Generali play off Tipsport extraligy

Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera

1:2

konec (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 3:1

09.04.2023, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Semifinále • Lukáš Foff, Klára Petrásková

Tipsport: 2.21 3.94 2.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnes se s vámi sice loučíme, zároveň vás však zveme vás k pokračování semifinálové série, která napíše svůj další zápas v úterý 11. dubna v Ostravě. Přejeme zítra bohatou pomlázku a příjemně prožité velikonoční pondělí. Na shledanou u dalších on-line přenosů z hokejové extraligy se těší Lukáš Foff a Klára Petrásková! (18:30:32)
Je konec čtvrtého semifinále a Vítkovice stále živí naději na postup do finále. V hradecké ČPP Aréně se dostaly díky dvěma brankám Rastislava Deje do vedení 2:0 a domácím se podařilo pouze snížit na 1:2. Ostravané odehráli naprosto parádně posledních zhruba deset minut třetí třetiny, kde zamkli obranné pásmo a nepustili Východočechy do žádných nebezpečných střel.
Nejlepšími hráči dalšího vyrovnaného souboje mezi Hradcem a Vítkovicemi byli zvoleni za hosty jejich jediný dnešní střelec Rastislav Dej a z domácího celku obránce Filip Pavlík.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 11 (33)
Vítkovice – 4 (21)

59:52

Kevin Klíma dvakrát pálil z pravého kruhu, jenže vítkovická obrana odolala a vypadá to, že první bod v sérii už dotáhne!

59:25

Hradec vyhrál útočné buly a Jérémie Blain okamžitě nahodil kotouč za bránu.

59:19

Vítkovice až teď vyhodily na zakázané uvolnění a Mountfield HK si tak může vzít oddechový čas.

59:02

Matěj Machovský opustil branku a Hradečtí zkoušejí necelou minutu před třetí sirénou hru v šesti!

58:36

Petr Fridrich pošetřil hodně cenných vteřinek. Tohle už vypadá pro Vítkovice dobře.

57:54

Vítkovická obrana funguje výborně a je vidět, že hosté se rozhodli bránit hubený náskok, seč jim síly stačí. V pěti jsou rozestoupeni na obranné modré a Hradec to má velmi těžké.

57:11

Bohumil Jank trefil nahozením jen prvního bránícího hráče, Mountfield se vůbec nemůže dostat do pásma. A čas běží!

56:57

Ridera se opět osvobodila jednoduchým vyhozením. Ostravané brání výborně.

56:07

Mislav Rosandič nahodil na Klimešovu bránu vysoký oblouček, který vítkovický gólman odrazil okrajem lapačky ještě výš a za branku.

55:26

Lalancette střílel z levé strany, ale Klimeš měl celou situaci dobře přečtenou.

55:04

Christophe Lalancette se natahoval s hokejkou po puku letícím k levé tyčce, jeho hůl ovšem na hrací předmět nedosáhla.

54:46

Dnešní utkání sleduje 6 890 diváků. V ČPP Aréně je pochopitelně vyprodáno.

54:46

Technický přestupek po delší době také na straně hostů, po icingu se bude vhazovat před Klimešem.

1:2

Branky a nahrávky: 37. Eberle (McCormack) – 16. Dej (Lakatoš, Gewiese), 27. Dej (Bukarts, Gewiese)

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (A), Rosandić – Werek, Miškář, Eberle – Kev. Klíma, Lalancette, Perret – Okuliar, Zachar, R. Pavlík – Smoleňák (C), Štohanzl, Pilař – Chalupa.
Trenér: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Grman, Mikuš, L. Kovář, Koch, J. Stehlík, Gewiese, Prčík – Mueller (A), Krieger, Jarůšek – Lakatoš (C), Dej, Bukarts – Kalus, Kotala, L. Krenželok (A) – Lednický, Chlán, Fridrich.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Ondráček, Špůr

Diváci: 6 890 (vyprodáno)

15:51 VIT 0:1 Dej (Lakatoš, Gewiese)
18:27 VIT 2 Lakatoš, vražení na hrazení