29.04.2023, 15:00 • Tondiraba jäähall, Tallin • 5. kolo • Tadeáš Rulf

59:29

Vyloučení v týmu Čína:
Foo S. – 2 min., podrážení.

55:53

V samotném závěru zápasu je tu ještě dvouminutový trest za hrubost pro Marka Viitanena.

54:53

54:53 ARRAK - 2:5

54:53

Estonsko právě vstřelilo branku! Přesilová hra je využita, domácí fandové se po gólu ROBERTA ARRAKA mohou přeci jen na cestě domů alespoň trochu radovat. Po střele Puzakova se Arrak dostal k dorážce, proti které neměl golman hostí pražádnou šanci reagovat, tato branka nikterak nesnižuje jeho dnešní velmi dobrý výkon a nejspíš ani radost Číny z bronzu.

Asistence: Nikita Puzakov, Mark Potsinok.

53:01

Cory Kane dostává dvouminutový trest za držení soupeře.

44:45

44:45 Foo S. - 1:5

44:45

Čína právě vstřelila branku! SPENCER FOO zapisuje hattrick! Dostal se ke kotouči u tyče Molderovi branky a následně se chytře rozhodl nepřihrávat, ale překvapivě zakončit na bližší tyč. S tímhle nemohl Molder prakticky nic dělat, přesilovka 5 na 3 je tak využita a obrat Estonska je již dle mého nemožný.

Asistence: Patrick Foo, Jake Chellios.

43:34

Hned na úvod přesilovky je tu vážný problém, Novikov je vyloučen na dvě minuty za sekání a přes minutu a půl se bude hrát 5 na 3.

43:08

Vyloučení v týmu Estonsko:
Parras – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

40:35

40:35 Foo S. - 1:4

40:35

Čína právě vstřelila branku! Hned v úvodu třetí třetiny je stadión v Tallinu zmražen, zcela nebráněný byl před Molderem SPENCER FOO, který se po výtečné přihrávce svého bratra Patricka nemýlil. Naděje Estonska na obrat se tak k nespokojenosti domácího i neutrálního diváka opět stahují do teoretické roviny.

Asistence: Patrick Foo, Jake Chellios

37:15

Chellios – 2 min., vysoká hůl.

28:38

Estonci musí ovšem před pomýšlením na kontaktní branku přežít ještě jedno oslabení, dvě minuty za zdržování hry dostává Lauri Lahesalu.

28:06

28:06 PARRAS - 1:3

28:06

Estonsko právě vstřelilo branku! Obrovská euforie v Tallinu! Na konci přesilové hry ujel KEVIN PARRAS a po obětí brány a sérii dorážek jeho i Kiika jsou to naopak Estonci, kdo skórují! To bude ještě drama, něco, co se po oznámení výroku sudích o dlouhé přesilovce zdálo být naprosto nemyslitené.

15:38

Čína právě vstřelila branku! I přesto, že se většinou přesilovky hosté protrápili, mohou se nakonec radovat. Střela Wanga překonala Conrada Moldera a zastavila se v brankovišti, tam se dokázal nejrychleji zorientovat JASON FRAM a snižuje šance pořadatelské země na medailové umístění na minimum.

Asistence: Tayler Wong, Luke Lockhart.

13:52

I na druhé straně je prvním přečinem nedovolené bránění, na dvě minuty je vyloučen Patrick Kookma.

10:12

Ryan Sproul, naturalízovaný Kanaďan v dresu Číny, dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

07:04

07:04 LOCKART - 0:2

07:04

Čína právě vstřelila branku! O chvíli později ale přeci jen následuje druhá gólová radost hostů, pátou střelu hostí dokázal Molder pouze vyrazit před sebe a ta šestá již znamenala relativně snadnou dorážku, kterou dokázal proměnit LUKE LOCKHART.

Asistence: Patrick Foo, Spencer Foo.

01:13

01:13 Foo S. - 0:1

01:13

Čína právě vstřelila branku! Ani Estoncům se útok nevydařil a následuje kuriózní první branka! K překvapení všech prošla do sítě nad ramenem Conrada Moldera hned první rána zápasu, kterou vyslal SPENCER FOO!

Asistence: Čang Pcheng-fej.

2:5

Branky a nahrávky: 29. Parras (Kiik), 55. Arrak (Puzakov, Potsinok M.) – 2. Foo S. (Pcheng-fej), 8. Lockart (Foo P., Foo S.), 16. Fram (Wong, Lockhart), 41. Foo S. (Foo P., Chellios), 45. Foo S. (Foo P., Chellios)

Estonsko: Molder (Andrejev ) – Kulincev, Ossipov (A), Slessarevski, Lahesalu (A), Novikov, Kookmaa, Kerna – Rooba (C), Embrich, Viitanen – Kiik, Kombe, Arrak – Puzakov, Parras, Potsinok M. – , Potsinok E., Aleksandrov, Jogi
Trenér: Jussi Tupamäki

Čína: O´Brien (Sun) – Chellios (A), Sproul, Čang Pcheng-fej, Čeng Enlai (A), Fram, Joe, Čchen C'-meng – P. Foo, Kane, Yip (C) – S. Foo, Lockhart, Wong – Jen Ťün-čcheng, Riche, Čang Ce-sen – Kuo, Čchen Kchaj-lin.
Trenér: Gregory Ireland

Rozhodčí: Buss (LAT), Christensen (DEN) – Braten (NOR), Puff (AUT)

28:06 EST 1:3 Parras (Kiik)
28:38 EST 2 Lahesalu, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
37:15 CHN 2 Chellios, vysoká hůl
40:35 CHN 1:4 Foo S. (Foo P., Chellios)
43:08 EST 2 Parras, nedovolené bránění brankáři
43:34 EST 2 Novikov, sekání
44:45 CHN 1:5 Foo S. (Foo P., Chellios)
53:01 CHN 2 Kane, držení
54:53 EST 2:5 Arrak (Puzakov, Potsinok M.)
55:53 EST 2 Viitanen, hrubost