6:3

konec (1:1, 2:2, 3:0)

22.12.2023, 17:00 • 28. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 4.89 5.59 1.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Posledné Humenné zaslúžene zdolalo lídra Spišskú Novú Ves v domácom prostredí 6:3 po húževnatom výkone, keď im pomohla aj veľká nedisciplinovanosť na strane hostí a ponúknuté presilové hry využili v poslednej tretine Linet a Glazkov, do prázdnej brány už len spečatil triumf domácich Novický. Spišiaci tak opäť len potvrdili katastrofálnu formu v zápasoch vonku, ale napriek tomu aj po dnešku zostanú na čele tabuľky. To je odo mnňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri hokejových prenosoch znova nabudúce! (19:29:41)

59:31

Humenné dáva gól! O troch bodoch pre domácich je definitvíne rozhodnuté, keďže DAMIÁN NOVICKÝ z obranného pásma trafil prázdnu bránu hostí aj vďaka štastnému odrazu od mantinelu!

58:10

Hostia to už skúšajú s hrou bez brankára, ale zatiaľ sa nevedia dostať do útočného pásma.

55:36

Hostia už musia strieľať častejšie, ale Galimov zatiaľ v oslabení drží aj proti nevydarenému zakončenu Myklukhu z ľavej strany.

54:09

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Horvát – 2 min., hákovanie.

53:07

Mohutný nápor hostí, ale Ališauskas neuspel pri dorážke vďaka vynikajúcemu zákroku betónom od Galimova a domáci vyhodili len na zakázané uvoľnenie.

51:29

Humenné dáva gól! Domáci sa výrazne približujú k trom bodom po využití ďalšej presilovky, keď Krajňák nabil na modrú čiaru IVANOVI GLAZKOVOVI, ktorý aj s nechceným tečom Vandasa prekonal po piatykrát Melichečíka! Asistencia: Krajňák

50:12

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Nellis – 2 min., nešportové správanie.

49:11

Humenné dáva gól! Hosťujúca denzíva teraz zaspala a nechala na strede voľných dvoch domácich hráčov, puk sa dostal práve na Handlovského, ktorý ešte nezištne prihral JAKUBOVI LINETOVI a preňho to už bolo jednoduché zakončenie do odkrytej hosťujúcej brány, keďže Melicherčík nestihol zareagovať! Asistencie: Handlovský, Horvát

49:01

Ališauskas – 2 min., krosček.

46:08

Domáci si nechcú situáciu komplikovať a opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary, keďže hostia majú v posledných momentoch herne navrch.

42:30

Žiak s veľkou chybou v obrannom pásme daroval obrovskú príležitosť Faithovi, ktorého však vychytal Melicherčík.

41:46

Hostia boli v úvode tretej tretiny aj vďaka presilovej hre celkom blízko k streleniu vedúceho gólu, ale domáci prežili ťažké chvíle a radšej vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine v zápase medzi Humenným a Spišskou Novou Vsou pokračoval vynikajúci hokej a síce sa domáci opäť dostali dvakrát do vedenia po presných zásahoch Horváta a Šoltésa, tak hostia vždy gólovo reagovali vďaka Burgessovi a Nellisovi. Napriek tomu domáci podávajú vynikajúci výkon a vôbec nie je vidno, že ide z pohľadu tabuľky o súboj posledného s prvým. Tetia tretina sa začne približne o 18:50.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:43

Hostia sa ešte pokúsili využiť pred záverom druhej tretiny aj ďalšiu presilovú hru, ale Burgessove nebezpečné zakončenie z pravej strany vytlačil Galimov nad bránu.

6:3

Branky a nahrávky: 12. Handlovský (Linet), 26. Horvát (Linet), 32. Šoltés (Handlovský), 50. Linet (Handlovský, Horvát), 52. Glazkov (Krajňák), 60. Novický – 15. Archambault (Nellis), 31. Burgess (Merezhko), 38. Nellis (Myklukha, Archambault)

HC 19 Humenné: Galimov(Kozel) – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Jacko – Lapšanský, Linet, Šoltés – Faith, Krajňák, Handlovský – Horvát, Lačný, Thomka – Borov, Havadej, Ragan
Trenér: M. Štrba

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík(Varša) – Ališauskas, Merezhko, Žiak, Valach, Romaňák, Björkung, Groch, Šuty – Bakoš, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Burgess – Džugan, Myklukha, Vandas – Zöld, Bortňák, Drábek
Trenér: V. Wojnar

Rozhodčí: Krajčík, Štefik – Tichý, Stanzel

06:53 SNV 2 Bakoš, hákování
11:10 SNV 2 Merezhko, hákování