20.01.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.91 4.06 3.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

57:42

Je hotovo. Frustrovaný Kirill Kaprizov krosčekoval Nečase a Hurricanes bude hlídat třígólový náskok v početní výhodě.

55:50

Marc-Andre Fleury je na střídačce. Minnesota bude necelou minutu v šesti proti čtyřem.

52:26

U zadního mantinelu stojící Foligno na dva metry přihrál před branku. Hartman zase nechal vyniknout Andersena.

51:33

Brandon Duhaime byl zezadu krosčekován Svečnikovem. Hlavou napředl spadl na mantinel a rozhodčí udělili ruskému hříšníkovi trest na pět minut a do konce zápasu.

Minnesota právě vstřelila branku!
Jaccob Slavin nezachytil Hartmanovu průnikovou přihrávku z obranného pásma. MATTHEW BOLDY si jej tělem odmítl a bekhendem poslal puk pod Andersenův levý beton. Asistence: Ryan Hartman, Jonas Brodin.

45:27

45:27 Martin NEČAS - 5:1

45:27

Carolina právě vstřelila branku!
Další puk v hostující síti! Jarvis si ho vyměnil s Skjeiem a dal prudkou křížnou přihrávku MARTINU NEČASOVI. Český útočník si ji nalevo bruslí zpracoval a stihl zakončit do poloprázdné branky ještě předtím, než se Fleury přesunul. Asistence: Seth Jarvis, Brady Skjei.

43:40

Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Brandon Duhaime – 2 min., hrubost.

42:13

Naivní trenérská výzva Wild nepomohla. Žádné nedovolené bránění brankáři to od Nečase nebylo. Menší trest za zdržování hry odsedí Zuccarello.

42:13

42:13 Jalen CHATFIELD - 4:1

42:13

Canes neohroženě kráčí za vítězstvím! Po střele de Haana odvezl Svečnikov puk k modré čáře, kde ho nechal JALENU CHATFIELDOVI. Před obráncem Caroliny se otevřela dálnice a tou dalekonosná střela projela až do brány. Fleury to měl těžké, protože mu clonili Nečas a Gaudreau. Asistence: Andrej Svečnikov.

38:08

Steel měl napravo Hartmana. Andersen střelu zápěstím vyrazil do mezikruží a pod kontrolu dostal i dorážku Foligna, jenž mířil pod levý beton.

37:22

37:22 Teuvo TERÄVÄINEN - 3:1

37:22

Série rychlých brejků končí domácím gólem v oslabení! Akci založil Fast. Chaftield urazil další kus cesty po pravé straně a přihrál TEUVU TERÄVÄINENOVI, jenž se nádherně trefil nad Fleuryho vyrážečku. Asistence: Jalen Chatfield, Jesper Fast.

36:03

Jordan Staal – 2 min., podrážení.

33:33

33:33 Brady SKJEI - 2:1

33:33

Domácí otáčí vývoj a vedou 2:1! Martin Nečas se zbavil Foligna zadovkou k modré čáře. BRADY SKJEI z ní nahodil a puk se snesl až za záda brankáře Fleuryho. Více než letící střele se zkušený gólman věnoval clonícímu Noesenovi. Asistence: Martin Nečas, Stefan Noesen.

31:49

Frédérick Gaudreau – 2 min., vysoká hůl.

29:06

29:06 Brent BURNS - 1:1

29:06

Moc dlouho se Minnesota z náskoku neradovala! Svečnikov spolu se Stastnym vydoloval puk v bitvě u levého mantinelu. Ruskému útočníkovi se na protější straně nabídl BRENT BURNS. Ten nerušeně přijal nahrávku a bekhendovým blafákem srovnal na 1:1. Asistence: Andrej Svečnikov, Paul Stastny.

27:11

27:11 Kirill KAPRIZOV - 0:1

27:11

Wild využívají hned svou první početní výhodu a korunují výtečný nástup do druhé třetiny vedoucím gólem! Eriksson Ek distribuoval puk do rohu. Zuccarrellovu střelu z ostrého úhlu Andersen vyrazil za druhou tyč a tam už čekal na dorážku KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mats Zuccarello, Joel Eriksson Ek.

26:15

Jesper Fast – 2 min., hákování.

22:01

Nejlepší střídání Wild od začátku zápasu pokračovalo gólovkou Gaudreaua. Po nahrávce z krátkého mantinelu Andersen vytáhl těžkou střelu do bezpečí.

21:35

Greenway na dlouhou hokejku přihrál z pravého mantinelu na Goligoského, jenž bez přípravy trefil Andersenovu horní tyč!

18:10

Brodin se vložil do křížné přihrávky Svečnikova. Kaprizov z obranného pásma ihned vysunul Boldyho, ale ten nepřevezl Andersena střelou mezi betony.

16:04

Matt Boldy obdržel dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Kromě něj je na trestné i Hartman, jenž dostal desítku za protesty.

07:16

Brandon Duhaime – 2 min., nedovolené bránění.

00:39

Kirill Kaprizov – 2 min., vražení na hrazení.

5:2

Branky a nahrávky: 30. Burns (A. Svečnikov, Stastny), 34. Skjei (Nečas, Noesen), 38. Teräväinen (Chatfield, Fast), 43. Chatfield (A. Svečnikov), 46. Nečas (Jarvis, Skjei) – 28. Kaprizov (Zuccarello, J. Eriksson Ek), 48. Boldy (Hartman, Brodin)

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), Pacioretty – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Kotkaniemi, Teräväinen.
Trenér: Rod Brind'Amour

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Goligoski, Merrill – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Hartman, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: L’Ecuyer, Joannette – Gawryletz, Flemington

Diváci: 18 013

00:39 MNS 2 Kaprizov, vražení na hrazení
07:16 MNS 2 Duhaime, nedovolené bránění