Reprezentace U17

Česko – Rumunsko

3:2

konec (0:1)

08.08.2023, 17:00 • Fotbalový stadion Josefa Masopusta (Most) • Aleš Strouha (@AlesStrouha)

Sledovali jsme málo vídané utkání. Český celek ještě v 85. minutě prohrával 0:2, přesto nakonec zvítězil 3:2! Češi předvedli heroický závěr a po gólech Koláříka, Míčka a vlastním Dumitry vyhrávají přípravný duel nad Rumunskem. Hned pozítří je na stejném místě naplánovaná odveta a i tu budeme sledovat v online reportáži na našem webu. (18:59:41)

90+6

90+6

90+6. David DUMITRA - 3:2

90+6

Česko právě vstřelilo branku!
Češi dokonali obrat! V 96. minutě po rohovém kopu si míč do vlastní brány srazil obránce DAVID DUMITRA a Česko vyhrává 3:2!

90+6

Češi budou v samém závěru kopat ještě jeden rohový kop.

90+4

90+4. Jiří MÍČEK - 2:2

90+4

To je závěr. Po velkém tlaku přišel z pravé strany centr do vápna a hlavičkující JIŘÍ MÍČEK srovnává na 2:2!

90+2

Závěr je hodně divoký, Češi už zkoušejí hrát zcela vabank.

90+1

Nastavuje se pět minut.

90

Yanis Pirvu se nechal po jednom ze soubojů ošetřit, již se ale opět hraje.

89

Střílený centr do vápna gólman vyrazil, následná dorážka Koláříka byla zblokovaná.

88

Teď tu bude navíc zajímavá standardka pro český tým. Pozice na pravé straně na centr do vápna.

85

85. Josef KOLÁŘÍK - 1:2

85

Češi se přeci jen prosazují. Na pravé straně se ve vápně k míči dostal JOSEF KOLÁŘÍK, jehož přízemní střela skončila až za zády gólmana Rumunska – 1:2!

84

Na polovině hřiště byl faulovaný Matěj Kvaček, míč mají Češi.

82

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Dennis Krpálek, přichází Matyáš Poturnay,
ze hřiště odchází Kryštof Čížek, přichází Tomáš Hellebrand.

80

Do konce zápasu chybí deset minut a Češi se nadále snaží s výsledkem něco udělat. Hosté budou naopak spoléhat na rychlé protiútoky.

76

ze hřiště odchází Jiří Panoš, přichází Jáchym Palivec.

75

75. Yanis PIRVU - 0:2

75

Rumunsko právě vstřelilo branku!
Tak to je smůla. V době tlaku českého týmu se po dlouhém odkopu a nedůslednosti v defenzivě dostal k balonu YANIS PIRVU, který tísněn obránci dokázal překonat českého gólmana – 0:2.

74

Češi svého soupeře nyní hodně zatlačili, skóre je ale nadále 1:0 pro hosty.

71

71. Šance Kvačka a Čížka

71

Neuvěřitelné! Český tým vyslal během pár vteřin hned tři střely, které měly velmi dobré parametry, ale skóre se nemění. Rumunský brankář zasáhl skvěle proti dvěma pokusům Michala Kvačka i jedné střele Kryštofa Čížka!

69

Češi teď zahrozili po rohovém kopu, míč se točil směrem do brány, avšak nakonec prolétl těsně mimo. Následuje odkop.

68

Češi se všemožně snaží tlačit do útoku, zatím se jim ale stále nedaří.

66

Střídání v týmu Rumunsko:
ze hřiště odchází Mihai Toma, přichází Iustin Doicaru.

64

ze hřiště odchází Daniel Švancara, přichází Josef Kolářík,
ze hřiště odchází Matyáš Nechvátal, přichází Matej Kvaček.

61

Čížkovi se následný přímý kop hodně nepovedl, míč poslal vysoko nad bránu.

60

Po faulu na Čížka bude následovat přímý kop českého týmu.

58

ze hřiště odchází Alexandru Stoian, přichází Yanis Pirvu.

57

Rychlý protiútok hostů teď zastavil faulem střídající Slončík, který může být rád, že za následné řeči nedostal žlutou kartu.

55

Nyní se začíná zdát, že se český tým dostává do tlaku.

52

Tempo hry je velmi podobné prvnímu poločasu. Český tým si stále nemůže vytvořit trvalejší tlak.

50

První velkou šanci českého týmu měl Čížek, který se dostal z úhlu až před brankáře. Svou střelou ale trefil právě jen brankáře a skóre se nemění.

46

ze hřiště odchází Karel Belžík, přichází Lukáš Moudrý,
ze hřiště odchází Tadeáš Frýdl, přichází Šimon Slončík.

46

ze hřiště odchází Kevin Taran, přichází Cosmin Stana.

46

Český národní tým má za sebou první poločas zápasu proti Rumunsku. Sledovali jsme hodně průměrný první poločas, který moc šancí nenabídl. Tu jedinou opravdu velkou darovali čeští fotbalisté svému soupeři sami, když po chybě na vlastní polovině využil zaváhání Kevin Taran. Ten dotlačil míč do brány a Rumunsko vede 1:0.

45

45

Češi jsou zaskočeni, poločas se nyní dohrává znovu jen ve středu pole.

44

44. Kevin TARAN - 0:1

44

Tak to je velká smůla. Mladí Češi nezvládli snadnou situaci před vlastní bránou a po chybě v rozehrávce vyhrál souboj s brankářem Čtvrtlíkem KEVIN TARAN, který dotlačil balon do sítě – 0:1!

40

Stále sledujeme stejnou podívanou. Zatím je to hlavně boj ve středu pole.

38

Po rohu se čeští fotbalisté k nebezpečnému zakončení nedostali.

37

Po centru Nechvátala zkoušel střílet Švancara, balon ale netrefil ideálně a navíc trefil jen obránce před sebou. Následuje roh.

36

Tempo hry není v závěru poločasu nijak závratné. Český tým by rád svého soupeře zatlačil, hosté jsou ale v defenzivě precizní.

33

Hluboko na polovině Rumunska skoro až u postranní čáry fauloval Čížek, míč mají hráči Rumunska.

32

Českému týmu se zatím dnes nedaří. Svěřenci trenéra Jiřího Žiláka se stále nemohou dostat k soustavnějšímu tlaku, hodně ztrácí balony.

30

Máme za sebou půl hodinu hry a skóre zápase je nadále bezbrankové. Je potřeba ale dodat, že jsme zatím neviděli ani jednu střelu mířící mezi tři tyče.

28

Další centr rumunských fotbalistů bez problémů stáhl do rukavic brankář Čtvrtlík.

26

Čížek byl velmi dlouho ošetřovaný na hrací ploše. Bude ale pokračovat ve hře.

24

Nepříjemnost pro český tým. David Dumitra zasáhl hodně nepříjemně loktem do obličeje Kryštofa Čížka, který zůstal ležet na hrací ploše. Hra je přerušena a následuje žlutá karta pro rumunského hráče.

23

Centr v podání Mihaie Tomy byl zblokovaný.

22

Na levé straně hřiště byl faulovaný Padurariu, míč budou mít opět hráči Rumunska.

21

Rumunští fotbalisté dokážou rychle kombinovat ve středu pole. Jejich předfinální a finální přihrávky ale zatím nejsou nebezpečné.

18

Hra je zatím plná nepřesností. Ani jeden z brankářů zatím nemusel řešit žádnou složitější situaci.

15

Mihai Toma zkoušel centrovat do vápna českého týmu, obrana byla ale pozorná a míč odvrátila.

13

Český tým se již dostal do tempa a nyní jsou to svěřenci trenéra Žiláka, kteří kontrolují balon.

10

Až příliš horlivě o balon bojoval Panoš, po jeho faulu ve vápně Rumunska budou u balonu hosté.

7

Obraz hry se zatím moc nemění. Český tým se k balonu moc nedostává, hosté jsou aktivnější. Nutno ale dodat, že se hraje jen ve středu pole.

4

Fotbalisté Rumunska jsou v úvodu zápasu aktivnější a mají balon častěji pod svou kontrolou.

2

Po faulu Švancary tady bude přímý kop pro rumunský tým. Je to skoro až u postranní čáry, nebude hrozit bezprostřední nebezpečí.

1

Hráči obou týmů nastoupili na hrací plochu. Na řadu přijdou jako vždy státní hymny. Jako první ta rumunská, po ní bude následovat česká.

Česko: Čtvrtlík – Krpálek, Siegl, Míček, Kolísek – Frýdl – Švancara, Čížek, Panoš, Belžík – Nechvátal.
Náhradníci: Obdržálek – Beran, Řeháček, Poturnay, Višňa, Slončík, Hellebrand, Moudrý, Palivec, Kolářík, Kvaček
Trenér: Jiří Žilák

Rumunsko: Ungureanu – Gaspar, Padurariu, Laszlo, Ionita, Dumitra, Popa, Petculescu, Taran, Toma, Stoian.
Náhradníci: Maxim – Ilas, Vitan, Manolache, Pirvu, Burlacu, Doicaru, Stana, Crisan, Munteanu
Trenér: Nicolae Rosca

Rozhodčí: Rouček – Flade, Baum.
Hezké úterní odpoledne z Mostu, kde se dnes na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta odehraje mezistátní přípravné utkání mezi reprezentacemi Česka a Rumunska hráčů do sedmnácti let.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.