2:3

konec (1:1, 0:1, 1:1)

07.03.2023, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.04 4.46 1.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře a dvěma bodům. Vstup do třetí třetiny měli ale hráči Buffala a hned v úvodní minutě srovnali krok po střele Dylana Cozense. Jenže vyrovnaný stav trval jen do 44. minuty, kdy se dnes podruhé prosadil Connor McDavid a Edmonton už toto těsné vedení udržel až do závěrečné sirény. Buffalo marně dotíralo na Stuarta Skinnera, ten dnes předvedl opravdu povedený výkon a velkou měrou se podílel na konečném výsledku. Zápas skončil 2:3 a Buffalo je po této porážce na čtvrtém místě Atlantické divize s 68 body. Edmontonu naopak patří čtvrté místo v Pacifické divizi se 78 body.

Buffalo se v dalším utkání představí už zítra od 1:30 na ledě NY Islanders, Edmonton bude hrát až v pátek od 1:30 v Bostonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:26:39)
Utkání sledovalo 17 634 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

59:51

Hyman sice dokázal poslat puk do prázdné branky, gól však nebyl uznán, neboť Draisaitl se při akci na modré čáře dostal do útočného pásma a pískal se ofsajd.

59:41

Draisaitl vyhodil tak šikovně, že tohle nebude ani zakázané uvolnění.

59:29

Po vyhození hostů se bude vhazovat před Skinnerem.

59:14

Jokiharju střílel z ostrého úhlu, gólman Edmontonu byl u své pravé tyčky doslova přilepený a tohle si pohlídal.

58:42

Hinostrozovu střelu z levé strany Skinner vyrazil, domácí zůstávají v útočném pásmu.

58:15

Anderson je na střídačce, je tu power-play Buffala!

57:42

Domácí se nemohou vymanit z vlastního pásma, nemohou tak zatím uvažovat o odvolání gólmana.

56:59

Vyhozený puk se doklouzal k zadnímu mantinelu v pásmu Buffala, zakázané uvolnění hostů se ale nepískalo.

56:24

Thompsonově střele od pravého mantinelu scházela razance, tohle nemohlo Skinnera vůbec ohrozit.

55:47

55:47 Šance hostujícího Hymana i domácího Ljubuškina

55:47

O malou chvíli později dostal puk k modré čáře Ljubuškin, sjel si blíže k brance, ale rána zápěstím skončila ve Skinnerově lapačce.

55:07

Blýskl se i na opačné straně Skinner, když po rychlém přemístění vyrazil prudkou střelu od kruhů.

2:3

Branky a nahrávky: 10. J. Skinner (Ta. Thompson), 41. Cozens (Bryson, Mittelstadt) – 8. McDavid (R. McLeod, Ceci), 39. Ryan (Shore, Nurse), 44. McDavid (Foegele, Ekholm)

Buffalo Sabres: C. Anderson (Comrie) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Quinn, Ta. Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, Peterka – Okposo (C), Girgensons (A), Greenway.
Trenér: Don Granato

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), R. McLeod – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Deschamps, Kelly

Diváci: 17 634

07:21 EDM 0:1 McDavid (R. McLeod, Ceci)
09:02 EDM 2 Hyman, držení