16.02.2023, 18:45 • Akyazı Stadyumu, Trabzon • Play-off • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.8 3.62 4.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:49:44)
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:6.
První fotbalové utkání na turecké půdě po ničivém zemětřesení končí zaslouženým vítězstvím Trabzonsporu 1:0. Domácí tým opanoval skoro celých devadesát minut a měl na to, aby si do odvety ve Švýcarsku přivezl ještě větší náskok. O výsledku rozhodla 65. minuta a dorážka střídajícího Jense Strygera Larsena. Gól na 2:0 vzal Gómezovi těsný ofsajd a ostatních devět střel na branku pochytal Marwin Hitz, který byl jasně nejlepším hráčem nevýrazné Basileje.

90+4

90+4

Čerstvý Yazıcı se nabízel Trézéguetovi na přihrávku za obranu. Za tu se sice dostal, ale bylo to především kvůli odmávanému ofsajdu.

90+3

Umut Bozok až moc věřil rychlostním dovednostem Bartry. Zkušený Španěl jeho nahrávku k pravé lajně nestihl a vhazovat bude Calafiori.

90+2

Rozběhla se druhá ze čtyř nastavených minut. Basilej je bezzubá a spíše brání ještě hratelnou porážku 0:1.

90+1

Střídání v týmu Trabzonspor AŞ:
ze hřiště odchází Abdülkadir Ömür, přichází Yusuf Yazıcı.

90

90. Nekvalitní koncovka Gómeze

90

Kasim Adams zůstal sám na bránění Maxiho Gómeze. Domácí útočník se kvůli němu musel zastavit a přízemní střelu umístil do míst, kam Hitz v pohodě dosáhl. Uruguayský střelec možná ještě mohl nahrát Trézéguetovi.

89

Marwin Hitz dnes takřka všechny domácí střely pouze vyráží. V jednom případě to znamenalo gól Larsena, nicméně z této rány aktivního Bakasetase žádná dorážka nebyla.

88

Bartra s Bozok provětrali hostující obranu přihrávkou na Trézégueta. Egyptský šikula se dostal z ideálního úhlu a recept na Hitze nenašel.

87

Z Bakasetasova rohu sice vznikla střela Stefana Denswila, ale ta Hitze zajímat opravdu nemusela. Nizozemec pálil z dálky hlavně proto, aby zabránil možnému propadnutí.

86

Larsenův centr zlikvidoval Pelmard jen napůl. Domácí zůstali na dostřel a byl to právě francouzský stoper, který vychýlil Ömürův sympatický pokus na roh.

85

ze hřiště odchází Manolis Siopis, přichází Umut Bozok.

84

O vedení se turecký celek nebude strachovat ani v příštích sekundách. Kaly Sène se nechal chytit do ofsajdové pasti.

83

Basilej si za celý zápas si nevytvořila žádnou pořádnou šanci. V nedohlednu zůstává i deset minut před koncem, hosté drží míč moc daleko od Çakıra.