4:2

konec (0:0, 2:1, 2:1)

07.03.2023, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • Petr Sumbal

Tipsport: 2.04 4.25 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné úterní ráno. (07:17:08)
Statistika
Střely na bránu: 41 – 22 | Přesilová hra: 0/5 – 1/5 | Trestné minuty: 10 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Pheonix Copley (LAK) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 60:00
Darcy Kuemper (WSH) – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5 %, odchytal 58:00

Česká a slovenská stopa
Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Viktor Arvidsson (LAK) 0+2
2. Phillip Danault (LAK) 1+0
3. Drew Doughty (LAK) 0+0
Los Angeles mělo v první třetině velkou střeleckou, ale i herní převahu, na střely vyhrálo první periodu nad Washingtonem vysoko 19:3. Všechny střely ale dokázal pochytat zatím výborný brankář Capitals Darcy Kuemper.

Washington ve druhé třetině opticky vyrovnal hru a dokonce byl za své zlepšení odměněn úvodním gólem zápasu, ve 32. minutě se prosadil Rasmus Sandin. Washington ale nevedl ani dvě minuty a už bylo vyrovnáno. O to se postaral z dorážky Vladislav Gavrikov. V poslední minutě druhé třetiny se pak dokonce domácí dostali do vedení, Arvidssonovu střelu šikovně tečoval Phillip Danault.

Ve třetí třetině padly také tři góly. Nejprve v přesilovce srovnal svou typickou střelou z levého kruhu na 2:2 Alexandr Ovečkin, Los Angeles se ale zhruba o pět minut později vrátilo do vedení, po rychlé akci se prosadil střelou z mezikruží obránce Mikey Anderson. Sekundu před koncem pak dal gól do prázdné branky Adrian Kempe.
Zápas je u konce, Los Angeles na domácím ledě porazilo Washington 4:2 a díky tomu se podouvá na 82 bodů a na druhé místo v Západní konferenci se stejným bodovým ziskem jako má první Vegas. Washington zůstává šestý v Metropolitní divizi a jeho ztráta na příčky pro play-off zůstává tříbodová.

59:59

59:59 Adrian KEMPE - 4:2

59:59

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Los Angeles vyhraje tento zápas 4:2, jejich vítězství pečetí gólem do prázdné branky sekundu před koncem švédský útočník ADRIAN KEMPE. Bez asistence.

59:50

Další vyhození LA Kings na zakázané uvolnění. Washingtonu už na vyrovnání moc času nezbývá.

59:40

Oddechový čas pro tým Los Angeles Kings.

59:40

Tentokrát se už zakázané uvolnění Kings píská.

58:56

Další vyhození puku Los Angeles jako zakázané uvolnění posouzeno nebylo.

58:47

Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před branku Los Angeles.

58:31

Puk je za brankou Washingtonu, hosté budou muset rozjet novou akci.

58:07

Vylučovat se nakonec nebude.

58:07

Rozhodčí se zatím domlouvají, jestli se bude vylučovata nebo ne.

58:07

Jevgenij Kuzněcov dostal od Byfielda zasáh hokejkou do obličeje. Nevypadalo to nijak hrozivě, ale Kuzněcov se chytil za obličej a spadl na led.

58:00

Washington je v útočném pásmu a brankář Kuemper už míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

57:23

Milano nahrál na Stromea, který vystřelil a Copley dobře zasáhl svým betonem.

56:50

Kempeho střela z pravého kruhu byla sražena do rohu kluziště. Washington byl teď docela dlouho pod tlakem.

4:2

Branky a nahrávky: 34. Gavrikov (Fiala, Arvidsson), 40. Danault (Arvidsson, M. Roy), 48. M. Anderson (Byfield, Kempe), 60. Kempe – 32. Sandin (Milano, D. Strome), 43. Ovečkin (Sandin, Bäckström)

Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Fiala – Vilardi, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
Trenér: McLellan

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, G. Carlsson, Irwin, Iorio, Alexejev – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), Bäckström (A), Mantha – Cr. Smith, D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.
Trenér: Laviolette

12:07 WSH 2 Sandin, držení
19:53 WSH 2 Kuzněcov, hákování
20:06 LAK 2 Fiala, sekání
28:37 WSH 2 Cr. Smith, sekání
31:39 WSH 0:1 Sandin (Milano, D. Strome)
33:18 LAK 1:1 Gavrikov (Fiala, Arvidsson)