2:3

konec (0:1)

16.02.2023, 21:00 • BayArena, Leverkusen • Play-off • Petr Sumbal

Tipsport: 2.18 3.71 3.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (23:08:43)
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:7.
Zápas je u konce, Leverkusen ve velmi zajímavém utkání nakonec na domácím hřišti prohrál s Monacem 2:3.

Ve druhém poločase se roztrhl pytel s brankami, nakonec jsme je sledovali hned čtyři. Nejprve přišla otočka Leverkusenu, když nejprve se trefil ve 48. minutě Moussa Diaby a o devět minut později Florian Wirtz. V tu dobu to vypadalo, že si Leverkusen, který hrál velmi dobře, dokráčí pro vítězství, všechno bylo ale nakonec úplně jinak. V 74. minutě se trefil krásně z dálky Krépin Diatta. Potom mohl vrátit Leverkusenu zpět vedení Hložek, ale jeho střela skončila na tyči. A tak se nakonec stal hrdinou Axel Disasi, který dalekonosnou střelou překonal Hrádeckého a dal gól na konečných 3:2. V samotném závěru si na pár minut zahrál i Patrik Schick, který tak podnikl svůj návrat po dlouhém zranění.

90+7

90+7

Domácí si přeci jen ještě vytvořili šanci na vyrovnání! Střela Hudsona-Odoie ale na branku neprošla, stejně jako patička Patrika Schicka.

90+7

Diatta o míč nakonec přišel a pak došlo k menší slovní přestřelce, za kterou právě on dostává žlutou kartu.

90+6

Monaco zvládá závěr zápasu skvěle a dokonce nyní útočí, na pravém křídle to na sebe bere Krépin Diatta.

90+5

Leverkusen už má mininum času na reakci, ale samozřejmě se o ni ještě bude pokoušet.

90+2

90+2. Axel DISASI - 2:3

90+2

Monaco právě vstřelilo branku!
Máme tu druhou otočku dnešního večera a Monaco se dostává v samotném závěru do vedení 3:2! Leverkusen sice ubránil rohový kop, ale nedokázali odklidit míč do bezpečí. K balónu se dostal AXEL DISASI, který z dálky nádhernou střelou do dolní části branky překonal Hrádeckého. Asistence: Eliesse Ben Seghir.

90+2

Ismail Jakobs našel hlavičkou Ben Yeddera, který hned pálil levou nohou, ale trefil jen Taha. Hosté budou kopat roh.

90+1

Diatta je naštěstí v pořádku a už se hlásí o návrat do hry.

90+1

Nastavuje se šest minut.

90

Další zranění na straně Monaca? Tentokrát je přímo na hřišti ošetřován Krépin Diatta.

89

Schick se hned dravě hnal za míčem, blíže k němu měl ale přeci jen brankář Nübel.

88

Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Patrik Schick,
ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Callum Hudson-Odoi.

87

87. Hložek napálil tyč!

87

Český útočník Adam Hložek mohl být hrdinou zápasu! Bývalý hráč Sparty vystřelil z levé strany vápna a trefil tyč branky Monaca!

87

Trochu překvapivě je to Monaco, které je v posledních minutách aktivnějším týmem.

86

86. Šance Ben Yeddera.

86

Z ničeho nic se dostal do velké šance Wissam Ben Yedder. Dokázal si zpracovat dlouhý míč a přes Tapsobu i vystřelil. Hrádecký míč vytěsnil na břevno.

84

Monaco už nemůže střídat, takže bude muset dohrávat v oslabení a nebo se zraněným hráčem na hřišti.

84

Maripán je stále ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře.

82

Guillermo Maripán byl v souboji o míč pozdě a fauloval. Ještě k tomu si navíc přivodil zranění.

81

Eliesse Ben Seghir nadvakrát dokázal poslat z pravé strany míč před branku Leverkusenu, ale žádného spoluhráče nenašel.

81

Wirtz hledal na pravém křídle Frimponga, ale toho si obrana Monaca dobře pohlídala a pokryla.

80

Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Chrislain Matsima.

79

Hosté zakopli míč do autu, protože na hřišti zůstal sedět Ruben Aguilar a nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.

78

Uvidíme, jak oba týmy přistoupí k závěru utkání. Oba by samozřejmě rády vyhrály, ale musí zároveň myslet na to, že se ještě bude hrát odveta a inkasovaný gól by rozhodně nebyl příjemný.

75

Ještě se chvíli řešilo, zda se nejednalo o ofsajd, ale VAR po krátkém přezkoumání gól uznal, takže bylo vše v pořádku.

74

74. Krépin DIATTA - 2:2

74

Je znovu vyrovnáno – 2:2! A byl to opravdu nádherný gól. KRÉPIN DIATTA si skvěle zpracoval míč po přenesení na jeho pravou stranu. Navedl si míč na osu hřiště a pak krásnou technickou střelou levnou noho překonal Hrádeckého, který jen zůstal stát a díval se. Asistence: Wissam Ben Yedder.

73

Německý klub se rohovému kopu bez problému ubránil a už se zase může soustředit na ofenzívu.

72

Po dlouhé době se bude něco dít před brankou Leverkusenu, hosté budou zahrávat rohový kop.

71

ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs,
ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Eliot Matazo.

70

Jeremie Frimpong se rozhodl z pravé strany z velké dálky vypálit, ale jeho střela jen tak pozdravila brankáře Nübela.

69

Wirtz nyní měl šanci zrychlit akci Leverkusenu a najít Hložka nebo Palaciose. Nepřihrál ale ani jednoho, takže brejk se nakonec nekonal.

69

Dnešní utkání sleduje 27 864 diváků.

68

ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Odilon Kossounou.

67

Hra je přerušena po faulu na Amiriho, Leverkusen bude rozehrávat ze své obranné poloviny.

66

Amine Adli už uvažoval o tom, že by ve vápně zakončoval nůžkami, nakonec na to ale prostor nenašel.

65

Monaco působí logicky hodně opařeným dojmem z toho, že najednou prohrává. Nyní se pokusilo zaútočit, ale vše skončilo velmi nepřesným přenesením hry.

63

Mohamed Camara si dobře pokryl míč a nechal se faulovat, Anime Adli dostává žlutou kartu.

63

Mohamed Camara předvedl faul bez snahy hrát míč a dostává žlutou kartu.

62

ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Wissam Ben Yedder.

62

Další akci německého celku zakončoval Adam Hložek, který dostal míč od Adliho. Tentokrát však jeho rána nebyla přesná.

61

Leverkusen se protrápil prvním poločasem, ale ve druhém zatím na hřišti jasně vládne a po zásluze skóre otočil. Uvidíme, jak odpoví Monaco.

59

59. Florian WIRTZ - 2:1

59

Leverkusen právě vstřelil branku!
Otočka je na světě, Leverkusen vede 2:1! Hrdinou okamžiku je FLORIAN WIRTZ, který předvedl krásné sólo, navedl si míč na pravačku a chytře umístěnou střelou po zemi překonal Nübela. Asistence: Amine Adli:

58

Andrich to udělal skvěle a našel přihrávkou z levé strany ve vyložené šanci Nadiema Amiriho. Ten však velkou šancí pohrdl a nechyl vyniknout brankáře Nübela.

56

ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Amine Adli.

56

Na trávníku zůstává sedět Moussa Diaby a vypadá to, že bude muset střídat.

55

Hložek dostal míč do vápna, ale proti přesile svou roli nezvládl, ubránit ho dokázal Alex Disasi.

54

Domácí jsou i dál na začátku druhé půli aktivní. Hložek našel ve vápně Monaca Amiriho, ale ten netrefil branku.

52

Caio Henrique se dostal s míčem až do vápna, ale tam už o míč přišel, o což se zasadil Jeremie Frimpong.

50

Florian Wirtz dostává za nesportovní chování vůči rozhodčímu žlutou kartu a ve zbytku utkání už si bude muset dávat pozor.

48

48. Moussa DIABY - 1:1

48

Domácí tým se hned na začátku druhého poločasu raduje z vyrovnání! MOUSSA DIABY dostal výbornou přihrávku do vápna od Frimponga, ten obešel Aguilara a pak překonal střelou mezi nohy Nübela. Asistence: Jeremie Frimpong.

48

Střela Diybaho z velké dálky byla velmi nepřesná.

46

ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Eliesse Ben Seghir.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas je minulostí, Bayer Leverkusen na domácím hřišti prohrává s Monacem 0:1. Leverkusen byl po celý první poločas aktivnějším týmem, ale Monaco předvedlo typický fotbal hodný hostujícího mužstva. Nikam se moc netlačilo, pozorně se bránilo, a když mělo šanci, zaútočilo. Právě hosté se radovali z jediného gólu prvního poločasu, to když si brankář Leverkusenu Lukáš Hrádecký posunul míč do vlastní sítě, když byl při rozehrávce pod tlakem od Breela Embola. Jednu střelu na branku si připsal Adam Hložek, ale Nübela zakončením zpoza vápna nepřekonal.

45+4

45+3

V poslední minutě prvního poločasu mohli domácí vyrovnat! Diaby poslal do vápna pěkný míč pod sebe, ale Exequiel Palacios ani Nadiem Amiri nedokázali procpat střelu na branku Monaca.

45+2

Nastavují se dvě minuty.

45+1

Centr Monaca z pravé strany trochu překvapivě propadl až na branku, Hrádecký byl ale připraven a nadvakrát míč zkrotil.

45

Rohový kop rozehrál Caio Henrique, německý tým se ale dokázal ubránit.

45

Hosté budou kopat rohový kop, ale ještě předtím musí vyřešit izraelský rozhodčí strkanice ve vápně.

44

44. Zakončení Diatty.

44

Monaco předvedlo další přímočarou akci, na jejímž konci byl zakončující Krépin Diatta. Jeho střelu sice ještě přizvedl Hincepíe, ale Lukáš Hrádecký přesto dokázal skvěle zasáhnout.

43

Závěr poločasu trochu postrádá tempo hry. Monaco logicky brání svůj náskok, protože nechce za žádnou cenu na konci půle inkasovat a Leverkusenu teď trochu chybí v jeho akcích nápad.

41

Jeremie Frimpong předvedl pod tlakem na své polovině pěknou otočku s míčem a díky tomu se uvolnil. Následně ale nepředal přesně míč dál.

40

Leverkusen sice získal míč ještě na útočné polovině hřiště, ale následně došlo k nepřesnosti a aut budou házet hosté.

38

Diaby s Frimpongem se v pokutovém území Monaca úplně nedohodli a jejich akce nakonec skončila zcela bez zakončení.

35

Diaby našel perfektní přihrávkou ve vápně Amiriho, u toho byl ale včas Nübel, který mu zmenšil střelecký úhel a dokázal ho vychytat.

35

Wirtz dostal míč od Hložka, ale pak se mu nepovedla individuální akce a o balón přišel.

34

Monaco se vydalo do dalšího protiútoku, ale Youssouf Fofana neměl rychlost a proto ho dokázal obrat čistě o míč Robert Andrich..

32

Wirtz dlouho táhl míč, než ho poslal na pravé křídlo pro Frimponga. Ten ale z pravé strany odcentrovat nedokázal.

31

Tlak Leverkusenu zatím na Monaco vůbec nefunguje, celek z francouzské ligy se zatím brání celkem v pohodě.

29

Monaco hned po Nübelově rozehrávce rychle ztratilo míč a bude se znovu muset bránit.

28

Minamino přihrával na Embla velmi nepřesně, ale ten zase vyvinul tlak na protihráče a vybojoval alespoň aut.

26

26. Hložkova střela z dálky.

26

Adam Hložek už neměl komu přihrát, tak si z levého křídla navedl míč na střelu pravou nohou. Pálil docela z velké dálky a Nübelovi až tolik starostí nenadělal.

25

Dlouhá přihrávka hledala Diabyho, ale ten na těžký míč nedosáhl a ten si tak vychutnal Nübel.

23

Minamino dokázal míč ve vápně posunout na Aguilara, ale ten není úplně typický zakončovatel, což se potvrdilo. Hrádecký míč bez problému po jeho střele chytil.

23

Po Hincapíeho přihrávce střílel z levé strany proaktivní Moussa Diaby, ale Nübela nepřekvapil.

22

Alexander Nübel si raději nedělal v rozehrávce problémy, aby nedopadl jako jeho protějšek Hrádecký a když byl pod tlakem, odkopl míč co nejdál to šlo.

21

Do další šance se dostal švýcarský útočník Monaca Breel Embolo, z pravé strany pokutového území ale netrefil branku.

20

Monaco zatím kontroluje dnešní zápas velmi dobře. Potvrzuje se, že defenzívu má tento tým velmi dobrou a protiútoky nebezpečné.

19

Tapsoba se dopustil na polovině hřiště ztráty balónu. O míč ho připravil Embolo, který poté hledal ve vápně Minamina, ale bývalého hráče Liverpoolu nenašel.

18

Takumi Minamino měl být adresátem dlouhé kolmé přihrávky na hrot, ale míč na něj nakonec neprošel.

17

Frimpong našel ve vápně Adama Hložka, který mu patičkou balón vracel, ale krajní bek Leverkusenu hned poté o míč přišel.

15

Standardní situace z levé strany se Monacu vůbec nepovedla, Alexandr Golovin předvedl velmi přetažený centr.

14

Edmond Fayçal Tapsoba hodně tvrdě fauloval Embola a dostává žlutou kartu.

13

Moussa Diaby předvedl krásné sólo, během kterého obešel tři hráče Monaca. Možná měl ale přeci jen míč někomu přihrát, protože nakonec o něj přišel.

12

Monaco první rohový kop zápasu dokázalo bez větších problémů ubránit.

11

Diaby z levé strany posílal prudký míč na první tyč a podařilo se mu vybojovat alespoň rohový kop.

9

9. Lukáš HRÁDECKÝ - 0:1

9

Hosté jdou do vedení a ani na to vlastně nepotřebovali žádnou gólovou šanci! Brankář LUKÁŠ HRÁDECKÝ dostal malou domů, ale neporadil si s ní vůbec dobře. Míč si zpracoval směrem ke své brance, kde ho ovšem velmi aktivně nepadal Breel Embolo a zasadil se na to, že si Hrádecký poslal míč do vlastní branky.

8

S rozehrávkou dnes rozhodně hráči Monaca nespěchají, i nyní si obránci hned několikrát po sobě vyměňují míč.

6

A nyní musel Nübel předvést také svůj první zákrok, střela Diabyho z dálky byla ale spíš na rozchytání.

6

Poprvé si s míčem zahrál brankář Monaca Alexander Nübel, jeho spoluhráči ho zapojili do rozehrávky.

5

Až nyní fotbalisté Monaca drželi míč delší časový úsek na svých kopačkách. Když ale zamířili na polovinu soupeře, velmi rychle balón ztratili.

4

Monaco je zatím zatažené do obranné ulity, zřejmě chce hlavně přežít úvodní tlak domácích.

3

Leverkusen znovu zkusil zaútočit po pravém křídle, ale ani tentokrát to k úspěchu nevedlo.

1

Domácí začali zápas aktivně, hned zaútočil po pravém křídle Jeremie Frimpong. Obrana Monaca ho ale do šance nepustila.

1

Domácí Bayer Leverkusen dnes nastoupí ve svých tradičních červeno-černých dresech, hráči Monaca jsou oděni ve fialových dresech.
Ještě před začátkem uctí hráči i diváci oběti zemětřesení v Turecku a v Sýrii symbolickou chvílí ticha.
Hráči už jsou nastoupení na hrací ploše a poslouchají hymnu Evropské ligy. To znamená, že utkání již za malou chvíli začne.

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich, Palacios, Amiri – Wirtz, Hložek, Diaby.
Náhradníci: Lomb, Pentz – Adli, Azhil, Azmún, Bakker, Demirbay, Fosu-Mensah, Hudson-Odoi, Kossounou, Schick.
Trenér: Alonso

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta (C), Fofana, Mo. Camara, Golovin – Minamino – Embolo.
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Ben Seghir, Ben Yedder, Boadu, Jakobs, Magassa, Matazo, Okou, Volland, Matsima.
Trenér: Clement

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni.
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva kluby utkaly v sezóně 2016/17 ve skupinové fázi Ligy mistrů. Na hřišti Monaca se odehrála remíza 1:1, Leverkusen doma vyhrál 3:0. Ze skupiny nakonec tehdy postoupily oba týmy.
AS Monaco FC

Monaco je klubem z jednoho z nejmenších evropských států, ale tradičně hraje francouzskou nejvyšší soutěž Ligue 1. V té patří Monaco mezi nejlepší kluby a jeho cílem je jednoznačně kvalifikovat se do Ligy mistrů. Zatím to v jeho podání vypadá nadějně, patří mu totiž třetí místo se ztrátou pouhých dvou bodů na druhou Marseille. Monaco hrálo na podzim základní skupinu Evropské ligy, v konkurenci Ferencvárose, Trabzonsporu a CZ Bělehrad obsadilo druhé místo.
Bayer Leverkusen

Leverkusen je tradiční německý klub, jehož ambice jsou hrát rok co rok v pohárové Evropě, a to nejlépe v Lize mistrů. V této sezóně si ji Bayer zahrál a ze třetího místa po skupinové fázi se nyní přesouvá do Evropské ligy. V domácí soutěži se Leverkusenu příliš nedaří, nachází se až na osmém místě tabulky a na poháry ztrácí osm bodů. Na Ligu mistrů pak dokonce bodů deset. Za Leverkusen hrají dva čeští reprezentanti. Adam Hložek se pohybuje na hraně základní sestavy a Patrik Schick byl většinu sezóny zraněný, ale už se blíží jeho návrat.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 16-finále Evropské ligy mezi týmy Bayer Leverkusen a AS Monaco FC. Zápas se odehraje v BayAreně v Leverkusenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

2:3

konec (0:1)

Branky: 48. Diaby (Frimpong), 59. Wirtz (Adli) – 9. Hrádecký (vla.), 74. Diatta (Ben Yedder), 90+2. Disasi (Ben Seghir)

Karty:   14. Tapsoba (LEV), 50. Wirtz (LEV), 63. Adli (LEV) – 82. Maripán (ASM), 90+7. Diatta (ASM)

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong (88. Hudson-Odoi), Tah, Tapsoba, Hincapié – Andrich, Palacios, Amiri (68. Kossounou) – Wirtz, Hložek (88. Schick), Diaby (56. Adli).
Náhradníci: Lomb, Pentz – Azhil, Azmún, Bakker, Demirbay, Fosu-Mensah.

AS Monaco: Nübel – Aguilar (80. Matsima), Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta (C), Fofana, Mo. Camara (71. Matazo), Golovin (71. Jakobs) – Minamino (46. Ben Seghir) – Embolo (62. Ben Yedder).
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, Magassa, Okou, Volland.

Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni

Diváci: 27 864

Odveta: Monaco - Leverkusen 2:3