Jeremy Swayman (BOS) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3 %, odchytal 58:05
Darcy Kuemper (WAS) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4 %, odchytal 60:00

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:13
David Krejčí (BOS) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 21:52
David Pastrňák (BOS) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:29
Jakub Lauko (BOS) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 5:10

Tři hvězdy utkání
1. Darcy Kuemper (WAS) 1 OG
2. Garnet Hathaway (WAS) 1+0
3. Charlie Coyle (BOS) 0+0
Zápas skončil, Washington se odváží z Bostonu velmi cenné vítězství 2:1, které se mu bude v boji o play-off hodně hodit.

Bruins nevstoupili do utkání s Washingtonem příliš dobře. Na začátku první třetiny hráli přesilovku, ale během ní se sami dopustili dvou faulů a brzy hráli naopak v dvojnásobném oslabení. Washington okamžitě trestal, z dorážky se prosadil Nicklas Bäckström. Hosté byli v první třetině celkově lepším a aktivnějším týmem a měli více šancí.

V jedenácté minutě druhé třetiny se dostal Washington do dvoubrankového vedení, když se krásnou střelou z mezikruží přesně k tyči prosadil Garnet Hathaway. Tři a půl minuty před koncem druhé části dokázali přeci jen domácí odpovědět, když se po úchvatné zadovce z hokejky Cliftona prosadil Nick Foligno.

Ve třetí třetině měl Boston převahu, ale vyrovnat se mu už nepovedlo. A to ani přesto, že v závěru to zkoušel bez brankáře a hrál navíc přesilovku.

59:50

Boston má obrovský tlak, ale Washington se zatím s vypětím všech sil brání!

59:35

Martin Fehérváry srazil Halla u mantinelu a je vyloučen za vražení na hrazení. Boston bude tedy hrát bez brankáře šest na čtyři!

59:27

Ovečkin nebyl sobecký a předal puk Kuzněcovovi, ale ten trefil jen tyčku prázdné branky!

59:12

Hra je přerušena pro hru vysokou holí, vhazovat se bude před Kuemperem.

58:30

Boston odvolal Swaymana a zkouší to v šesti proti pěti!

58:13

Pastrňák dostal puk do útočného pásma, ale pak přihrál jen na Ellera, takže se Washington rychle osvobidil.

57:14

Garnet Hathaway se na chvíli dostal za obranu Bostonu, ale byl v tísni a zakončit mohl jen bekhendem. Jeremy Swayman to zvládl a puk za svá záda nepustil.

56:23

Charlie McAvoy vystřelil od modré čáry, ale i na jeho pokus našel Kuemper odpověď, puk vyrazil vyrážečkou.

55:41

Trent Frederic byl na pravém kruhu úplně sám a měl tak dostatek času zamířit, Darcy Kuemper ale jeho střelu do horní části branky skvěle vyrazil.

54:45

Garnet Hathaway byl sice ze svého týmu v útočném pásmu sám, ale skvěle i proti přesile udržel puk, než stihli jeho spoluhráči dostřídat.

53:33

Ovečkin se dostal do zajímavé šance, ale Washingtonu dvoubrankové vedení nevrátil a jen se potvrdilo, že dnes nehraje úplně nejlepší utkání.

52:28

Oba týmy v plném počtu.

52:06

Dmitrij Orlov vystihl rozehrávku Bostonu, ale jeho střela z levé strany si to namířila jen přesně do lapačky Swaymana.

51:29

Charlie McAvoy našel krásnou přihrávkou na ose kluziště Grzelcyka, tomu ale zakončení nesedlo.

50:37

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Alexandr Ovečkin – 2 min., vysoká hůl.

1:2

Branky a nahrávky: 37. N. Foligno (Clifton, Hall) – 7. Bäckström (M. Johansson, Orlov), 32. Hathaway

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Cr. Smith, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – N. Foligno, Coyle, Hall – Lauko, Frederic, Greer.
Trenér: Montgomery

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov, Fehérváry, Irwin – Aube-Kubel, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström (A), M. Johansson – Hathaway, Eller, Mantha.
Trenér: Laviolette

Rozhodčí: McIsaac, Lee – Berg, Alphonso

04:04 WSH 2 E. Gustafsson, podrážení
05:20 WSH 2 Kuzněcov, krosček