sobotka (Kempný)
39:01 SPA 1:4 Chlapík (Kempný)
40:01 VIT -Machovský +Klimeš (Střídání)
54:05 SPA 2 Sobotka, podrážení
57:56 VIT 5 Lakatoš, bitka, odpyká Peterek