2. liga skupina Východ

BK Havlíčkův Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí

2:3

konec (1:0, 1:0, 0:3)

18.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • 16. kolo • Štěpán Ondráček

Tipsport: 1.44 5.1 4.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnes je to ode mně všechno, děkuji vám za pozornost a příště se těším na počtenou (19:48:20)
Třetí třetina patřila jednoznačně Valašskému Meziříčí, které otočilo vývoj utkání za pět a půl minuty hry. Navíc se Bruslařům zranil Čeněk Novák, který do té doby působil velice jistě. Bobři si vítězství bezesporu zaslouží za změnu hry. Havlíčkovu Brodu posléze nevyšla ani závěrečná power-play.

Střely ve třetí třetině (celkem): 11:12 (35:29)

59:56

Bruslaři se tlačili za vyrovnáním, ale několik změn puků nenašli místo za Ševců. Poslední dorážka Endála nebyla vyrovnávající.

59:14

Kryštof Ševců musí být plně koncentrovaný, což nyní potvrdil dalším zákrokem.

59:05

Bruslaři jdou do hry bez brankáře. Ševců ihned poté vychytal Čermáka.

59:00

Oddechový čas pro tým BK Havlíčkův Brod.

58:35

Domácí celek chtěl sáhnout k power-play ale hosté vypíchli puk a nasměrovali ho k brance. Nedvěd rybičkou nezachytil kotouč, který posléze nezamířil mezi tři tyče.

57:47

Křehlík doslova popravil své spoluhráče, naštěstí pro něm vše zachránil Nedvěd. Gólman Bruslařů zneškodnil šanci Kývala.

57:13

Předávka mezi Křehlíkem a Valáškem proběhla sice úspěšně, leč zakončení druhého jmenovaného bylo nad branku hostů.

56:21

Lukáš Bureš dostal nahrávku před levou tyč, ale Kryštof Ševců se dokázal přemístit a zneškodnit puk pravým betonem! Klíčový zákrok gólmana od bobří hráze.

55:09

Následný brejk na druhé straně, kde pozornost Nedvěda vyzkoušel Daniel Stodůlka. Pokus z osy si pohlídal brankář Bruslařů.

54:22

Havlíčkův Brod se dostal na dostřel Ševců, ale brankář Bobrů nemusel zasahovat.

53:52

Bruslaři se dostali do pásma, jenže předtím následovala hra mimo pravidla – přihrávka rukou.

52:10

Daniel Stodůlka mohl přidat gól ke své asistenci, jenže ve vyložené šanci ho vychytal Martin Nedvěd.

49:39

49:39 Vojtěch BAROŠ - 2:3

49:39

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Hosté využívají početní výhodu a obracejí stav zápasu na svoji stranu! Tomáš Andris nabil na pravý kruh VOJTĚCHU BARTOŠOVI. Ten si vylepšil pozici a dobře mířenou střelou k levé tyči nedal Nedvědovi šanci na zákrok. Asistence: Tomáš Andris a Lukáš Finsterle.

47:06

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Hosté během tří minut vyrovnávají stav zápasu. Martin Nedvěd musel jít do akce po zranění Čeňka Nováka a přivítání neměl moc dobré... Daniel Stodůlka vystřel od modré a puk do sítě usměrnil tečí MICHAEL VAVŘÍK. Asistence: Marek Melenovský a Daniel Stodůlka.

44:13

Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod:
ze hřiště odchází Čeněk Novák, přichází Martin Nedvěd.

44:13

44:13 Šimon KUCHAŘÍK - 2:1

44:13

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Bobři mají naději a o co hrát... rychlá souhra, na jejímž konci byl ŠIMON KUCHAŘÍK. Obránce hostů si udělal útočný výlet a zakončil k levé tyčce Novákovy svatyně! Asistence: Martin Kývala.

43:45

Drzý průnik v podání Marka Kopice nekončí gólem. Puk projel pod hokejkou Ševců. Navíc následnou dorážku Endál netrefil.

42:41

Kryštof Ševců si připisuje rutinní zákrok, když zastavil projektil od pravého hrazení.

42:03

Valašské Meziříčí kontroluje puk, jenže se směrem k Čeňku Novákovi vůbec nepřiblížilo.

40:59

Úvodní minuta třetí třetiny ne přinesla nic závratného. Oba brankáři nemuseli zasahovat.

40:01

Čtyřicet minut je minulostí a ve skóre jsme se pohnuli o jediný gól. Na rozdíl dvou tref upravil v přesilové hře Marek Kopic. Valašské Meziříčí zejména ve druhé polovině prostředního dějství zle zatápělo, ale bezchybný Čeněk Novák drží své spoluhráče. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která startuje přibližně v 18:37.

Střely na branku (celkem): 12:10 (24:17)

40:00

39:55

Daniel Stodůlka dostal na dlouhou hokejku puk, ten ale nedokázal usměrnit za záda Čeňka Nováka.

38:48

Hosté se pokusili o rychlý přechod do útoku, jenže se píská zakázané uvolnění.

38:18

Dvojité zakončení Valašské Meziříčí končí u Čeňka Nováka. Brankář Bruslařů si pohlídal druhý pokus zřejmě z hole Tomáše Vávry.

36:39

Bobři jsou v útočné třetině, kde kombinují u modré čáry, ale navíc se zatím soupeř nezmohl. Obrana Havlíčkova Brodu je postavená výborně, čímž zamezuje přihrávkám do rizikových míst.

35:40

Lukáš Bureš – 2 min., vysoká hůl.

35:40

Michael Vavřík dostal zřejmě do obličeje, takže hlavní rozhodčí přerušil hru. Hostující útočník je v pořádku.

35:00

Oba týmy si vyměnily útočné manévry, přičemž Bobrům nepřišla k chuti finální část, tak Bruslaři neměli plynulý přechod do pásma.

34:02

Lukáš Finsterle zkusil štěstí, ale pokus z nulového úhlu nepřekvapil Čeňka Nováka, který je ve svém živlu. Gólman Bruslařů si pro sebe sebral několik posledních minut druhé třetiny.

33:07

Tomáš Vávra mohl korigovat nepříznivý stav. Sjel si s kotoučem na osu kluziště, odkud vypálil. Čeněk Novák ránu mezi ruku a tělo stihl pokrýt.

32:59

Lukáš Bureš byl v přečíslení se svým spoluhráčem, jenže nahrávku zastavil obětavým zákrokem jeden z obránců.

31:11

Valašské Meziříčí se dostalo do útočného pásma, ale moc dlouhý pobyt v něm nemělo. Obrana Havlíčkova Brodu zafungovala na jedničku.

29:50

Tomáš Křehlík nabil Dominiku Vacíkovi, který vypálil golfem. Jeho ztlumená střela nevyděsila Kryštofa Ševců.

27:47

Daniel Stodůlka opět ve střelecké pozici, ale i tentokrát vyhrál vzájemný minisouboj Čeněk Novák. Gólman Bruslařů navazuje na povedené představení ze středečního derby proti Žďáru.

26:42

Elegantní nahrávka Václava Kočí na Daniela Stodůlku. Druhý jmenovaný zakončoval nejprve z jedničky, ale to našel nachystaný beton Čeňka Nováka a posléze se neujala ani dorážka! Obrovská škoda pro hosty, kteří jdou jasně pro kontaktní gól.

25:05

Hosté mohli snížit, když jeden z hostů promáchl nahrávku mezi kruhy, obrovská škoda pro Bobry.

24:44

Velké chvíle pro Kryštofa Ševců. Gólman Bobrů nejprve vychytal bývalého spoluhráče z Hradce Králové – Marka Tecla. Aby po chvíli na to si přišel i na zakončení Milana Valáška. Valašské Meziříčí může děkovat svému brankáři, že je stav jen o dva góly.

23:18

23:18 Marek KOPIC - 2:0

23:18

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři využívají přesilovou hru a jdou do dvoubrankového vedení. Lukáš Endál nahrával nadvakrát před branku na MARKA KOPICE. Druhý zmíněný nakonec přes několik odrazů dokázal dostat puk za dezorientovaného gólmana Bobrů. Asistence: Lukáš Endál a Marek Tecl.

22:47

Lukáš Endál nedal týmu potřebný klid na střídačku, když mu puk z hole vypíchl Ševců hokejkou.

22:47

Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
Richard Liss – TS, podrážení.

21:46

Tomáš Holiš – 2 min., podrážení.

21:46

Marek Kopic se dostal do příležitosti, když se po levé straně prosmýkl před Ševců. Brankář hostů udržel puk před brankovou čárou.

20:25

Tomáš Křehlík vypálil z otočky, ale Ševců nemusel zasahovat. Domácí tým vstoupil do prostřední části aktivně.

20:01

Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které padl jeden gól. Z vedení se raduje Havlíčkův Brod, jenž pohrdl v průběhu první třetiny trestným střílením. Valašské Meziříčí není o moc horší jako Bruslaři, ale ve finální části se jim nedaří. Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

Střely na branku: 12:7

20:00

19:57

Nejprve mohl udeřit jeden z obránců Valašského Meziříčí, ale potom bylo přečíslení Bruslařů. Holenda dostal puk na hůl, ale místo rychle střely zvolil blafák. To bylo špatné řešení, které Ševců stihl ještě pokrýt.

19:06

Křehlíkovo zakončení z pravé strany propadlo Ševců výstrojí. Puk na brankovišti nikdo z domácích hokejistů neuklidil do sítě!

18:11

Tomáš Andris vlétl do pásma jako velká voda, ale rozhodčí pískají postavení mimo hru, což se Andrisovi vůbec nelíbí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:52

16:52 Milan VALÁŠEK - 1:0

16:52

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Bruslaři jodu ve vlastním oslabení do vedení. Marek Tecl zavezl puk do pásma, kde proti Ševců neuspěl. Následně vybojoval puk na svoji hůl, předložil ho na pravou stranu MILANU VALÁŠKOVI, a ten trefil poloprázdný kout. Asistence: Marek Tecl.

16:04

Hosté jsou sice v útočné třetině, jenže jejich souhra je dosti kostrbatá, což domácímu týmu výrazně pomáhá. Bruslaři se dokázali i tentokrát osvobodit.

15:13

Bruslaři sice nevyhráli vhazování, ale i tak se dokázali osvobodit.

15:05

Jan Novák – 2 min., nedovolené bránění.

14:33

Hosté opět před maskou Nováka, který i tentokrát nemusel zasahovat. Veškerý kredit jde na obranu, která zastavila střelu od modré čáry.

13:50

Opět v permanenci Kryštof Ševců, který si poradil s pokusem z levého kruhu. Gólman Bobrů je poslední minuty ústřední postavou duelu.

12:52

K nařízenému trestnému střílení se postavil Jan Novák. Velezkušený bard ale pohrdl šancí, kterou dostal, neboť na Ševců nic nevymyslel, střela šla mimo tři tyče.

12:52

Václav Kočí – TS, podrážení.

12:52

Lukáš Bureš ujel sám na brankáře Ševců, byl faulovaný a rozhodčí nařizuje trestné střílení.

12:31

Valašské Meziříčí operuje v blízkosti Čeňka Nováka, který nakonec nemusel zasahovat.

11:29

Šance na druhé straně, ale ani tohle nekončí gólem. Valašek po přihrávce Křehlíka měl zakončit do poloprázdné klece, ale Ševců v čele s obranou celou akci zneškodnili.

10:00

V polovině utkání se mohli prosadit hosté, když Romančík obešel Benáka. Druhý jmenovaný hasil celou situaci hokejkou, čímž rozhodil Romančíka v zakončení. Útočník Bobrů nakonec nezakončil kvalitně.

09:09

Marek Kopic sice nedostal ideální pas, ale svojí houževnatostí si pokus vybojoval. Mladý forvard z pravého mantinelu sjel mezi čárky odkud zakončil. Ševců nemusel zasahovat.

08:32

Hostující tým skvěle brání linii modré čáry, čímž dělá značné problémy Havlíčkovu Brodu. Celek z Vysočiny se nemůže usadit před brankářem Bobrů.

07:44

Bobři po delší době zahráli na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levé ruce Kryštofa Ševců.

07:05

Čeněk Novák nahrál na útočnou modrou čáru Tomáši Křehlíkovi, jenže... Útočník Bruslařů nebyl v pohybu, takže tahle výstavní nahrávka přišla vniveč.

06:11

Lukáš Endál propíchl kotouč na svojí hokejku, až potom oslovil Petra Kuchtu. Kapitán Havlíčkova Brodu z dobré pozice netrefil prostor u levé tyče.

05:19

Valašské Meziříčí si vytvořilo tlak na branku, jenže pokus od modré čáry se neujal.

04:23

Martin Zych ometl puk o prkna, kde na pravé straně byl najetý Lukáš Bureš. Druhý jmenovaný byl posléze zastavený u pravého hrazení ve středním pásmu.

03:28

Hosté se drží v útočné třetině, ale obrana Havlíčkova Brodu zafungovala na výbornou. Čeněk Novák nemusel řešit žádný problém.

02:58

Valašské Meziříčí chtělo zjednodušit hru, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

02:23

Marek Kopic si vytvořil největší šanci prozatímní první třetiny. Domácí hráč jel sám na Ševců, kterého chtěl uháčkovat, jenže mladý gólman jeho záměr přečetl.

01:56

Tomáš Vávra byl u levého mantinelu, kde neměl moc místa, takže nahodil puk na Čeňka Nováka. Druhý jmenovaný si s nahozením na bližší tyč poradil.

01:14

Zatím sledujeme pozvolný začátek z obou stran, nikdo se nikam nehrne.

00:15

Domácí hokejisté vyhráli úvodní vhazování, jenže se hned museli bránit napadajícímu soupeři, který uzamkl Bruslaře v obranné třetině.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, M. Krejčí, Benák, D. Vacík, Zych, Kutlvašr – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Kuchta (C), Voříšek (A) – Pavelec, Holenda.
Trenér: Aleš Kraučuk

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Kočí, Liss, Holiš, Sviták, Baroš – Kuchařík, Kozubík, Vávra (A) – Andris, Kývala, Romančík – Finsterle (C), Stodůlka, Vavřík (A) – Melenovský.
Trenér: Lukáš Plšek

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Tomáš Kučera, Václav Kubíček.
Poslední vzájemné utkání

Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod 4:3sn

Branky a nahrávky: 21. Melenovský (Velikovský, Kozubík), 28. Stodůlka (Liss, Pokorný), 56. Vávra (Melenovský, Holomek), rozh. náj. Pokorný – 4. Tecl (Kopic, Valášek), 14. Kopic (Tecl, Valášek), 59. Valášek (Čermák, J. Novák)
HC Bobři Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí má zatím opačný průběh sezony. Z prvních pěti zápasů vydolovalo slušných devět bodů, pak ovšem přišla osmizápasová šňůra proher. Tu Bobři přerušili až domácí výhrou 7:3 nad Žďárem nad Sázavou. V posledním odehraném kole však prohráli 2:3 po prodloužení s Šumperkem. Zajímavostí je, že Valašské Meziříčí tuto sezonu prodlužovalo již šestkrát, což je nejvíc napříč oběma skupinami 2. ligy.

Dlouhá šňůra proher srazila Bobry až na desáté místo, přičemž na absolutní dno tabulky mají náskok pouhého bodu. Nejproduktivnějším hráčem Valašského Meziříčí je Tomáš Andris (5+5), kterého následují David Kozubík (6+3), Lukáš Finsterle (2+7), Michal Romančík (4+5) a Tomáš Vávra (1+7).
BK Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodští hokejisté chytili od sedmého kola, kdy doma po prodloužení porazili Havířov, obrovskou formu. Ze sedmi zápasů vyhráli hned šest a po nepovedeném začátku sezony začali stoupat tabulkou. O to překvapivější poté byla porážka 4:6 s posledním Šumperkem. Bruslaři si ale v posledním odehraném kole vzpomněli na sérii výher a díky povedenému výkonu porazili Žďár nad Sázavou.

Tým trenéra Aleše Kraučuka je tak v nabité tabulce východní skupiny se ziskem 24 bodů na pátém místě. Hned čtyři hráči Havlíčkova Brodu se mohou pochlubit průměrem alespoň jednoho získaného bodu na zápas. Jsou jimi Marek Tecl (12+7), Milan Valášek (7+9), Lukáš Endál (8+4) a obránce Jan Novák (1+14).
Přeji příjemné sobotní odpoledne, vítám vás u on-line přenosu zápasu 2. ligy mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Bobři Valašské Meziříčí. Utkání začíná v 17:00.

2:3

Branky a nahrávky: 17. Valášek (Tecl), 24. Kopic (Endál, Tecl) – 45. Kuchařík (Kývala), 48. Vavřík (Melenovský, Stodůlka), 50. Baroš (Andris, Finsterle)

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (45. Nedvěd) – J. Novák (A), Čermák, M. Krejčí, Benák, D. Vacík, Zych, Kutlvašr – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Kuchta (C), Voříšek (A) – Pavelec, Holenda.

Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Tomáš Kučera, Václav Kubíček