Maxa liga

HC Slavia Praha – Berani Zlín

4:1

konec (1:0, 2:0, 1:1)

29.12.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • 33. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.56 4.02 2.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou. (20:13:17)
Hokejisté Slavie v posledním utkání roku 2023 porážejí Zlín 4:1. Skóre otevřeli na konci vyrovnané první třetiny, v dalším průběhu utkání už ale až několik okamžiků hru kontrolovali. Po druhé trefě sice Berani několikrát zahrozili a vyznamenat se musel brankář Pražanů Volevecký, sešívaní pak ale přidali další dvě branky. O tu čtvrtou se v 50. minutě díky dobré práci okolo brankoviště postaral Jiří Průžek, v závěru ještě snížil a Voleveckého o čisté konto připravil Nicolas Werbik. Pražané se tak díky třem bodům odpoutali od posledního místa Chance ligy.

59:22

Slavíčkovi klička nevyšla, Knotkovu prudkou nahrávku pak Hrdinka sbírá ve středním pásmu.

58:24

Berani nakonec přinutili Voleveckého k zákroku, vhazovat se bude po jeho levici.

57:41

57:41 Nicolas WERBIK - 4:1

57:41 6/5

Zlín právě vstřelil branku!
Berani nakonec Voleveckého překonávají a dvě minuty před koncem snižují na rozdíl tří gólů. Ránu od modré jako první před brankou sebral NICOLAS WERBIK a dostal puk do sítě. Asistence: Jesse Paukku a Aleksi Salonen.
Werbik N., Huf D., Paukku J., Kindl D., Salonen A., Pospíšil T.
Volevecký T., Žovinec D., Kajínek D., Slavík M., Knotek T.

57:30

A další jistý zákrok strážce domácí svatyně, který si povyjel proti ráně Pospíšila z vrcholu kruhů.

56:51

Volevecký vytáhl lapačku proti střele Süsse, poté zastavuje ránu Šlahaře.

56:01

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Robin Všetečka – 2 min., podrážení.

55:43

55:03

Sešívaní nikam nespěchají, a i když jsou ve středním pásmu, tak hru bez problému kontrolují.

53:43

Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Stefan Mikael Warg – 2 min., vysoká hůl.

52:46

Beran s Kuldou ujeli do brejku dvou proti jednomu, lotyšský útočník ale prudký pas nezachytil.

51:29

Jako pro třešničku ze stromu si Volevecký sáhl pro střelu Köhlera z pravé strany.

50:42

Strnad sice puk mířící na icing dojel jako první, jeho zpětnou nahrávku ale Polák nezachytil.

49:43

49:43 Jiří PRŮŽEK - 4:0

49:43 6/6

Slavia právě vstřelila branku!
A naopak, sešívaní přidávají čtvrtý gól a výrazně se přibližují vítězství. Po chaosu v brankovišti se nejrychleji zorientoval JIŘÍ PRŮŽEK, a přestože byl na ledě na kolenou, tak dokázal nadvakrát dostat puk do sítě. Asistence: Dušan Žovinec a Karel Křepelka.
Průžek J., Volevecký T., Křepelka K., Knotek T., Slavíček J., Žovinec D.
Huf D., Süss J., Sedláček P., Salonen A., Novák M., Čáp Z.

49:20

Slávisté zatím mohou být se třetí třetinou spokojení. Hru převážně kontrolují a Berani naopak žádné šance nemají.

4:1

Branky a nahrávky: 19. Matě. Beran (Guman, Kremláček), 22. Strnad (Všetečka, Slavík), 38. Kulda (Křepelka, Žovinec), 50. Průžek (Žovinec, Křepelka) – 58. Werbik (Paukku, Salonen)

HC Slavia Praha: Volevecký (R. Málek) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý (A), Hrdinka, Kajínek, Klikorka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Slavíček, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Všetečka, V. Polák II, Strnad.
Trenér: Aleš Totter

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Pospíšil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.
Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Baxa, Belko