11.02.2023, 18:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Pavel Budař

Tipsport: 2.22 4.25 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 25 – 34 | Přesilová hra: 2/6 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
Spencer Martin (Vancouver) – 20 zákroků, 5 OG, úspěšnost 80%, odchytal 60:00
Ville Husso (Detroit) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,12 %, odchytal 59:00

Česká a slovenská stopa
Filip Hronek (Detroit) – 1+0, 0 účast, 1 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:04

Tři hvězdy utkání
1. Dylan Larkin (Detroit) 2+1
2. Jonatan Berggren (Detroit) 2+0
3. Ville Husso (Detroit) (20:43:14)
Detroit dokázal zvítězit 5:2. V dnešním zápase byl lepším týmem a vyhrál zaslouženě. Největší podíl na tom má Dylan Larkin, který přispěl dvěma góly a jednou asistencí.

59:26

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Moritz Seider – 2 min., sekání.

57:39

Detroit se dokázal dostat ze zámku a momentálně se hraje v obranném pásmu Vancouveru, což vyhovuje domácím hráčům.

55:55

Hráči Canucks drží útočnou třetinu a mají Detroit v zámku, i přestože jsou někteří hráči Detroitu na ledě už přes 3 minuty.

54:43

Velká chyba na straně domácích a neskutečný zákrok brankáře Hussa. Pettersson se ocitl sám před brankářem a snažil se ho vymíchat, ale domácí brankář dokázal neuvěřitelně puk vytáhnout pravým betonem.

53:27

Vancouver nedokázal využít přesilovou hru.

52:38

Petterssonova rana byla zblokována.

51:27

Jordan Oesterle – 2 min., nedovolené bránění.

50:25

50:25 Elias PETTERSSON - 5:2

50:25

Vancouver právě vstřelil branku!
Autorem branky je ELIAS PETTERSSON.
Pettersson přihrál na Beauvilliera, ten umístěnou střelou donutil Hussa, k vyražení puku a odkrytí brány a Pettersson už jen doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Anthony Beauvillier.

49:01

49:01 Jonatan BERGGREN - 5:1

49:01

Detroit právě vstřelil branku!
Autorem branky je JONATAN BERGGREN.
Jonatan Berggren využívá přesilovou hru, kdy se prosadil do prázdné brány po krásné kombinaci Larkina a Bertuzziho. Asistence: Dylan Larkin a Tyler Bertuzzi.

47:28

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Quinn Hughes – 2 min., hrubost.

47:12

Fabbri vystřelil z velkého úhlu, ale Martin dokázal vyrazit do bezpečí.

46:35

Husso teď podržel svůj tým důležitým zákrokem.

45:12

Bude se vhazovat ve středním pásmu.

44:03

Skrytá střela Kuzmenka ohrozila bránu Hussa, ten si s ní však dokázal poradit a vyrazit ji do bezpečí.

5:2

Branky a nahrávky: 2. Larkin (Chiarot, Seider), 3. Berggren (Chiarot, Seider), 7. Larkin (Fabbri, Perron), 43. Hronek (Määttä, Rasmussen), 50. Berggren (Larkin, Bertuzzi) – 23. Beauvillier (J. Miller, Q. Hughes), 51. E. Pettersson (Beauvillier)

Detroit Red Wings: Husso – Seider, Chiarot (A), Hronek, Määttä, Hägg, Oesterle – Raymond, Larkin (C), Bertuzzi – Fabbri, Copp (A), Rasmussen – Perron, Veleno, Berggren – Sundqvist, P. Suter, Zadina.
Trenér: Lalonde D.

Vancouver Canucks: S. Martin – Bear, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), Burroughs, Stillman – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Garland, J. Miller (A), Podkolzin – Boeser, Dries, Joshua – Lazar, Aman, Di Giuseppe.
Trenér: Tocchet R.

Rozhodčí: M. Dunning, F. L'Ecuyer

01:08 DET 1:0 Larkin (Chiarot, Seider)
02:35 DET 2:0 Berggren (Chiarot, Seider)
03:18 VAN 2+2 J. Miller, hrubost+nesportovní chování
09:11 VAN 2 Ekman-Larsson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
21:49 DET 2 Määttä, sekání
22:02 VAN 2:1 Beauvillier (J. Miller, Q. Hughes)
31:56 VAN 2 Stillman, podrážení
06:43 DET 3:1 Larkin (Fabbri, Perron)
39:26 VAN 2 Bear, podrážení
42:26 DET 4:1 Hronek (Määttä, Rasmussen)
47:28 VAN 2 Q. Hughes, hrubost
49:01 DET 5:1 Berggren (Larkin, Bertuzzi)
50:25 VAN 5:2 E. Pettersson (Beauvillier)