Tipsport: 2.83 4.17 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 40 – 23 | Přesilová hra: 1/5 – 3/5 | Trestné minuty: 10 – 18

Cam Talbot (OTT) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 60:00
Brian Elliott (TBL) – 33 zákroků, 6 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 58:50

Erik Černák (TBL) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 03:24

Tři hvězdy utkání
1. Alex DeBrincat (OTT) 1+1
2. Jake Sanderson (OTT) 0+2
3. Steven Stamkos (TBL) 0+3 (03:53:40)
Třetí třetina nakonec přinesla opět čtyři góly. Nejdříve se prosadil Sokolov po obrovské hrubce Černáka. Následně snížil Point a dal tak Tampě znovu naději. Tu o několik minut později zhasnul Kastelic gólem na 6:4 a vítězství Senators potvrdil trefou do odkryté branky Giroux. Ottawa si na svém ledě s Tampou znovu poradila.

59:42

59:42 Claude GIROUX - 7:4

59:42

Ottawa právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto. Stützle naservíroval kotouč pro CLAUDA GIROUXE, který ho následně jednoduše poslal od odkryté branky. Asistence: Tim Stützle a Brady Tkachuk.

59:03

Perry nahodil kotouč zpoza branky, jeho spoluhráč ho ale nedokázal před ní usměrnit dovnitř.

58:44

Nyní už hrají Blesky bez brankáře a v šest v útočném pásmu.

58:09

Cirelli se zdržel s protihráčem v křížku při boji o kotouč. Ten následně vydolovala Tampa a nyní už svírá soupeře v útočném pásmu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:16

Na druhé straně se před brankou zjevil Perbix, který ovšem svůj pokus poslal mimo.

57:08

56:44

Bývalý hráč Tampy Mathieu Joseph se dostal do obrovské příležitosti při vlastním oslabení, jeho ránu ale skvěle vychytal Elliott.

56:21

Tampa se sama vyhnala z pásmy. Nyní se jí nedaří do něj znovu proniknout.

55:08

Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Jacob Bernard-Docker – 2 min., držení.

54:56

54:13

Senators se dostali k puku už podruhé a znovu ho vyhodili až za branku.

53:48

Tampa kombinuje v přesilovce v pásmu soupeře, ale zatím se jí nedaří najít dobrou pozici ke střele.

52:56

HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Brady Tkachuk.

7:4

Branky a nahrávky: 1. Batherson (Brännström, DeBrincat), 11. Gauthier (Gambrell, Sanderson), 27. P. Brown (Kastelic, M. Joseph), 40. DeBrincat (Pinto, Stützle), 43. Sokolov, 51. Kastelic (Sanderson), 60. C. Giroux (Stützle, B. Tkachuk) – 3. Killorn (Stamkos, Hedman), 34. Hagel (Stamkos, Perry), 35. Hedman (Kučerov, Stamkos), 47. Point (Hedman, Eyssimont)

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Sanderson, Holden, Brännström, Bernard-Docker, Kleven – Giroux, Stützle, B. Tkachuk – Batherson, Pinto, DeBrincat – P. Brown, Gambrell, M. Joseph – Gauthier, Kastelic, Sokolov.
Trenér: D.J. Smith

Tampa Bay Lightning: Elliott (Vasilevskij) – Perbix, Hedman, Černák, Cole, Bogosian, H. Fleury – Kučerov, Point, Stamkos – Colton, Paul, Hagel – Killorn, Cirelli, Maroon – Perry, Bellemare, Eyssimont.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: K. Pollock, P. MacDougall – J. Fournier, D. Nansen

00:30 OTT 1:0 Batherson (Brännström, DeBrincat)
01:23 OTT 2 Zub, podrážení
02:51 TBL 1:1 Killorn (Stamkos, Hedman)
10:57 OTT 2:1 Gauthier (Gambrell, Sanderson)