V nastaveném čase měli zásadní převahu Američané zejména díky přesilové hře, kterou ale Češi bránili s vypětím všech sil velmi statečně. Pomohly i zákroky Hrabala, který byl vždy připraven.

Následovat budou nájezdy, takže Jiří Kulich a Rutger McGroarty losovali, který tým začne prvním pokusem.

Hned jak se za pár minutek upraví led rolbou, můžeme začít.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:40

Kulich vyslal jedovatou ránu přes beka, brankář Fowler musel rychle do rozkleku!

64:20

Kulichova střela od modré zblokována.

64:12

Stále se nepovedlo Česku dostat do útoku. Hraje se 4 na 4.

63:40

Češi získávají puk a rozjíždí útok.

63:30

Češi v plném počtu.

63:02

Skvělý zákrok Hrabala, volný puk český bek pak poslal přes všechny čáry.

60:12

Gauthier uháněl na Hrabala od mantinelu, mezi nohy českého golmana se ale neprosadil.

60:01

První třetině dominovali Američané, druhé Češi a v třetí části branka nepadla, čeká nás tak prodloužení vůbec poprvé na letošním mistrovství.

Kdo ovládne souboj 3 na 3? Na ledě jsou již připravení Kulich, Hamara a Šapovaliv.

60:00

59:59

Snuggerud ještě stihl vystřelit! Hrabal byl u pravé tyčky připraven.

59:58

Buly před Hrabalem.

59:40

Hodně náročný závěr na nervy českých fanoušků.

59:20

Minule se ukázkově vrátil Melovský, nyní Šapovaliv.

59:00

Útok Česka pomohl obraně, když udržel puk alespoň na chvíli v útočné třetině.

58:02

Češi přežili asi tři nebo čtyři protiútoky v posledních dvou střídáních. Čeští beci z toho všeho už byli trochu zavaření, což se projevilo na provedení nahrávek.

57:12

Další Hrabalova parádička – Rutger McGroarty se zkoušel obtočit v brankovišti, ale český brankář mu hokejkou včas sáhl do puku.

56:32

Hrabal teď podržel český tým! Proti Gauthierovi zasáhl velmi pohotově, krátce předtím přitom hráči v bílých dresech vyšachovali českou obranu.

55:34

Hrabal nahozený puk radši sebral do lapačky.

54:33

Nebezpečný protiútok předvedla první formace Američanů, ale čeští junioři byli připravení včas zasáhnout.

53:20

Bareš se proti dvěma bekům USA nebál, zabral nohama, pokryl si puk a vyslal střelu z úhlu.

52:03

2544 diváků dnes ve Švédsku sleduje šlágr skupiny B. Jde zatím o nejvyšší návštěvu v menší hale.

51:45

Oba celky zjednodušily hru, puk létá nahoru-dolu.

50:12

Ve velmi pozitivním světle se dnes ukazují čeští obránci. Většinou včas stíhají vytvářet tlak na americké útočníky, zároveň díky dobrému bruslení vhodně podporují útok.

48:33

A teď pro změnu povedené střídání Česka, střely sice létaly mimo branku, ale Američané museli reagovat na akce hokejistů v červených dresech.

47:04

Velký tlak Američanů: Hutson našel Quinna Finleyho křižným pasem, Hrabal to ale čekal a ukázkovým přesunem zneškodnil šanci USA.

46:23

Vhazuje se před americkou brankou.

45:03

Rymon promáchl nahrávku mezi kruhy, přitom by býval mohl střílet zcela sám.

44:43

Alscher pomohl Hamarovi, který u mantinelu trochu propadl.

43:01

Už asi třetí spornou situaci (= pád českého hráče) posoudili rozhodčí tak, že se o faul nejednalo... Nastavený metr ale drží v celém utkání, které jinak řídí velmi citlivě.

42:32

Leonard přihrával na Nelsona a ten dal málem gól, když dobrusloval do brankoviště. Od nože se mu puk odrazil těsně mimo tyčku.

41:23

Prčík má za sebou povedené střídání se dvěma velkými hity.

40:34

Kulich vybídl Šapovaliva, když mu z centru rozdal puk na křídlo. Střelu si Fowler pohlídal.

40:01

Utkání se dost možná rozhodne ve třetí dvacetiminutovce, která vypukne v 18:52. Anebo uvidíme první prodloužení na MS juniorů?
Asi zatím ten nejlepší hokej na šampionátu nám nabídla druhá třetina souboje Česko – USA.

Dovednosti, důraz, dorážky... Juniorský hokej měl teď všechno, včetně dvou hezkých gólů na každé straně.

Čeští talenti srovnali tempo, mnohem lépe se dostávali do ofenzivy a získaný prostor dokázali tím pádem kvalitněji využít – ať už ke kombinaci, nebo i ke střelám, po kterých následoval pořádný provoz před brankou.

Jako kdyby si Češi přečetli hodnocení první třetiny a opravdu chtěli soupeři oplatit podobnou mincí, tedy takovým americkým stylem s maximálním nasazením a agresivitou.

40:00

39:49

Cibulka s kotoučem jakožto poslední hráč lehce zaváhal, americký útočník Leonard ale pálil mimo.

39:22

Američtí junioři se delší dobu udrželi na puku – i díky zvláštnímu odrazu puku od mantinelu po vyhození Česka.

38:04

Česká první lajna je ve formě! Velmi dobře ale zapracoval u modré čáry i Galvas, když udržel pásmo v poslední možné chvíli.

37:10

Kulich ihned po buly vypálil a Fowler vytáhl puk koncem betonu.

37:01

Šapovaliv na sebe velmi chytře stáhl obránce soupeře a nachystal šanci pro Kulicha. Ten z mezikruží vypálil jedovatou ránu, ovšem jemn do ramene Fowlera!

36:00

Hra je v této třetině mnohem více otevřená – na obou stranách se především útočí.

35:00

Šalé hledal Melovského přes osu, ten ale na hraně brankoviště nestihl zpracovat prudký pas.

34:11

34:11 Ryan CHESLEY - 3:3

34:11

Spojené státy právě vstřelily branku!
Autorem branky je RYAN CHESLEY. Další laciný obdržený gól Česka, znovu z původně nenápadné ztráty puku ve vlastním pásmu. Chesley se prosadil z vrcholu kruhu nikým nehlídán. Asistence: Lane Hutson.

32:33

Židlického důraz baví diváky v Göteborgu snad v každém střídání.

31:47

31:47 Robin SAPOUŠEK - 3:2

31:47

Česko právě vstřelilo branku!
Do odkryté branky uklízí puk přes lapačku Fowlera ROBIN SAPOUŠEK po nádherné asistenci přes hokejku od Eduarda Šalého, který se prosmýkl po mantinelu, zvedl hlavu a rozdal hokejovou radost. Asistence: Eduard Šalé.

31:10

Výtečné střídání Šapovaliva a celé jeho formace.

30:50

Tlak českých hokejistů, pramenící z rychlého zakládání útoků a důrazu v útočné třetině, teď otupí komerční přestávka.

30:20

Několik střel v posledních třech střídáních prolétlo americkým brankovištěm – a čeští junioři rychle sbírají odražené puky a vrací je zpět do brankoviště nebo na modrou čáru.

29:01

Marek Alscher zkoušel objet branku, ale Fowler to čekal a zakročil hokejkou.

28:03

28:03 Will SMITH - 2:2

28:03

Autorem branky je WILL SMITH, který zakončil pohlednou – původně nenápadnou – akci na jeden dotek po souhře s kolegy. Asistence: Ryan Leonard a Gabe Perreault.

26:23

26:23 Adam BAREŠ - 2:1

26:23

Autorem branky je ADAM BAREŠ. Dnes hraje velmi povedený zápas a zdobí ho i brankou, kterou vstřelil do pravého horního rohu. Velmi přesná a rychlá střela – Fowler neměl šanci. Asistence: Matěj Prčík.

26:04

Sapoušek si pokryl puk a šikovně vystřelil.

25:03

Cibulka ukázkově zahrál holí v situaci jeden na jednoho.

23:34

Ondřej Becher se krásně nabídl mezi kruhy, kde jej našel Melovský. Velká šance končí na betonu brankáře USA.

23:02

Melovský se ke střele dostal snad třikrát, Kulich jen jednou, ale puk mu sklouzl. Nicméně Česko odehrává velmi povedenou přesilovku – celou dobu v útočném pásmu.

22:30

České střely létají mimo, nebo do betonů brankáře USA.

21:52

Vyloučení v týmu USA:
Frank Nazar – 2 min., nedovolené bránění.

21:21

Ryan Chesley vypálil mimo branku. Ale Američané dlouho kombinovali v útoku.

20:23

Puk vylétl mimo hřiště, bude se vhazovat v české třetině.

20:01

Druhá třetina začne v 18:01.
Češi měli pět střel na branku a z jediné velké šance se dokázal prosadit Štancl.

Asi takto by se dala shrnout první třetina, ve které musejí být z pohybu USA unavení i fanoušci Česka, kteří hokej sledují. Zejména v rychlosti bruslení a v dovednostech zatím USA dominují, však také po 72 vteřinách hry uspěli právě díky bleskovému brejku. Junioři Spojených států také usilovně napadají českou rozehrávku – čímž trpí celý útok.

Právě gólová česká akce ale ukázala, že lze proti Američanům uspět právě jejich jednoduchým a přímočarým stylem.

20:00

19:23

Gauthierova lajna dělá rychlostí a kombinacemi v útočném pásmu pravidelně velký rozruch.

18:23

Cibulka zavezl kotouč, čeští junioři kombinují.

18:10

Robin Sapoušek šikovně vyhrál buly ve vlastním pásmu.

18:03

Hayesovi ztížil přihrávku Hamara, takže musel střílet z úhlu do hrudníku Hrabala.

17:43

Nazar ukořistil vyhozený puk a vypálil z úhlu.

16:59

Eric Pohlkamp – 2 min., sekání.

16:45

Kulich zavezl puk za modrou, ale zůstal mu pod nohami.

15:40

15:40 Jakub ŠTANCL - 1:1

15:40

Autorem branky je JAKUB ŠTANCL, který ale musí poděkovat Rymonovi za perfektní práci, když vyvezl puk z vlastní třetiny, nahodil si na zadní mantinel, dojel ho a předložil před branku do parádní pozice. Osamocený Štancl se z jedničky nemýlil. Asistence: Dominik Rymon.

14:30

Českou reprezentaci zatím trápí hlavně nepřesnosti při zakládání útoku. Američané rychle vytváří tlak na puk, zavírají možnosti přihrávek, nenechají Čechy vydechnout.

14:03

Adam Židlický si přesně našel Sama Rinzela a poslal ho k zemi v útočném pásmu.

13:02

Série nepřesných přihrávek na české polovině hřiště.

12:00

Komerční přestávka. Češi zatím nemají jedinou střelu na branku.

11:20

Sapoušek pronikl mezi obránce a přes osu hledal Šalého, ale ten už měl puk na dlouhou hokejku a minul branku.

10:40

Bareš padl do rány a úspěšně zblokoval.

10:01

Vyhrané buly Česka, USA zakládají od vlastní branky.

09:21

Jedinou možností pro pětku USA byla střela Willa Smithe od modré, kterou si Hrabal našel lapačkou. Dobrá práce české čtyřky.

08:34

Američané dostali puk na Howarda před branku, čeští beci ale puk schovali pod brusle a po krátké nepřehledné situaci jej Hrabal přikryl.

07:57

Aleš Čech – 2 min., podrážení.

07:23

Alscher tvrdě dohrál Rutgera McGroartyho, který padl k zemi u mantinelu.

07:11

Bareš si projel slalom před vlastní brankou mezi dvěma útočníky USA, vyvezl kotouč a vystřelil – jenže puk stihl zblokovat hokejkou protihráč do ochranné sítě.

06:22

Zakázané uvolnění Američanů. Češi již na ledě v pěti.

05:35

Gabe Perreault rychle našel Gavina Brindleyho před prázdnou brankou, ale přihrávka šla na nohy.

04:50

Snuggerud vypálil z druhé strany než Gauthier, ale Hrabal byl připravený.

04:40

Gauthierovu střelu Hrabal vyrazil levým betonem po rychlém přesunu.

04:20

Sapoušek buly vyhrál, ale krátce nato získali puk soupeři.

04:07

Ondřej Becher – 2 min., vysoká hůl.

03:50

Nazar střílel zblízka jen do betonu.

03:20

Eduard Šalé se na křídle už málem dostával ke střelbě, ale puk mu stihl vypíchnout obránce.

02:30

Hrabal zasahuje vyrážečkou proti Rutgerovi McGroartymu.

02:10

Prčík výtečně získal puk při obranném zákroku, protože byl pozičně ideálně postavený mezi dvěma Američany před vlastní brankou.

01:12

01:12 Isaac HOWARD - 0:1

01:12

Autorem branky je ISAAC HOWARD, který dostal ideální přihrávku v přečíslení dvou na jednoho a z první střely v utkání se prosadil mezi nohy Hrabala. Asistence: Frank Nazar.

00:50

Puk v útočném pásmu Česka.

00:30

Američané se zatím nedostali k souvislejší kombinaci.

00:01

Česko: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Čech, Cibulka, Prčík, Galvas, Kočí – Bareš, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Melovský, Sapoušek, Šalé – Rymon, Becher, Štancl – Přibyl, Židlický, Redlich – Hujer.

USA: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley, Fortescue, Pohlkamp, Buium, Rinzel – McGroarty (C), Gauthier, Snuggerud – Howard, Nazar, Brindley (A) – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Hayes.
Češi se s Američany utkali naposledy v srpnu 2022, kdy je ve čtvrtfinále MSJ zaskočili 4:2 i díky brankám Šapovaliva a Kulicha.

Na MSJ 2021 ale Spojené Státy vyhrály 7:0, o rok dříve 4:3 po prodloužení a v souboji o bronz v lednu 2018 dokonce 9:3.
USA:

Američané zatím proplouvají turnajem bez ztráty kytičky. Proti Norsku se sice polovinu zápasu nemohli prosadit (Norové převáděli solidní výkon podpořený dobrým pohybem i důrazem), přestáli ale několik šancí soupeře a z několika vlastních možností rozehráli ofenzivní koncert. Výhru 4:1 pak následoval volný den, což odnesli ve čtvrtek Švýcaři.

V utkání proti USA totiž od začátku tahali za kratší konec a po osmi minutách už prohrávali 0:3. Nepomohlo ani střídání brankáře, protože hvězdy Američanů Snuggerud, Brindley, Nazar nebo Gauthier se v utkání velmi dobře bavili. Při výhře 11:3 přitom Američané vsítili hned devět branek ze hry 5 na 5.

Sestava z minulého utkání: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley, Fortescue, Casey, Buium, Rinzel, Pohlkamp – McGroarty (C), Gauthier, Snuggerud – Howard, Nazar, Brindley (A) – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Hayes.
Česko:

Výběr Patrika Augusty dostal v úvodním duelu šampionátu tvrdou facku od Slovenska, během prohry 2:6 nefungovalo takřka nic. Češi devětkrát faulovali a zejména ve druhé polovině utkání je východní sousedé silně přehrávali.

Chuť si ale Česko spravilo proti Norsku. V první třetině sice znovu přišlo několik oslabení, Češi se ale drželi ve vedení a během šesti minut pak ve druhé třetině odskočili na 5:1. Šalé a Kulich navíc ve třetí části završili hattrick a český tým je tedy po výhře 8:1 a před soubojem s USA dobře naladěn.

Ve čtvrtek čeští hráči potrénovali a doplnili síly, uvidíme tedy, jak obstojí ve srovnání s Američany, kteří dohráli utkání se Švýcarskem teprve večer v 19:30.

Sestava z minulého utkání:
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Česko – USA

3:4

Branky a nahrávky: 16. Štancl (Rymon), 27. Bareš (Prčík), 32. Sapoušek (Šalé) – 2. Howard (Nazar), 29. Smith (Leonard, Perreault), 35. Chesley (Hutson), rozh. náj. Howard