Tipsport: 1.7 4.26 4.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 30 – 40 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Filip Gustavsson (MIN) 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%,odchytal 59:42
Jordan Binnington (STL) 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2%, odchytal 59:26

Jakub Vrána (STL) 0+1, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:26

Tři hvězdy utkání
1. Ryan Hartman (MIN) 1+1
2. Sam Steel (MIN) 1+1
3. Nick Leddy (STL) 0+1 (05:06:57)
Minnesota, která stále bojuje o první místo v Centrální divizi, dokázala zvítězit 5:3 nad St. Louis a přinejmenším se v tuto chvíli dotáhla k druhému Coloradu, přičemž na vedoucí Dallas ztrácí dva body. St. Louis ale neprodalo svou kůži lacino, přestože prohrávalo po dvou třetinách už 1:4. Dvěma góly se ovšem dotáhlo a až takřka do konce hrozilo, že by si mohlo vynutit prodloužení. Dvě minuty před koncem však střelou přes celé kluziště do prázdné brány rozhodl o výhře Wild Brodin.

59:38

Ještě jedno vhazování před Gustavssonem. Samorukovova střela byla sražena Klingbergem do ochranné sítě.

58:55

Další odvolání brankáře nechce Minnesota soupeřům dovolit a natlačila se do útočného pásma. Hartman neměl přesnou mušku při zakončení.

58:07

58:07 Jonas BRODIN - 5:3

58:07

Minnesota právě vstřelila branku!
JONAS BRODIN však střelou přes celé kluziště pravděpodobně definitivně rozhoduje o vítězství Wild v dnešním utkání! Bez asistence.

57:46

Tento tlak skutečně přišel a Nyquist byl nucen vyhodit na zakázané uvolnění. Toho využívá St. Louis k odvolání brankáře Binningtona!

56:45

St. Louis vede na střely 37-28. Nyní ale potřebuje výraznější tlak, aby se domohlo vyrovnání.

56:01

Minnesotě se daří bránit dobře své pásmo a naopak sama zkouší útočit. Tečovanou Reavesovu střelu však Binnington vyráží mimo nebezpečný prostor.

54:38

Minnesotě nyní ubíhá čas proklatě pomalu. Domácí potřebují držet kotouč daleko od svého brankoviště a bránit těsné vedení, případně vsítit pojišťovací branku.

54:09

Paraykova dělovka od modré čáry se stala kořišti Filipa Gustavssona. Komerční přestávka.

53:18

52:55

Změnil to Kyrou, který se ale přes Gustavssona neprosadil.

52:30

St. Louis se zatím nepovedlo ohrozit v této přesilové hře branku Minnesoty, která naopak výborně brání své pásmo.

51:44

Gaudreau vyrazil v oslabení do úniku, lehce si sjel na levou stranu a pálil na bližší tyč. Avšak jeho střelu zastavila tyč!

51:18

Komerční pauza.

51:18

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Marcus Foligno – 2 min., sekání.

51:01

Bude se vylučovat na straně Minnesoty. Hosté mají výhodu.

5:3

Branky a nahrávky: 12. Hartman, 12. Steel (Hartman), 35. F. Gaudreau (Nyquist, Klingberg), 40. Spurgeon (Nyquist, Steel), 59. Brodin – 6. Blais (Faulk, Vrána), 42. Neighbours (B. Schenn, Faulk), 48. Bučněvič (Leddy, Kapanen)

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Middleton, Klingberg, Merrill – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Boldy, M. Johansson, F. Gaudreau – M. Foligno (A), Nyquist, Steel – Duhaime, Dewar, Reaves.
Trenér: Dean Evason

St. Louis Blues: Binnington (Žerenko) – Parayko (A), Leddy, Faulk (A), Krug, Rosén, Samorukov – Saad, B. Schenn (A), Kyrou – Neighbours, Bučněvič, Kapanen – Thomas, Vrána, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Lambert, South – Jackson, Galloway

Diváci: 19191

05:19 STL 0:1 Blais (Faulk, Vrána)
09:53 MNS 2 M. Foligno, podrážení