Extraliga dorostu

Mountfield HK – HC Kometa Brno

4:3

po prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)

16.11.2023, 15:00 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • 18 • Skupina B • Eva Šafranková

Pro tuto chvíli je to ode mě opravdu vše, užijte si prodloužený víkend a na shledanou. (17:22:53)
Ještě bych vás chtěla pozvat ke sledování onlajnu ze zápasu mezi hradeckými a mladoboleslavskými juniory, který se odehraje ještě dnes od 18:00 v ČPP Aréně.
Utkání bylo nakonec vyrovnané, jak se dalo i předpokládat, protože se utkali sousedi v tabulce. Jako první skórovala Kometa, jenže domácí zvrátili vývoj na svoji stranu a ujali se vedení 2:1. To se ovšem podařilo i hostům, kteří nejprve vyrovnali a na začátku třetí třetiny se ujali těsného vedení. Mountfield se nevzdával a vytvářel si slibné možnosti, za což byl deset minut před koncem odměněn. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém se sice více na puku drželo Brno, avšak bonusový bod získal Hradec. Lvi tak tohoto soupeře porazili podruhé v sezoně, tentokrát 4:3.

63:10 4/4

Hradec právě vstřelil branku!
Ačkoliv mohla rozhodnout Kometa, nakonec se z vítězství radují Východočeši. PATRIK HENDRYCH vyjel od vlastní brány, projel přes celé hřiště a najednou se ocitl u brněnského gólmana. Hradecký útočník si Jakuba Váňu položil a bekhendem zakončil do vyšších pater brány. Asistence: Karel Studnický.
Záruba M., Hendrych P., Studnický K., Klíma F.
Váňa J., Brabenec J., Kerbler J., Panasenko J.

62:49

Více příležitostí měla doposud Kometa, ovšem Zárubu nepřekonala.

62:10

Matyáš Mátl nahrál Matěji Stibůrkovi, který vypálil, ale Záruba se stihl přesunout včas.

61:10

Mountfield mohl také zaútočit, jenže puk mu ujel a opět jsou u něj hosté.

60:48

Prozatím se k žádné nebezpečné střele ale nedostali.

60:10

Hracího předmětu se jako první ujali Brněnští.

60:01

A je tomu tak. Žádný tým nezíská plný počet bodů. Na třetí gól Brna se podařilo Hradeckým zareagovat, a tak je stav stále nerozhodný 3:3. Za několik minut začne prodloužení.

60:00

59:35

Zdá se, že o vítězi dnešního zápasu rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

59:04

Následně se pískalo zakázané uvolnění Komety.

58:57

Po vhazování, které proběhlo před Zárubou, se Mountfieldu podařilo poslat puk do útočné třetiny.

58:28

58:07

Další střelecké pokusy Hradce byly rovněž neúspěšné.

57:29

Vítkova dělovka orazítkovala plexisklo. Podobná situace byla k vidění i několik vteřin později.

57:05

Hostům se podařilo dostat puk do bezpečí i tentokrát.

56:39

Vyhození Komety zachytil Záruba, který musel sklapnout své betony.

56:28

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Jakub Polák – 2 min., krosček.

56:28

Tobiáš Vítek vystřelil od modré, poskakující kotouč vypadl Váňovi z náručí. O dorážku se snažil Filip Frolík, ale byl faulován.

56:01

Útočný výpad Brňanů zastavuje ofsajd.

55:33

Jaroslav Panasenko si sjel od modré na levý kruh, kam obdržel přihrávku a namířil to pouze do hrudi Marka Záruby.

54:49

Svižnou střelu vyslal Filip Frolík z mezikruží, Váňa byl ve střehu.

54:29

Mountfield vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

53:50

Příliš mnoho nebezpečných šancí k vidění není. Brno se sice drží v útočné třetině, ale nedaří se mu zakončit.

53:14

Po srážce zůstal v rohu hřiště ležet právě Jaroslav Vondruška, avšak po chvilce se zvedl a odjíždí po svých na střídačku.

52:25

Do samostatného úniku se málem dostal Jaroslav Vondruška, jenže trochu tomu zabránil i rozhodčí, který stál kousek za modrou v neutrální zóně a hradecký útočník o něj zakopl.

51:20

Na druhé straně prověřil gólmanovu pozornost poslední střelec tohoto klání Filip Frolík. Jakub Váňa střelu vyrazil.

51:06

Další zákrok si připsal Marek Záruba, který pokus Moravanů ukryl pod lapačku.

50:26

Martin Václavíček se snažil vybojovat kotouč v rohu kluziště, což se mu sice nepovedlo, ale domácí obránce ho zachytil na modré a vypálil na bránu, leč nepřesně.

49:07 6/5

Lvi využívají druhou početní výhodu v zápase a díky tomu srovnávají na 3:3. Patrik Hendrych poslal kotouč podél modré na FILIPA FROLÍKA, jenž si najel do pravého kruhu, odkud zamířil přesně do vzdálenějšího rohu Váňovy branky. Asistence: Patrik Hendrych, Radek Vencl.
Záruba M., Frolík F., Hendrych P., Vencl R., Pánek J., Páleník O.
Váňa J., Kubín V., Štulo D., Veselý J., Panasenko J.

48:36

Jakub Veselý vyhodil puk od zadního mantinelu na druhou stranu hřiště, kde došlo k přihrávce rukou, a tak buly proběhne před Zárubou.

48:29

Matyáš Mátl – 2 min., faul kolenem.

47:10

Východočeši pokračují ve své aktivitě a snaží se vyrovnat. Blízko tomu byl David Šichan, který ale nezamířil přesně.

46:55

Lehké nahození od pravého mantinelu vyslal jeden z Moravanů, do kterého sáhl hradecký obránce.

45:37

I když domácí ostřelovali brněnskou bránu z různých pozic, Jakuba Váňu se jim překonat nepodařilo.

45:33

44:59

Hradečtí mohli využít početní výhodu, ale gól jim nebyl uznán. Filip Frolík vystřelil, jeho rána letěla vysoko nad bránu a možná by doputovala po zádech Váni za brankovou čáru, jenže Jaroslav Vondruška tomu chtěl pomoct a sklepl kotouč vysokou holí do klece.

43:33

Jaroslav Panasenko – 2 min., nedovolené bránění.

41:51 6/6

Kometa právě vstřelila branku!
Brno se zkraje třetí dvacetiminutovky dostává do těsného vedení! Marek Vyhlídal si prohodil obránce na modré, z čehož pramenilo přečíslení dvou na jednoho. Artěm Čajka přihrál MATĚJI STIBŮRKOVI přímo na čepel, který zamířil nad beton Záruby. Asistence: Artěm Čajka, Marek Vyhlídal.
Váňa J., Stibůrek M., Čajka A., Vyhlídal M., Polák J., Šebela F.
Záruba M., Šichan D., Pavlík D., Václavíček M., Hendrych P., Janeček J.

41:23

Lvi se snažili kombinovat v útočném pásmu, avšak se všemi možnými pokusy si Váňa poradil.

40:27

Naopak na druhé straně se musel mít na pozoru Marek Záruba, když mu chtěl kolem pravé tyče zasunout puk za brankovou čáru Vojtěch Kubín.

40:03

První buly třetí třetiny vyhrál Hradec, který se ihned dostal do útoku, ale nic výrazného z toho nebylo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:33.
Dnešní utkání sleduje 34 diváků.
V prostřední třetina byl k vidění velmi podobný obraz hry, který nastolili v předchozí části hráči obou týmů. Hradci se podařilo přesně ve 28. minutě srovnat krok díky Patriku Hendrychovi. O dvě minuty později odskočili domácí do těsného vedení, když Jan Pánek využil přesilovku. Brno se nenechalo zaskočit a vyrovnalo na 2:2, když se trefil Jan Brabenec. Tento stav zápasu platí i nadále, v závěrečné dvacetiminutovce se snad o vítězi rozhodne.

40:00

39:33

Brňané nahodili kotouč do pásma, ale žádnou střelu si nevypracovali.

38:49

Matěj Stibůrek vrazil Josefa Janečka na zadní mantinel, ale vše bylo v pořádku, a tak se vylučovat nebude.

38:18

Jan Brabenec vybídl Jana Kerblera, jenže Marek Záruba podržel svůj tým, a stav utkání se tak nemění.

37:16

Hradečtí přečkali oslabení bez újmy, ale nyní se jim nedaří dostat z vlastní obranné třetiny.

36:46

36:24

To se ovšem záhy změnilo. Moravané se drží v útočném pásmu a kombinují. Jako poslední vystřelil Jakub Šulla, avšak rána byla sražena do ochranné sítě.

35:35

Kometa zatím téměř vůbec nezahrozila, naopak mohli Východočeši, ale k zakončení se už nedostali, protože do rány sáhl jeden z hostů.

34:49

Jeden z hostujících nezachytil nahrávku na modré čáře a puk putuje na druhou stranu kluziště.

34:46

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Patrik Hendrych – 2 min., sekání.

33:10

Příliš mnoho šancí si žádný tým již nevytvořil. O něco aktivnější byli Brňané, kteří se pokoušeli ostřelovat hradeckou svatyni, ale neúspěšně.

31:01 6/6

Brno záhy srovnává krok a opět je stav nerozhodný. Jan Kerbler přihrál zpoza soupeřovy klece JANU BRABENCOVI, kterému už jen stačilo zvednout puk nad beton Záruby, což i z těsné blízkosti udělal. Nejproduktivnější hráč Komety tak mohl slavit – 2:2. Asistence: Jan Kerbler.
Váňa J., Brabenec J., Kerbler J., Šebela F., Polák J., Vyhlídal M.
Záruba M., Koklar T., Janeček J., Pavlík D., Václavíček M., Šichan D.

29:54 6/5

Východočeši využívají přesilovou hru a ujímají se vedení 2:1! K odraženému kotouči od mantinelu se dostal Filip Frolík, který si ho srovnal na hokejce a posunul na střed hřiště, kde se nacházel zcela volný JAN PÁNEK, jenž dostal puk za záda Váni a zaznamenal první gól v sezoně. Asistence: Filip Frolík.
Záruba M., Pánek J., Frolík F., Klíma F., Koklar T., Vencl R.
Váňa J., Daněk Š., Štulo D., Polák J., Vyhlídal M.

29:38

Fantastický zákrok Jakuba Váni! Tobiáš Vítek si vyjel na osu hřiště, svého soupeře trochu hákoval, což ale rozhodčí nepískal. Kapitán Lvů vypálil těsně vedle tyče a snažil se ještě o dorážku. Ačkoliv byl gólman rozhozený, dokázal ho vychytat a udržel puk před brankovou čarou.

28:59

Dělovku po vyhraném buly vypálil Karel Studnický, leč neúspěšně.

28:48

Vojtěch Kubín – 2 min., podrážení.

27:00 6/6

Tobiáš Vítek získal puk u své střídačky, poslal ho na Filipa Frolíka, který ještě našel křižným psem ideálně postaveného PATRIKA HENDRYCHA u levé tyčky. Domácí forvard měl už práci jednoduchou, protože zakončoval téměř do odkryté brány. Mountfield tak vyrovnává na 1:1. Asistence: Filip Frolík, Tobiáš Vítek.
Záruba M., Hendrych P., Frolík F., Vítek T., Studnický K., Janeček J.
Váňa J., Veselý J., Panasenko J., Brabenec J., Šulla J., Kerbler J.

26:22

Dopředu se vydal hradecký kapitán Tobiáš Vítek, jenž z pravého kruhu vyslal propagační střelu, se kterou si Váňa poradil.

26:13

Filip Šebela dostal nahrávku do mezikruží, ovšem brněnský útočník trefil hruď Záruby.

25:30

Velká možnost pro Brňany! Hostující hráči jeli v přečíslení tří na jednoho, avšak hradecký Daniel Pavlík zachránil situaci, když nejprve vypíchl puk a poté ho ještě rukavicí poslal pryč od Záruby.

24:33

24:10

Jakub Šulla a David Štulo měli na svých hokejkách gólové příležitosti, ale Zárubu neprostřelili.

23:27

Vojtěch Kubín se chtěl prosmýknout mezi dvěma hradeckými hráči, aby mohl zakončovat z těsné blízkosti. Bohužel pro Kometu byl Kubín zbaven kotouče.

23:12

Útočnou akci Brna navíc zastavuje ofsajd.

22:49

Mountfield se ihned po vhazování osvobodil a za bránou Váni ušetřil cenné vteřiny.

22:33

David Šichan – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

21:13

Hradečtí zvládají oslabení na výbornou, dokonce si v něm vytvořili snad největší šance zápasu. Do zakončení se dostal Filip Frolík, ale jeho střelu vyrazil Váňa.

20:41

Ondřej Páleník si sklepl kotouč v útočném pásmu a vypálil, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo dostat kotouč za Váňova záda.

20:02

Buly druhé třetiny vyhráli domácí a díky tomu se mohou osvobodit.

20:01

Začátek druhé třetiny se zřejmě o pár minut opozdí, protože ledaři začali s úpravou ledové plochy o něco později.
Další třetina začne přibližně v 15:45.
První třetina nabídla svižný hokej a šance byly k vidění na obou stranách. Ačkoliv měli domácí přesilovou hru, jako první se v 17. minutě prosadila Kometa zásluhou Vojtěcha Kubína, který v individuální akci prostřelil Zárubu mezi betony. Brno si krátce vyzkoušelo početní výhodu, její velkou část si přenese do druhého dějství.

20:00

19:55

Brno stihlo ještě vystřelit, ale pokus jednoho z hostů od modré zblokoval Patrik Hendrych a puk skončil na zadním mantinelu.

19:50

Radek Vencl – 2 min., podrážení.

19:48

Jakub Veselý vypálil, o dorážku se snažil ještě Jan Brabenec, ale neuspěl.

19:34

Marek Záruba si připsal další zákrok, když Jakub Šulla vyslal lehký oblouček přímo do jeho hrudi.

19:15

Martin Václavíček si připsal střelu, když to zkusil z levého kruhu, ale nezamířil přesně.

17:59

Kometa mohla jít do dvoubrankového vedení! Jan Brabenec vystřelil, Záruba ránu vyrazil na zadní mantinel a přitom se svalil v brankovišti. Následné dorážky Brna neskončily v prostoru mezi třemi tyčemi.

16:27 6/6

Hosté před koncem první třetiny otevírají skóre dnešního utkání! VOJTĚCH KUBÍN naskočil ze střídačky, nikdo si ho nevšimnul, a tak měl čas a v klidu si puk srovnal na hokejce. Rozhýbal si Marka Zárubu a nakonec ho překonal bekhendovou kličkou mezi betony – 0:1. Asistence: David Štulo, Jakub Veselý.
Váňa J., Kubín V., Štulo D., Veselý J., Panasenko J., Šebela F.
Záruba M., Hendrych P., Studnický K., Pavlík D., Vondruška J., Páleník O.

15:33

Jakub Polák našel přes celé hřiště Jana Brabence, který si to mířil na Zárubu s obráncem v patách. Zakončit se mu povedlo, ale trefil vyrážečku hradeckého gólmana.

14:51

Píská se zakázané uvolnění Mountfieldu.

14:37

13:35

Tobiáš Vítek si to nabruslil do pásma, kde zaujal místo na levém kruhu, odkud přihrál žabkou na Filipa Frolíka, jenž z první vypálil, ale pouze do Váňových betonů.

13:01

O několik vteřin později se to ale už Moravanům podařilo.

12:40

Buly vyhrála Kometa a chtěla vyhodit kotouč do bezpečí, jenže na modré ho zachytil jeden z domácích.

12:37

Matěj Stibůrek – 2 min., podrážení.

12:10

Na druhé straně to zkusil Jan Brabenec, jenž z kruhu mířil na vzdálenější tyč, ovšem mimo.

11:30

Tentokrát si Ondřej Páleník zahrál na nahrávače, vybídl totiž na modré Josefa Janečka, který to napálil do bránícího hráče.

10:50

Matěj Stibůrek vyslal pokus na Zárubu, avšak do něj sáhl Ondřej Páleník, a tak zažehnal situaci.

10:19

Jakub Šulla nahodil kotouč do předbrankového prostoru, kde se o dorážku snažili jeho spoluhráči, ale marně.

09:27

Další střelu si vypracoval Patrik Hendrych, avšak puk letěl vedle levé tyče.

08:35

Šimon Daněk chtěl prověřit Zárubu, ale od modré jeho rána zaduněla o zadní mantinel.

07:11

Patrik Hendrych ještě dobruslil hrací předmět a z nulového úhlu napálil do betonů Váni. Po něm se k první výraznější příležitosti dostalo Brno, když Jan Brabenec vystřelil, ale minul vzdálenější tyčku.

06:33

Páleník schytal u hostující střídačky ukázkový hit od Jiřího Kuklety.

05:55

Mountfield se držel v útočné třetině, Kometě se však podařilo puk vyhodit, ale k ráně se nedostala.

05:32

Vondruška poslal puk zpoza brány na Radka Vencla, který vypálil od modré. Váňa jeho pokus ukryl do lapačky.

05:01

Hru přerušuje ofsajd Brňanů.

04:51

Tobiáš Vítek vyslal ránu od modré, do které se pokusil sáhnout před bránou Patrik Hendrych, ale kotouč neusměrnil na místo určení.

04:10

Brno vyrazilo přečíslení tří na jednoho, avšak žádné nebezpečí pro Hradec z toho nevzniklo.

03:29

Tentokrát to byl Jaroslav Vondruška, avšak ani on nenašel recept na Jakuba Váňu.

02:37

Ondřej Páleník vybídl Filipa Klímu, který stál v mezikruží, jenže do přihrávky sáhl jeden z hostujících.

01:50

Tomáš Koklar prověřil Váňu z těsné blízkosti, ale trefil pouze jeho betony.

01:23

Kometa vyhodila kotouč do středního pásma a šla střídat. U puku jsou opět Hradečtí.

00:59

Hra se na chvíli přesunula na druhou stranu hřiště, ale domácí se prozatím ke střele nedostali.

00:07

První akci zápasu se snažili vytvořit hosté, když Vojtěch Kubín po chybné rozehrávce vystřelil, ale neúspěšně.

00:01

Hráči obou celků jsou na ledové ploše, pozdravili se na modrých čarách a za okamžik utkání začne.

Mountfield HK: Záruba (V. Petřík) – Janeček, Vencl, Studnický, D. Pavlík, J. Pánek – Hendrych (A), Páleník, Klíma – Vondruška, Šichan, T. Vítek (C) – Koklar, Frolík, Václavíček.
Trenér: Jiří Janoušek ml.

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal (A), Polák, J. Veselý, Panasenko, M. Mátl (C), Krämer – Štulo, Kubín, Šebela (A) – Kerbler, Brabenec, Šulla – Čajka, Stibůrek, Š. Daněk – Prchal, Kukleta.
Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Raška – Šesták, Topolský.
Oba celky patří mezi nejčastěji skórující ve skupině B. Shodně vstřelily 64 gólů, je ale důležité zmínit, že Mountfield má o dvě utkání méně. V prvním vzájemném měření sil se radoval Hradec, který ve Winning Group Areně skolil Brno 5:3. Zdolá Kometu i podruhé, nebo si výhru připíšou hráči z jihomoravské metropole?
Mountfield HK – 4. místo, 27 bodů, bilance 8-1-1-5, skóre 64:45

Hradečtí vlivem reprezentační přestávky a odložených zápasů se naposledy doma představili na státní svátek 28. října, kdy zdolali Zlín 3:0. Naopak tento týden mají velmi nabitý, protože je čekají hned tři duely. První z nich odehráli již v úterý s Jihlavou. Lvi sice dokázali smazat dvougólové manko, ale Dukle nakonec podlehli 2:3. Mezi nejproduktivnější hráče Východočechů patří útočníci Ondřej Páleník (9+13) a Tobiáš Vítek (13+7).

HC Kometa Brno – 3. místo, 28 bodů, bilance 9-0-1-7, skóre 64:58

Moravanům se v poslední době příliš nedaří, od konce září totiž ani jednou nezaznamenali dvě výhry v řadě. V týdnu před reprezentační pauzou porazili Přerov vysoko 8:2, poté však nestačili na Olomouc 1:4. Aktuálně má Kometa veselejší náladu, protože si v úterý poradila s lídrem tabulky z Třince a zvítězila těsně 5:4. Týmovou produktivitu táhne Jan Brabenec, jenž si za 17 utkání připsal 24 bodů (8+16).
Hezké odpoledne zpod Bílé věže! Dnes je na programu 18. kolo Extraligy dorostu, v rámci kterého se střetne domácí Mountfield HK a hostující HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:3

Branky a nahrávky: 27. Hendrych (Frolík, T. Vítek), 30. J. Pánek (Frolík), 50. Frolík (Hendrych, Vencl), 64. Hendrych (Studnický) – 17. Kubín (Štulo, J. Veselý), 32. Brabenec (Kerbler), 42. Stibůrek (Čajka, Vyhlídal)

Rozhodčí: Raška – Šesták, Topolský

Diváci: 34

12:37 KOM 2 Stibůrek, podrážení
16:27 KOM 0:1 Kubín (Štulo, J. Veselý)
19:50 HKM 2 Vencl, podrážení
22:33 HKM 2 Šichan, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
27:00 HKM 1:1 Hendrych (Frolík, T. Vítek)
28:48 KOM 2 Kubín, podrážení
29:54 HKM 2:1 J. Pánek (Frolík)
31:01 KOM 2:2 Brabenec (Kerbler)
34:46 HKM 2 Hendrych, sekání
41:51 KOM 2:3 Stibůrek (Čajka, Vyhlídal)
43:33 KOM 2 Panasenko, nedovolené bránění
44:59 HKM neuznaná branka