6:3

konec (2:0, 3:1, 1:2)

16.01.2023, 21:00 • Ball Arena, Denver • Lukáš Ureš

Tipsport: 1.81 4.28 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Poslední třetinu Detroit sice vyhrál poměrem 2:1, ale náskok Colorada byl už příliš vysoký a Laviny tak vítězí 6:3 a získávají další cenné body.

Filip Hronek (DET) – 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:39
Dominik Kubalík (DET) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:04

Detroit právě vstřelil branku!
Tak přeci jen to hostům od modré vyšlo. MORITZ SEIDER využil clony Rasmussena a přízemní střelou k pravé tyči ještě překonává Francouze. Asistence: Michael Rasmussen a Andrew Copp.

59:00

Začaly se odpočítávat poslední vteřiny utkání.

57:50

Ani Chiarotův projektil ze středu modré neskončil za zády Francouze, který se potýká s nepříjemným cloněním soupeřem.

56:45

V akci znova Määttä. Tentokrát střílenou přihrávkou od modré trefil brusle projíždějícího Coppa a Francouz musel dávat pozor, neboť odražený puk šel přímo na něj.

56:13

Taženou střelu zápěstím Määttä nastřelil jen hromadu hráčů před sebou, ale i přesto se puk zajímavě odrazil a proletěl kolem pravé tyče.

55:28

Rantanen teď trochu zazmatkoval před vlastní brankou. Vyražený puk chtěl odehrát do bezpečí ale trefil jen soupeře před sebou.

54:56

Ničuškin zaskočil rozehrávajícího Seidera, který využil své postavy a útočníka Colorada vytlačil z pásma.

54:27

Blesk MacKinnon si připravil střelu na ose hřiště. Bránící Walman střelu zápěstím srazil do ochranné sítě.

53:47

Hronek měl chvilku pro sebe na levém kruhu, přihrávku dostal ale na paty a po zpracování ještě zkusil rychle vystřelit. To už byl Francouz ale připraven zakročit.

53:15

Englung podpořil obranu v pravém rohu a hosté musí opět vyklidit útočné pásmo.

52:00

Francouz zastavuje nahození za brankou a jeho spoluhráči pouze prodlužují puk do střední třetiny.

49:30

Těsně před útočícím O'Connorem zasáhl bek Red Wings. Hellberg by jinak čelil nebezpečné koncovce z prostoru mezikruží.

49:03

Na druhé straně individuálně procházel MacKinnon, ale puk se mu zamotal mezi bruslemi.

48:42

Rasmussen už je na ledě dlouho a na souboj za Francouzovou brankou neměl sílu.

48:19

Nahození Perrona končí sražené na hrazení a domácí obloučkem vyhazují do střední třetiny.

47:52

Rodrigues ani Makar Hellberga nedokázali překonat a dopředu může vystartovat Rasmussen.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Lehkonen (Makar, D. Toews), 19. Makar (MacKinnon, Ničuškin), 24. Makar (MacKinnon, Compher), 31. Compher (Rodrigues, Girard), 36. MacKinnon (Rodrigues, D. Toews), 46. MacKinnon – 39. Copp (Perron, Rasmussen), 44. Chiarot (Hronek, Larkin), 60. Seider (Rasmussen, Copp)

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – D. Toews, Makar, Girard, E. Johnson, Englund, B. Hunt, MacDermid – Lehkonen, MacKinnon, Ničuškin – Newhook, Rodrigues, Rantanen – Cogliano, Compher, L. O'Connor – MacDonald, Meyers.

Detroit Red Wings: Husso (41. Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Hronek, Määttä, Oesterle – Bertuzzi, Larkin, Raymond – Kubalík, Rasmussen, Perron – Fabbri, Copp, Berggren – Erne, Veleno, Sundqvist – P. Suter.

05:12 COL 1:0 Lehkonen (Makar, D. Toews)
05:12 DET 2 HL odpyká Perron
11:13 COL 2 L. O'Connor, podrážení
13:26 DET 2 Perron, hákování
17:25 DET 2 HL Perron, příliš mnoho hráčů na ledě
18:04 COL 2:0 Makar (MacKinnon, Ničuškin)
23:05 COL 3:0 Makar (MacKinnon, Compher)
28:42 DET 2 Larkin, sekání
30:06 COL 4:0 Compher (Rodrigues, Girard)
33:33 COL 2 Newhook, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
35:53 COL 5:0 MacKinnon (Rodrigues, D. Toews)
38:58 DET 5:1 Copp (Perron, Rasmussen)
40:01 DET -Husso +Hellberg (Střídání)
43:32 COL 2 Rodrigues, hrubost