Mistrovství světa - I. A Divize

Rumunsko – Itálie

2:6

konec (0:2, 1:2, 1:2)

29.04.2023, 17:00 • Motorpoint Arena, Nottingham • 1. kolo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Dnešní utkání sledovalo 2001 diváků. (19:05:13)
Nejlepším hráčem na straně Rumunska byl zvolen brankář Patrik Polc. Pokryl 46 z 52 střel Itálie. Na straně Italů je nejlepším hráčem Thomas Larkin, autor hattricku.
Itálie vstoupila do MS I.A divize úspěšně a potvrdila roli favorita v duelu s Rumunskem, které poráží 6:2. Rumuni se sice ke konci druhé třetiny a v první části třetí třetiny výrazně zlepšili a dokonce snížili na rozdíl jen dvou branek, ale pak v 53. minutě přidal pojistku Angelo Miceli a v 55. minutě zkompletoval hattrick Thomas Larkin. Vítězství tak po zásluze putuje do Itálie, která bude v anglickém Nottinghamu usilovat o návrat do elitní divize světového šampionátu.

59:05

Traversa se snažil protečovat Glirovo nahození od modré čáry. Polc má kotouč pod kontrolou.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:19

Rumunský brankář teď čelil dvěma střelám z bezprostřední blízkosti. Odolal dalšímu náporu soupeře.

56:28

S tím ale nesouhlasí Italové, kteří naopak ještě dostali sami chuť a ostřelovali nyní branku Polce.

55:40

Rumuni samozřejmě zbraně neskládají a rádi by ještě alespoň jednou zaskórovali. Za svůj odvážný výkon, kdy chvílemi byli superfavoritům vyrovnanými soupeři, by si to nejspíš i zasloužili.

54:57

54:57 Thomas LARKIN - 2:6

54:57

Itálie právě vstřelila branku!
A Italové toho, že soupeř nemohl prostřídat, využívají. A je to THOMAS LARKIN, který zkompletoval hattrick! Po buly se k němu dostal puk na modrou čáru, odkud zacílil přesně a překonal smutného Polce. Asistence: Tommaso Traversa, Brandon McNally.

54:52

Další zakázané uvolnění Rumunska.

54:38

Rumunsko se dopouští icingu.

53:40

Italové se drží v útočném pásmu a nechtějí soupeře pustit k nějakému dalšímu zdramatizování koncovky.

52:57

52:57 Angelo MICELI - 2:5

52:57

Druhý gól ANGELA MICELIHO, po kterém jsou asi naděje Rumunska zadupány do ledu. Miceli se prodral až mezi kruhy, kam také dostal přihrávku a brankář Polc ho už nedokázal zastavit. Dobrá střela z mezikruží, po které Itálie vede 5:2. Asistence: Daniel Ross Tedesco, Enrico Miglioranzi.

51:55

Klec za zády Fazia opět vyletěla ze svého postavení. Italský branář se o ni opřel při přejezdu brankovištěm. Rozhodčí to jako úmyslné zatím neoznačili.

51:38

Komerční brejk.

2:6

Branky a nahrávky: 33. Zsombor Molnar (Constantin), 48. Kovacs (Balazs, Polc) – 1. Larkin (Frigo), 8. Larkin, 26. Brunner (Pietroniro), 27. Miceli (Tedesco, Insam), 53. Miceli (Tedesco, Miglioranzi), 55. Larkin (Traversa, McNally)

Rumunsko: Polc (Toke) – Sallo (C), Gecse, Borysenko, Bors, Yemelianenko (A), Rasulov, Creanga – Zo. Molnar, Zs. Molnar, Constantin (A) – Kovacs, Peter, Casaneanu – Filip, Gajdo, Fodor – Teamriuc, Lymansky, Farkas
Trenér: Julius Penzes

Itálie: Fazio (Clara) – Trivellato (A), Pietroniro, Spornberger, Larkin (C), Miglioranzi, Insam, Glira, Gios – Miceli, Petan (A), Tedesco – Frigo, Mantenuto, Zanetti – Brunner, Hannoun, Marchetti – Deluca, Traversa, McNally
Trenér: Michael Edward Keenan

Rozhodčí: Hansen (NOR), Hinterdobler (GER) – Knosen (DEN), Merten (GER)