12.02.2023, 19:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Karel Jedlička

Tipsport: 3.04 4.18 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy
1. Jaden Schwartz (SEA)
2. Jordan Eberle (SEA)
3. Owen Tippett (PHI) (21:36:53)
V dramatickém závěru se Philadelphii nepodařilo dostat zápas popáté z posledních osmi do prodloužení a prohrává se Seattlem, pro který je to první výhra po třech neúspěších při výjezdu na východní pobřeží.
Domácí rychle otevřeli skóre v přesilovce, pak ale lacinými chybami sami dostali hosty do hry a dlouho patřil led především Krakenům. Po přestávce se Letcům podařilo srovnat, ale z tlaku inkasovali v závěru druhé třetiny gól na 2:3. Hned po druhé přestávce se navíc Schwartz prosadil krásnou trefou do šibenice znovu a byl to nakonec vítězný gól, hosty nemusel mrzet ani inkasovaný gól při své přesilovce, nadto jediné v celém utkání. Závěrečnou power-play se štěstím přežili a posílili své šance na postup do Stanleyova poháru.

59:48

Domácí vyhráli buly, Hayes však jen sestřelil do kotníku Benierse a Tanev následně osvobozuje Kraken vyhozením z pásma.

59:44

Vyhození přes celé hřiště končí vedle prázdné brány Philadelphie.

59:39

Obrovský závar na brankovišti Seattlu gólem nekončí. Ležící obránce Larsson pomohl jako závora svému brankáři a Owen Tippett nedokázal kotouč vydolovat a zvednout.

59:00

Hostům se zatím daří držet hru u mantinelů a teď dokonce vyhazují puk vysokým obloukem, van Riemsdyk musel povyskočit na červené čáře a volejbalově ho udržet ve hře.

58:25

Letci získali útočné pásmo, Sandström spěchá na střídačku a na led skáče šestý bruslař.

58:10

56:40

56:40 Patrick BROWN - 3:4

56:40

Philadelphia právě vstřelila branku!
Závěr zápasu přece jen dostává další náboj! Ve vlastním oslabení vystřeloval Provorov kotouč zpoza brány, našel si ho PATRICK BROWN a své sólo završil golfákem od mantinelu, který překvapivě prošel do brány. Asistence: Ivan Provorov.

56:30

Z přesilovkového kolotoče pálil z levého kruhu Laughton do výstroje domácího brankáře.

56:10

Hodně smolný přestupek a vůbec první vyloučení v zápase dál snižuje šance Philadelphie na možný obrat.

56:10

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Travis Konecny – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

55:43

Nakrátko se domácím podařilo soupeře zatlačit, Catesova střela však letí výrazně mimo a to bylo z tohoto pobytu v útočném pásmu vše.

55:08

Seeler musí opět pro kotouč za vlastní bránu.

54:40

Hra se přelévá středním pásmem, domácí se v této fázi nedokáží usadit v útočném, což by za stavu 2:4 nutně potřebovali.

52:20

Dnešní utkání sleduje 18 129 diváků.

51:23

Ofsajd zastavuje rychlý kontr Seattlu.

50:48

Po další dlouhé reklamní přestávce vyhrál buly v útočném pásmu Laughton, domácí se však neprobili skrumáží před bránou a hosté vyvážejí puk.

50:23

Owen Tippett číhal naprosto zapomenutý na brankovišti, dostal kotouč od Provorova a pokusil se rychle z otočky zasunout pod Grubauera, nepodařilo se mu však ani na několik pokusů došťouchnout kotouč za brankovou čáru.

49:51

Kraken se konečně vysvobozuje vyhozením z obranného pásma a jeho přetížená pětka může vystřídat.

49:08

Letci to rozhodně nebalí, ze všech sil se snaží zvrátit osud zápasu. Zpoza brány si najížděl podél mantinelu Farabee a po rychlé otočce vyzkoušel Grubauera ostrým švihem. Hra pokračuej v útočném pásmu domácích.

47:15

Kotouč končí po další DeAngelově střele v hledišti, je tu čas na komerční pauzu.

46:56

Obránce Anthony DeAngelo se vydal na útočný výpad, nečekaně snadno se protáhl za obranu a najížděl sám na Grubauera, po kličce do bekhendu však trefuje švihem jen jeho rameno.

44:07

Přihrávka rukou je pískána domácím a sudí vykazují hru do středního pásma.

43:54

DeAngelova rána vyletěla po teči vzhůru a otřela se o styk plexiskla s ochrannou sítí. Rozhodčí přerušují hru.

43:22

York se protáhl až před Grubauera, zblízka však trefuje jen jeho beton. Odražený kotouč zpracoval mezi bruslemi Larsson a odpálil ho přes všechny čáry.

41:53

DeAngelo se pokusil překvapit Grubauera z koncové čáry, ale brankář Seattlu byl pozorný.

41:03

41:03 Jaden SCHWARTZ - 2:4

41:03

Seattle právě vstřelil branku!
Poprvé odskakuje Kraken o dvě branky. Borgen udržel kotouč v rohu kluziště, Wennberg mezi dvěma hráči servíroval pod sebe a JADEN SCHWARTZ zakončil pohlednou souhru vymetením horního růžku domácí klece. Asistence: Alexander Wennberg a Will Borgen.

40:01

Domácím se podařilo v prostřední části vyrovnat, z tlaku Seattlu ale vzešel gól minutu před koncem a tak se vyhlídky na úspěch po 40 minutách hry nijak výrazně nezměnily, blíže vítězství jsou stále hosté.
Za celou dvacetiminutovku zůstala trestná lavice prázdná.

Střely na bránu 6:7, celkem 10:18

40:00

38:59

38:59 Jaden SCHWARTZ - 2:3

38:59

Domácí byli v soubojích u každého puku pozdě, jen se snažili blokovat a padat do střel, ale nakonec se Eberlemu podařilo po objetí brány nadvakrát přihrát mezi kruhy a JADEN SCHWARTZ přes clonící hráče zamířil přesně k tyči. Zasloužené vedení pro hosty! Asistence: Jordan Eberle a Alexander Wennberg.

38:28

Philadelphia se konečně dostala do protiakce, Farabeeho jedovku od mantinelu vyráží Grubauer do ochranné sítě.

37:56

Hraje se na jednu bránu, Sandström vystihl další tvrdou střelu, kterou vyslal zblízka příklepem Gourde.

36:51

Borgen vyzkoušel Sandströma ranou od mantinelu na zadní tyč, nebezpečnější pak byla dorážka úplně volného Jareda McCanna, ale domácí brankář se roztáhl a zneškodnil ji. Po minutě a čtvrt je tu další pásmo reklam.

35:37

Bez dvou vteřin šest minut hokeje sledovali příznivci této hry, až teď se konečně dočkají také milovníci reklam. Hosté zachytili kotouč ve středním pásmu a Gourdeův pokus po rychlém přejetí modré čáry přizvedl Ristolainen holí do ochranné sítě.

34:48

Seeler výborně uhlídal Eberleho a nepustil hostující hvězdu ke střele.

34:07

Wennberg se otočil kolem svého strážce u mantinelu a zadovkou našel mezi kruhy obránce Oleksiaka, který z ideální pozice střílí těsně vedle.

33:40

Sledujeme nejdelší plynulou pasáž, hraje se již pátá minuta v kuse.

32:33

Hra se několikrát přelila bez efektu, až se po pravém hrazení protáhl DeAngelo a švihem míří do Grubauerova betonu.

30:23

Vyhození domácích přes celé hřiště míří do brány, takže místo zakázaného uvolnění musí širokou holí rozehrávat Grubauer.

29:39

Přečíslení 2 na 1 pro domácí! Deslauriers dostal skvělou přihrávku zprava od Browna a tvrdou střelou vyzkoušel Grubauera, který se skvěle přesunul na čáře a připisuje si teprve pátý, zato mimořádně důležitý zákrok.

28:05

Seattle má velkou převahu, víří útočným pásmem, ale několik pokusů skončilo za bránou.

27:21

Další ránu ze svého oblíbeného prostoru vyslal Schwartz. Naznačil příklep, nechal si kleknout obránce a střílel zápěstím. Sandström nevěděl, kde má puk, ale byl v jeho výstroji.

26:56

Sražené nahození letí do ochranné sítě za bránou Philadelphie, pokračovat se bude po komerční přestávce.

25:51

Domácím se nepodařilo vyhodit kotouč po buly a Dunn vyslal další nebezpečnou ránu ze stejného prostoru.

25:39

Naprosto volný zůstal na pravém kruhu Jaden Schwartz, prudký švih na zadní tyč ale vystihl pohotovým rozklekem Felix Sandström.

23:33

23:33 James VAN RIEMSDYK - 2:2

23:33

Domácí si na svou šanci počkali a díky výjimečné šikovnosti vyrovnává JAMES VAN RIEMSDYK, který číhal na brankovišti a baseballově ze vzduchu doklepl bekhendem Tippettovu vyraženou střelu z úhlu. Asistence: Owen Tippett a Morgan Frost.

22:45

Delší dobu se teď hra drží hlavně podél mantinelů na obou stranách, silový hokej nepřináší šance ani střely.

20:43

Brown vyzkoušel Grubauera zápěstím od modré čáry, byl to rutinní zákrok.

20:20

Také druhou část začali lépe hosté a domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

20:01

Střely na bránu 4:11
Vyloučení 0:2
Využití 1:0
Domácí hokejisté začali dvěma přesilovkami a tlakem, který brzy využil ve vedoucí gól Tippett. Dvě laciné chyby v rozehrávce však pomohly hostům k obratu a Philadelphii v závěru třetiny jasně přehrávali, do šaten jdou tak hráči ze severozápadu USA spokojenější.

20:00

19:58

Zakázané uvolnění Seattlu těsně před sirénou.

19:23

Yanni Gourde nabízel spoluhráčům kotouč zpoza brány, domácí Wade Allison ale padl McCannovi do střely.

18:15

Domácí se neprosadili v útočném pásmu a jejich beci rychle couvají zpět čelit další útočné vlně.

17:54

Larssonova střela z rohu útočného pásma se nevešla mezi tyče a s odraženým kotoučem míří dopředu Flyers.

17:01

17:01 Eeli TOLVANEN - 1:2

17:01

No a z nenápadného nahození je po další hrubce domácí obrany gól. EELI TOLVANEN si obkroužil krátký oblouk, dostal puk od Bjorkstranda a nikým neobtěžován prostřelil brankáře. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

16:48

Jamie Oleksiak šikovně nahazuje kotouč na Sandströma z vlastní poloviny, nejedná se o icing.

15:49

Seattle dál pobývá v útočném pásmu. Eberleho střela se odrazila o zadní mantinel, ale po dalším obehrávání pálí z osy hřiště Beniers švihem opět do výstroje domácího brankáře. Také po třetí várce reklam se bude vhazovat v pásmu Flyers.

15:19

Po vyhraném buly pálil od modré čáry Vince Dunn a Sandström zařídil zákrokem opakování tohoto herního prvku.

15:14

Ledová plocha patří po vyrovnání hokejistům Seattlu, domácí se brání jejich kontru zakázaným uvolněním.

13:44

Geekie úsporným příklepem střílel vedle zadní tyče Philadelphie.

12:53

12:53 Jordan EBERLE - 1:1

12:53

DeAngelo propadl na modré čáře a hosté ujeli dva na jednoho. JORDAN EBERLE využil McCannovy přesné žabky zleva přes nataženou hůl a chladnokrevně zakončuje nad padajícího Sandströma. Asistence: Jared McCann.

11:38

Hosté unikli do přečíslení 3 na 2, Eberle střílel prudce z kruhu do Sandströmovy výstroje a po zákroku domácího brankáře tu máme za dvě minuty čistého času hry zase pauzu na reklamy.

10:30

Domácí sevřeli soupeře a zkoušeli to z různých úhlů, Deslauriersova střela od pravého mantinelu skončila za bránou a bojuje se o zašlápnutý kotouč u mantinelů.

9:15

Felix Sandström chytá do lapačky Gourdeův pokus zápěstím z pravého kruhu a následuje komerční přestávka.

8:34

Závar na brankovišti Philadelphie chtěl prostřelit Gourde, mířil však těsně vedle.

7:49

První zákrok si Sandström připisuje až na konci osmé minuty proti Schwartzovi a hned vzápětí další při Borgenově dorážce z vrcholu kruhu.

6:18

Flyers sice během přesilovky ani nevystřelili na bránu, ale drží kotouč na svých holích i po jejím vypršení mnohem častěji a Seattler se jen brání vyhazováním puků.

5:27

4:47

Domácí se dlouho nemohli usadit v útočném pásmu, nakonec se to podařilo, ale Tippett přestřeluje bránu Krakenů.

3:27

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Will Borgen – 2 min., faul loktem.

2:11

2:11 Owen TIPPETT - 1:0

2:11

Laughtonovu ránu vyrážel Grubauer před sebe a na brankovišti se tři bránící hráči soustředili na Ristolainena, zatímco OWEN TIPPETT zůstal úplně sám a doráží do odkryté brány. Asistence: Rasmus Ristolainen a Scott Laughton.

1:52

Hosté se vysvobozují vyhozením přes všechny čáry.

0:31

Vince Dunn – 2 min., podrážení.

0:01

Domácí hokejisté budou hrát v čase krátce po poledni atlantického času v oranžových dresech, hosté v bílých.

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – Provorov, York, Sanheim, Ristolainen, Seeler, DeAngelo – Farabee, Cates, Konecny – van Riemsdyk, Frost, Tippett – Hayes, Laughton, Lycksell – Deslauriers, Brown, Allison.

Seattle Kraken: Grubauer (Jones) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Schultz, Soucy – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Donato – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Tanev, Geekie, Sprong.

Rozhodčí: McIsaac, Joannette – Kovachik, Knorr.
Za ani ne dvouletou existenci se Seattle střetl s Philadelphií dvakrát, v této sezóně to bude jejich premiéra:

Flyers – Kraken 6:1
Kraken – Flyers 2:3 po prodloužení
Seattle Kraken
Nejnovější klub NHL si vede úspěšně a drží se v Západní konferenci na pátém místě. Teď ale prožívá na výpravě po východním pobřeží suchý únor a poprvé v sezóně nebodoval třikrát v řadě. Nad síly Krakenu byli postupně New York Islanders, New Jersey i NY Rangers. Přitom v lednu naopak Seattle vyhrál neuvěřitelných osm zápasů v řadě, z čehož sedm odehrál na ledě soupeřů.

Kanadské bodování:
Andre Burakovsky 13+26
Vince Dunn 9+30
Jordan Eberle 10+28
Philadelphia Flyers
24 hodin po domácí porážce 1:2 po prodloužení s Nashvillem nastoupí Flyers k dalšímu těžkému duelu. Zatím se nacházejí mimo postupové příčky a potřebují bodovat, zpevnili obranu a z posledních pěti zápasů inkasovali jen šestkrát. Výhru za 60 minut hrací doby si však ze sedmi kol připsali jen jednu, hned čtyři zápasy dovedli do prodloužení.

Travis Konecny 24+25
Kevin Hayes 16+30
Tony DeAngelo 9+22
...
Lukáš Sedlák 3+5
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:4

Branky a nahrávky: 3. Tippett (Ristolainen, Laughton), 24. J. van Riemsdyk (Tippett, Frost), 57. P. Brown (Provorov) – 13. Eberle (McCann), 18. Tolvanen (Bjorkstrand), 39. Schwartz (Eberle, Wennberg), 42. Schwartz (Wennberg, Borgen)

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – Provorov, York, Sanheim, Ristolainen, Seeler, DeAngelo – Farabee, J. Cates, Konecny – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Hayes, Laughton, Lycksell – Deslauriers, P. Brown, Allison.
Trenér: Tortorella

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Schultz, Soucy – McCann, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, Donato – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.
Trenér: Hakstol

Rozhodčí: McIsaac, Joannette – Kovachik, Knorr

Diváci: 18 129

0:31 SEA 2 Dunn, podrážení
2:11 PHI 1:0 Tippett (Ristolainen, Laughton)
3:27 SEA 2 Borgen, faul loktem
12:53 SEA 1:1 Eberle (McCann)
17:01 SEA 1:2 Tolvanen (Bjorkstrand)
23:33 PHI 2:2 J. van Riemsdyk (Tippett, Frost)
38:59 SEA 2:3 Schwartz (Eberle, Wennberg)
41:03 SEA 2:4 Schwartz (Wennberg, Borgen)
56:10 PHI 2 Konecny, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
56:40 PHI 3:4 P. Brown (Provorov)