HK 95 Považská Bystrica – MŠK Žiar nad Hronom

3:4

konec (1:2, 2:2, 0:0) Stav série: 0:1

07.03.2023, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. kolo • Klaudia Kadlecová sk

Považskobystričania robili čo mohli v tretej tretine, ale svoj tlak nepretavili v gólový moment. Trest do konca zápasu dostal aj Kraut, ktorý sa takisto previnil pichnutím. Žiarčania boli v zápase o niečo lepší, najmä prvé dve tretiny, tú poslednú domáci síce zabrali, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Sériu teda vedú hostia a pokračovať sa bude zajtra opäť na ľade Považskej Bystrice. Na dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť. (20:31:59)

59:59

Ani Cebákova a ani Kubošova strela sa nekončí gólom. Druhý menovaný bol vychytaný Petríkom.

59:13

Už domáci hrajú bez brankára!

59:00

Posledná minúta do konca tretej tretiny.

57:40

Tatár sekol domáceho hráča pri puku, arbitri neodpískali nedovolený zákrok a tak išli hostia vo dvojici dopredu. Zakončoval Halama, ale Lamper chytá!

57:16

Lamper chcel rozohrať po Magdolenovej strele, ale už to nestihol.

56:46

Šťastie pre hráčov Žiaru, keď vyhodili puk až za mantinel, ale ten sa obtrel o plexisklo. Reklamná prestávka.

56:17

Domáci tlačia poriadne, hostia nemôžu ani striedať, pretože vyhodili puk na icing.

55:16

Domáci v plnom počte.

54:11

Panteri išli vo vlastnom oslabení do prečíslenia, Haluška sa skúšal predrať až pred Petríka, ale obrana hostí ho nenechala prejsť.

52:58

Suchý strieľal z ľavého kruhu, ale netrafil bránu.

52:35

Domáci brankár je v permanencii, Kováčovu strelu z blízkosti pokryl.

51:38

Lamper pozorný a pripisuje si úspešný zákrok.

51:06

Magdolen strieľal z uhla a Lamper pri zákroku posunul bránu.

50:35

Švantner kľačí na ľade, keď ho trafil Magdolen. Vylučovať sa nebude.

50:16

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
Kraut – 5 min. + DKZ, pichnutie špičkou hokejky.

49:25

Opäť v akcii domáci obranca, závar pred bránou Petrík ukľudnil.

48:56

Domáci sú aktívni, chcú vyrovnať. Juraj Ďurkech získal aspoň pásmo, keď jeho pokus chytil Petrík.

46:53

Hostia v plnom počte.

46:22

Tománek mohol vyrovnať, ale odkrytú bránu netrafil, keď mu odskočil puk!

45:15

Tatár zabojoval a odzbrojil domáceho hráča od puku a mal šancu v oslabení, ale mal to ťažké pri bekhendovom zakončení.

44:54

Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
Ganz – 2 min., hákovanie.

44:54

Kraut získal puk a vyzeralo to na gól, ale nastrelil len hornú konštrukciu brány! Považania napriek tomu získavajú presilovú hru.

43:34

Zakázané uvoľnenie domácich. Vhadzovanie po pravici Lampera.

42:11

Tatár s otvoreným priestorom smeroval dopredu, vyslal strelu sprava, ktorú Lamper vyrazil.

41:33

Hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

41:07

Na druhej strane vytasil svoju lapačku Lamper po pokuse Suchého.

40:54

Pálil Juraj Ďurkech a po jeho strele dostal pukom do masky Petrík. Rozhodcovia prerušili hru.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Druhá časť hry priniesla štyri góly a dva na každej strane. Žiarčania vyhrávali o dva góly, ale Považskobystričania dokázali znížiť v dlhej päťminútovej presilovke, keď bol vylúčený Jakúbek za pichnutie Lušňáka. Tretia tretina bude pokračovať v hre 4 na 4, ktorá začne približne o 19:52.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:47

Lamper – 2 min., zdržiavanie hry / neskorý nástup.

39:24

Považská Bystrica dala gól! Lušňákovu strelu od modrej zmiernil pred bránou Rufati, puk sa odrazil od brankára k RÓBERTOVI HUNOVI a ten znížil na 3:4. Presilová hra Považskej Bystrice pokračuje.
Asistencie: Rufati, Lušňák.

39:17

Brána hostí je posunutá a hra je prerušená.

39:00

Jedna minúta do konca druhej tretiny.

38:40

Skúsil to Rufati z osi ihriska, ale Petrík jeho strelu videl a puk chytil.

37:42

Jakúbek – 5 min. + DKZ, pichnutie špičkou hokejky.

36:40

Postavenie mimo hry hráčov Žiaru.

35:51

Juraj Ďurkech vypálil sprava, ale puk bol pred bránou tečovaný na ochrannú sieť.

34:47

Domáci len nahodili puk do pásma smerovali vystriedať.

33:39

Teraz Lamper zneškodnil samostatný únik Szypulu!

32:37

Žiar nad Hronom dáva gól! JÁN CHLEPČOK až poľahky prešiel do pásma a strelou švihom prekonal Lampera. Toto domáci brankár mal jednoznačne chytiť.
Asistencia: Gabri.

31:44

Juraj Ďurkech neprihral presne a Považania prišli o útočné pásmo.

30:56

Nepríjemná strela Juraja Ďurkecha, ktorú sa pred bránou snažil tečovať najmä Huna, aktívny bol aj Rufati.

30:05

Zlocha s problémami v obrannom pásme, ale skúsený útočník to zvládol.

29:36

Puk bol zblokovaný na ochrannú sieť.

29:04

Kobolka – 2 min., sekanie.

28:03

Považská Bystrica dala gól! Strelu Cebáka od modrej Petrík vyrazil len pred seba a k dorážke sa dostal JAKUB RUFATI, ktorému sa podarilo prepasírovať puk do brány.
Asistencia: Cebák.

27:45

Kobolka – 2 min., hákovanie.

27:05

Pásmo aj pre panterov, keď poslal propagačnú strelu Urbánek.

26:17

Prihrávku medzi kruhmi Huna nezachytil.

25:49

Hostia získali útočné pásmo, keď Lamper chytil puk po strele z ľavej strany.

25:11

Žiarčania sú poriadne nabudení, Kováčova strela bekhendom nebola ale razantná.

24:12

Icing na strane Žiaru.

23:05

Hrúbka domácej obrany, ktorá nechala pred bránou dvoch hráčov hostí, ale ani jeden nedokázal dostať puk do brány.

22:13

Lamper vyrazil puk pred seba po nepríjemnej strele.

20:48

Žiar nad Hronom dáva gól! Gábor získal puk, posielal ho Suchému a ten ihneď ETHANOVI SZYPULOVI, ktorý si vychutnal domáceho gólmana.
Asistencie: Suchý, Gábor.

20:01

Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
z ihriska odchádza Pajpach, prichádza Lamper.

20:01

Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme nevideli atraktívny hokej, ale padli v nej tri góly. Do vedenia sa dostali domáci, ale to netrvalo dlho a hostia vyrovnali. V závere tretiny prekvapil Pajpacha Jakúbek a otočil skóre v prospech Žiaru. Druhá tretina začne približne o 18:52.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:20

Žiar nad Hronom dáva gól! MARTIN JAKÚBEK v hre štyria na štyroch strieľal už takmer z uhla a prekvapil v bráne stojaceho Pajpacha.

16:17

Prudká prihrávka na modrej čiare vyhnala domácich z pásma.

15:49

Ďalšie oslobodenie Žiarčanov.

15:26

Huna sa síce dostal do útočného pásma, ale za bránou o puk prišiel.

14:57

Kováč – 2 min., vrazenie na mantinel.

14:31

Szypula sa takisto dostal do blízkosti Pajpacha, ale ani on si s domácim gólmanom neporadil.

13:23

Šeligov prienik nebol úspešný.

11:43

Pajpach pri puku, keď sa hosťom podarilo oslobodiť.

11:08

Cebákova strela z osi ihriska bola zblokovaná.

10:54

Suchý – 2 min., podrazenie.

09:45

Prihrávka na Jána Zlochu neprešla, na druhej strane sa o rýchly protiútok snažili hostia, ale puk mieril nad bránu.

08:54

Zakázané uvoľnenie Považskej Bystrice.

08:45

Pajpach nemusel zasahovať po strele z pravého krídla.

07:33

07:16

Tečovaný puk skončil na ochrannej sieti.

06:46

Panteri naďalej hrajú v oslabení a tentokrát sa im podarilo vyhodiť puk len za plexisklo.

05:54

Žiar nad Hronom dáva gól! Pekná kombinácia Žiaru sa končí vyrovnávajúcim gólom! Fekiač prihral cez stred RADOVANOVI GABRIMU na pravú stranu, ten vystrelil z prvej a úspešne dostal puk za Pajpacha.
Asistencie: Fekiač, Magdolen.

05:33

05:33

Jakúbek sa dostal až pred Pajpacha a bol faulovaný.

05:04

Indiáni si nerozumeli a sami sa pripravili o pásmo.

04:34

Domáci vyhodili puk cez všetky čiary.

04:23

Pšurný – 2 min., hákovanie.

02:53

Považská Bystrica dala gól! Kraut videl pred bránou voľného PATRIKA LUŠŇÁKA, ktorý sa z tesnej blízkosti nemýlil.
Asistencie: Kraut, Huna.

01:57

Lušňák s pukom pekne prešiel až ku brankárovi a zakončil bekhendom a nechýbalo veľa, aby sme videli úvodný gól.

01:40

Domáci dobre napádajú v útočnom pásme.

01:04

Prvé zakázané uvoľnenie v zápase patrí hráčom Žiaru.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Pajpach (Lamper) – Cebák, Kuboš – Ďurkech L., Ďurkech J. – Hlinka, Droppa – Omelka, Meszároš; – Lušňák, Huna, Kraut – Urbánek, Zlocha J., Ligas – Tománek, Rufati, Haluška – Sádecký, Pšurný, Švantner.
Tréner: Július Pénzeš

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Pač, Čulík – Šeliga, Kobolka – Lopejský, Gabri – Ganz; – Jakúbek, Fekiač, Magdolen – Gabor, Suchý, Szypula – Tatár, Halama, Chlepčok – Kováč, Giertl, Čunderlík
Tréner: Ján Šimko

Rozhodca: Goga, Čahoj – Valo, Hajnik.
Základná časť Slovenskej hokejovej ligy sa skončila a pokračovať sa bude predkolom play-off, z ktorého zídu dvaja poslední postupujúci. V prvej sérii sa stretne Skalica s Topoľčanmi a v tej druhej HK 95 Považská Bystrica a MŠK Žiar nad Hronom, z ktorej vám prinášame aj tento online textový prenos, pri ktorom vás vítam.

Panteri si zmerali sily v základnej časti s Indiánmi štyrikrát. Obe mužstvá sa tešili z víťazstva dvakrát, takže môžeme očakávať veľmi vyrovnané duely. Predkolo play-off sa hrá na tri víťazné zápasy. Prvé dva odohrá Považská Bystrica doma a následne sa séria prenesie do Žiaru. V prípade remízy sa o všetkom rozhodne v piatom zápase na ľade Považanov.

HK 95 Považská Bystrica: Považskobystričania určite pociťujú mierne sklamanie z toho, ako skončili v tabuľke. Mali to rozohrané veľmi dobre, boli v najlepšej šestke, ale päť prehier po sebe pre nich znamenalo len ôsme miesto a boj o play-off. Domáci sa budú spoliehať hlavne na svoj útok. Jakub Cíger mal po základnej časti 49 kanadských bodov, v posledných zápasoch sa darilo najmä Patrikovi Lušňákovi, ktorý bol najlepším hráčom za mesiac február a takisto netreba zabúdať na Romana Tománka spolu s Patrikom Ligasom. Panterom to trošku škrípe v obrane, ale aj na brankárskom poste. Uvidíme, ako sa so všetkým v týchto hokejových dňoch vysporiadajú.

MŠK Žiar nad Hronom: Žiarčanom sa naopak v posledných zápasoch celkom darilo. Tri výhry z posledných piatich je dobrá vizitka. V tabuľke im po skončení základnej časti ostala deviata priečka. Najlepším hráčom Žiaru je Martin Jakúbek, ktorý si na svoje konto pripísal až 55 kanadských bodov. V tejto sezóne nastúpil aj za extraligový Zvolen. Podobne je na tom aj Viktor Fekiač, ten má o dva body menej a takisto obliekol zvolenský dres.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 3. Lušňák (Kraut, Huna), 29. Rufati (Cebák), 40. Huna (Rufati, Lušňák) – 6. Gabri (Fekiač, Magdolen), 20. Jakúbek (Gabri, Fekiač), 21. Szypula (Suchý, Gábor), 33. Chlepčok (Gabri)

Trenér: Július Pénzeš

Trenér: Ján Šimko

Rozhodčí: Goga, Čahoj – Valo, Hajnik

02:53 POB 1:0 Lušňák (Kraut, Huna)
04:23 POB 2 Pšurný, hákování
05:33 POB 2 Rufati, sekání