2:1

konec (0:1, 2:0, 0:0) Stav série: 1:0

10.03.2023, 17:30 • Osmifinále • Rostislav Niedoba (@@RN_Hockey)

Dnes je to od nás z WERK ARENY vše. Hezký víkend vám od klávesnice přeje Rostislav Niedoba. (19:40:38)
Na vítězství a potvrzení role favorita Třinec nepotřeboval moc branek, i tak ale nakonec zvítězil 2:1 a berte v sérii hrané na dvě výhry první bod. V neděli se oba týmy stěhují do Jihlavy.
Třetí část utkání se už hrála o něco opatrněji, což se odrazilo i na skóre. Oceláři docela v poklidu bránili jednobrankové vedení, nic na tom nezměnily ani přesilové hry, které dostali oba týmy po jedné na obou stranách.

Především v závěru už Jihlava neměla na zvrat síly, když Oceláři hráli s pukem převážně daleko od své branky.

59:45

Až teď se hosté dostali k odvolání brankáře, ačkoliv puk nemají plně pod kontrolou.

59:18

Třinec hraje v útočném pásmu, tohle vypadá s Jihlavou špatně.

58:53

Jihlavská střídačka se teď nejspíš trochu zlobí, že během jejich time-outu hraje ve WERK ARÉNĚ hlasitá hudba.

58:53

Jednu z jejich nadějí zastavuje ofsajd. Jihlava si berte čas na poradu.

58:01

Čas teď plyne jako voda. Hraje se dlouho bez přerušení. Hostí se nemohou dostat do závěrečného tlaku.

57:20

Nahození Jungwirtha brankář Třince v pohodě kryje.

56:15

Jihlava už je v plných a v útočném stavu.

55:38

Ani v přesilovce Oceláři nikam nějak moc nespěchají. S rozehrávkou si dávají na čas.

54:32

Třinec v útočném pásmu. Vyslal už na Štěbetáka také jednu střelu, ovšem ta byla takřka bez šance na úspěch.

53:50

Jeden z domácích útočníků chtěl vyrazit dopředu, ale byl zastaven nedovoleně. Za podražení dostává dvě minuty Matěj Vildomec.

52:21

Jihlava vjíždí do útočné třetiny do plných, není tam příliš prostoru. Tak to zkusili hosté pro změnu nahozením od modré, ale také bez úspěchu.

51:36

Vypadá to, že domácí se nebudou spěchat do útoku za každou cenu. Teď se spíš soustředí na pozornou obranu.

50:52

Ofsajd Třince, z přesilovky zbývá ukrojit poslední vteřinku.

50:29

Od té doby se ale podařilo domácím třikrát vyhodit puk z obranného pásma.

49:34

Teď už hosté kombinují v útočném pásmu. Jednu střelu už Milota kryl.

2:1

Branky a nahrávky: 28. Kubiesa (Zelinski, Sajdok), 40. Pohludka (Zelinski, Holub) – 17. Katolický (Fiala, Váňa)

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Byrtus, Mrtka, Dravecký, Solowski, Holub (A), Čmiel (A), Zelinski – Blaha, Hebar, Mikula, Granečný, Sajdokt, Rybnikár, Kubiesa (C), Pohludka, Weiss, Hrček
Trenér: Marek Malík

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Novák) – Ošmera (C), Löffler, Slavíček, Podroužek, Jungwirth (A), Tomica, Vildomec – Macek, Váňa, Nosek, Chvátal, Kytka, Fink, Chlubna, Kolba, Fiala, Katolický
Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Šudoma, Šico – Kučera, Bezděk