Extraliga dorostu

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary

1:2

po s.n. (1:2) (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

30.09.2023, 16:30 • Liberec, Home Credit Arena • 8 • Skupina A • Jakub Štěrba (@sterba19)

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost, mějte se fajn. (18:52:04)
Je dobojováno, velká bitva je u svého konce, nakonec bonusový bod berou Západočeši. Hrdinou okamžiku byl Viktori Wardas, který proměnil oba své nájezdy.

Viktor WARDAS - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
Autorem vítězné branky je VIKTOR WARDAS.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o držiteli bonusového bodu, po úpravě ledu nás tak čeká dovednostní soutěž – samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:23

64:01

Začala poslední minuta prodloužení.

63:18

Rána z levého kruhu šla vedle brány, Liberec se záhy osvobozuje.

62:50

Viktor Wardas dostal ideální přihrávku na pravou stranu, proti jeho rychlé střele ale zasáhl Charvát svou lapačkou.

62:23

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
Dominik Krajdl – 2 min., podrážení.

62:02

Energie měla na hokejce taktéž rozhodnutí, Charvát ale drží své mužstvo.

61:16

Domácí mají nadále v prodloužení více ze hry, avšak chybí zakončení.

60:34

Šimon Bělohorský měl na hokejce rozhodnutí, z pravé strany ale hostujícího brankáře neprostřelil.

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo o dnešním vítězi. Ve třetí části vyrovnal za domácí David Hrouda, dnešní zápas tak bude muset jít do prodloužení.

60:00

59:23

I poslední minuta nabízí skvělý hokej, oba celky chtějí ještě rozhodnout, avšak brankáři obou celků jsou nadále ozdobou dnešního zápasu.

58:34

Hosté vyhodili puk jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se opět vrátí před svatyni Michala Oršuláka.

58:01

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30

Pavel Kůrka si sjel od modré čáry do střelecké pozice, avšak z pravého kruhu puk až na branku nedostal.

56:44

Energetici se pokoušejí vzít vedení bleskově zpět, avšak Charvát v brankovišti byl pozorný.

55:44

55:44 David HROUDA - 1:1

55:44

Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři se konečně dočkali a vyrovnávají na 1:1. David Rozsíval dobruslil kotouč, ten následně nahodil na brankoviště, kde si důrazně počínal DAVID HROUDA. Asistence. David Rozsíval.

55:15

54:30

Liberec stále v početní výhodě branku soupeře ohrozil jen sporadicky.

53:56

Oddechový čas pro tým Bílí Tygři Liberec.

53:56

Při dalším návratu je domácímu celku pískáno postavení mimo hru.

53:16

Hosté znovu dostali puk alespoň do středního pásma, celá čtveřice navíc stihla vystřídat.

52:40

Stále stejná písnička. Liberec zaveze kotouč, Energie se k puku posléze dostane a hned ho dokáže vyhodit.

52:00

Západočeši se nadále brání velice dobře, puk opět dokázali vyhodit až k Charvátovi.

51:42

Jakub Seidl to vzal na sebe a vystřelil od modré čáry, avšak obránce Liberce mířil jen doprostřed brány.

51:16

Energie se dostala mezi kruhy ke kotouči a ten bez rozpaků hned poslala přes všechny čáry.

50:40

Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd, domácí tak nemohli do útočné třetiny.

50:15

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Vojtěch Čihař – 5 min. + OK, napadení.

50:01

Třetí třetina plyne ve velké rychlosti, nyní se nám již přehoupla do své druhé poloviny.

49:10

Matěj Pelikán se chtěl pustit do velké kličkované, mezi kruhy mu nicméně nevyšla klička v situaci jeden na jednoho.

48:39

Ani Energie se nemůže v posledních minutách dostat k vážnější střele, oba brankáři nadále chytají velmi spolehlivě.

47:40

Matyáš Kratochvíl chtěl překvapit obranu Karlových Varů zpětnou přihrávkou, jeho úmysl ale velmi dobře přečetli a Energie poté sama obrací hru.

46:47

Hosté se brání jednoduchým výhozem do středního pásma, čeká nás jistě do konce zápasu velká taktická bitva.

46:10

Liberec stupňoval svůj tlak, velký důraz měli domácí na hraně brankoviště, avšak Michal Oršulák nadále drží čisté konto a akcie svého týmu hodně vysoko.

44:46

43:48

Kotouč mimo útočné pásmo Liberce, hosté mohli opět celkem v pohodě vystřídat.

43:10

Energie se zatím brání spolehlivě, již dvakrát se Západočechům povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

42:46

Matěj Pelikán – 2 min., nedovolené bránění.

42:28

Tygři znovu v útočném pásmu, avšak ani tentokrát nemusel Michal Oršulák nijak složitě zasahovat.

41:43

Krátce za modrou čárou vystřelil Marek Šťástka, domácí útočník ale trefil jen prostředek brány.

41:13

Liberec je zkraje třetí části hodně aktivní, avšak Energie nadále velmi dobře brání.

40:41

Domácí se dostali do útočného pásma, avšak rána z osy hřiště nebyla přesná.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí, po nich vedou hosté z lázeňského města těsně 1:0. Jedinou branku zaznamenal Viktor Wardas, když si v přesilové hře hezky najel až před brankáře, kterému puk zavěsil pod horní tyčku. Před námi je však ještě dvacet minut a v nich se může odehrát ještě spousta věcí, Liberec jistě ještě neřekl poslední slovo.

40:00

39:21

Karlovy Vary jsou v závěru druhé části jasně lepším celkem, Liberec se nemůže vymanit z vlastní třetiny. Puk léta z hokejky na hokejku.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:22

Energie se dostala do situace dvou na jednoho, Lukáš Slavík vzal vše na sebe, ani jedna z jeho dvou střel ale za zády Charváta neskončila.

38:00

37:05

A do třetice dostali Tygři puk pryž z vlastní třetiny. Hostům se tahle početní výhoda zatím vůbec nedaří.

36:40

A znovu kotouč až za brankou brankáře Karlových Varů.

36:20

Domácí vyhráli důležité buly, po dvou přihrávkách následně vyhodili puk až k Oršulákovi.

36:00

Lukáš Kachlíř – 2 min., podrážení.

35:05

David Rozsíval servíroval puk před branku na teč, letící kotouč ale nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.

34:40

Michal Oršulák opět drží puk ve své výstroji, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

33:45

Energie nadále velmi dobře brání, domácí se dostávají ke střelbě, avšak rány nemají potřebný fakt nebezpečnosti.

32:42

32:25

Hosté již ve čtyřech.

32:03

Energie se konečně dokázala osvobodit a na led nastupují čerstvé síly.

31:40

Rána Jakuba Seidla šla od modré čáry vedle brány, Liberec nadále drží kotouč v útočné třetině.

31:06

Domácí drží kotouč, ale zatím se k ohrožení branky Oršuláka nedostali.

30:42

Kryštof Dyk – 2 min., napadení.

30:25

HL – příliš mnoho hráčů na ledě.

29:00

Michal Oršulák zastavil další domácí střelu, tentokrát svým betonem vykopl ránu od modré čáry.

28:16

David Rozsíval narýsoval hezkou přihrávku na pravý kruh, avšak domácí z této nadějné situace ani nezakončili.

27:21

Marek Šťástka za brankou Oršuláka čistě obrán o kotouč, hrát tak mohou opět hosté.

26:27

Stále sledujeme vyrovnanou bitvu, avšak více ze hry mají opticky hosté z lázeňského města.

26:14

25:26

Nyní to Energie v útočném pásmu překombinovala a Liberec se v pohodě dostal ke kotouči, který vyhodil přes všechny čáry.

24:40

Hosté udrželi puk v útočné třetině a snaží se vypracovat střeleckou pozici.

24:14

Šimon Bělohorský – 2 min., držení.

22:37

22:37 Viktor WARDAS - 0:1

22:37

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté využívají početní výhodu a jako první se ujímají vedení. VIKTOR WARDAS si nabruslil na levé straně až před brankáře Charváta, kterému puk posadil přesnou ranou pod horní tyčku. Asistence: David Poizl.

21:45

Puk nyní prakticky poskakoval kolem brankové čáry, přesto v síti neskončil. Tygři se posléze opět dokázali osvobodit a hlavně vystřídat.

21:20

Domácí se osvobodili, hosté musí znovu začít až od své branky.

20:53

Matyáš Kratochvíl – 2 min., hákování.

20:27

Michal Oršulák drží kotouč pod svou lapačkou, obě mužstva střídají.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, kde jsme se branky nedočkali. Šance k vidění byly, ovšem zatím hře kralují brankáři. Oba celky si zahrály po jedné přesilové hře, avšak ani v této herní disciplíně nebyl nikdo úspěšný. Uvidíme co nám hráči předvedou ve druhé periodě, po krátké přestávce jsme zpět.

20:00

19:15

Dominik Krajdl mohl otevřít skóre, když dostal hezkou přihrávku na hranu brankoviště, Oršulák nicméně kádr Karlových Varů podržel důležitým zákrokem.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:14

Spoustě ran zatím schází větší přesnost, stejně jako nyní v případě domácího týmu z pravého kruhu.

17:40

17:05

Vojtěch Čihař si šikovně nabruslil mezi kruhy, jeho rychlá rána šla bohužel pro něj jen doprostřed brány.

16:25

Energie se rychle vrátila do útočné třetiny, avšak ránu od modré čáry Charvát dobře viděl.

15:43

Liberec se dostal ke kotouči a rychlý výhozem se domácí mužstvo osvobozuje.

15:20

Šimon Bělohorský – 2 min., vysoká hůl.

15:02

Samuel Zeman vystřelil z levého kruhu, jeho pokus byl dobře ukrytý jediné co tomu chybělo z domácí strany, byla větší přesnost.

13:50

Pavel Kůrka měl znovu slušně nabito na modré čáře, svou ranou ale trefil jen nohy bránícího hráče.

13:25

Puk v ochranné síti za brankou Oršuláka. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bílých Tygrů.

12:40

Hosté se řítili do rychlého brejku dvou na jednoho, vše ale skončilo nepovedenou přihrávkou z pravé strany.

12:06

Pavel Kůrka od modré čáry trefil jen prostředek brány, další jednoduchý zákrok pro Sebastiána Charváta.

11:37

Další akci Liberce zastavuje čárový rozhodčí – ofsajd.

11:13

Jakub Seidl vystřelil krátce za modrou čárou, avšak nic náročného pro Oršuláka.

10:57

Charvát nyní raději podržel puk pod svou lapačkou a dovolil oběma celků vystřídat. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

10:10

Energie kontrovala ránou od modré čáry, Charvát nicméně neměl zakrytý výhled a puk v pohodě vyrazil.

09:38

Matěj Bajer získal v útočném pásmu kotouč, ale jeho následná střela nebyla z kategorie nejpřesnějších.

08:45

První velká možnost Severočechů, před brankou vyplaval volný Jakub Seidl, svou ránu ale poslal jen do připraveného brankáře Oršuláka.

08:15

Ofsajd Karlových Varů, akce hostujícího celku tak musela být přerušena.

07:38

Puk mimo mantinely, vhazovat se bude v útočném pásmu Energie.

07:05

Filip Čermák neudržel puk na modré čáře, hosté tak museli vyklidit útočnou třetinu.

06:01

Rychlá rána po vyhraném buly, Charvát měl tentokrát štěstí, že střela šla jen těsně vedle brány.

05:40

Znovu mohli jet hosté sami na brankáře, tentokrát ale přihrávka na osamoceného hráče nebyla přesná.

04:50

Domácí kontrovali rychlou akcí, lež ani tentokrát Oršulák zasahovat nemusel.

04:20

Lukáš Slavík mohl otevřít skóre, když dostal ideální přihrávku, čímž se dostal do samostatného úniku, na domácího brankáře si rychlou střelou ale nepřišel.

03:58

03:23

Znovu kotouč alespoň ve středním pásmu, Tygři nemohou rozkládat svůj útočný čtverec.

02:38

Hosté z lázeňského města se zatím bez větších potíží brání, již několikrát se jim povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

01:58

Pavel Kůrka – 2 min., hákování.

01:27

Hostům nevyšla rozehrávka dle představ, přestože puk prošel přes všechny čáry, tak zakázané uvolnění se nepískalo. Hrát se tak může z vesela dále.

00:48

Obě mužstva si již vyměnila první pozdrav před brankou soupeře, avšak ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

00:01

Obě mužstva se již zdraví na modrých čarách, závěrečné utkání osmého kola Extraligy dorostu bude za malý okamžik zahájeno.

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Hrášek) – Zeman, Stromský, Ehrenberger, Vaněček, Kachlíř, Hrouda, Seidl – Bělohorský, Bajer, Krajdl, Choma, M. Kučera, Šťástka, Rozsíval, M. Kratochvíl.
Trenér: Milan Plodek.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Kubizniak, F. Čermák, Dyk, Pelikán, Kůrka, D. Postl – Čihař, Wardas, Š. Šilhan, Poizl, L. Slavík, Kožík. Tomek, V. Blažek.
Trenér: Tomáš Andrys.

Rozhodčí: Valda — Brož, Boček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

1:2

Branky a nahrávky: 56. D. Hrouda (Rozsíval) – 23. Wardas (Poizl), rozh. náj. Wardas