Tipsport extraliga

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec

2:5

konec (0:2, 2:2, 0:1)

20.12.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 28. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.85 4.43 3.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 3 805 diváků. (20:38:49)
Z mé strany to je dnes tak vše. Mějte hezký zbytek středečního dne, sérii duelů před Štědrým dnem pak zakončíme pátečním utkáním s Mladou Boleslaví. Carpe diem!
Duel 28. kola je u konce a Liberec se může s fanoušky těšit ze zisku tří bodů. Domácí sice byli ve třetí třetině střelecky aktivnější a ve finále i nebezpečnější, svoje šance ale neproměňovali. Slušný výkon navíc v tygří brance předvedl Lukáš Pařík. Lvi to pak v závěru zkusili ještě v šesti hráčích, gólem z poloviny 58. minuty ale Ronald Knot rozhodl o výhře Liberce 5:2.

Střely na branku: 31 – 22 (10 – 5)

59:46

Liberec drží hru u mantinelu v posledních sekundách, nic většího se již v dnešním večeru nestane.

59:09

Utkání se už jenom dohrává. I potřetí v sezoně tak vítězný tým ze vzájemných zápasů potřeboval ke třem bodům pět branek.

58:16

Ještě však zbývá dohrát necelé dvě minuty. Hradec je tráví v útočném pásmu, přihrávka podél modré na Marcela ale byla nepřesná a znamenala další založení útoku.

57:27 6/6

Liberec právě vstřelil branku!
Tygři rozhodují o třech bodech definitivně! Okuliar si vedl puk po pravé straně, byl ale zdvojen a hosté přenesli díky Filippiho přihrávce hru na útočnou modrou. Tam byl RONALD KNOT, který snadno trefil prázdnou kasu – 2:5! Asistence: Tomáš Filippi.
Pařík L., Rychlovský J., Faško-Rudáš M., McCoshen I., Knot R., Filippi T.
Jergl A., Okuliar O., Pavelka T., Estephan G., Blain J., Tamáši A.

57:06

Navíc si v dalším přerušení vzala domácí střídačka time-out, Laurikainen tudíž zřejmě zůstane na střídačce!

56:53

Liberec drží závěr utkání pevně v rukách. Východočeši se nemohou dostat do očekávaného tlaku, dá se ale v dohledné době čekat, že to zkusí v šesti.

56:09

Lvi jenom vyhodili naproti Paříkovi, Tygři tak nemusí směrem dopředu extra spěchat. Hru přibrzdili ofsajdem.

55:21

Marcel couval dozadu a nevěděl, že má za sebou rozjetého Faška-Rudáše. Proto jej tvrdě srazil, šlo však plně o nešťastnou situaci. Oba hráči se po chvíli zvedli, bylo ale vidět, že je střet bolel oba.

54:29

Šťastný zavřel McCoshena na mantinelu, z jeho práce pak těžil Perret, jenž ale do zakončení nedobruslil. Přesto pokračuje Hradec před Paříkem.

53:41

Laurikainen za vlastní brankou nerozehrál zcela stoprocentně, přesto se podařilo domácím přejít do útočného pásma. V něm však dlouho nepobyli.

52:42

Marcel sice zastavil Flynna, následně ale prudce posunul puk Okuliarovi, který s tím už mnoho dělat nemohl. Liberec má závěrečné minuty zatím pod kontrolou.

51:49

Pilař posunul pod tlakem napravo pro spoluhráče, hra se posunula do útočného pásma, kde i zůstala. Navíc došlo k přerušení a následuje komerční přestávka.

50:51

Od mantinelu se Liberec dostal až k zakončení z mezikruží. To obstaral Flynn a Laurikainen nepředvedl zcela jistý zákrok, přesto ale puku mířícímu nad jeho lapačku zabránil letět dále.

49:48

Pláněk rozehrával z vlastního pásma přímo mezi dva hráče, kteří nemohli vzhledem ke svému postavení puk chytit. Proto je z toho zakázané uvolnění.

48:46

Blain stíhal Šíra, který dostal přesný pas od mantinelu a chystal se v brejku zakončit. Kanadský obránce to ale dozadu odmakal a čistým způsobem nedovolil Šírovi zakončit!

2:5

Branky a nahrávky: 22. Tamáši (Okuliar, Pláněk), 40. Jergl (Tamáši, Okuliar) – 6. Rychlovský, 20. Melancon (A. Najman), 28. Flynn (Budík, Hawryluk), 31. Hawryluk (Flynn, A. Najman), 58. Knot (Filippi)

Mountfield HK: Laurikainen (Lukáš) – Pavelka, Blain (C), Kalina, Pláněk, Marcel, Freibergs, Gaspar – Šťastný, Estephan, Zachar – Okuliar, Tamáši, Jergl (A) – Perret (A), Lalancette, Jasper – R. Pavlík, Pilař, Chalupa.
Trenér: Tomáš Martinec

Bílí Tygři Liberec: Pařík (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.

09:09 LIB 2 McCoshen, nedovolené bránění
10:56 LIB 2 Filippi, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
15:19 LIB 2 Pařík, podrážení, odpyká Hawryluk
16:42 HKM 2 Estephan, hákování
19:13 HKM 2 Pavelka, držení
19:28 LIB 0:2 Melancon (A. Najman)
21:16 HKM 1:2 Tamáši (Okuliar, Pláněk)
21:38 HKM 2 Marcel, hrubost